dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacha797 Zobacz post
    Ja zawsze robię pastę kanapkową z cukinii, jak się otworzy w zimie, to rewelka... moja babcia robiła niesamowitą, ale nie miałam okazji zapytać o przepis. Korzystam z takich proporcji:
    2 średnie cukinie
    2-3 ząbki czosnku
    2 łyżki nasion słonecznika
    1 łyżka przyprawy curry
    sól himalajska
    świeżo mielony pieprz
    oliwa z oliwek

    Najpierw piekę cukinię razem z czosnkiem, solą pieprzem i oliwą ( ok. 180 stopni, do zrumienienia cukinii). Następnie odciskam i miksuję z ziarnami słonecznika i curry.

    Lubię też pasty na słodko, coś w guście kremu czekoladowo - orzechowego, ale jeszcze nie zdecydowałam się żadnej zrobić. Są rózne przepisy kulinarne na smaczne kremy i nie wiem, który wybrać.... Może ktoś robił i doradzi?
    Sól to sól, czy himalajska czy morska to nadal sól, czyli chlorek sodu (NaCl). Wszystkie informacje o tym, że sól z himalajów jest jakoś szczególnie dobroczynna to zwykły chwyt marketingowy.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Sól to sól, czy himalajska czy morska to nadal sól, czyli chlorek sodu (NaCl). Wszystkie informacje o tym, że sól z himalajów jest jakoś szczególnie dobroczynna to zwykły chwyt marketingowy.
    Bardzo się mylisz.
    Zanim się będziesz na takie tematy wypowiadał, warto uzupełnić wiedzę (jest ona ogólnie dostępna)
    unde venis et quo tendis

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Bardzo się mylisz.
    Zanim się będziesz na takie tematy wypowiadał, warto uzupełnić wiedzę (jest ona ogólnie dostępna)
    A cukier trzcinowy jest mniej tuczący od buraczanego, nie? No i zawiera mniej cukru w cukrze.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Bardzo się mylisz.
    Zanim się będziesz na takie tematy wypowiadał, warto uzupełnić wiedzę (jest ona ogólnie dostępna)
    Uzupełniłem wiedzę i nadal twierdzę, że sól to sól, nie ważne gdzie wydobywana.
    http://m.poradnikzdrowie.pl/zywienie...sze_43596.html

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Przeczytaj ze zrozumieniem raz jeszcze to co sam "zalinkowałeś".
    Rodzaje soli różnią się dodatkiem zawartych w niej minerałów w zależności od jej wydobycia.
    Dodatkowo możesz również uzupełnić wiedzę o cukrach
    unde venis et quo tendis

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Przeczytaj ze zrozumieniem raz jeszcze to co sam "zalinkowałeś".
    Rodzaje soli różnią się dodatkiem zawartych w niej minerałów w zależności od jej wydobycia.
    Dodatkowo możesz również uzupełnić wiedzę o cukrach
    Dodatkowa zawartość pierwiastków (nic nie znaczących dla człowieka w takich ilościach) nie zmienia w żaden sposób smaku potrawy. Zgodzisz się, czy nie? Solą z Himalajów można tak samo przesolić jak "zwykłą".

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Uprzednio pisałeś, że każda sól jest taka sama
    Widzę, iż przeczytałeś artykuł raz jeszcze
    Teraz zmieniasz tezę

    Miłych świąt

    ps - poczytaj jeszcze o innych rodzajach soli (nie tylko himalajskiej) np wulkanicznej lub choćby Guerande
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 24-12-2017 o 10:38 Powód: Dopisek
    unde venis et quo tendis

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Uprzednio pisałeś, że każda sól jest taka sama
    Widzę, iż przeczytałeś artykuł raz jeszcze
    Teraz zmieniasz tezę

    Miłych świąt
    Dla Ciebie i Twojej rodziny również zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Tylko nie przesol potraw, hehe. Pzdr.

  9. #29

    Domyślnie

    Robię dżemy, mielone pieczone mięso w słoiku ( tylko u nas nigdy tyle nie stoi- jest szybko zjadane). Czasami robię różnego rodzaju pasty, ale też staram się je robić na bieżąco- np z tuńczyka, makreli z warzywami. Bardzo smaczne.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Konserwa domowa.
    1 kg biodrówki, 1 kg łopatki, 0,5 kg boczku, czosnek, sos sojowy - 3 łyżki, zioła - wg uznania u mnie tymianek, majeranek, cząber, estragon, pieprz - ziarna i mielony, papryka słodka i ostra, ziele angielskie, liść laurowy, kostka bulionowa - u mnie wołowa.
    Mięso kroję na małe kawałki 5cm i obsmażam na dużym ogniu do małego zbrązowienia, dodaję czosnek i sos sojowy jeszcze trochę obsmażam, aż odparują płyny. Zalewam rozrobioną kostką w kubku wody. Dodaję przyprawy i duszę na małym ogniu parę godzin, aż do rozpadówy - to też wg uznania. Ja lubię jak przy smarowaniu pojawiają się kawałki mięsa. Całość trzeba doglądać, żeby mięso było w zalewie, czasem dodaję wina albo piwa. Na gorąco wkładam do słoików. Jak planuję żeby postało i jest tego więcej to pasteryzuję a jak nie część idzie do miski na stół a resztę do słoików i jak wystygnie to zostawiam w lodówce [są tak zamknięte, że trzeba się nieźle przyłożyć do otwarcia], znika po 2-3 tygodniach. Robię tak od lat - wszyscy żyją...
    WARTO? WARTO!

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Konserwa domowa.
    ...
    ... Robię tak od lat - wszyscy żyją...
    ... u mnie również
    unde venis et quo tendis

  12. #32

    Domyślnie

    Smalec z fasoli jest przepyszny. I to nie tylko dla wegetarian...

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    A można z niego robić wagashi ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	406761
    WARTO? WARTO!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony