dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 173
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. A można już zaprogramować taką "zaawansowaną" funkcję, jak włączanie i wyłączanie oświetlenia jednym przyciskiem, ale w taki sposób, że jak wyłączysz innym klawiszem (np. na innym panelu), to nie musisz tego pierwszego przycisku naciskać dwa razy? Jeszcze niedawno było to nie możliwe.
    Może jest to szczegół, ale dość istotny. Bez takiej funkcji tak prostej funkcji potrzebujemy praktycznie dwa razy więcej klawiszy na przyciskach sterujących, tak aby jeden przycisk włączał, a drugi wyłączał ten sam obwód.

    Napisz coś jeszcze o sterowaniu temperaturą. Jest już dostępny regulator PID?

    Odnośnie KNX, to mnie nie zaskoczyłeś. Oznacza to tylko tyle, że zamiast od razu pójść w stronę sprawdzonych standardów, to producent zaczął tworzyć swój system. A następnie odkrył, że jednak trzeba dopasować się do tego co już jest na rynku od dawna. Niestety integracja przez jakąś bramkę jest moim zdaniem zupełnie pozbawione sensu. Ale to już nie moja sprawa.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    A można już zaprogramować taką "zaawansowaną" funkcję, jak włączanie i wyłączanie oświetlenia jednym przyciskiem, ale w taki sposób, że jak wyłączysz innym klawiszem (np. na innym panelu), to nie musisz tego pierwszego przycisku naciskać dwa razy? Jeszcze niedawno było to nie możliwe.
    No właśnie i to jest argument za używaniem PLC, a nie dedykowanych modułów. Za rok trzeba będzie płacić za dodatkowe funkcje gotowego systemu, a używając PLC nic nie stoi na przeszkodzie. Co chwilę odkryjesz, że czegoś brakuje. A na domiar złego jak strzeli taki gotowy system czy jego moduł to nie zapalisz światła w ogóle. Strzeli od pioruna. Ja bym radził podczas nieobecności wyłączać napięcie wyłącznikiem głównym

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    No właśnie i to jest argument za używaniem PLC, a nie dedykowanych modułów. Za rok trzeba będzie płacić za dodatkowe funkcje gotowego systemu, a używając PLC nic nie stoi na przeszkodzie. Co chwilę odkryjesz, że czegoś brakuje. A na domiar złego jak strzeli taki gotowy system czy jego moduł to nie zapalisz światła w ogóle. Strzeli od pioruna. Ja bym radził podczas nieobecności wyłączać napięcie wyłącznikiem głównym
    To jest argument za używaniem dopracowanych systemów. Zrobiłeś już jakąś instalację na tym chińskim PLC, albo jakimkolwiek innym? Tylko mówię o instalacji w domu przynajmniej 150-200m2, a nie na jakiś halach przemysłowych.

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    To jest argument za używaniem dopracowanych systemów. Zrobiłeś już jakąś instalację na tym chińskim PLC, albo jakimkolwiek innym? Tylko mówię o instalacji w domu przynajmniej 150-200m2, a nie na jakiś halach przemysłowych.
    No pewnie że zrobiłem. Ostatnio własny dom 250m2 na dwie rozdzielnie 8 różnych sterowników PLC. Dawałem przecież zdjęcia rozdzielni z 4ma sterownikami. W drugiej są 3 sterowniki, a alarm w innym miejscu w małej skrzynce - jeszcze niepodłączony Ja mam rabat 50% od ceny detalicznej.
    Hala z plazmą teraz będzie robiona, zarządzanie stanowiskami pracy, oświetlenie, grzanie, wydajność maszyn, ogólnie sterowanie instalacją plus zbieranie danych.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PLC2011a.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	367051  

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    A tu jest ta druga rozdzielnia z trzema PLC2011 dwa A1 i jeden C1. w tym samym budynku. Zdjęcia aktualne z wczoraj. Alarmu jeszcze nie ma ale będzie w innej szafce w piwnicy. Jeszcze wszystko jest w trakcie prac ale sterowniki już działają, sieć komputerowa działa, internet jest. Jeszcze w tych szafach dojdzie trochę wyposażenia, bo jak widać są tam niezarobione przewody i tymczasowe przedłużacze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	waz3.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	367059   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	waz4.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	367060  
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 12-09-2016 o 10:31

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. A można już zaprogramować taką "zaawansowaną" funkcję, jak włączanie i wyłączanie oświetlenia jednym przyciskiem, ale w taki sposób, że jak wyłączysz innym klawiszem (np. na innym panelu), to nie musisz tego pierwszego przycisku naciskać dwa razy? Jeszcze niedawno było to nie możliwe.
    Może jest to szczegół, ale dość istotny. Bez takiej funkcji tak prostej funkcji potrzebujemy praktycznie dwa razy więcej klawiszy na przyciskach sterujących, tak aby jeden przycisk włączał, a drugi wyłączał ten sam obwód.
    Poważnie to napisałeś czy jaja sobie robisz? Chciałbym zobaczyć link gdzie ktoś napisał że nie można zrealizować tak prostej funkcji. Znam Ampio od 5 lat gdzie logika była co najmniej 10 razy prostsza i takie coś od zawsze można było zaprogramować. Jeden obwód może być regulowany na różnych włącznikach na wiele różnych sposobów.

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Napisz coś jeszcze o sterowaniu temperaturą. Jest już dostępny regulator PID?
    Ku twojemu zadowoleniu napiszę że jeszcze nie ma. Czeka to w kolejce do zrealizowania i wyjdzie w formie aktualizacji. Przewidziałem to że o to akurat zapytasz bo to jedyna rzecz której ortodoksyjny KNX-owiec mógłby się w Ampio przyczepić.

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Odnośnie KNX, to mnie nie zaskoczyłeś. Oznacza to tylko tyle, że zamiast od razu pójść w stronę sprawdzonych standardów, to producent zaczął tworzyć swój system. A następnie odkrył, że jednak trzeba dopasować się do tego co już jest na rynku od dawna. Niestety integracja przez jakąś bramkę jest moim zdaniem zupełnie pozbawione sensu. Ale to już nie moja sprawa.
    A kto powiedział że producent jest zainteresowany wejściem w standard KNX jako magistrali komunikacyjnej? Mostek KNX powstał tylko po to żeby można było zintegrować urządzenia podobnie jak po innych interfejsach jeśli zajdzie taka potrzeba. Jak dla mnie średnio jest to potrzebne ponieważ w ofercie Ampio jest prawie 50 urządzeń i ciężko znaleźć moduł którego brakuje. Nie wydaje mi się żeby CAN był niesprawdzonym standardem. Chyba że niecałe 30 lat to mało na sprawdzenie standardu
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 12-09-2016 o 11:22

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Poważnie to napisałeś czy jaja sobie robisz? Chciałbym zobaczyć link gdzie ktoś napisał że nie można zrealizować tak prostej funkcji. Znam Ampio od 5 lat gdzie logika była co najmniej 10 razy prostsza i takie coś od zawsze można było zaprogramować. Jeden obwód może być regulowany na różnych włącznikach na wiele różnych sposobów.
    Bardzo przepraszam. Pomyliłem z inną funkcjonalnością. Pisałem z pamięci i trochę się zakręciłem.

    Chodziło o coś takiego, że sterujesz indywidualnie włącz/wyłącz dwa obwody przyciskiem (operacja "zmień stan"), a dodatkowo masz trzeci przycisk, który zmienia stan tych dwóch wyjść jednocześnie. Jeżeli jeden obwód jest włączony a drugi wyłączony, to zaczną przełączać się naprzemiennie.

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Ku twojemu zadowoleniu napiszę że jeszcze nie ma. Czeka to w kolejce do zrealizowania i wyjdzie w formie aktualizacji. Przewidziałem to że o to akurat zapytasz bo to jedyna rzecz której ortodoksyjny KNX-owiec mógłby się w Ampio przyczepić.
    Żadne to dla mnie zadowolenie. Przyczepić można się jeszcze do wielu innych rzeczy.

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    A kto powiedział że producent jest zainteresowany wejściem w standard KNX jako magistrali komunikacyjnej? Mostek KNX powstał tylko po to żeby można było zintegrować urządzenia podobnie jak po innych interfejsach jeśli zajdzie taka potrzeba. Jak dla mnie średnio jest to potrzebne ponieważ w ofercie Ampio jest prawie 50 urządzeń i ciężko znaleźć moduł którego brakuje. Nie wydaje mi się żeby CAN był niesprawdzonym standardem. Chyba że niecałe 30 lat to mało na sprawdzenie standardu
    Ja nie twierdzę, że chce wejść w standard KNX. CAN jako magistrala jest oczywiście bardzo dobrym standardem. Ale to jednak w KNX jest największy wybór produktów i pewnie stąd próba integracji. Pewnie skończy się na chwycie marketingowym "Ampio jest najlepsze, a jak ktoś chce KNX, to proszę bardzo, też można podłączyć".

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Bardzo przepraszam. Pomyliłem z inną funkcjonalnością. Pisałem z pamięci i trochę się zakręciłem.

    Chodziło o coś takiego, że sterujesz indywidualnie włącz/wyłącz dwa obwody przyciskiem (operacja "zmień stan"), a dodatkowo masz trzeci przycisk, który zmienia stan tych dwóch wyjść jednocześnie. Jeżeli jeden obwód jest włączony a drugi wyłączony, to zaczną przełączać się naprzemiennie.
    A tak z ciekawości (zupełnie w oderwaniu od Ampio) jak logicznie można ten problem rozwiązać (np. KNX), jeśli ten trzeci przycisk jest jeden, to i tak można zdefiniować tylko 3 opcje (- zmien stan na przeciwny, wylacz oba lub wlacz oba). Czy coś pominąłem?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  9. #89
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Chodziło o coś takiego, że sterujesz indywidualnie włącz/wyłącz dwa obwody przyciskiem (operacja "zmień stan"), a dodatkowo masz trzeci przycisk, który zmienia stan tych dwóch wyjść jednocześnie. Jeżeli jeden obwód jest włączony a drugi wyłączony, to zaczną przełączać się naprzemiennie.
    Takie coś również można było zrobić od zawsze. Gdzie jest napisane że nie?

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Ja nie twierdzę, że chce wejść w standard KNX. CAN jako magistrala jest oczywiście bardzo dobrym standardem. Ale to jednak w KNX jest największy wybór produktów i pewnie stąd próba integracji. Pewnie skończy się na chwycie marketingowym "Ampio jest najlepsze, a jak ktoś chce KNX, to proszę bardzo, też można podłączyć".
    Wtedy okazałbym się ignorantem, a wręcz przeciwnie podchodzę do KNX z szacunkiem. Ale ująłbym podobnie tyle że inaczej - "Ampio proponuje wszystko co jest potrzebne, a jak ktoś chce KNX, to proszę bardzo, też można podłączyć". I nie nazwałbym tego chwytem marketingowym a faktem.

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    A tak z ciekawości (zupełnie w oderwaniu od Ampio) jak logicznie można ten problem rozwiązać (np. KNX), jeśli ten trzeci przycisk jest jeden, to i tak można zdefiniować tylko 3 opcje (- zmien stan na przeciwny, wylacz oba lub wlacz oba). Czy coś pominąłem?
    Można jeszcze zrobić tak, że jeżeli coś jest włączone, to pierwsze naciśnięcie wyłączy to co jest włączone, a drugie włączy dwa obwody razem. Chodzi o to, żeby jeden przycisk włączał i wyłączał całą grupę, natomiast indywidualnie można sterować każdym obwodem z innych przycisków.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Takie coś również można było zrobić od zawsze. Gdzie jest napisane że nie?
    Więc musicie poprawić jakość szkoleń.

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Wtedy okazałbym się ignorantem, a wręcz przeciwnie podchodzę do KNX z szacunkiem. Ale ująłbym podobnie tyle że inaczej - "Ampio proponuje wszystko co jest potrzebne, a jak ktoś chce KNX, to proszę bardzo, też można podłączyć". I nie nazwałbym tego chwytem marketingowym a faktem.
    Tak, tylko co realnie można podłączyć i po co? Podłączenie przycisków Ampio do KNX jest bez sensu, bo wszystko musi przejść przez interfejs. Podłączenie przycisków KNX do aktorów Ampio też jest bez sensu, bo można to zrobić na aktorach KNX.

  12. #92
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Więc musicie poprawić jakość szkoleń.
    Domyślam się że byłeś na szkoleniu które prawdopodobnie ja prowadziłem. Zapewne pierwszego stopnia. Można to zrealizować konfigurując dwa algorytmy zamiast jednego "zmień stan" dla każdego obwodu niezależnie. Można oczywiście ustawić to jak się chce. Zwykłe przyciśnięcie będzie np. zmieniać naprzemiennie każdy kanał niezależnie, podwójne będzie zmieniać grupowo wszystkie wyrównując najpierw wejścia do wspólnego stanu, a potrójne bądź przytrzymanie na pół sekundy będzie je tylko wyłączać. Konfiguracja jest dowolna.

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Tak, tylko co realnie można podłączyć i po co? Podłączenie przycisków Ampio do KNX jest bez sensu, bo wszystko musi przejść przez interfejs. Podłączenie przycisków KNX do aktorów Ampio też jest bez sensu, bo można to zrobić na aktorach KNX.
    Dlaczego skoro masz np. instalację na CAN Ampio a chcesz jakiś wyłącznik KNX? Aktory Ampio wychodzą taniej i masz pełną logikę. Jak Ci wiadomo za moduły KNX z logiką bądź moduły logiczne trzeba trochę zapłacić. Mniejsza z tym, nie mam misji przekonywania Cię do integracji CAN Ampio z KNX, sam tego nie robię. Ale jak już zostało to napisane powyżej, jak chcesz to jest.

    PS. Szkolenia drugiego stopnia będą teraz prowadzone w październiku. W tym tygodniu wyjdzie informacja. Jak co to zapraszam.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Domyślam się że byłeś na szkoleniu które prawdopodobnie ja prowadziłem. Zapewne pierwszego stopnia. Można to zrealizować konfigurując dwa algorytmy zamiast jednego "zmień stan" dla każdego obwodu niezależnie. Można oczywiście ustawić to jak się chce. Zwykłe przyciśnięcie będzie np. zmieniać naprzemiennie każdy kanał niezależnie, podwójne będzie zmieniać grupowo wszystkie wyrównując najpierw wejścia do wspólnego stanu, a potrójne bądź przytrzymanie na pół sekundy będzie je tylko wyłączać. Konfiguracja jest dowolna.
    Cieszę się, że jednak powinno działać to poprawnie.


    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Dlaczego skoro masz np. instalację na CAN Ampio a chcesz jakiś wyłącznik KNX? Aktory Ampio wychodzą taniej i masz pełną logikę. Jak Ci wiadomo za moduły KNX z logiką bądź moduły logiczne trzeba trochę zapłacić. Mniejsza z tym, nie mam misji przekonywania Cię do integracji CAN Ampio z KNX, sam tego nie robię. Ale jak już zostało to napisane powyżej, jak chcesz to jest.
    Na temat cen nie będę tu dyskutować, ale jeżeli chodzi o funkcjonalność modułów, to nie do końca się zgodzę. W Ampio chwalicie się super logiką, a w KNX dużo funkcji jest już przygotowanych, trzeba je tylko skonfigurować. Trochę inne podejście o tematu.

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    W Ampio chwalicie się super logiką, a w KNX dużo funkcji jest już przygotowanych, trzeba je tylko skonfigurować. Trochę inne podejście o tematu.
    El*ontro chwalę Ampio za super logikę bo ta logika w rzeczywistości jest bardzo rozbudowana. Ciężko wyobrazić sobie algorytm którego by nie można było zrealizować na 32 zmiennych 2 bitowych + niedługo zmienne 8-bitowe (które raczej rzadko będą wykorzystywane). Jedna z nielicznych funkcji do których trzeba będzie użyć serwera to inteligentna symulacja nieobecności, lub jeśli chciałbyś sobie dyskotekę w domu zrobić na światłach bo wtedy mogłoby ci flag zabraknąć w modułach oświetleniowych.

    Mógłbyś wymienić parę przygotowanych funkcji o których piszesz? Bo nie do końca wiem o czym gadamy.

    Cytat Napisał El*ontro Zobacz post
    Więc musicie poprawić jakość szkoleń..
    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Domyślam się że byłeś na szkoleniu które prawdopodobnie ja prowadziłem.
    Przepraszam, jeśli byłeś na szkoleniu to nie ja go prowadziłem. Mazowieckie nie jest w moim obszarze, ale to obecnie nie ma znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 14-09-2016 o 08:26

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Jedna z nielicznych funkcji do których trzeba będzie użyć serwera to inteligentna symulacja nieobecności,
    Do tak banalnej funkcji jak symulacja obecności serwera?
    Szczęście, że nie potrzebujecie wynajmowania chmury obliczeniowej na godziny.

    W KNX funkcja symulacji obecności dostępna jest chyba od zawsze i wychodzi na to, że i tak będzie inteligentniejsza od tej zrealizowanej na serwerze, a już na pewno od zrealizowanej w chmurze. I nie jest to żaden serwer. Funkcję załatwia normalna „kostka” wkładana do puszki.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 14-09-2016 o 09:28
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Do tak banalnej funkcji jak symulacja obecności serwera?
    Szczęście, że nie potrzebujecie wynajmowania chmury obliczeniowej na godziny.

    W KNX funkcja symulacji obecności dostępna jest chyba od zawsze i wychodzi na to, że i tak będzie inteligentniejsza od tej zrealizowanej na serwerze, a już na pewno od zrealizowanej w chmurze. I nie jest to żaden serwer. Funkcję załatwia normalna „kostka” wkładana do puszki.
    Oczywiście, da się zrealizować w bardzo prosty sposób tę funkcję w kostce na zasadzie warunków czasowych, zegara, daty itp. Chodzi mi o taką funkcjonalność gdzie system uczy się zachowania domowników i np. nie ma cię w piątek to system na wskazanych obwodach symuluje obecność podobnie jak poprzedni piątek kiedy byłeś w domu. Nie sądzę żebyś miał taką funkcjonalność w aktorze. I nikt tu nie mówi o żadnej chmurze. Po co mi chmura do symulacji obecności?

    I o jaką symulację obecności serwera Ci chodzi? Bo nie rozumiem.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Oczywiście, da się zrealizować w bardzo prosty sposób tę funkcję w kostce na zasadzie warunków czasowych, zegara, daty itp.
    W twojej kostce potrzeba robić takie rzeczy, aby mieć symulację obecności, a twoja kostka to nie kostka KNX.
    Tylko, że to nie jest żadna symulacja obecności, tylko prymitywna dyskoteka na zegarze.
    Nie sądzę, aby ktokolwiek w KNX bawił się w takie wynalazki, mając gotowy moduł, który zrealizuje to z 1000 razy lepiej.
    Zaprogramowanie symulacji obecności w KNX zajmowało zawsze 5 min. i nie miało znaczenia czy to mieszkanie 40m tzw. M2, czy willa 2000 m z 30 pomieszczeniami. Zawsze też była to PRAWDZIWA symulacja obecności oparta na zachowaniu użytkowników, a nie zegarze i pracowitości programisty.
    Dłużej symulację programuje się na serwerach niż na ETS-ie i kostce.

    To jest właśnie różnica między KNX-em, a Ampio. W KNX wybieram funkcję i ustawiam parametry, w Ampio muszę budować logikę i funkcje.
    Chodzi mi o taką funkcjonalność gdzie system uczy się zachowania domowników i np. nie ma cię w piątek to system na wskazanych obwodach symuluje obecność podobnie jak poprzedni piątek kiedy byłeś w domu. Nie sądzę żebyś miał taką funkcjonalność w aktorze.
    Właśnie taką masz symulację obecności w KNX od zawsze i to w kostce pod włącznikiem w najprostszej wersji. W „bardziej skomplikowanej” wersji masz wbudowaną w multi włącznik.

    I o jaką symulację obecności serwera Ci chodzi? Bo nie rozumiem.
    To ty potrzebujesz serwera, bo to twoje stwierdzenie
    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Jedna z nielicznych funkcji do których trzeba będzie użyć serwera to inteligentna symulacja nieobecności,
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 14-09-2016 o 11:27
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #98

    Domyślnie

    Czy złodziej da się nabrać na symulację obecności? Mnie lekko okradli dom w Polsce, a jestem w UK. Dostałem SMS o włamaniu, ochrona była za około 12 minut. Po złodziejach już nie było śladu. Ukradli wiertarkę i komplet wierteł. Nic więcej w domu nie było, a straty to rozwalone okno tarasowe i wyłamana futryna przy języku zamka jednych wewnętrznych drzwi. W 3 minuty załatwili. Żaden alarm nie okazał się pomocny. Płacę 70zł abonamentu ochronie, mam alarm i co z tego?

  19. #99
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    dendrytus czemu Ty nigdy nie piszesz jasno jak sytuacja wygląda tylko zawsze tak żeby przedstawić KNX z najlepszej, możliwej perspektywy? Wprowadzając oczywiście użytkowników forum w błąd. Jak porównujesz ceny innych systemów to porównujesz do produktów niecertyfikowanych (nie wspominając o tym oczywiście), a jak piszesz o rozszerzonej funkcjonalności takiej jak np. symulacja nieobecności to nie piszesz że potrzebujesz do tego dedykowaną kostkę która taką logikę posiada. Za którą oczywiście trzeba zapłacić bo zwykły aktor KNX tego nie potrafi. Co za różnica czy muszę dodatkowo dokupić kostkę czy zrobię to na serwerze który tak czy inaczej stoi w rozdzielni?

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejna Zobacz post
    Czy złodziej da się nabrać na symulację obecności? Mnie lekko okradli dom w Polsce, a jestem w UK. Dostałem SMS o włamaniu, ochrona była za około 12 minut. Po złodziejach już nie było śladu. Ukradli wiertarkę i komplet wierteł. Nic więcej w domu nie było, a straty to rozwalone okno tarasowe i wyłamana futryna przy języku zamka jednych wewnętrznych drzwi. W 3 minuty załatwili. Żaden alarm nie okazał się pomocny. Płacę 70zł abonamentu ochronie, mam alarm i co z tego?
    Da czy nie da, niektórzy klienci tego chcą. Jak dla mnie też bezpieczniej pozamykać rolety i ich nie otwierać. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem jest system alarmowy zewnętrzny. Oczywiście wtedy kiedy możesz sobie na to pozwolić, czyli mieszkasz w wolno stojącym domu z ogrodzeniem.

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony