dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 35
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 682
  1. #61

    Domyślnie

    jak idą prace?
    kupiliście kuchnię w ikei?
    tez raczej zdecyduję się na meble z ikei, promocja do 20.01 kusi policzyłam ze wyjdzie taniej, tylko jest jeden maly problem, nie mamy gdzie trzymac tych mebli, w domu jest za wilgotno I nie mamy wylewek
    a Wy gdzie zamierzacie je trzymać?

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Hejka, wczoraj byłam w Ikei i kupiłam baterię GLITTRAN Bateria kuchenna, chrom
    oraz syfon i zlew DOMSJÖ 1-komorowy ( poszłam na przeceny, a tam niespodzianka, zlew za 430 zł z maleńką wadą z boku, która będzie niewidoczna po zamontowaniu go na szafce) stałam się łowcą promocji.
    Kiedy byliśmy w Ikei zadzwonił akurat stolarz z wyceną, wyszło 7200, więc na szczęście zamawiamy u niego. Robił meble mojej koleżance i bardzo mi się podoba jego praca, ma bardzo korzystne ceny. Martwiliśmy się, gdzie będziemy trzymać tę kuchnię, na szczęście problem rozwiązał się sam. ( miałam część trzymać u mamy, część u siebie w salonie). Moje mieszkanie i tak wygląda już jak graciarnia, nie trzymam niczego na budowie, mieszkanie to sterta kartonów, ale wiem, że warto
    Zadzwonił też wykonawca z wiadomością, że 20 stycznia energetyka rusza z przyłączem, więc może za miesiąc będę miała własny prąd. Nastawiałam się na kwiecień/ maj, tak, że miałam miłą niespodziankę.
    Wykonawca wyprowadził też rury spustowe rynien w głąb ogrodu, nie będę się tak martwić, że fundamenty będą narażone na wilgoć.
    Otrzymałam e-mail, że w poniedziałek przyjdą płytki do łazienki oraz z innego źródła płytki do przedsionka ( razem 140 kg), mąż będzie akurat w pracy, kurierzy nie wnoszą do domu, więc też mam zagwozdkę jak sobie z tym poradzę oraz czy pomieszczę w mieszkaniu kolejne kartony.
    Pośpieszyłam się troszkę z płytkami, ale koleżanka czekała 4 tygodnie na dostawę, część było pękniętych, wymiana trwała kolejne 3 tygodnie, w sumie czekała niemal 2 m-ce, dlatego nauczona jej doświadczeniem postanowiłam, że kupię płytki szybciej.
    Córa w TK Maxi-e kupiła sobie piękną włochatą narzutę do nowego pokoju i milusią poduszkę w H&M HOME.
    Dziś instalator wykonał wsad kominowy, zawiesił bojler, jutro walczy dalej z instalacją w kotłowni.
    Tak więc weekend jest bardzo obfitujący.

    Uf... chyba to na razie tyle

    Acha, co do kuchni, to tak, chciałam też Bodbyn biały finalnie i drewniany blat, więc stolarz dostał przygotowany przeze mnie projekt kuchni w planerze Ikea i taką dokładnie kuchnię mi wykona ( będzie bardzo podobna do niej)

    Życzę wszystkim postępów na budowie i ciepłej aury
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 16-01-2016 o 19:43

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli ma być bardzo eklektycznie to będę zaglądać i kibicować
    Cena za kuchnię rewelacyjna.

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam Aga11 zapraszam w odwiedzinki, również uważam, że cena kuchni jest idealna, zważywszy, że jest solidny
    właśnie czekam na kuriera, przyjadą zaraz moje Viveski

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przyszły Vivesy, są cudne
    wieczorkiem wrzucę kilka zdjęć, jak ja chciałabym znać termin przeprowadzki, a jeszcze tyyyyle do zrobienia ...

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    To wrzucam fotki z wczoraj, z budowy, widać już sufity z KG oraz wejście na poddasze, a także tymczasowe rozwiązanie, by rura spustowa nie puszczała mi pod ciśnieniem bezpośrednio na fundament roztopów i deszczu











    i dzisiejsze płytki, ależ one ciężkie, uf...
    już widzę je na podłodze oczyma wyobraźni



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160117b.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	343721

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160117c.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	343722

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160117.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	343724

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-01-18.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	343727
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 18-01-2016 o 19:15

  7. #67

    Domyślnie

    No szkoda że foteczek nie wrzuciłaś zlewu i innych gadżetów. Miło by było sobie pooglądać
    Świetnie że wyszło że jednak stolarz zrobi kuchnię. Rozumiem że jesteś z Leszna w wielkopolskim? Ah szkoda bo bo taki polecony stolarz to dobra rzecz.
    Powodzenia w dalszych pracach. Pozdrawiam !

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Gust Budujemy się koło Leszna, stolarz mieszka 20 km od nas, co do fotek - jak będę u mamy zrobię i wrzucę. Jutro też wrzucę fotki moich anielskich płytek do łazienki, dziś przyszły, sprawdziłam dopiero jeden karton, są za ciężkie, żebym zrobiła to sama, musi pomóc mi mąż, a dziś wybył. Jestem zachwycona płytkami, są dokładnie takie, jak się spodziewałam

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chwalę się płytkami na ścianę w łazience, pierwotnie miały iść poziomo, później zmieniłam koncepcję na pionowo, następnie znów poziomo, póki co jednak chyba będą pionowo, do wysokości 1,2 m ( oczywiście prysznic cały).
    Kobieta zmienną jest




    zakupy dla młodszej inwestorki - cottonball, będą wisiały nad łóżkiem, z boku okna:



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160120b.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	343896

    Wizje do pokoju córki były też przeróżne, chwilowo mamy już uzgodniony ostateczny plan.
    Na wprost biurko z krzesłem Ludwikiem, który muszę przemalować i obić od nowa. Będę się tego uczyć, na gwiazdkę dostałam takera i już nie mogę się doczekać, by go użyć. Moje dziecko ogólnie stwierdziło, że jestem trochę "inną mamą". Inne chcą w prezencie zastawę stołową, biżuterię, a ja szlifierki, gwoździarki i takie tam... Obok miała być ławeczka w oknie, jednak nie da rady jej tam umieścić, postawimy łóżko, które przypomina ławeczkę.
    Żyrandol, który pokazywałam wcześniej do łazienki zawiśnie u niej, nowoczesne, kwadratowe półki, własnoręcznie przez małolatę zaprojektowana szafa "ze światełkiem" z Ikea, kolory mięta, turkus, czerń i biel, przełamane pastelowymi różami. Proporczyki, które do obecnego pokoju uszyła babcia.
    Będzie też obraz pomalowany farbą tablicowo/magnetyczną, ekspozycja własnoręcznie wykonana ze sznurkami, ze zdjęciami.
    Wracając do tematu córcia jest romantyczką, kocha książki, ale też jest nowoczesną nastolatką,
    jej pokój jak cała reszta będzie mieszaniną stylów.
    Teraz był łagodniejszy i wyglądał tak:



    ma być podobny, jednak bardziej z pazurem.

    A oto co wyszperałam dziś do nowego pokoju "Z DRUGIEJ RĘKI", za co zostałam ukochaną mamą :




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160120c.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	343897

    dla przypomnienia ten żyrandol :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z17147422Q,www-aukcje-fm.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	343898

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zbieram palety na ozdobny panel, nad stół jadalniany. Chcę je rozebrać, wyszlifować, wykończyć i w nieformalnym kształcie uwiesić na ścianie.
    Mile widziane wszelkie porady, jak zabrać się do renowacji palet oraz wszelkie inspiracje, zostawiajcie w komentarzach, będę wdzięczna

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I znów coś z kotłowni., co prawda jeszcze do poprawek i do dokończenia...

    już się nie mogę doczekać, jutro jedziemy po tygodniu na budowę, mamy w planach wielki spacer w mroziku po wsi
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 22-01-2016 o 19:29

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Skrzynka z Energetyki, póki co nie podłączona, ale jednak progres



    I szpachlowane łączenia płyt:



    Zaliczyliśmy spacerek "wsioznawczy" w śniegu i mrozie, będzie gdzie chodzić z pieskiem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160123.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	344257

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160123a.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	344258

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mały Bialy domku ale lecicie, gratuluję ! aj, chciałabym już płytki zamawiać, hehe chociaż będzie to pewnie najtrudniejszy moment budowy Gdzie ogólnie kupujecie płytki ?

    U nas na 31 m2 też graciarnia już mi się nawet ogarniać tych wszystkich rzeczy nie chce, o sprzątaniu nie wspominając, cały czas w głowie tylko myśl o domku

    Kuchnia za 7200 zł to dobra cena. My też będziemy chyba od stolarza zamawiać. Zdecydowaliście się na białe szafki ?

    Czekam na dalsze fotki

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Powiedzcie ludzie, jak Wy śpicie, bo ja nie mogę spać po nocach. Wczoraj śniła mi się całą noc wentylacja, rury, itp
    Śpimy dokładnie tak samo, jak już zakończyłam koszmary z oknami to z wentylacja się zaczęły!
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Wpadłam z rewizytą i witam kolejną inną mamę
    Piękny domek i to w takim etapie rozwoju na jaki czekam z niecierpliwością .
    Bardzo mi się podoba wanna ,ja chcę właśnie taką na łapach ,ale może zmienię zdanie ? Ile kosztuje i gdzie można taką kupić?O ile to nie tajemnica .
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybką przeprowadzkę do domu marzeń

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam Brysia8 zapraszam serdecznie do wpisów w komentarzach.
    Ja dziś z kolei nie spałam całą noc, bo na wszelkie sposoby rozmyślałam, jak tu zrobić samodzielnie gładzie, czy flizelinę, czy też jakąś strukturę, by tylko zaoszczędzić. Zwłaszcza, że słyszę, że każdy prawie niezadowolony z pracy tynkarzy, a pieniądze nie małe...
    I na kominek by mi starczyło, bo budżet się kurczy i nie wiem, z czego rezygnować.

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Leila zanim się obejrzysz też będziesz robić kafelkowe zakupy
    to zamawianie płytek to takie mylne trochę, bo póki co one tylko leżą.
    Zamawiałam w dwóch różnych sklepach internetowych, CARREA -tam zamawiałam Angelki, Vivesy w MODNYDOM24.
    Szukam, gdzie wychodzi najtaniej Trochę to czasu zajmuje, ale warto, różnica za 1m2 czasem wychodzi 20-30 zł.
    Płytki będziemy dalej kłaść dopiero, jak uruchomimy piec, a widzę, że na razie się na to nie zanosi,
    wszystko jak to z wieloma fachowcami bywa - ciągnie się niemiłosiernie pod górkę.
    Instalator - podwykonawca, popełnia błędy w instalacji, chyba jedyne, albo większość nerwów, które tracę na budowie to właśnie instalacja co,
    najgorsze jest to, że mój mąż się wcale w to nie włącza i czuję presję na swoich barkach
    Instalator do mnie z tekstami: "Pani murator, Pani za dużo nie czyta"

    Szafki kuchenne będą białe, ale mają być widoczne słoje, fronty będą dębowe, czyli może bardziej bielone, niż białe
    Blaty fornirowane. Miałam już kremową kuchnię i nie widzę różnicy w sprzątaniu jej, w porównaniu do ciemniejszych szafek.

    Witam Dana, zapraszam w moje skromne progi
    Wanna z firmy Marmorin, seria Misa. Ja będę ją miała taniej po znajomości, niestety nie mogę podać mojej ceny zakupu.
    Ogólnie kosztuje chyba coś około 3500.
    Umywalkę też już zamówiłam z tej samej firmy, jednak inny kształt, bo z tej samej serii była maleńka i chyba trudniejsza w utrzymaniu czystości.
    Przynajmniej wiem, że będą w tym samym odcieniu.
    Facet w Obi, kiedy oglądaliśmy kibelki uświadomił mnie, że biel bieli nierówna, wcześniej bym o tym nawet nie pomyślała.
    Faktycznie, gdy zaczęłam się przyglądać okazało się, że są różne odcienie, warto na to zwrócić uwagę podczas zakupu.

    Z fotkami to u mnie tak kiepsko, ponieważ zazwyczaj jedziemy tylko raz na tydzień na budowę, ze względu na pracę,
    ale mam nadzieję, że niedługo będzie więcej postępów, mi się już marzy drewniany płotek i tajemniczy ogród z warzywami, owocami i MNÓSTWEM kwiatów

  18. #78

    Domyślnie

    o matko jakbym naszych slyszala, nie mozna powiedziec skad sie wie niektore rzeczy, bo murator to ich wróg nr 1!
    ale takich co wyskakuja z tekstem ze na muratorze to glupoty I same reklamy to od razu splawiam, nawet nie biorę ich po uwagę

    wczoraj za to uslyszalam cos milego pierwszy raz
    od hydraulika który będzie nam robil reszte prac w tym podlogowke - "duzo pani wie, tyle lat robie podlogowke a nikt mnie nie zapytal czy petle ukladam w systemie meandrowym czy slimakowym"
    poprzednich hydraulikow niestety musielismy pogonic, za duzo błędów popelnili

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tu jest pies pogrzebany, ponieważ mam podpisaną umowę z wykonawcą, a on ma już swoich podwykonawców, między innymi tego nieszczęsnego instalatora.
    Plusem jest oszczędność czasu i nerwów na załatwianie papierologii, ponieważ wykonawca ma wszelkie upoważnienia i biega po urzędach w naszym imieniu, zbiera ekipy i ich pilnuje. Niestety występują takie "kwiatki".
    Mój mąż dostał olśnienia, mam nadzieję, że nie chwilowego i pogadał sobie z instalatorem, co sprawiło mi ogromną radość.
    W weekend mają kończyć, ale do podłączenia czujników i elektroniki ma przyjść za tydzień inny facet, który ponoć ma takie rzeczy "w małym palcu".
    To się okaże, w razie czego męża kolega ma wypróbowanego hydraulika u nas na wiosce, zapłacimy mu jeszcze, żeby przyszedł sprawdzić, czy wszystko gra, inaczej nie odbiorę ...
    Szczęście dla mnie, że facet z firmy, w której kupiłam piec pomaga mi mejlowo, wysyłam mu zdjęcia tego, co już jest, a on poprzesyła mi rady co jest nie tak
    Jakoś sobie trzeba dać radę, bo jak nie my, to kto

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Moje zachomikowane pierdołki do nowego domku, jak już wcześniej pisałam mieszanina różności:

    Do salonu akcenty skandynawskie:






    Do kuchni prawie retro:


    Do ogrodu rustykalnie, romantycznie:




    Chcę, by dom był jasny, radosny i przytuny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	345059

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	345061

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	345062

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	345063

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	345064
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 29-01-2016 o 16:56

Strona 4 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony