dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zbyt wysoko zamontowane okno dachowe

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KANIA_PP

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    1

    Domyślnie Zbyt wysoko zamontowane okno dachowe

    Witam,
    dziś zamontowano mi okno dachowe właśnie firmy Fakro.
    Nie pamiętam modelu ale chyba nie jest on mi tu potrzebny.
    Niestety okno zamontowano za wysoko (część szyby i rama sięgają ponad mój sufit, więc na strych).
    Czy jest możliwość poprawienia montażu?
    Dokładnie chodzi mi o to czy raz zamontowany kołnierz można poprawić bez obaw, ze był już raz przykręcany?
    Bardzo proszę o szybką odpowiedź póki Panowie kładą dachówkę.
    Pozdrawiam
    Kania

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał KANIA_PP Zobacz post
    Witam,
    dziś zamontowano mi okno dachowe właśnie firmy Fakro.Nie pamiętam modelu ale chyba nie jest on mi tu potrzebny.
    Niestety okno zamontowano za wysoko (część szyby i rama sięgają ponad mój sufit, więc na strych).
    Czy jest możliwość poprawienia montażu? Dokładnie chodzi mi o to czy raz zamontowany kołnierz można poprawić bez obaw, ze był już raz przykręcany? Bardzo proszę o szybką odpowiedź póki Panowie kładą dachówkę.
    Pozdrawiam
    Kania
    Witam,

    Teoretycznie demontaż i ponowny montaż okna dachowego i kołnierza uszczelniającego jest możliwy - jednak należy wykonać go bardzo uważnie aby nie uszkodzić poszczególnych elementów. Oczywiście należy wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z demontażem kołnierza.
    Niestety nie wiemy o jakiej wersji kołnierza mówimy:
    - prawdopodobnie w tej sytuacji mamy kołnierz w wersji do pokryć falistych (dachówka), domyślam się, że fartuch kołnierza został uformowany i przyklejony butylem do pokrycia dachowego - w takiej sytuacji demontaż i ponowny montaż może okazać się kłopotliwy.

    Na podstawie powyższego opisu trudno stwierdzić z jakich względów okno zostało zamontowane na tak dużej wysokości jednak przyjmuję, że nie ma innych przeciwwskazań do obniżenia wysokości montażu - dużo zależy od indywidualnych warunków na miejscu inwestycji.

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    U mnie poprawiali (tez googlalam czy mozliwe, martwilam sie). Szef ekipy przyjechal, powiedzial ze za wysoko i nie bylo gadania, Wielkiego problemu techniczengo nie bylo

    PS Kolnierz odkleili i przykleili na nowo.

  4. #4
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    U mnie poprawiali (tez googlalam czy mozliwe, martwilam sie). Szef ekipy przyjechal, powiedzial ze za wysoko i nie bylo gadania, Wielkiego problemu techniczengo nie bylo

    PS Kolnierz odkleili i przykleili na nowo.

    Witam,

    W większości przypadków nie powinno być problemu - czasem jednak z pozoru łatwe rzeczy potrafią skutecznie wszystko skomplikować.
    Czego nikomu nie życzę

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony