dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie Defro Ekr 10 kw + regulator pokojowy auraton 2030

    Witam, zakupiłem piec defro Ekr 10 kw, do tego regulator pokojowy auraton 2030 i mam problem.. Po rozpaleniu w piecu w domu mam 26 stopni a na regulatorze ustawione 22 i nie mam pojęcia jak mam zrobić aby było te 22 stopnie tak jak bym chciał..
    Podam trochę informacji, do ogrzania 95 m2, dom ocieplony styropianem 15 cm, nowe okna drzwi, ocieplone podłogi, dach.
    Aktualne parametry na piecu:
    temp pieca: 60 stopni
    hist kotla: 2
    grzanie podawanie:10 sek
    grzanie pauza:70 sek
    grzanie sila nadmuchu:50%
    podtrzymanie:10 sek
    podtrzymanie pauza:20 min
    podtrzymanie lato:50 min
    podtrzymanie went:10sek
    podtrzymanie wntylatora pauza :20min
    podtrzymanie sila nadmuchu:45%
    wentylator płynnie:tak
    pompa c.o:40 stopni

    Regulator pokojowy: tak
    pompa c.o praca : 30 sek
    pompa c.o pauza: 20 min

    temperatura w domu nie spada mi ponizej 26 stopni.. piec nagrzewa się do 62 stopni po czym przełacza się w trym podtrzymania i jak ten spadnie na nim do 53 stopni zaczyna się grzanie, Wyprowadźcie mnie z błędu, myślałem ze jak kupię regulator i ustawie 22 stopnie to po dogrzaniu domu do tej temp, czujnik wyłączy prace c.o i dopiero po spadku temp w domu załączy ją na nowo, za to piec będzie się regularnie dogrzewał sam do temperatury zadanej ?
    dodam że nie mam głowic term. na grzejnikach
    Może czegoś brakuje mi w mojej instalacji? albo coś źle ustawiam? proszę o rady..

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Przejście kotła w podtrzymanie nie oznacza wyłączenia pompy co. Musisz ustawić pompę co na wyłączona po przekroczeniu temp na regulatorze pokojowym. Bardzo dużo podajesz paliwa w grzaniu, nie masz niedopałów w popielniku. Jaką masz temp ustawioną na kotle.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    witam, temperature na kotle mam ustawioną na 60 stopni, mam dużo spieków i rzeczywiście jest sporo niedopałów,
    nie wiem jak ustawić pompę c.o na wyłączoną, jak wchodze do opcji to tam są tylko 3:
    Regulator pokojowy: tak
    pompa c.o praca : 30 sek
    pompa c.o pauza: 20 min
    nie powinno być gdzieś opcji żeby właśnie regulator po osiągnięciu temp w pokoju sam sterował o pompie c.o ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    a z tymi niedopałami, zmniejszyć czas podawania na 5 sek w trybie grzania ?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    a z tymi niedopałami, zmniejszyć czas podawania na 5 sek w trybie grzania ?
    Ustaw 5 s podawanie i została 70 przerwą.
    Jutro sprawdź co na palniki i w popielniku, oprożnij popielniku.
    Ustaw temp na 55. Masz jakiś zawór 3d lub 4d. Jaki masz sterownik.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    ok ustawie dzisiaj wieczorem i rozpalę, zobaczę co się będzie działo, sterownik nazywa się classic eco v2,na tyle ile się znam to wydaje mi się że nie nie posiadam ani zaworu 3d ani 4d bo jest to stara instalacja, doprowadzona woda do pieca od dołu, wychodzi górą i tam jest odejście na pompkę i z powrotem do głównej rury,

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    zmieniłem te nastawy, groszek lepiej się wypala nie ma niedopałów, martwi mnie tylko to że nie mogę poradzić sobie z tym regulatorem pokojowym ? cały czas przekraczam tą temperaturę którą ustawiam na nim

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    zmieniłem te nastawy, groszek lepiej się wypala nie ma niedopałów, martwi mnie tylko to że nie mogę poradzić sobie z tym regulatorem pokojowym ? cały czas przekraczam tą temperaturę którą ustawiam na nim
    Czyli regulator nie wyłącza pompy co. Dobrze podiołeś reg pokojowy do sterownika kotła.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    kocioł ma tylko dwa wyjścia na regulator pokojowy i nie są opisane który gdzie więc podejrzewam że bez różnicy, za to na regulatorze mam podpięte kable pod com i no. niestety nie wyłacza pompy c.o po osiągnięciu temperatury, za to sterownik po właczeniu opcji regulator pokojowy załącza pompę po czasie jaki ustawie i na tyle na ile ustawie na nim.. czyli teraz mam ustawione na 120 sekund zeby pompa chodziła co 5 min..
    zakresy do ustawienia mam tak
    regulator pokojowy: tak/nie
    pompa c.o praca : 0 sek-240 sek
    pompa c.o pauza: 5min-30 min
    może tu coś zmienić ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamDyn17 Zobacz post
    kocioł ma tylko dwa wyjścia na regulator pokojowy i nie są opisane który gdzie więc podejrzewam że bez różnicy, za to na regulatorze mam podpięte kable pod com i no. niestety nie wyłacza pompy c.o po osiągnięciu temperatury, za to sterownik po właczeniu opcji regulator pokojowy załącza pompę po czasie jaki ustawie i na tyle na ile ustawie na nim.. czyli teraz mam ustawione na 120 sekund zeby pompa chodziła co 5 min..
    zakresy do ustawienia mam tak
    regulator pokojowy: tak/nie
    pompa c.o praca : 0 sek-240 sek
    pompa c.o pauza: 5min-30 min
    może tu coś zmienić ?
    Ustaw praca pompa 0 sekund, i powinno po osiągnięciu temp w pokoju wyłączyć pompę.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dzieki, jest teraz wszystko ok, zmienilem te podawanie paliwa na 5 sek w grzaniu ale musialem i obnizyc dmuchawe do 30 % bo przy 50% wygaszało piec, teraz jest wszystko ok, regulator już działa, zamieniłem kable i ustawiłem pompę c.o na 0 i gra gitarka dzięki za pomoc !

  12. #12

    Domyślnie

    Zmniejsz jeszcze temp. na piecu 52~ 55 stopni wystarczy .

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    a nie będzie to złe dla kotła ? nie za niska temperatura?

  14. #14

    Domyślnie

    Prawie na każdym forum jest dyskusja na ten temat. Mój piec chodzi na takiej temp. i nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków. A wręcz odwrotnie oszczędność na opale. Raz na jakiś czas podbijam temp do 60 stopni by w CWU pozbyć się ewentualnej legionelli - ale tą funkcję mają już niektóre sterowniki pieców ( mój akurat nie ma ) .

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdamDyn17

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    ok ustawiłem temp kotła 53 stopnie aczkolwiek z regulatorem pokojowym dobija sam czasami do 62 więc jest ok, jeżeli chodzi o spalanie to jeszcze z chodzącym regulatorem całą noc nie testowałem bo nie kupiłem jeszcze większej ilości eko, póki co do temp 22-23 stopnie idzie mi nie wiele i wygaszam piec po 3 godzinach grzania, lepsze testy zrobie przy minusowych temperaturach i zapuszcze piec na cała noc. Testowałem póki co bez regulatora to 18 kg opału zarł na 24 godziny więc szału nie ma w oszczędności ale temperatura dobijała do 28-29 stopni..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony