dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Widzę że zrobiło się tu ciekawie odkąd tu ostatni raz byłem

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Pełna zgoda.
    Ale czy zawsze jest potrzeba układania kilometrów kabli?Dla kilku funkcjonalnych scen?
    Jakie kilometry kabla? Przy standardowej instalacji koszty kabli wcale nie są wiele wyższe od zwykłej instalacji. Faktem jest że lecimy do każdego obwodu osobnym kablem do rozdzielni, ale za to możemy sobie pozwolić na mniejszy przekrój z powodu mniejszej liczby obwodów na jednym kablu. Poza tym do włączników leci się sygnałówkami, możesz nawet alarmówkę puścić która jest szcześciokrotnie tańsza od kabla prądowego. Do tego magistrala na UTP od punktu do punktu wykosztuje cię grosze. Mówię UTP bo przyrównuję to do AMPIO, magistrala KNX też nie wykosztuje cię majątku i mnóstwo innych systemów poza KNX również po niej pójdzie.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie trzeba armaty,aby zabić komara.Pisałem,że za funkcjonalność Fibaro rzędu 5-6k pln-trzeba w Loxone wydać 20k pln,w KNX 12-15k pln-plus usługi informatyka.
    Wiesz czym charakteryzują się systemy rozproszone? Między innymi tym że możesz robić malutkie miniinstalacje, nawet w obrębie jednego pokoju za cenę znacznie niższą niż jakikolwiek system scentralizowany (w tym bezprzewodowe Fibaro), ale możesz też robić duże, rozbudowane systemy np. w biurowcach. Logika mieści się w modułach a nie w serwerze więc czym ich więcej tym większą masz logikę. Ale nawet jeśli potrzebujesz dostęp do zdalnego zarządzania systemem to serwer (tu mam na myśli znowu Ampio) kosztuje w detalu 1400 zł netto i ma w sobie już 8 wyjść przekaźnikowych i 8 wejść analogowocyfrowych. Więc za takie pieniądze masz już sterowanie ośmioma obwodami i dostęp poprzez sieć.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Zapłaci za programowanie scen,a jak będzie chciał rozszerzyć funkcjonalność o nocne światło w kibelku-to zapłaci informatykowi taką kaskę,że przestanie mu się chcieć sikać w nocy
    Tutaj kolega Dendrytus skwitował to wystarczająco zabawnie więc nie będę się już wysilał


    Jest jeden mały szczegół który zazwyczaj różni firmy które proponują systemy bezprzewodowe od tych które wykonują magistralne. Te które sprzedają samo radio zwykle kończą na sprzedaży pestek i ich zaprogramowaniu, a potem gadają jak wyszło tanio. Te które trudnią się przede wszystkim systemami magistralnymi robią wszystko. Wchodzą na budowę począwszy od położenia pierwszego kabelka, poprzez całą automatykę, systemy bezpieczeństwa kończąc na przykręceniu ostatniej lampki. Rzecz jasna wychodzi to znacznie drożej a różnica jest już zwykle przedstawiana jako o wiele droższy system.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Szczególnie pisząc,że mowa była o domu 300m2.Kiedy oferta dotyczy domu o powierzchni mieszkalnej....130m2
    Wielkość obiektu jest bez większego znaczenia, ważna jest ilość obwodów do sterowania.
    Robiłem obiekty gdzie w sypialniach było 6-8 obwodów świetlnych i z nich były dopiero tworzone sceny.
    Robiłem obiekt ponad 1000 m na dwóch modułach po 8 wyjść z czego bodajże dwa zostały niepodłączone.
    Mój koszt elektryki ,to koszt 10k pln z materiałem!
    Tylko że wycena obejmowała:
    - Wykonanie okablowania i montażu puszek instalacji elektrycznej
    - Wykonanie okablowania instalacji inteligentnej
    - Wykonanie okablowania instalacji antenowej
    - Wykonanie okablowania instalacji alarmowej
    - Wykonanie okablowania instalacji monitoringu
    - Wykona nie okablowania instalacji multimedialnej
    - Wykonanie okablowania instalacji teletechnicznej
    - Wykonanie przekopu i podłączenia WLZ
    - Wykonania okablowania instalacji domofonowej
    - Przygotowanie okablowania pod zasilanie obwodów zewnętrznych (oświetlenie, zasilanie bram, gniazda etc.)
    Nawet na kradzionych materiałach przy pomocy ekipy Ukraińców nie zmieścisz się w 10 tys.

    Jeśli to powyższe zestawienie jest dla ciebie elektryką, to gratuluje.

    Przepraszam.Te argumenty z samochodami itd....Masakra.
    To nie ŻĄDNE argumenty, to po prostu rzeczywistość, z którą się zderzyłeś. Cieszę się, że nie masz KNX.

    Wykonawca zastrzegł sobie dodatkowe pieniądze za usługi informatyczne.Wracam do sceny ze światłem.W Fibaro,albo napiszę sobie taką scenę sam, albo ktoś z Fibaro mi pomoże.
    Jakby usługa informatyczna nie była płatna, to siedzieliby u ciebie goście pewnie ze dwa lata zmieniając i poprawiając TWOJE pomysły, a ty pewnie w tym czasie nie kupiłbyś im nawet jednej pizzy i 1L coca coli. I pewnie byś się na nich żalił jak to ZA DARMO słabo pracują.
    W każdym systemie możesz sobie sam napisać scenę i nie ma znaczenia czy jest to KNX czy fibaro.

    Darmo.
    Nie znam dobrych wartościowych rzeczy za darmo.
    Nie do końca za darmo, bo kupiłeś od nich ich produkt, więc zapłaciłeś za jakieś tam wsparcie.

    O takich przypadkach w przypadku KNX-a -nie słyszałem,a mam znajomych którzy wydali górę pieniędzy za swój system i płacą dalej...informatykom.
    Widocznie ich na to stać.
    Przychodzi "informatyk" (nie wiem po co i nie wiem kto to w ogóle "informatyk" i czym się zajmuje, bo odnoszę wrażenie, że zna się na wszystkim), mówią co chcą mieć, płacą i mają co chcieli. Taniej, szybciej prościej.
    Jakimś dziwnym cudem nie zrobiłeś sobie czegoś tak prostego jak położenie okablowania od elektryki, tylko wziąłeś elektryka.
    Skoro wynająłeś elektryka i podobno mu zapłaciłeś, to nie rozumiem dlaczego informatyk miałby ci coś robić za darmo?
    Mnie jak zęby bolą, to idę do stomatologa, a nie szukam po forach jak go sobie usunąć domowymi sposobami.

    Poza tym jakie ma to znaczenia o czym ty słyszałeś?
    Ja zmieniałem konfigurację za kawę i szarlotkę domowej roboty. I nadal to robię, a żeby było śmiesznie, to zdarza się, że szarlotka jest dla mnie specjalnie robiona. No, ale to faktycznie nie jest za darmo
    Jak płacą za dużo, to niech sobie znajdą tańszych albo się nauczą sami programować. W czym problem?

    Jeśli ktoś proponuje system z takimi podstawowymi założeniami ,za takie pieniądze-w tak malutkim domku-to albo liczy że inwestor ma kupę kasy,albo iloraz inteligencji kury.Albo jedno i drugie.
    Jak ktoś buduje taki domek, to nie ma kasy.

    Ja rozumiem,że Panowie z tego żyjecie.Ale na litość Boską....
    Ale że co? Mam robić dwa razy więcej za dwa razy mniej, abyś ty miał porządną instalację?
    Skoro tworzenie ID to świetny, prosty biznes i zarabia się w nim kupę kasy, to czemu nie rzucisz swojej trudnej, stresującej, skomplikowanej, słabo płatnej pracy i nie założysz firmy tworzącej ID?
    Jak czegoś nie będziesz potrafił, to ci fora pomogą.

    Pozdrawiam i bez odbioru.
    Cieszymy się, że opuściłeś to forum.

    PS.
    Nie do końca wiem o co ci chodzi z KNX-em, bo masz fibaro a to KNX.



    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Rzecz jasna wychodzi to znacznie drożej a różnica jest już zwykle przedstawiana jako o wiele droższy system.
    Na początku twierdził, że wydał 5-6 tys. na ID, Jak go trochę przycisnęliśmy, to wyszło 15-16 tys
    Pewnie jakby go jeszcze przycisnąć, to wyjdzie ze 30-40 tys.
    Możliwe, że wyjdzie 10-15 tys, taniej, ale za gorszy system i przy sporym marnowaniu własnego czasu.

    PS2.
    homelogic według mnie to powinieneś dać na tacę i nie żałować, bo miałbyś z gościem przerąbane.
    I żeby to jeszcze za jakiś dobre pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-02-2016 o 07:49
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #43

    Domyślnie

    Pewnym wyznacznikiem tego w co warto iść są trendy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2016-02-11 11.43.55.jpg
Wyświetleń:	616
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	346398
    G-trends

    Najważniejsze by za 10 lat dało się coś naprawić, bez konieczności kupowania nowego systemu. Jak coś już dziś spada, to jest to pewien sygnał do zastanowienia się.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Pewnym wyznacznikiem tego w co warto iść są trendy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2016-02-11 11.43.55.jpg
Wyświetleń:	616
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	346398
    A ten durny wykres mówi o czym, bo nie załapałem?
    I czego jest wyznacznikiem oprócz głupoty autora?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A od kiedy to KNX nie ma modułów bezprzewodowych i od kiedy to nie można zmieniać konfiguracji samemu?
    Już na ten temat dyskutowaliśmy i nie mam zamiaru znów tracić czasu na dyskusje z Tobą.

    Jak na ostatnim etapie budowy okazało się, że będę musiał wołać instalatora do każdej zmiany, to zadzwoniłem jednak do innych firm instalujących KNX i zapytałem, czy dostanę program do konfiguracji: dowiedziałem się, że konfiguracji nie zmienia się tak często, że to wcale nie wychodzi tak drogo a jeden nawet zapytał "a w rozdzielni elektrycznej też pan chce samemu grzebać?".

    Więc może i się da, ale nikt nie chciał mi powiedzieć jak. Ot.. tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 14-02-2016 o 23:03

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Już na ten temat dyskutowaliśmy i nie mam zamiaru znów tracić czasu na dyskusje z Tobą.
    Tracisz ze mną czas?
    Jak na razie to nie potrafisz zrozumieć, że dzwoniłeś do Mercedesa(KNX) o to czy o tamto, a miałeś mieć BMW(Loxone).

    Jak na ostatnim etapie budowy okazało się, że będę musiał wołać instalatora do każdej zmiany, to zadzwoniłem jednak do innych firm instalujących KNX i zapytałem, czy dostanę program do konfiguracji: dowiedziałem się, że konfiguracji nie zmienia się tak często, że to wcale nie wychodzi tak drogo a jeden nawet zapytał "a w rozdzielni elektrycznej też pan chce samemu grzebać?".
    Problem w tym, że NIE MIAŁEŚ mieć KNX, tylko LOXONE, a LOXONE NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z KNX.
    LOXONE TO AUTORSKI system.
    Programem do KNX NIC NIE ZROBISZ w Loxone.
    Równie dobrze mógł byś próbować wymienić koło w BMW przy pomocy bębna od pralki.

    Program do KNX, w zależności od wersji możesz mieć za darmo, za bodajże 100 euro lub za 1000 euro. Nigdy nie było to żadną tajemnicą.
    Program do programowania Loxone jest za darmo.

    Więc może i się da, ale nikt nie chciał mi powiedzieć jak. Ot.. tyle w temacie.
    Stosowne info o programach jest od ZAWSZE NA STRONIE KNX i co najmniej na tym forum, od momentu kiedy się udzielam

    Nie wiem tylko po co ci program do KNX, skoro miałeś mieć LOXONE.
    To tak samo jak pytanie się o sieć serwisowa Mercedes, jeżdżąc BMW.

    Jesteś świetnym przykładem, że nie każdy powinien mieć KNX.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 15-02-2016 o 07:26
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Problem w tym, że NIE MIAŁEŚ mieć KNX, tylko LOXONE, a LOXONE NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z KNX.
    Coś Ci się pomieszało. Nigdy nie małem zamiaru kupić Loxone. Nie miałem nawet wyceny na ten system.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Coś Ci się pomieszało. Nigdy nie małem zamiaru kupić Loxone. Nie miałem nawet wyceny na ten system.
    Faktycznie pomyliłem cię z TwojPan, który nie rozróżnia KNX od Loxone i też bredzi o niemożności samodzielnej konfiguracji KNX.
    Co nie zmienia FAKTU, że każdy może sobie kupić lub dostać program do programowania KNX i samemu zmieniać konfigurację.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Co nie zmienia FAKTU, że każdy może sobie kupić lub dostać program do programowania KNX i samemu zmieniać konfigurację.
    Widzisz... firmy od KNX z którymi rozmawiałem twierdziły, że konfigurację musi zmieniać instalator.

    Tak czy inaczej to nieistotne, bo teraz mam już inny system, spełnia moje oczekiwania a do tego kosztował mniej, niż wcześniej planowałem wydać. Więc czego chcieć więcej?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Widzisz... firmy od KNX z którymi rozmawiałem twierdziły, że konfigurację musi zmieniać instalator.

    Tak czy inaczej to nieistotne, bo teraz mam już inny system, spełnia moje oczekiwania a do tego kosztował mniej, niż wcześniej planowałem wydać. Więc czego chcieć więcej?
    Widzisz.... Dendrytus miał rację: "Jesteś świetnym przykładem, że nie każdy powinien mieć KNX. " ;P

  11. #51

    Domyślnie

    Witam

    Moja pierwsza styczność z systemami do automatyki budynków to fibaro. Oczywiście sprzedawca strasznie zachwala system. Posługiwał się jednak terminologii, która w dalszej dyskusji ewidentnie do końca nie rozumiał. Z racji swojego zawodu i hobby - administrator IT wyłapałem to dość szybko. Wówczas zacząłem zgłębiać wiedzę o różnych systemach.
    I tu mam niezłą zagadkę - bardziej natury techniczno budowlanej. Powiedzmy że mój wybór padł na system KNX. Można polemizować wiele na ten temat ale jedno jest pewne. Posiada on ogromną bazę możliwych do zintegrowania urządzeń a co za tym idzie sprawdzony support, a to - mówię z własnego doświadczenia - najważniejszy element wielu systemów IT i im pochodnych.
    I tak...
    Posiadam dom parterowy z nieużytkowym poddaszem a jeśli kiedyś będzie tam pokój to tylko na środku. Boki zostają dookoła wolne. Ściany nie mają tynków tylko płyty typu karton gips na placach a pomiędzy płyta a murem jest co najmniej 1 cm przestrzeni. Dom jest wykończony bo kupiłem gotowca. I tu moje pytanie? Czy jest jeszcze szansa wejść w KNX? Do wielu rzeczy można dostać się z góry. Puszki od rolet znajdują się 20 cm od podwieszane go sufitu na całości domu. Niestety nie wiem jak technicznie został wykonany. Chciałbym uzyskać:
    1. Sterowanie roletami
    2. Sterowanie oświetleniem a przede wszystkim funkcja gaszenia światła gdy nie ma nigogo w pomieszczeniach.
    3. Zapalanie świateł nocnych w przedpokoju na ruch
    4. Sterowanie ogrzewaniem. Tu mogłoby być nieco prościej. Posiadam infrapanele sufitowe. Pewnie można by się wbić ze strychu.
    5. Sterowanie brama i brama garażowa ale tu pewnie nie problem.
    6. I sceny świetlne ale bez przesady. Nie są prorytetem.

    I tu moje pytanie. Kieruje je do fachowców - instalatorów. Generalnie ludzi mających nie tylko wiedzę ale i wiedzę poparta doświadczeniem przy wykonywaniu tego typu projektów. Przy okazji szacun bo temat obszerny i trzeba się nieźle orientować by być na bieżącą a wymagania klientów rozne.

    CZY uwzględniając przedstawiona przeze mnie wyżej konfigurację budowlana mojego wykończone go domu instalacja systemu KNX będzie możliwa przy założeniu że zminimalizujemy bardzo efektowne ewentualnego kucia ścian. ??? Śmną całe szczęście ściany pozwalają przecisnach się żmijkom ☺. O kosztach chętnie porozmawiam ale później. Nie chciałbym wchodzić w systemy bezprzewodowe....

    Dziękuję i proszę o odpowiedź
    Pozdrawiam wszystkich, którzy lubią sztuczną inteligencję w jakiejkolwiek postaci ...

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ja przerobiłem (na razie częściowo) swój dom który ma normalną instalację elektryczną. Zrobiłem to na urządzeniach AMPIO które też mają interfejs KNX na przyszłość jak bym chciał coś dołożyć z innej firmy. Jeśli masz tynk gipsowy to żaden problem. Przed malowaniem przejechałem tylko wiertłem do metalu bruzdę na skrętkę UTP od puszki do puszki. Instalacja oczywiście na modułach dopuszkowych. Dobrze będzie jak masz puszki głębokie, najlepiej 8 cm. Jeśli masz płytkie to musisz podkuć.

    Cytat Napisał vendore Zobacz post
    Chciałbym uzyskać:
    1. Sterowanie roletami
    2. Sterowanie oświetleniem a przede wszystkim funkcja gaszenia światła gdy nie ma nigogo w pomieszczeniach.
    3. Zapalanie świateł nocnych w przedpokoju na ruch
    4. Sterowanie ogrzewaniem. Tu mogłoby być nieco prościej. Posiadam infrapanele sufitowe. Pewnie można by się wbić ze strychu.
    5. Sterowanie brama i brama garażowa ale tu pewnie nie problem.
    6. I sceny świetlne ale bez przesady. Nie są priorytetem.
    To co wymieniłeś to kompletne podstawa, bez problemu do zrealizowania.

    Cytat Napisał vendore Zobacz post
    Nie chciałbym wchodzić w systemy bezprzewodowe....
    i słusznie

    Cytat Napisał vendore Zobacz post
    Dziękuję i proszę o odpowiedź
    Pozdrawiam wszystkich, którzy lubią sztuczną inteligencję w jakiejkolwiek postaci ...
    Uwierz mi, nie ma w tym żadnej sztucznej inteligencji. Raczej bardziej zaawansowana logika.

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    [QUOTE=iF-Jimi;7095732]

    Cytat Napisał vendore
    Nie chciałbym wchodzić w systemy bezprzewodowe....

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    i słusznie



    czyli polecasz systemy kabelkowe,przewodowe? W takim na przyklad sterowaniu roletami także polecasz porpowadzenia kabelka do centrli Fibaro?

    Akurat u siebie planuję połaczenie Satela Integra jako głownego systemu z Fibaro - jako graficznego systemu polączonego z Satelem, gdzie to Fibaro w sposób bardziej dizecinny i podobno o niebo łatwiejszy będzie słuzył w obłsłudze Satela..
    POdobno takie coś da sie zrobić.


    No i jednym z elementew będą rolety oraz ich obsługa.
    Czy w taki przypadku lepiej zainwestować w przewodowe sterowanie roletami ?? Jeżeli tak to jaka jest przewada sterowania kabelkowgo nad bezprzewodowym?


    Pozdrav

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    @vendore

    Jeżeli dostrzegasz zalety KNX, to na pewno warto iść w tym kierunku. Lepszego systemu nie znajdziesz (tu zacznie się dyskusja.... ).
    W domach, gdzie instalacja jest położona na pewno da się zastosować KNX, tylko trzeba wszystko dokładnie przeanalizować.
    Plan minimum to rozprowadzić magistralę między istniejącymi puszkami i włożyć do nich moduły podtynkowe. Wadą jest cena w przeliczeniu na jedno wyjście.
    Druga możliwość to położyć przynajmniej w jakiejś części nową instalację do oświetlenia i rolet. Więcej kucia i przerabiania, ale w końcowym rozliczeniu może być korzystnie.

    Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to można podzielić instalację z grubsza na: oświetlenie, ogrzewanie, rolety. Jak przygotujesz instalację pod sterowanie każdym elementem (obwodem ośw., napędem rolety itp.), to wszystkie funkcje centralne, sceny i powiązania np. między oświetleniem i roletami masz w standardzie. Dochodzi jeszcze dobór osprzętu, podstawowe funkcje są prawie identyczne wszędzie, ale jak potrzebne są dodatkowe funkcje, to trzeba już się bardziej orientować.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A ten durny wykres mówi o czym, bo nie załapałem?
    Masz: http://bfy.tw/4oK0
    Nie musisz dziękować

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxxxxxv Zobacz post
    Masz: http://bfy.tw/4oK0
    Nie musisz dziękować
    Dziękować? A za co? Chyba tylko za to, że sam udowodniłeś tezę, że jesteś gupkiem, nawet nie głupkiem.
    Oceniacie nieuku trendy na podstawie ilości zapytań w google?

    PS.
    A tu specjalnie dla was nieuki od trendów
    https://www.google.pl/trends/explore#q=Porsche%2C%20Fiat%2C%20Bugatti%2C%20Daci a&cmpt=q&tz=Etc%2FGMT-1

    Ciekawostką jest, że Porsche sprzedaje najwięcej samochodów w Chinach (największy rynek sprzedaży Porsche) i USA 2/3 produkcji, a w zestawieniu nie występują. Ba nawet w kategorii miast nie ma miast z tych krajów.
    A Bugatti najlepiej sprzedaje się i będzie sprzedawać w takich krajach jak Ghana, RPA, Azerbejdżan, Kenia, Liban, Tunezja, Niemcy(7 miejsce)

    W tym przykładzie:
    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Pewnym wyznacznikiem tego w co warto iść są trendy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2016-02-11 11.43.55.jpg
Wyświetleń:	616
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	346398
    G-trends

    Najważniejsze by za 10 lat dało się coś naprawić, bez konieczności kupowania nowego systemu. Jak coś już dziś spada, to jest to pewien sygnał do zastanowienia się.
    Najwięcej podobnych wyszukiwań to KNX - AM radio station. Jest taka stacja radiowa bodajże w USA.
    Najwięcej podobnych zapytań to KNX 1070 - częstotliwość tej stacji.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 18-03-2016 o 07:46
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Dziękować? A za co?
    No bo może jak doczytasz to w końcu dowiesz się "o czym mówią" Google Trends

    A jeśli nie to możesz walnąć baranka. Nie mówię, że to skuteczna metoda, ale w twoim przypadku chyba jedyna

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxxxxxv Zobacz post
    No bo może jak doczytasz to w końcu dowiesz się "o czym mówią" Google Trends

    A jeśli nie to możesz walnąć baranka. Nie mówię, że to skuteczna metoda, ale w twoim przypadku chyba jedyna
    Pokazywanie własnej ignorancji podnieca cie w jakiś specjalny sposób?
    Przecież bez problemu wykazałem, że to brednie.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #59

    Domyślnie

    Tra tata tra ta ta można gadać i gadać ale ogólnie mowiąć za mało zarabiamy by stać nas było na najlepsze z najlepszych osobiście jestem zwolennikiem systemu bezprzewodowego , o Fibaro czytałem, byłem w salonie pokazowym i potwierdzam że mimo iż to jest system w technologii z wave to i tak bardzo hermetyczny, nie wiem czy da się wszystkim tak ładnie sterować jak na filmach pokazują, fajnie że to nasz rodzimy system.
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Uprzejmie proszę FIBARO o zaprzestanie spamowania forum. W ostatnim czasie musiałem wyrzucić kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) postów z pseudo reklamami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony