dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 335 z 335
Pokaż wyniki od 6.681 do 6.696 z 6696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar mania1220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

to dobrze, bo szkoda byloby zaslonic tamte drzewa z tylu, tez bym tak chciala

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    81

Domyślnie

Cytat Napisał TAR Zobacz post
    za kilkadziesiat lat moze bedzie taki:

ale to rarytasiki, zawsze chcialam miec przynajmniej jednego a bede miec dwa

Kupiłam kiedyś sadzonkę. Kupiłam, to trochę za dużo powiedziane.
    Pojechałam do szkółki po wiązy, a to stało takie samotne, biedne, sądziłam, że chore. Pomyślałam, przygarnę, zaopiekuję się. Powiedziałam panu szkółkowemu, by zapakował sierotę.
    W ubiegłym roku, Wusia, uświadomiła mnie co to i jaka to perełka.

Mówiłam, że zemnie dupa a nie ogrodnik, ale kocham moje roślinki, czymkolwiek nie są.

Moje skrzynie podczas montażu wyglądały tak

Pomalowałam je na szaro, ze względów praktycznych
    Kombinuję gdzie wstawić jeszcze dwie, uprawa warzywnika w tej formie, bardzo mi się spodobała.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR

Domyślnie

ty mnie zawsze pozytywnie rozwalisz od rana pamietam jak opowiadalas ze wzielas jakiegos zdechlaka z ogrodnictwa, do czaszki by mi nie przyszlo ze to wezowiec.
    co rosnie w twojej skrzyni? ladna i elegansia, ja nie bede miec takiej poziomej deseczki bo T. nie chce sie robic - na razie, wygodne to jest chocby do polozenia narzedzi. u mnie beda 4 skrzyneczki plus to to fantazyjnie zakrecone pod drzewkami owocowymi. wytypowane miejsce jest najlepszym dla warzywniaka, poza tym w miejscu gdzie z okien prawie nie widac, wzdłuż sciezki do smietnika. ale smietnik bedie domkiem obsadzonym pnaczami wiec jedno drugiemu nie przeszkadza. a z domu blisko by cos capnac do kuchni, zreszta zobaczysz jak przyjedziesz, to juz niedlugo, moze jakos zagospodaruje sie na wasz przyjazd tylko swirowac nie zamierzam ani z porzadkami ani z niczym oki?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    326

Domyślnie

gustowne wdzianko

gotowa ta skrzynia? specjalnie w środku folia by dechy nie gniły?

skąd masz takie cudne przylaszczki, nowy zakup?

niezawodne, u mnie też jedna takie duże pąki już ma

i coral charm tez wylazla

u mnie ni chu chu ani jedna piwonia zębów nie wystawiła

od Gosi, wciaz zapominam co to

tojeść kropkowana, dostałaś chyba trzy odmiany tej samej rosnącej do góry

i znowu od Gosi mieta, calkiem sporawa

u mnie chyba a ni śladu

nie wiem co robisz, że tak szybko wszystko u Ciebie rośnie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Kod pocztowy
    05-530

Domyślnie

Świeża ziemia,Gosiek Myślę, że to główna przyczyna. Rok temu, te rabaty co przygotowałam jesienią, na wiosnę szybko wschodziły. Ziemia dokarmiona, dobrze przekopana, ciepła. Cieplejsza niż na starych rabatach, bo rozluźniona szybciej bierze cieplo słoneczne. Tak mi się wydaje, że to powód.
    Poza tym roślinki TAR lubią
    INSPIRACJE KOMINKOWE

PINTEREST pestki56

Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

(Groucho Marx)

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    326

Domyślnie

chyba to ostatnie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    81

Domyślnie

W skrzyniach mam posadzone, korzeniowe, marchewki, seler, pietruszkę, trochę kalarepy. Jedna jest przeznaczona wyłącznie na truskawki, liczę na to,że ślimaki się nie wdrapią a mam gatunki owocujące do przymrozków, więc szkoda mi karmić nimi pomrowy.
    Kolejna czeka na pomidory, ale te wsadzę do gruntu dopiero w maju, teraz kiełkują na półce w kotłowni.

Co do sierot ze szkółek, to mam takich co najmniej kilka, albo były samotne, albo jakieś zdeformowane (kto powiedział, ze pień drzewa musi być prosty?). Rosną sobie lepiej, lub gorzej, ale ocalały Plan minimalistycznego ogródka już dawno zdechł śmiercią naturalną, więc nie muszę przywiązywać wagi do tego, by wszystko było pod linijkę.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    3

Domyślnie

moje na stowe padly

ale, ale dla wuski nie dokonczona rabata podjazdowa, na razie pustawa ale wszystko male i jeszcze nie kwitnie, sa kosowki, azalie, hortki, liliowce, rozchodniki a dojda jakies wypelniacze i trawki. sa jeszcze przylaszczki, doloze cebulek. chce by caly sezon cos tam kwitlo

Fotki boskie
    Ja w temacie ogrodowym zielona troche. Właściwie startuje dopiero Ile ma ta rabata, że tak dużo roślin tam zmieściłaś? Moje kosówki rosną jak głupie a tu kilka sztuk wetknęłaś o pozostalych nei wspominajac. Planujesz potem przesadzac? Bo reszta tez przecież mała nie jest. Hortensje masz ogrodowe? U mnie zimne wiatry skutecznie je tępią. Wolę bukietowe.

Domyślnie

Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    nie wiem co robisz, że tak szybko wszystko u Ciebie rośnie
    hehehe ja tez nie wiem , skrzynie mezaty robi, w pobliskiej stolarni znalezlismy dechy wys. na 20 cm i dosc grupe, wzmocnienia z resztek więźby dachowej , folie wymyslilam po to by dechy tak szybko nie zgniły kazdy naroznik ma dodatkowo metalowe katowniki co by sie skrzynia nie rozjechała no i na dno poszla siatka na krety i nornice. jak juz robic to porzadnie. na razie zostawiam takie surowe drewno, jest tylko zaimpregnowane i pobejcowane na bezbarwno, jak spatynuja to pomysle nad kolorem. przylaszczki trafilam przypadkiem po 3 zł. w jakims ogrodniczym, przejezdzajac gdzies tam nie oparlam sie i wdepnełam, niestety mieli tylko 3 szt., wczoraj przyszlo mi dodatkowych kilka sztuk ale sie nie umywaja wielkosciowo. a cena 3,5 / szt. piwonie wylazly tylko te zeszloroczne co trzymalam je na balkonie, te sadzone zia tez jeszcze nie wzeszly, ogrodnicy mowili zeby nie panikowac.
    Witus nie chcial dac sobie sciagnac koszuli

Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Świeża ziemia,Gosiek Myślę, że to główna przyczyna. Rok temu, te rabaty co przygotowałam jesienią, na wiosnę szybko wschodziły. Ziemia dokarmiona, dobrze przekopana, ciepła. Cieplejsza niż na starych rabatach, bo rozluźniona szybciej bierze cieplo słoneczne. Tak mi się wydaje, że to powód.
    Poza tym roślinki TAR lubią
    akurat tam gdzie wzeszly roslinki od Gosi to niezbyt dobry kawalek ziemi, i jeszcze w tym miejscu wszyscy parkowali podczas budowy ale to byl jedyny odsloniety kawalek na zadołowanie jesienne, pozniej przesadze

Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    chyba to ostatnie
    to raczej ja je lubie

Cytat Napisał malka Zobacz post
    Plan minimalistycznego ogródka już dawno zdechł śmiercią naturalną, więc nie muszę przywiązywać wagi do tego, by wszystko było pod linijkę.
    prawidłowe podejscie. tez kupilam takie truskawki owocuja od maja do pazdziernika, kilka odmian. my bardzo lubimy truskawy mniam, mniam

Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Fotki boskie
    Ja w temacie ogrodowym zielona troche. Właściwie startuje dopiero Ile ma ta rabata, że tak dużo roślin tam zmieściłaś? Moje kosówki rosną jak głupie a tu kilka sztuk wetknęłaś o pozostalych nei wspominajac. Planujesz potem przesadzac? Bo reszta tez przecież mała nie jest. Hortensje masz ogrodowe? U mnie zimne wiatry skutecznie je tępią. Wolę bukietowe.
    rabata ma jakies 3,8 x 2,2 i jakos nie jest zawalona, sa dwie azalie, dwie hortki little lime, pare kosówek ale tych niskich, brzoza youngii. rozchodniki, dojda trawy dla lekkosci. nie jest przeladowana. a i ja ciecie lube. a w razie co mozna przciez przesadzic i skomponowac cos nowego hortki ogrodowe mam dwie, te co dostalam od Gosi i Amelii, maja sie dobrze po zimie, docelowo beda posadzone w zacisznym miejscu . reszta to bukietowe i drzewiaste.
    generalnie planuje sadzic tak by nie bylo "wonych placów", tu jak dojda trawy rabate obsypie kora, jak zarosnie bedzie po problemie gołej ziemi.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Kod pocztowy
    05-530

Domyślnie

Pod truskawki dobrze jest sypać zwyczajne trociny z tartaku. Owocki są ładne, czyściutkie, a ślimaki nie lubią po tym chodzić. Ładnie też trzymają wilgoć. Sprawdziłam na swoich skrzyniach z truskawkami. No, i na zimę też zasypuję trocinkami.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

PINTEREST pestki56

Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

(Groucho Marx)

Domyślnie

u mnie nie ma szans, za bardzo wieje

kupilam dzis sosenki osciste, małe popierdółki takie 30 cm ale dosc tanie i ladny pokrój sie zapowiada, bardzo je lubie

i hortki:
    magical candle
    candlelight
    wim's red
    polar beat
    phantom
    i kompaktowa polestar

zrobilam sobie liste zakupow i dojda jeszcze: pecherznice, tawuły ale z tych żółtych, chyba chce perukowce, bo one ladnie sie wybarwiaja, forsycje, krzewuszki niskie bordowe i variegaty i irg pare jeszcze mi potrzeba. chwilowo rezygnuje z purple fountain, sa za drogie jak na moja kieszen a te tansze nie maja wygladu, nic to sasiadka ma za plotem to u niej moge podziwiac i rezygnuje tez z wiaza camperdowni, on jest bardzo ladny ale u mnie nie bedzie pasowal, gryzie sie mi z reszta ale wredei sobie sprawie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    163

Domyślnie

Chyba się w końcu po prostu wkurzę i zażądam takich skrzyń przynajmniej na truskawki, zioła i cebulę. Świetna sprawa!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

ELITA FORUM (min. 1000)
    mmikka

Domyślnie

Tar-cia, świetny masz ogród. Popatrzyłam na fotkę twoich clematisów, moje to popierdółki w porównaniu do twoich.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    129

Domyślnie

TAR-cia jutro się ustosunkuję dzisiaj padam na ryjek

Domyślnie

Cytat Napisał braza Zobacz post
    Chyba się w końcu po prostu wkurzę i zażądam takich skrzyń przynajmniej na truskawki, zioła i cebulę. Świetna sprawa!
    a pewnie, zażadaj

Cytat Napisał mmikka Zobacz post
    Tar-cia, świetny masz ogród. Popatrzyłam na fotkę twoich clematisów, moje to popierdółki w porównaniu do twoich.
    kochana to dopiero poczatek mojej drogi ale dziekuje. daj szanse popierdolkom, one szybko rosna, poza ty jest jeszcze wczesnie to sa male. ale jesli sa zielone to beda rosly niech tylko suszki ci wymienia

Cytat Napisał wu Zobacz post
    TAR-cia jutro się ustosunkuję dzisiaj padam na ryjek
    daj spokoj, nie musisz sie stosunkowac jak jestes zmeczona

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar mania1220
    1

Domyślnie

Purple fountain jako trawa czy jako drzewko ??

oscista, znow jakas co nie znam poszukalam, a ja nadal dumam i ta moja w ogrodzie to chyba Black Pine, ale po polsku to ni chu nie wiem.

jak tam basenik, juz w domu? widzialas? gdzie fotka

Strona 335 z 335

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia