dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Studia a praca

    Waszym zdaniem łatwo połączyć studia i pracę?? Wiadomo pracodawca szuka ludzi z doświadczeniem i z wyższym wykształceniem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Przy dobrej organizacji, można połączyć studia, pracę, budowę domu i wychowywanie dziecka w wieku wczesnoprzedszkolnym
    Łatwo nie było, ale kto powiedział,że musi być łatwo ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    Waszym zdaniem łatwo połączyć studia i pracę??
    Wszystko zależy jakie studia (kierunek), który rok i jaka praca. Są kierunki studiów gdzie trzeba zakuwać i nie ma na nic czasu, są też bardziej "lajtowe". Ja np. pracowałem na 4 i 5 roku - wcześniej nie za bardzo miałbym czas.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jak z budowlanką, bo ja to tylko z potrzeb urządzania własnego mieszkania, ale na kierunku ekonomicznym, który studiowałem na uczeni zachęcającej do godzenia nauki z pracą (wyższa szkoła bankowa jak coś) to udawało się przy odpowiedniej organizacji czasu.

  5. #5

    Domyślnie

    Od kierunku i od osoby, mój brat pracował a w weekendy chodził na zajęcia na WSB studiował informatykę, ja bym np nie dał tak rady za duże tempo.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli studia zaoczne, to bez problemu można to wszystko pogodzić

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko zależy od studiów i od pracy. Ja zdecydowałam się na założenie działalności gospodarczej będąc na 2 roku studiów. Miałam własny sklep z koszulkami. A studiowałam grafikę, więc tworzyłam obrazy, które można było umieścić na koszulkach, później zamawiałam towar w http://selino.pl, to taki portal, na którym można założyć sklep internetowy i zamawiać od nich koszulki z własnym nadrukiem.
    Generalnie bardzo łatwo było mi połączyć tę pracę ze studiami, wiadomo, że sklep internetowy nie wymaga wielkiego wysiłku, więc u mnie wszystko fajnie grało.
    Domyślam się jednak, że jeśli musiałabym pracować jak większość osób w jakimś barze czy sklepie nie byłoby już tak pięknie.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie jest łatwo ale da się!

  9. #9

    Domyślnie

    No nie jest to łatwe zadanie ale owszem da sie

  10. #10

    Domyślnie

    da się, jestem zywym dowodem na to

  11. #11

    Domyślnie

    Na pewno jest to wykonalne. Studia zaoczne i praca - masa ludzi tak robi. Z dziennymi może być trudniej połączyć pracę, ale też słyszałem, że dają radę

  12. #12

    Domyślnie

    Wiele zalezy od kierunku, bo czasami wykładowcy potrafią robić spore problemy - uważają, że jak ktoś studiuje to nie powinien pracować, a jak chce pracować to niech rezygnuje ze studiów... Wszystko da się zorganizować, ale trzeba też trafić na odpowiednich ludzi. No i jeszcze pracodawcy wymagają ogromnej dyspozycyjności a studiując dziennie mogą być z tym problemy.
    Ale tak jak pisaliście wcześniej - odpowiednia organizacja dnia i współpraca, a jakoś da sie to ogarnąć

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aleks.

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-620
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Przy dobrej organizacji, można połączyć studia, pracę, budowę domu i wychowywanie dziecka w wieku wczesnoprzedszkolnym
    Łatwo nie było, ale kto powiedział,że musi być łatwo ?
    Jak się nie ma wyjścia to musi się dać jeśli rzeczywioście się udało to gratuluję... Chyba dużo zależy po prostu od człowieka, od charakteru, osobowości, i tego, czy zwyczajnie się chce...bo niektórym się nie chce i wtedy z czegoś rezygnują...przeważnie z dalszej edukacji. Wszystko zależy od nas samych...
    Tu była reklama...

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    całkiem łatwo od 3-4 roku, wczesniej jest trudno. Przynajmniej na polibudzie.

  15. #15

    Domyślnie

    Da się połączyć, ale to zależy jaka praca. Ja na 1 roku łączyłam pracę i studia - po prostu trzeba dobrze ze stanowiskiem trafić, u mnie w pracy prawie sami studenci, część ma studia zaoczne więc pracują na rano, a reszta dzienna popołudnia, a czasem się zamieniamy.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  16. #16

    Domyślnie

    Zależy od studiów - nie żartujmy, że na medycynie da się połączyć pracę i naukę. Ale już na takiej ekonomii czy filologii - jak najbardziej się da. Wszystko też zależy od uczelni i od tego czy chcesz brać indywidualną organizacje zajęć.
    Obecnie dziesięcioro przykazań zastąpiono przepisami ruchu. I one równie często są przekraczane.

  17. #17

    Domyślnie

    nie jest trudno. Jeśli chodzisz na dzienne możesz w nocy pracować np w kinie lub pubie. Ja na weekendy chodzę opiekować się dziećmi w ikei
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  18. #18

    Domyślnie

    Teraz coraz więcej pracodawców chce młode osoby. A najlepiej uczące się bo mają mniejsze opłaty
    Obecnie dziesięcioro przykazań zastąpiono przepisami ruchu. I one równie często są przekraczane.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Andek12
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Dobrzyca
    Kod pocztowy
    63-330
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego co studiujesz? Ile czasu możesz poświęcić na naukę, a ile na pracę? Studia dzienne w połączeniu z pracą w weekendy przeważnie nie idą w parze. Człowiek nie ma na nic czasu, ilość spożytych kaw dziennie przekracza wszelkie pojęcie. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem są studia zaoczne, wtedy jest dość dużo czasu aby zarobić trochę grosza

  20. #20

    Domyślnie

    Ja zacząłem pracę na 4 roku studiów i nie żałuje. Oczywiscie w tym czasie przeszedłem z dziennych na zaoczne ale po skonczeniu studiów mam fajną pracę i prawie 2 lata doświadczenia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony