dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie Schucco Corona Si 82 Classic - jakie macie opinie o tych oknach ?

    Witacje

    czy ktos z Was ma okna Schucco Corona Si 82 Classic - jakie macie opinie o tych oknach ?

    Pozdrav

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam te okna i jak narazie jest wszystko w porządku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    hej, ja je mam. pewnie to wina montażysty, ale moje się obwieszają, i nie domykają się tak delikatnie jak dzień po montażu. czekam na serwisanta i na regulację. Do wyglądu nie mam zastrzeżeń, od razu mi się spodobały jak zobaczyłem na wystawce u instalatora.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Adam jak długo je użytkujesz? Nowy domu osiada i naturalna sprawa jest regulacja okien po wprowadzeniu się. Jakiej marki masz zawiasy?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jakiej marki masz zawiasy?
    A jakie to ma znaczenie? Kiedy wreszcie dotrze do inwestorów, że nie ma okien Schucco na okuciach Roto a już na pewno takie zestawienie nie oznacza, że są to dobre okna!
    Dobre okna robią konkretni producenci. To dlatego Adams, MS, Oknoplast czy Vetrex są polecani tutaj na forum przez ludzi z branży. Nikt nie proponuje "kup okna na vece z okuciami Siegenia".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Typowo "kliencka" sytuacja budująca mity.
    Dzień czy nawet tydzień po montażu okna mogą tak się zachować.
    Najważniejsza jest tu nie marka profila czy okuć. Tu NAJWAŻNIEJSZA JEST FACHOWOŚĆ LUDZI. Szklarz musi dobrze wyprzeć szybę. Montazysta musi właściwie pozostawić klocki wypierające. Jeśli wtedy skrzydło będzie się dalej opuszczać, to winą za to bym obarczał komponenty użyte do jego produkcji.
    Także - ta praca ludzi której najczęsciej się nie docenia jest tu najważniejsza.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1982 Zobacz post
    hej, ja je mam. pewnie to wina montażysty, ale moje się obwieszają, i nie domykają się tak delikatnie jak dzień po montażu....
    Dodałbym do tego coś o czym się zapomina.
    Po montażu okien przez budowę przewija się ogrom ludzi, różnych ludzi wykonujących sporo brudnych prac. Cięższa praca okuć może być powodowana zanieczyszczeniami jakie się do nich dostają w trakcie kolejnych prac. A możecie wierzyć, wtedy dzieją się cuda nie widy. Ież to razy przy zwyczajowej regulacji okazało się że trzeba było rozebrać okucia i wywalić z nich piasek po tynkach, raz nawet musiałem odkuć skawalony ponownie gips całkowicie unieruchamiający okucie.
    Jak wspomniał Fin, produkt końcowy to wbrew pozorom nie profil czy okucia lecz człowiek który to złożył do kupy.
    No i ostatnia sprawa.
    PCV pracuje pod wpływem temperatury, profil "układa" się na szybie, minimalny luz na podkładkach szklących czy też silikon utrzymujący podkładki szklące dostanie się między je plus ciężar skrzydła może i powoduje przesunięcie skrzydła na szybie. Stąd osiadanie okien a właściwie nie osiadanie tylko lekkie ich przekoszenie i wystarczy jeden obrót na regulacji by było OK. Dlatego często skrzydła wypierane są tak że przekątne są różne, nie jest to idealny prostokąt, od strony klamki skrzydło jest jakby wyżej.
    Podsumowując, producent, producent no i oczywiście montażysta bo on nawet najlepsze okno źle montując potrafi spierniczyć
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 06-10-2015 o 07:17

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    przyznam się że nie wiem jakie są zawiasy w oknach, nie wiedziałem że to ma jakieś znaczenie i że na to też muszę zwrócić uwagę, Zdałem się na "doświadczenie" instalatora. Moja okna to Adams na profilach Schuco

    jedyne dane jakie mam w umowie:

    Typ : OKNO 1-SK.(URL) 1170 x 1400
    Szyba (24-4: 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm (Ug=0,5 W/{m2*K} g=50% Lt=72%) 1170x1400
    Ramka: ramka stalowa 1,638 m2
    Kolor Schueco : dwustronna okleina złoty dąb 40 %
    Okucie: Siegenia Titan AF 0
    Uw: współczynnik przenikania cieplnego 0,935 W/m2K
    ramka stalowa w standardzie
    Dodatki : szpros wewnątrz szybowy 18mm (pole proste)
    dwustronna okleina standardowa 6 pole
    Ciepły parapet XPS1,17 m

    nie ma tam nic o zawiasach

    Okna były montowana w maju tego roku, SSO został ukończony w październiku zeszłego roku.
    Jeżeli przyczyna to jeszcze osiadanie domu to, ok wyczekam.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Adam1982 Zobacz post
    jedyne dane jakie mam w umowie:

    Okucie: Siegenia Titan AF 0

    nie ma tam nic o zawiasach
    To są Twoje "zawiasy"

    Pozdrawiam

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    ooh ok czyli są zawiasy ,
    Pytanie tylko jak długo można regulować obwieszające się okna , bo ostatecznie zakres regulacji się skończy.

  11. #11

    Domyślnie

    coś musi być wyjątkowo spartaczone przy montażu. Nie przesądzajmy z tym osiadaniem budynku

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    odnawiam wątek


    jakie macie opinie o tych oknach ?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Moderowano.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-11-2015 o 12:10 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem (paragraf 5.2.5 b)

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Zaczyna to pachnieć spamem

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Nie wiem skąd takie zdziwienie. Założyłeś wątek z zapytaniem o okna na profilu Schuco, w ostatnim sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
    Przypuszczenia bwojtka zwłaszcza tobie forscher mogą wydawać się bezpodstawne, moim zdaniem nie do końca.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    .......

    Czy ktos jeszcze zechce sie wypowiedzieć na temat okien Corona Si 82 Classic?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Okna SI 82 to nowoczesny 6-cio komorowy system okienny z tworzywa PVC coraz chętniej kupowanym na naszym rynku w budownictwie energooszczędnym. Stanowią one idealną odpowiedź na rosnące koszty energii i zwiększone wymagania w zakresie ochrony środowiska.
    Okna SI 82 wyposażone są w potrójny system uszczelniania, który zapewnia: lepszą izolację akustyczną, dzięki dodatkowemu uszczelnieniu komór skrzydła z ramą, lepszą izolację cieplną.
    Zgodnie z regulaminem (taki bardzo pojemny pkt 2.5) - to tekst przypominający komunikat i ogłoszenie i może zostać usunięty. Z resztą - jest żywcem przekopiowany na kilku stronach firm sprzedających "okna Schiko", i zakładam że wrzuciłeś go tu jako cytat do przedyskutowania?
    To samo można napisać o niemal każdym jednym profilu z którego się produkuje okna.

    Forscher,
    powiedzmy, że wierzę Twoim wpisom mówiącym o planowanym rozpoczęciu budowy wiosną 2016. Powiedzmy, że wierzę iż tak wcześnie zaczynasz się rozglądać za stolarką, że w cytowanym już wpisie z innego wątku napisałeś "u mnie będą okna Schueco" w formie ogólnego, wstępnego wyboru.
    Ale nie dziw się, że my, będący tu od lat nie obserwujemy takiego "zachowania" innych Inwestorów i w połączeniu z Twoimi postami wygląda to na czysty spam, czym szkodzisz marce profili okiennych jaką jest Schueco (notabene - z moich doświadczeń sprzedane kiedyś przeze mnie "okna sziko" są znacznie bardziej problematyczne niż te, z którymi mam do czynienia obecnie).

    To że "konsekwentnie" używasz określenia "okna Schueco" (mimo wyjaśnień wyżej) świadczy też o Twojej.. hmm.. niewielkiej wiedzy w temacie okien i uważam że przed Tobą jeszcze dużo nauki.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam



    ubawiłem się

    Pozdrawiam

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    finlandia


    z całym szacunkiem dla twojej osoby i twojego doswiadczenia w róznych tematach. Pozwól jednak ze wszelkie wycieczki personalne takie jak ta powyższa potraktuje tak jak wpływ zeszłorocznego śniegu na stan wód w Tadżykistanie.
    Przyznam, że nie wiem po co sie pociłeś pisząc powyższy tekst. Twoja wiara to twoja sprawa. W co wierzysz, jak bardzo i czy w ogóle wierzysz jakos nie lezy w kwestii moich zainteresowań.
    To, jak ktoś odbiera moje wpisy to także jakos mnie ani ziębi ani grzeje.

    Skoro w tym wątku nie masz nic MERYTORYCZNEGO do napisania - a najwidoczniej w kwestii tematu tego wątku, nie masz - nie obraź sie, ale nie będę marnował mojego czasu na sprawianie ci satysfakcji moim wtórowaniem w czasie twoich kolejnych wycieczeck personalnych - a przekonany jestem iz takie się w tym, lub innym wątku pod moim adresem pojawią. Wszak nie byłbys sobą gdybys zachował sie inaczej.


    aha.. skoro juz tak wszystkich chcesz dookoła edukować to napisz do adminów miedzy innymi terj strony
    http://www.schueco.com/web2/pl/priva...odukte/fenster
    i wygarnij im że robia OGROMNY BŁĄÐ uzywając okreslenia "okna Schueco" a przeciez używanie takiego określenia to co najmniej grzech ciezki. Admini tej strony powinni sie zapaść pod ziemie.. wszak jak mogą używąc określenia, które wg tak szanowanego specjalisty jakim ty jestes (a raczej być byś chciał) jest wrecz niedopuszczalne...

    Ci to dopiero mają przed soba wiele nauki... i pewnie się z chęcią od Ciebie specu wiele sie nauczą.

    popatrz jak wiele firm uzywa zakazanego określenia "okna Schueco".
    https://www.google.de/search?q=okna+...a+schuco+firma

    Oni wszyscy blądzą, oni wszyscy nie mają racji pisząc o "oknach Schueco".
    Oni wszyscy - panie specu - czekają na twoje nauki...na wskazanie im właściwej drogi bo korzystając z tego okeślenia pewnie błądzą w niewiedzy. Nie ograniczaj sie tylko do forum,a tym bardziej do mnie... weż kaganek oświaty i nieś go do wszystkich firm, osób i instytucji, które - jak twierdzisz - (pewnie błędznie) ""konsekwentnie" używaja określenia "okna Schueco""



    Popatrz "specu" nawet powstał film o tym jak produkowane sa "okna Schueco". https://www.youtube.com/watch?v=a0TqpoTZ_UE
    Jak ty to przeżyjesz?? Jestes w stanie sie z tym pogodzić iz ktos mógł zamieścić w necie film uzywając w tytule określenia ktore tak bardzo cie porusza?


    A teraz jeszcze jedna ciekawostka.... (przed kliknieciem weź cos na nerwy) a więc... wyobraź sobie ze są producenci okien TAK ! PRODUCENCI OKIEN ! kttórzy uzywają określenia okna Schueco" http://www.aikondistribution.pl/ct70-cava,p16.

    Straszne - niepawdaź?


    Ja pierdziele... wyobraz sobie ze nawet na ulotakch o wspomnianych wyzej oknach pojawia się bulwersujące ciebie okreslenie "okna Schueco". http://www.kwadra-t.pl/pliki/schuco/ct70.pdf

    Niesamowite ! Jak oni mogą..... uzywać tego określenia.... Weź ich poucz... nie wiem.. jakis telefon do nich albo przyanjmniej email.. i jak dziecko możesz wierzyć ze cie posłuchają - choć moim zdnaiem ich reakcja będzie taka czyli podobna do mojej.


    no ale może się mylę



    Jak widzisz... sporo pracy przed toba...
    Mną - małym szaraczkiem ktory szuka opinii o "oknach Schueco".się nie przejmuj... jak widzisz powyżej masz o wiele "grubsze ryby" do nawracania, nauczania, pouczania, wytykania błedów itp...
    A tak poważnie - zanim zaczniesz kogoś pouczać zastanaów sie czy "wyprawa z wykałaczką na słonie" ma sens. No chyba ze od dziecka marzyłeś by byc jak cervantes'owski Don Kichot z La Manchy i teraz próbujesz sie realizować



    Do dzieła panie Specu !!!

    3mam kciuki!





    PS dalszej personalnej dyskusji z toba nie przewiduję no chyba że po http://sklepwinoteka.pl/338-308-thic...landia-05l.jpg




    Pozdrav




    PS aha jeszcze jedno... nie wiem czy wiesz... moze wiesz a moze nie wiesz... jeżeli jakiś post sie tobie niee podoba masz opcje zgloszenia go moderatorom poprzez kliknięcie na taki malutki trójkącik poniżej postu, który chcesz zgłosić Zadzwiające ze ja "FORUMOWICZ to brzmi dumnie" musze o tym przypominac rzekomemu "najlepszemu doradcy na tym forum"

    PS 2 MMichal - ja też. szczególnie pisząc powyższe słowa.
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 10-11-2015 o 12:08

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony