dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    -robert-

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Okolice Kalisza
    Kod pocztowy
    62-814
    Posty
    54

    Domyślnie Różna wysokość silikatów i BK - jak wiązać?

    Witajcie,

    chcę u siebie wykonać ściany zewnętrzne domu z BK natomiast ściany wewnętrzne nośne i działowe z silikatów.
    Materiały przyjechały na budowę i pojawił się problem o którym wcześniej nie pomyślałem...

    Zamówione materiały mają różną wysokość. Pustaki BK mają wysokość 24 cm, natomiast silikaty 20 cm.
    Zastanawiamy się z murarzem jak to sensownie wiązać w przypadku ściany zewnętrznej z wewnętrzną nośną? z działówkami to raczej mniejszy kłopot...

    Na forum doszukałem się takich rozwiązań:
    - wiązanie na strzępię - wycinając w jakiś sposób w ścianie z BK otwory o wysokości tylko 20cm żeby wszedł silikat
    - przewiązanie za pomocą metalowych łączników wsuwanych w spoinę między kolejne wiersze silikatów i wygiętych w literę L na ścianę z BK i pokryte klejem.

    Czy macie jakieś doświadczenie w takich sytuacjach? jakie rozwiązanie jest według Was najwłaściwsze?

    Pozdrawiam
    Robert

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie ekipa budowała oddzielne ściany i później zalewali łączenie silka-bk betonem. W środku powstał słup lekko zazbrojony łączący oba materiały.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    -robert-

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Okolice Kalisza
    Kod pocztowy
    62-814
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dzięki marcelix za odpowiedź.

    Kończąc temat dołączę zdjęcie jak u mnie wykonał to murarz. Może niezbyt estetycznie ale ponoć skutecznie. Może dam w tym miejscu siatkę pod tynk żeby zapobiec ewentualnym pęknięciom.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151023_174416.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	335207

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony