dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Domyślnie Fibaro - system jak z bajki?

    Chciałem was zapytać czy ktoś ma u siebie ten system hc2 i moźe wymienić plusy i minus, na pewno minusem jest ich biuro,
    Zadałem proste pytanie czy system Fibaro można podpiąć po pompę ciepła vailant tak by można było nią sterować z poza domu? Odpowiedzi nie otrzymałem a jak to u was wyglada?
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  2. #2

    Domyślnie

    W ubiegłym roku miałem zainstalowane Fibaro. U mnie były problemy z bezprzewodówką. Mam dużo żelbetu w budynku i chyba to było przyczyną. Teraz bezprzewodówkę mam tylko jako dodatek, np. do włączania lampy przy furtce i bramy ogrodzeniowej.

    Nie wiem jak ze stabilnością samej centralki bo za krótko używałem i tylko w fazie "instalacyjnej" ale jak poszukasz to w sieci znajdziesz sporo opinii.

    Moje zdanie jest takie: jak jesteś na etapie budowy, to tylko i wyłącznie kable. Kabel to jednak kabel...
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 13-10-2015 o 21:28

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem to jaki system polecasz przewodowy ? A z Fibaro jestes niezadowolny? Traci łączność ?
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    wejdź na forum fibaro - niestety coraz więcej zapaleńców ( czyli takich co wydali na sprzęt ponad 10 tys) rezygnuje z niego z powodu problemów.

    Do prostych rzeczy jest ok ale przy większym obciążeniu okazuje się niedopracowany ( chyba za duży nacisk postawili na wygląd bo ten jest extra)

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie niektóre moduły traciły łączność i nie były to te, które są najdalej od centalki. Bezprzewodówka w niektórych konfiguracjach potrafi sprawiać problemy, a w większych instalacjach prawdopodobieństwo jest jeszcze większe. W mojej opinii system oparty na modułach bezprzewodowcyh nadaje się do niewielkiego mieszkania a nie do domu.

    A co do wyboru systemu, to większość systemów kablowych w mojej opinii będzie lesze niż jakikolwiek system w pełni bezprzewodowy. Dawno temu wyczytałem gdzieś, że najlepiej ściągnąć wszystko do jednej rozdzielni. Tak też zrobiłem i uratowało mi to d... bo gdy bezprzewodówka się nie sprawdziła to mogłem wybierać spośród wielu różnych systemów kablowych. Co prawda instalację miałem zaprojektowaną pod KNX'a, ale większość firm z którymi rozmawiałem twierdziła, że bez problemu mogę wykorzystać istniejące okablowanie, ewentualnie z bardzo niewielkimi przeróbkami.

    Tak jak możesz przeczytać w sąsiednim wątku, finalnie zainstalowałem polskiego Grentona. Przekonało mnie to, że mogę użyć już posiadanych modułów bezprzewodowych Fibaro bo Grenton obsługuje Z-wave oraz to, że mogę sam robić zmiany w konfiguracji. No i przyznam, że cena też miała spore znaczenie, a Grenton cenowo wychodzi podobnie jak Fibaro.
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 14-10-2015 o 09:36

  6. #6

    Domyślnie

    Fibaro - system jak z bajki...

    ...braci Grimm.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_open Zobacz post
    ..
    Zadałem proste pytanie czy system Fibaro można podpiąć po pompę ciepła vailant tak by można było nią sterować z poza domu? Odpowiedzi nie otrzymałem a jak to u was wyglada?
    proste pytanie
    A co konkretnie chciałbyś sterować zdalnie w pompie ciepła ?

  8. #8

    Domyślnie

    Chciałbym sterować temperaturą w domu i nastawieniach urządzenia
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_open Zobacz post
    Chciałbym sterować temperaturą w domu
    to rozumiem
    Cytat Napisał marcin_open Zobacz post
    i nastawieniach urządzenia
    po co ?

    Ogrzewanie zrób strefowe, niech wydzielonymi pomieszczeniami sterują termostaty poprzez siłowniki na zaworach rozdzielaczy - to wszystko (najlepiej jakby był bufor C.O.)
    Pompę ciepła zostaw w spokoju, podłącz tylko awarie zbiorczą i blokowanie jej z systemu. Jak myślisz ile czasu trwa zaimplementowanie systemu jakiegoś tam producenta IB dla jednego urządzenia - np Twojej pompy - miesiąc, rok, więcej ? Myślę że rok nie wystarczy, teraz pomnóż to razy ilość dostępnych marek na rynku, ile byś zapłacił za taką integrację 1tys, 10 tys więcej ? Za zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w dobrego projektanta a zarazem wykonawcę, który optymalnie połączy Twój system razem z innymi instalacjami w jedną całość, w przeciwnym wypadku zamiast wypasionego domu, będziesz miał laboratorium doświadczalne - taką mrugającą choinkę.
    Co do pompy ciepła i ogrzewania - co chcesz tam oglądać ? Wykonawca ma tak dobrać wszystkie elementy instalacji i systemu, żebyś Ty nie musiał siedzieć na konsolą PC, czym więcej będziesz w nią ingerował, tym mniej będziesz z niej zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez kasprzyk ; 21-11-2015 o 13:41

  10. #10

    Domyślnie

    Ok masz rację lepiej nie integrować za duzo w ustawienia pompy ciepła a tylko w rozdzielacze ewentualnie mniej lub więcej.
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  11. #11

    Domyślnie

    Mieszanie temperaturą na pompie nie ma sensu. Regulację zrób na zaworach na rozdzielaczu.

    Warto natomiast wyrzucić sobie błędy z pompy do systemu, nawet w najprostszy sposób, tzn przez wyjścia przekaźnikowe. To pozwoli Ci zaoszczędzić na wizycie hydraulika jeśli pompa sfiksuje a mrozy będą duże. U mnie padła obiegówka dolnego źródła gdy byłem na tygodniowym wyjeździe i w domu temperatura spadła do -7 st.C. W efekcie instalacja wodna rozszczelniła mi się w dwóch miejscach.

    Co ciekawe, wątek już tu trochę jest a jakoś opinii o Fibaro nie przybyło. Nie ma zadowolonych użytkowników?

  12. #12

    Domyślnie

    Hallo Fibaro jest ktoś zadowolony?
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Jak lubisz adrenalinę to kupuj Ale osobiście wolę mieć święty spokój. Oczywiście można czasem odnieść złudne wrażenie że system F zaczyna chodzić stabilnie, ale wtedy robią coś takiego jak upgrade systemu jak to zrobili w lutym 2015 i wtedy, jak to się mówi - wygrywają internety

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Jak lubisz adrenalinę to kupuj
    Ale przynajmniej się nie nudzisz i rozwijasz się towarzysko na forach.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_open Zobacz post
    Hallo Fibaro jest ktoś zadowolony?
    To bardzo zastanawiające, że w sumie każde pytanie o opinie o najbardziej rozreklamowany polski system pozostaje bez odpowiedzi. Czyżby nie było zadowolonych użytkowników?

    U mnie Fibaro się nie sprawdził. Nie zauważyłem problemów ze stabilnością (może po prostu nie zdążyłem), ale problemy z zasięgiem spowodowały, że finalnie wybrałem coś innego (w sumie częściowo też na Z-Wave).

  16. #16

    Domyślnie

    No to zrezygnowałem z pomysłu zakupu Fibaro nawet sam gościu w salonie pokazowym ma watpliwości co do integracji i stabilności. System w mojej opini jest zamknięty co z tego że w technologii z wave jak tylko urządzenia Fibaro mozna podłączyć.

    W moje ocenie system typu kup i pozniej się martw ... Szkoda bo wydaje sie ale to tylko wydaje się fajny....
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  17. #17
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_open Zobacz post
    No to zrezygnowałem z pomysłu zakupu Fibaro nawet sam gościu w salonie pokazowym ma watpliwości co do integracji i stabilności. System w mojej opini jest zamknięty co z tego że w technologii z wave jak tylko urządzenia Fibaro mozna podłączyć.

    W moje ocenie system typu kup i pozniej się martw ... Szkoda bo wydaje sie ale to tylko wydaje się fajny....
    Ja się nie przestraszyłem ,ani Pana w salonie,ani władcy umysłów -czyli FM,ani też opinii internetowej.
    Za cenę ok 5k pln,zakupiłem:trzy czujniki zalania,pięć czujników dymu,dwa relay switche,centrale HC2,elektrozawór 3/4cala,2 listwy z-wave (po 5 oddzielnie sterowanych gniazd -każda-Made in NieFibaro ).W planie jest też podmiana centrali alarmowej ,na Satel Integra.
    Bez kabli,2-3 dni wstępnej konfiguracji (niestety tak jak się obawiałem,system nie do końca jest dla laików)-udało się utworzyć kilka scen wł/wył.oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne,sceny na wypadek zalania (np.czujnik zalania-zamknij zawór-powiadom sms-em,pushem,emailem itd.),sceny na wypadek pożaru (tutaj z powodu braku instalacji przeciwpożarowej wodnej-jedynie powiadomienia,odłączenie kotła CO,zapalenie oświetlenia zewn.-jak zawita Satel,dojedzie do tego jeszcze powiadomienie zewnętrzne dźwiękowe-a gdy będę daleko od centrali-powiadomienie firmy ochroniarskiej itd.)
    Co jeszcze,możliwość sterowania prostym systemem nawadniania -w rozbudowanej formie scen (tutaj potrzebny był tani drugi elektrozawór sterowany z listwy) np.spodziewany deszcz-nie włączaj ,podlej o wschodzie i zachodzie słońca itd.
    Jest jeszcze kilka możliwości i ustawień scen,ale ja nie o tym.
    Ważne dla mnie jest to,że przy pomocy jedynie wiadomości z sieci i supportu Fibaro,mogłem to wszytko (lepiej czy gorzej)-ale zrobić sam.Bez pomocy (zakopiście kosztownej-nawet on line) informatyków od LUA,czy KNX-a( i innych obcych mi języków nie z tej planety),bez setek metrów kabli i dewastacji obiektu.Problemów z zasięgiem-w tej małej sieci z-wave ,nie ma.
    Nie powierzyłbym w 100% temu systemowi bezpieczeństwa w moim domu,ale zmniejszyłem,niewielkim kosztem procent zagrożenia.Czasem wystarczy zmniejszyć ryzyko ,właśnie o te kilka procent.
    Na te chwilę mogę ocenić jedno.Czujniki działają,zawory zakręcają,światła się zaświecają,trawnik będzie się podlewał.Myślę,że wraz z rozwinięciem sieci z wave w obiekcie,stabilność będzie jeszcze lepsza.
    Za to samo w Loxone,niech zerknę na wycenę -grubo powyżej 20k pln.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 02-02-2016 o 16:12

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    ...
    Za cenę ok 5k pln,zakupiłem:trzy czujniki zalania
    - jakiej firmy - możesz podać model ?
    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    pięć czujników dymu,
    dlaczego aż 5szt - gdzie je rozmieściłeś - rozumiem, że przewodowe ?
    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    dwa relay switche,
    konkretnie ?
    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    2 listwy z-wave (po 5 oddzielnie sterowanych gniazd -każda-Made in NieFibaro
    czyli 10 kanałów ON/OFF ? Skoro po 5 w jednym urządzeniu, gdzie masz zlokalizowane te moduły?
    - 1k odcięcie wody,
    2gi k. odłączenie kotła na wypadek pożaru - Możesz to rozwinąć ? Zaczyna się palić kocioł ... odłączasz ręcznie/automatyczne zasilanie od kotła - strażacy polewają tylko palący się kocioł, a co z kotłownią, co z resztą obwodów w tej kotłowni - nie bardzo rozumiem co chciałeś tym osiągnąć, co z gazem w tym pomieszczeniu ?
    3ci kanał (sterowanie podlewaniem o ilem dobrze zrozumiałem) - ale to sterowanie jakąś centralką od podlewania czy elektrozaworem ?
    4-ty oświetlenie zewnętrzne - tylko jedna strefa oświetlenia na zewnątrz ? - ok, jak nią sterujesz oprócz "na wypadek pożaru" ?
    pozostało 6 kanałów - co Ty nimi zapalasz ? Masz po jednej lampie w każdym z pomieszczeń w domu ? Dość skromnie, bo nie zrobiłeś chyba mieszanego systemu część z systemu "inteligentnego", część na wyłącznikach tradycyjnych ?


    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    ).W planie jest też podmiana centrali alarmowej ,na Satel Integra.
    Bez kabli,2-3
    To po co właściwe Tobie Fibaro, nie trzeba było od razu zakupić odpowiedniej centralki Satela ? Piszesz, że bez kabli - czyli zakupione czujki bezprzewodowe - jak dom wykończony to owszem, jak dom w budowie - to mega pomyłka.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    przyznam ze doczekać sie nie moge odpowiedzi...






  20. #20

    Domyślnie

    Jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się na wyborem "inteligentnego domu" Powiem szczerze że jak zacząłem czytać o Fibaro na stronie producenta i oglądać filmiki jak to działa to byłem pod wrażeniem. Do momentu gdy wszedłem na forum Jaki system przewodowy możecie zaproponować tak aby można było sobie go sterować tabletem lub telefonem. PS. Czy czujniki Fibaro są na baterie czy pobierają cały czas prąd. Jeżeli tak to ile pobierają.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony