dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiorpl79 Zobacz post
    Jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się na wyborem "inteligentnego domu" Powiem szczerze że jak zacząłem czytać o Fibaro na stronie producenta i oglądać filmiki jak to działa to byłem pod wrażeniem. Do momentu gdy wszedłem na forum Jaki system przewodowy możecie zaproponować tak aby można było sobie go sterować tabletem lub telefonem. PS. Czy czujniki Fibaro są na baterie czy pobierają cały czas prąd. Jeżeli tak to ile pobierają.
    Każdy system można sterować z tabletu lub z telefonu, nawet najgorsze chińskie badziewie. Ale to nie czyni go inteligentnym. Każdy też poleci ci inny system. Ja polecę ci Ampio, Kasprzyk Nexwell, Dentrydus KNX. Tak czy inaczej każdy przewodowy będzie o niebo lepszy od bezprzewodowego

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiorpl79 Zobacz post
    PS. Czy czujniki Fibaro są na baterie czy pobierają cały czas prąd. Jeżeli tak to ile pobierają.
    Przekaźniki i pozostałe aktory zasilane są z fazy. Czujniki praktycznie wszystkie z baterii. Nie wiem ile pobierają prądu, w specyfikacji tej informacji nie ma.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 07-02-2016 o 18:47

  3. #23
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Tak czy inaczej każdy przewodowy będzie o niebo lepszy od bezprzewodowego
    Pełna zgoda.
    Ale czy zawsze jest potrzeba układania kilometrów kabli?Dla kilku funkcjonalnych scen?
    Nie bronię Fibaro,mam od 2 tygodni.Przy zachowaniu zasad sieci mesh-funkcjonuje prawidłowo.Pisałem,że nie powierzę mu bezpieczeństwa-tym zajmie się Satel.
    Ale warto by nadmienić,że jeśli kolega asiorpl nie miał do czynienia z takimi produktami-jak choćby Fibaro,to przy KNX-uklęknie.Zapłaci za programowanie scen,a jak będzie chciał rozszerzyć funkcjonalność o nocne światło w kibelku-to zapłaci informatykowi taką kaskę,że przestanie mu się chcieć sikać w nocy
    Nie trzeba armaty,aby zabić komara.Pisałem,że za funkcjonalność Fibaro rzędu 5-6k pln-trzeba w Loxone wydać 20k pln,w KNX 12-15k pln-plus usługi informatyka.
    A tak,zrobi sobie to wszystko sam.Tymi ręcami.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 08-02-2016 o 17:16

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ale warto by nadmienić,że jeśli kolega asiorpl nie miał do czynienia z takimi produktami-jak choćby Fibaro,to przy KNX-uklęknie.Zapłaci za programowanie scen,a jak będzie chciał rozszerzyć funkcjonalność o nocne światło w kibelku-to zapłaci informatykowi taką kaskę,że przestanie mu się chcieć sikać w nocy
    Nie ma to jak świeże spojrzenie.
    Muszę przyznać, że włączanie światła w nocy w kibelku zrobiło na mnie piorunujące wrażenie i aż przysiadłem. Przez kilkanaście lat nie wpadłem na taki pomysł.
    Chylę czoła i pozwolę sobie skorzystać w moich instalacjach z tej jakże odkrywczej funkcjonalności.
    Szkoda, że już późna pora, bo bym zaprogramował ją u siebie, ale to ze trzy dni programowania.

    Nie trzeba armaty,aby zabić komara.Pisałem,że za funkcjonalność Fibaro rzędu 5-6k pln-trzeba w Loxone wydać 20k pln,w KNX 12-15k pln-plus usługi informatyka.
    A tak,zrobi sobie to wszystko sam.Tymi ręcami.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 08-02-2016 o 17:46
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Pełna zgoda.
    Ale czy zawsze jest potrzeba układania kilometrów kabli?Dla kilku funkcjonalnych scen?
    Można, jeżeli chce się za kable i osprzęt zapłacić poniżej 3k. Tyle by wyniosła ta banalna funkcjonalność na satelu.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie bronię Fibaro,mam od 2 tygodni.Przy zachowaniu zasad sieci mesh-funkcjonuje prawidłowo.Pisałem,że nie powierzę mu bezpieczeństwa-tym zajmie się Satel.
    Nie jesteś pierwszym neofitą. Wieeelu takich było na przestrzeni ostatnich lat. Za parę miesięcy zejdzie ci szok pozakupowy i wtedy zacznie się kac.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Pisałem,że za funkcjonalność Fibaro rzędu 5-6k pln-trzeba w Loxone wydać 20k pln,w KNX 12-15k pln-plus usługi informatyka.
    A tak,zrobi sobie to wszystko sam.Tymi ręcami.
    Rozumiem że tego loxone ci wyliczyli w salonie fibaro? Bo w wersji przewodowej ta funkcjonalność kosztuje niecałe 4 tysiące brutto. W wersji full bezprzewodowej ok 12 tys. brutto. Co do "zrób to sam", to rozumiem że dokumentacji do loxone też nie miałeś przyjemności nigdy oglądać.

  6. #26
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post



    Rozumiem że tego Loxone ci wyliczyli w salonie fibaro? Bo w wersji przewodowej ta funkcjonalność kosztuje niecałe 4 tysiące brutto. W wersji full bezprzewodowej ok 12 tys. brutto. Co do "zrób to sam", to rozumiem że dokumentacji do loxone też nie miałeś przyjemności nigdy oglądać.
    I na to czekałem.Wiedziałem,że się odezwiesz na słowo Loxone.Jeśli jesteś przedstawicielem firmy Homelogic Poznań to napiszę kilka słów.
    Wkurzyłem się nieco tym neofitą
    W 2015r,mieliśmy okazję rozmawiać,wielokrotnie-przez telefon.Rozmawialiśmy wtedy,o potencjale typu:
    1.Centralne sterowanie roletami(uchylanie,otwieranie wraz z nasłonecznieniem
    1.a.Możliwość zaprogramowania podniesienia rolet o poranku)
    2.Sterowanie drzwiami,bramą.
    3.Alarm antywłamaniowy.
    4.Zewnętrzne sterowanie za pomocą telefonu/tableta.
    Podczas rozmowy telefonicznej,za ww.elementy padła kwota ok 30k pln.Chciałbym pokazać na jakiej kwocie skończyliśmy-aby uwiarygodnić to co napisałem powyżej.Nie zamierzam cytować naszej korespondencji email.Chcę pokazać,ile za taką funkcjonalność (żadną funkcjonalność,to nie jest funkcjonalność ID) trzeba zapłącić i dlaczego Fibaro tak co niektórych boli.
    Czy mogę upublicznić Pańską ofertę na ponad 50k pln.na założenia podstawowe:

    Założenia podstawowe – system przewodowy LOXONE + KNX
    • Sterowanie roletami i karniszami – 14 sztuk
    • Sterowanie bramą wjazdową i garażową - 2 sztuki
    • Sterowanie elektroryglem drzwi wejściowych – 1 sztuka
    • Stacja pogodowa KNX Basic – 1 sztuka
    • Wizualizacja na urządzenia mobilne – smartfon, tablet
    • Zestaw zasilania z redundancją i podtrzymaniem – 1 komplet
    • Wyjście pod system alarmowy
    ???
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 08-02-2016 o 20:39

  7. #27
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cisza,oznacza aprobatę?
    Nie za bardzo mam czas,aby strzelać do siebie-a tak to się na 100% skończy.
    Posiadam jasne i klarowne wyliczenia dla systemu Loxone,które powalają na glebę-choćby cena za stację pogodową 2900pln.,którą od Yahoo można zyskacć darmo.
    Nie lubicie Fibaro-ok.Ale nie psioczcie,że w tych pieniądzach można taniej.
    Żegnam.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    cena za stację pogodową 2900pln.,którą od Yahoo można zyskacć darmo.
    Możesz dać link chętnie sprawdzę.

    PS.
    Pomysł ze światłem w nocy w kibelku, po prostu rewelacja. Moi klienci z zachwytu pewnie oszaleją.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 09-02-2016 o 21:46
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #29
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Możesz dać link chętnie sprawdzę.

    PS.
    Pomysł ze światłem w nocy w kibelku, po prostu rewelacja. Moi klienci z zachwytu pewnie oszaleją.
    Musze władać inną formą przykładu-sarkazm się nie sprawdza.
    To był przykład,na okoliczność ewentualnego dodania sceny typu "nocne sikanie"-nie objętego podstawowym,opłaconym,ustalonym etc.-standardem w KNX.
    Informatyk,nie zrobi tego darmo-no bo dlaczego?
    Teraz rozumiesz aluzję?

  10. #30
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Możesz dać link chętnie sprawdzę.
    Do czego chcesz link?Do wyceny tej stacji w Loxone?W centrali HC2 Fibaro-jest darmo.Za co mam zapłacić 2900 pln?Tyle kosztuje cały HC2.
    Z wyceny.Stacja pogodowa KNX Basic-cena 2,9 k pln

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    W 2015r,mieliśmy okazję rozmawiać,wielokrotnie-przez telefon.
    Nie ze mną - z moim kolegą z działu handlowego. Jak mniemam, rozmawiam z Panem M.K. z Wrocławia. Przekazuję pozdrowienia

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Czy mogę upublicznić Pańską ofertę na ponad 50k pln.
    Oferta tak naprawdę już została upubliczniona - z wyciętym sporym kawałkiem zakresu. Teraz jedyne co mi pozostaje to wyszczególnić co tak naprawdę miało wejść w te 50k.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Założenia podstawowe – system przewodowy LOXONE + KNX
    • Sterowanie roletami i karniszami – 14 sztuk
    • Sterowanie bramą wjazdową i garażową - 2 sztuki
    • Sterowanie elektroryglem drzwi wejściowych – 1 sztuka
    • Stacja pogodowa KNX Basic – 1 sztuka
    • Wizualizacja na urządzenia mobilne – smartfon, tablet
    • Zestaw zasilania z redundancją i podtrzymaniem – 1 komplet
    • Wyjście pod system alarmowy
    ???
    Niestety - tutaj jest duże niedopowiedzenie. Założenia podstawowe wyszczególnione miały sumę niecałe 14k. Tyle kosztują klocki Loxone (łącznie 40 przekaźników) WRAZ ze stacją pogodową KNX (prawie 3k), zasilaczem KNX, bramką do satela INT-KNX oraz z zestawem UPS + akumulatory.

    Teraz idźmy dalej. Kolejnym punktem oferty był kompleksowy projekt instalacji. Z nadzorem projektanta i z wliczonymi 3 dojazdami z Poznania do Wrocławia. Projekt miał zawierać:

    - Obwody elektryczne wraz z obliczeniami
    - Instalacja pod inteligencję na full wypasie (hybrydowa z możliwością dalszej rozbudowy w przyszłości o dowolną funkcjonalność - ogrzewanie, światła, domofony, podlewania, audio itp. itd.)
    - Instalacja odgromowa
    - Instalacja antenowa
    - Instalacja alarmowa
    - Instalacja teletechniczna (6 lub 7 kategoria) + monitoring + domofon (hybryda)
    - Instalacja multimedialna (strefowe audio + video)

    Zaofertowana cena: 3500.


    Kolejny punkt - robocizna i materiały za wykonanie następującego zakresu prac:

    - Wykonanie okablowania i montażu puszek instalacji elektrycznej
    - Wykonanie okablowania instalacji inteligentnej
    - Wykonanie okablowania instalacji antenowej
    - Wykonanie okablowania instalacji alarmowej
    - Wykonanie okablowania instalacji monitoringu
    - Wykona nie okablowania instalacji multimedialnej
    - Wykonanie okablowania instalacji teletechnicznej
    - Wykonanie przekopu i podłączenia WLZ
    - Wykonania okablowania instalacji domofonowej
    - Przygotowanie okablowania pod zasilanie obwodów zewnętrznych (oświetlenie, zasilanie bram, gniazda etc.)

    Cena:
    - Materiały do 15k. Dom ok. 300 m2. Maksymalny szacunek, do skorygowania po zrobieniu projektu.
    - Robocizna do 15k. 4 osoby przez ok. 3 tygodnie, Z DOJAZDAMI Z POZNANIA I NOCLEGIEM WE WROCŁAWIU.
    - Rozdzielnia główna wraz z aparaturą, złożeniem i założeniem - 8k (ok. 2x2 m, z założeniem możliwości pełnej rozbudowy o sterowanie dowolnym obwodem).


    I tak to wyglądało w całości. Elektryka w tak szerokim zakresie nie spada z nieba. Nakładów w elektryce na sam ID (skrętki, gwiazda 230V) jest może 10-20%. Dodatkowo import fachowców z innego województwa też swoje kosztuje.

  12. #32

    Domyślnie

    Homelogic bez urazy ale jeżeli jesteś sprzedawcą LOXONE + KNX to czy nie celowo wprowadzasz zamęt w sprawie Fibaro ?
    Oby to nie była prawda bo to już by było chamstwo psuć reputację konkurencji.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    To był przykład,na okoliczność ewentualnego dodania sceny typu "nocne sikanie"-nie objętego podstawowym,opłaconym,ustalonym etc.-standardem w KNX.
    Informatyk,nie zrobi tego darmo-no bo dlaczego?
    Teraz rozumiesz aluzję?
    Nie wiem o co chodzi, ale u mnie ten pomysł ze światłem w nocy w kibelku sprawdził się.
    Co prawda spędziłem nad tym 3 dni, ale działa.
    Wielki dzięki.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Do czego chcesz link?Do wyceny tej stacji w Loxone?W centrali HC2 Fibaro-jest darmo.Za co mam zapłacić 2900 pln?Tyle kosztuje cały HC2.
    Z wyceny. Stacja pogodowa KNX Basic-cena 2,9 k pln
    Oczywiście, że do darmowej stacji pogodowej Yahoo, bo ceny stacji pogodowych KNX znam i to dobrze.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #34
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Nie ze mną - z moim kolegą z działu handlowego. Jak mniemam, rozmawiam z Panem M.K. z Wrocławia. Przekazuję pozdrowienia
    Oferta tak naprawdę już została upubliczniona - z wyciętym sporym kawałkiem zakresu. Teraz jedyne co mi pozostaje to wyszczególnić co tak naprawdę miało wejść w te 50k.
    .
    He he...Tylu chętnych na te pierdoły,że kolega zajęty?A na forum,klikacie na zmianę?
    No to bam!
    W zał, cała oferta.Niech każdy ,potencjalny nabywca-z kasą lub bez -zrobi sobie rekonesans
    Bardzo chciałbym dodać naszą wielką korespondencję via mail.Kwitowała by całą tę niemiłą konwersację.
    A więc inwestorzy-do boju.
    Proszę zwrócić uwagę,na koszty projektu-3,5k pln-nie są potrzebne do odbioru budynku.Ceny stacji pogodowej i innych "niezbędnych" bajerów.
    Życzę milej lektury.
    A Pana M.K. z Wrocławia-nie znam,choć pewnie kręcony był jak ja.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	346332   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	514
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	346333  

  15. #35
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    I na koniec powiem tak.
    Pieprzyć KNX-a za taką kasę,Wolę kapryśne Fibaro,niż kilka tysięcy złotówek w kablach ściany.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    W zał, cała oferta.Niech każdy ,potencjalny nabywca-z kasą lub bez -zrobi sobie rekonesans


    Jak to jest sobie strzelić w obie stopy i kolana?
    Właśnie udowodniłeś, że homelogic mówi prawdę.

    Bardzo chciałbym dodać naszą wielką korespondencję via mail.Kwitowała by całą tę niemiłą konwersację.
    Nie krępuj się dawaj korespondencję, pośmiejemy się.

    Proszę zwrócić uwagę,na koszty projektu-3,5k pln-nie są potrzebne do odbioru budynku.
    I co z tego?
    Gdyby taki projekt był wymagany, to kosztowałby z 7 tys.
    Adwokat za godzinę gadki niespecjalnie wiążącej bierze 350 zł.

    I tak przy okazji to ile zapłaciłeś za dokumentację po wykonawczą instalacji i czy masz opisane bezpieczniki w rozdzielniach?

    Ceny stacji pogodowej i innych "niezbędnych" bajerów.
    A po co w samochodach 4 strefowa klimatyzacja, skoro można otworzyć okno.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    I na koniec powiem tak.
    Pieprzyć KNX-a za taką kasę,Wolę kapryśne Fibaro,niż kilka tysięcy złotówek w kablach ściany.
    Jesteś świetnym przykładem, że nie każdy powinien mieć KNX i dobrze się stało, że go nie masz.
    Tak samo jak z Porsche czy Ferrari. Czy choćby skodą kupioną w salonie. Nie są to samochody dla każdego i dobrze jest, że nie każdy może je mieć.

    Koszt kabla KNX dla twojego domu to góra 350 zł.


    Ps.
    Skoro twój inteligentny dom konszował 5-6 tys, a my chcemy 50 tys, to powiedz nam gdzie ukradłeś kable, puszki osprzęt na zwykłą instalację i dlaczego nie zapłaciłeś instalatorowi?

    Ps2.
    A tak przy okazji to ile zapłaciłeś za WLZ i odgromówkę?
    Chociaż użycie w twoim przypadku słowa "zapłaciłeś" może być bardzo mylące, więc zapytam inaczej
    Ile miałeś zapłacić za WLZ i odgromówkę?

    Ps.3
    Skoro sam sobie podłączyłeś Fibaro to i spokojnie poradziłbyś sobie z Loxone, a wtedy mówimy już tylko o kwocie z 9 tys. Czyli 3 góra 4 tys różnicy.

    Ps4.
    Poza tym nie wiem co masz do KNX-a, bo masz ofertę na system Loxone z JEDNYM elementem KNX (zasilacz i stacja traktuję jako jeden element), który nie jest KNX-em, może z nim po prostu współpracować.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 10-02-2016 o 07:49
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #37
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post

    Właśnie udowodniłeś, że homelogic mówi prawdę.
    .
    Szczególnie pisząc,że mowa była o domu 300m2.Kiedy oferta dotyczy domu o powierzchni mieszkalnej....130m2
    Mój koszt elektryki ,to koszt 10k pln z materiałem!
    Przepraszam.Te argumenty z samochodami itd....Masakra.
    Jak dla mnie sprawa jest prosta.Nie problem w tym,że ta wycena opiewa na taką kasę.Problem w tym,że na tym nie koniec.Wykonawca zastrzegł sobie dodatkowe pieniądze za usługi informatyczne.Wracam do sceny ze światłem.W Fibaro,albo napiszę sobie taką scenę sam, albo ktoś z Fibaro mi pomoże.Darmo.O takich przypadkach w przypadku KNX-a -nie słyszałem,a mam znajomych którzy wydali górę pieniędzy za swój system i płacą dalej...informatykom.
    Jeśli ktoś proponuje system z takimi podstawowymi założeniami ,za takie pieniądze-w tak malutkim domku-to albo liczy że inwestor ma kupę kasy,albo iloraz inteligencji kury.Albo jedno i drugie.
    Ja rozumiem,że Panowie z tego żyjecie.Ale na litość Boską....
    Pozdrawiam i bez odbioru.

  18. #38

    Domyślnie

    Słaba ta oferta Homelogic... wygląda jak jakiś bardzo ogólnikowy wstępny kosztorys do przesiewania tych których po prostu nie stać... może upubliczniona część to tylko fragment.... żadnych informacji o ilości urządzeń i konkretnych modelach. Całkowicie niedoprecyzowana funkcjonalność ID w ramach ceny... no taniec we mgle...

    Po drugię... dziwie się, że ciągle ktoś szuka instalatorów, którzy mieliby dojeżdżać po 200km... może i tak można tylko po co? Cholernie nie życiowa strategia... choć nie wiem czy tu konkretnie mowa o TwojPan.

    Po trzecie... Firma F samo zaorała się tyle razy... ale przecież każdemu wolno wierzyć, że będzie zadowolony z tego co kupuje.... W końcu w jakimś zakresie, każdy błąd można naprawić. A 14 rolet i dwie bramy... plus pogodynka... z interfejsem na telefon.... żaden wyczyn... chyba nawet dla sprzętu firmy F.... zaznaczam CHYBA.

    Już o firmie F w kontekście problemów technicznych np. z topiącymi się ściemniaczami... czy wycofaniu z rynku szwedzkiego z powodów rozjechania się ze dyrektywą bezpieczeństwa CE... i wielu wielu innych potknięć technicznych, była mowa wielokrotnie. Czasem dla rozrywki czytam co słychać w tej firmie z perspektywy zadowolonych i niezadowolonych pracowników. http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,282990
    Ostatnio edytowane przez stkop ; 10-02-2016 o 17:50

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    I na koniec powiem tak. Pieprzyć KNX-a za taką kasę,Wolę kapryśne Fibaro,niż kilka tysięcy złotówek w kablach ściany.
    Też tak kiedyś miałem. A dokładniej zrobiłem instalację pod KNX bazując na wycenie modułów, ale odpuściłem jak okazało się, że fajerwerki (sterowanie z tabletu) podnoszą koszty instalacji a do tego koszty samej usługi wdrożenia były dużo wyższe, niż początkowo zakładałem. Poszedłem więc w Fibaro. Na szczęście dostałem je do przetestowania i okazało się, że wcale takie super nie jest. To system do małych mieszkań a nie do dużych domów.

    Finalnie stanęło na polskim Grentonie który jest takim trochę "złotym środkiem" bo daje duże możliwości a cenowo wychodzi nawet taniej niż Fibaro, do tego podobnie jak KNX jest na kablach ale tak samo jak w Fibaro można podłączać moduły Z-Wave i zmieniać samemu konfigurację.

    U mnie co prawda kable już były, ale teraz wiem że to najlepsza opcja bo kabel jednak to kabel i jakbym miał teraz decydować, to jednak tylko kabel.
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 10-02-2016 o 23:06

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Czasem dla rozrywki czytam co słychać w tej firmie z perspektywy zadowolonych i niezadowolonych pracowników. http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,282990
    A co jest śmiesznego w lamentach, leniwych i niedouczonych komuchów z mentalnością 13-latka?
    Nie odpowiadają warunki, to się zwolnij i idź do lepszej pracy.

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    do tego podobnie jak KNX jest na kablach ale tak samo jak w Fibaro można podłączać moduły Z-Wave i zmieniać samemu konfigurację.
    A od kiedy to KNX nie ma modułów bezprzewodowych i od kiedy to nie można zmieniać konfiguracji samemu?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-02-2016 o 06:45
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony