dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    filomar

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    7

    Domyślnie Czym wygłuszyć sufit w bloku?

    Witam,

    mam bardzo poważny problem z dźwiękami dochodzącymi od mieszkania znajdującego się nade mną.

    Niezwykle mocno słychać trzeszczenie desek drewnianych ułożonych na legarach (sam strop nie jest drewniany) i dźwięki uderzeniowe chodzenia sąsiadów, do tego stopnia, że w nocy nie da się spać gdy sąsiedzi chodzą po swoim mieszkaniu.

    Proponowałem sąsiadowi sfinansowanie fachowego remontu tej podłogi, ale niestety nie wyraził na to chęci...

    Co mogę zrobić, aby zmniejszyć uciążliwość tych hałasów? Jakie materiały będą właściwe na sufit podwieszany? Z tego co wiem wełna mineralna nic nie da na tego typu dźwięki. Mieszkanie jest dość wysokie, więc mogę poświęcić 15-20 cm.

    Z góry dziękuję za wszelkie rady.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebastian Przybylski

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-254
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,
    dźwięki uderzeniowe, w Pana mieszkaniu są już dźwiękami powietrznymi, z tym że ich źródłem jest sufit i ew. ściany (o tym dalej). Najbardziej skuteczną rzecz niestety odrzucił Pana sąsiad. Dlatego może się Pan jedynie ratować od swojej strony. Proponuję:
    a) do sufitu podkleić matę gumową np. Mustwall 20 (2 cm grubości) - ważne aby zachować jej ciągłość uszczelniając wszystkie łączenia przy ścianach i między płytami;
    b) wykonać izolację obwiedniową na ścianach bocznych, tak aby podwieszony sufit nie dotykał bezpośrednio tych ścian;
    c) zamontować wieszaki lub amortyzatory akustyczne (zależnie od wymiarów pomieszczenia);
    d) wykonać konstrukcję sufitu podwieszanego;
    e) pustkę wypełnić wełną poliestrową np. Fybro 30;
    f) podwiesić do konstrukcji 2 warstwy płyt g-k na zakładkę;
    g) wykończyć i pomalować na gotowo (zagipsować łączenia pierwszej warstwy);
    h) sprawdzić efekt. W 80% przypadków izolacja samego sufitu jest wystarczająca, jednak czasem zdarzają się mieszkania, których oprócz sufitu, problemem są także cienkie ściany przenoszące dźwięki i wibracje z góry. Wtedy może okazać się konieczne zamontowanie izolacji akustycznej także na ścianach.


    Z uszanowaniem
    Sebastian Przybylski

  3. #3

    Domyślnie

    Też interesuję się tym tematem. Niestety, czasami hałas "z góry" jest nie do wytrzymania...
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony