dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie podłoga na ogrzewanie podłogowe w sypialni

    Witam

    rozważam kwestie instalacji ogrzewania podłogowego w supialni (tak jak w pozosytałych pomieszczeniach)

    Jaka podłoga (jakie drewno - konkretnie) nadaje sie na wyłożenie nim sypialni ogrzewanej podłogówką? Czy jest jakas specjalna gama produktów przeznaczona do tego celu ??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Na ogrzewaniu podłogowym można kłaść wszystko. Uwagi na produktach, że są dedykowane do ogrzewania podłogowego, to taki marketingowy chwyt. Kwestia tylko większej lub mniejszej izolacyjności cieplnej, ale ciepło i tak przejdzie do pomieszczenia, prędzej czy później. Moim zdaniem bezwładność ogrzewania podłogowego jest tak wielka, że jej zwiększenie w wyniku posiadania grubszej podłogi, niewiele zmieni w regulacji.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Witam

    rozważam kwestie instalacji ogrzewania podłogowego w supialni (tak jak w pozosytałych pomieszczeniach)

    Jaka podłoga (jakie drewno - konkretnie) nadaje sie na wyłożenie nim sypialni ogrzewanej podłogówką? Czy jest jakas specjalna gama produktów przeznaczona do tego celu ??
    U mnie jest dąb - sklejka/drewno i dywanik z wełny Lamy po prawej i lewej stronie sypialnianego łóżka
    Czy to się sprawdza - oczywiście - jest miło ciepło i przyjemnie. Deska dedykowana do ogrzewania podłogowego mocowana na klej.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejak Zobacz post
    Wkrótce czeka mnie wykończeniówka w pokoju gościnnym, i tam mam załączone ogrzewanie podłogowe. Planuje założyć drewnianą podłogę, pytanie tyko czy ciepło z ogrzewania nie zniszczy mi desek i po pewnym czasie one nie zaczną wysychać i się rozchodzić. Jakie materiały użyć by zabezpieczyć podłogę? Byle było na lata, bo nie chce mi się za rok, czy dwa zdejmować podłogi i zakładać coś na nowo Mam podpisaną umowę z hurtownią moderowano] i tylko tam się zaopatruje, więc jeśli ktoś doradza, to proszę zajrzeć na jej asortyment. To duża hurtownia, i mam nadzieje, że będzie tam to co potrzebuje
    Dlaczego cały czas ktoś twierdzi, że drewniana podłoga będzie się rozsychać? Drewno kurczy się i paczy tylko w warunkach zmiennych gdzie temperatura i wilgotność zmieniają się w dużym zakresie .
    Podłogówka ma zasilanie czynnikiem o temperaturze rzędu 30*C, a latem temperatura powietrza była wyższa więc w czym problem?
    Jeśli oczywiście zastosujesz drzewo niedostatecznie wysuszone z w kilka lat (dwa może trzy) doschnie u Ciebie i po prostu zrobią się szpary i wg Ciebie się rozejdą.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-01-2016 o 13:29 Powód: Reklama w cytowanej wiadomości
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony