dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Smarowidło na kanapki do słoików

    Hej, szukam przepisów na smaczne smarowidła do kanapek, które mógłbym w jakiś sposób zamknąć w słoikach, żeby mogły przeleżeć z miesiąc, dwa, ewentualnie trzy

    Zna ktoś coś sprawdzonego?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokta Zobacz post
    Hej, szukam przepisów na smaczne smarowidła do kanapek, które mógłbym w jakiś sposób zamknąć w słoikach, żeby mogły przeleżeć z miesiąc, dwa, ewentualnie trzy

    Zna ktoś coś sprawdzonego?
    Trzy miesiące? Poszukaj przepisów na "jad kiełbasiany".
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze zrobiona mięsna konserwa słoikowa spokojnie postoi 2-3 lata pod warunkiem że jest odpowiednio przygotowana i przechowywana.
    Tu jest bardzo dobry przepis:

    http://wyrobydomowe.blog.pl/2013/12/...prostasmaczna/

    Jeśli konserwa opórcz dobrego smaku ma być bardzo długo przechowywana to polecam takie składniki(Na 1kg mięsa):
    -1 płaska łyżeczka pektosoli
    -2 łyżeczki soli kuchennej (Morska lub kamienna,jak kto woli)
    -1 łyżeczka startych owoców jałowca
    -3-4 duże ząbki czosnku,jak czosnek nie jest duży to trzeba dać więcej ząbków

    Daje też*czarny pieprz ale sypie go z młynka tak na oko,jak ktoś chce to może go nie dawać.
    Przyrządzenie dokładnie takie samo jak na stronie którą podałem wcześniej.
    Dodałbym tylko że jak odstawiamy składniki na te 2-3 godziny to konserwa musi być w zakrytym pojemniku.
    Może to być garnek z przykrywką albo zamiast przykrywki można go szczelnie owinąć folią spożywcza.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian1224 Zobacz post
    Jeśli konserwa opórcz dobrego smaku ma być bardzo długo przechowywana to polecam takie składniki(Na 1kg mięsa):
    -1 płaska łyżeczka pektosoli
    Czyli zastosowanie azotynu sodu NaNO2 (E 250) - zapewne dla ładnego (czerwonego) koloru
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    Można zrobić taki smalczyk z cebulką czy "skwareczkami" ale nie mam pojęcia ile to moze postać...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Czyli zastosowanie azotynu sodu NaNO2 (E 250) - zapewne dla ładnego (czerwonego) koloru
    To też ale głównie chodzi o to żeby mogło długo postać.
    Dodatku cebuli lepiej unikać bo przez nią konserwa szybciej się psuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pasteryzowane bez E - stoją równie długo, no ale są brzydkie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Czyli zastosowanie azotynu sodu NaNO2 (E 250) - zapewne dla ładnego (czerwonego) koloru
    Saletra występuje w postaci naturalnej i jest konserwantem mięsa od wieków
    unde venis et quo tendis

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    To wiem
    Ale nie wiem jaki cel spełnia tak/tu zastosowana - widzę tylko kolor

    Ps. W przepisie jest 3 krotne pasteryzowanie - stąd moja wątpliwość.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10

    Domyślnie

    Pasteryzowane pasty z warzyw faktycznie mogą stać nawet bez lodówki nawet do pół roku.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Paserka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zazwyczaj do sloików robię przetwory z warzyw i owoców, albo wywary na zupy. Nie myślałam o jakis pasztetach czy innych "smarowidłach". Ciekawy pomysł. Mam nadzieje, że jakies przepisy sie pojawią.

  12. #12

    Domyślnie

    Pyszna jest pasta z brokułów z dodatkiem tahini. Dla mnie to idealne smarowidło na kanapki.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja zawsze robię pastę kanapkową z cukinii, jak się otworzy w zimie, to rewelka... moja babcia robiła niesamowitą, ale nie miałam okazji zapytać o przepis. Korzystam z takich proporcji:
    2 średnie cukinie
    2-3 ząbki czosnku
    2 łyżki nasion słonecznika
    1 łyżka przyprawy curry
    sól himalajska
    świeżo mielony pieprz
    oliwa z oliwek

    Najpierw piekę cukinię razem z czosnkiem, solą pieprzem i oliwą ( ok. 180 stopni, do zrumienienia cukinii). Następnie odciskam i miksuję z ziarnami słonecznika i curry.

    Lubię też pasty na słodko, coś w guście kremu czekoladowo - orzechowego, ale jeszcze nie zdecydowałam się żadnej zrobić. Są rózne przepisy kulinarne na smaczne kremy i nie wiem, który wybrać.... Może ktoś robił i doradzi?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ale to ma być smarowidło, a nie konserwy

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Celinaxx Zobacz post
    Ja polecam pastę pesto na kanapki, do tego plasterek usmażonego boczku i pyszne śniadanko gotowe
    _________
    Uznałeś ,że tu lepiej się zareklamujesz???
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 23-12-2017 o 19:10 Powód: spam

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kondzioxkow

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    7

    Domyślnie

    macie jakiś sprawdzony przepis na nutelle z avocado? kakao, masło orzechowe, ale czegoś brakuje. Any ideas?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DaisyChain

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-180
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacha797 Zobacz post
    Ja zawsze robię pastę kanapkową z cukinii, jak się otworzy w zimie, to rewelka... moja babcia robiła niesamowitą, ale nie miałam okazji zapytać o przepis. Korzystam z takich proporcji:
    2 średnie cukinie
    2-3 ząbki czosnku
    2 łyżki nasion słonecznika
    1 łyżka przyprawy curry
    sól himalajska
    świeżo mielony pieprz
    oliwa z oliwek

    Najpierw piekę cukinię razem z czosnkiem, solą pieprzem i oliwą ( ok. 180 stopni, do zrumienienia cukinii). Następnie odciskam i miksuję z ziarnami słonecznika i curry.

    Lubię też pasty na słodko, coś w guście kremu czekoladowo - orzechowego, ale jeszcze nie zdecydowałam się żadnej zrobić. Są rózne przepisy kulinarne na smaczne kremy i nie wiem, który wybrać.... Może ktoś robił i doradzi?
    Ten przepis wygląda baaaardzo atrakcyjnie. Czy można dodać do niego też suszone pomidory? Zostało mi akurat trochę tych pomidorków od Ole i szkoda by zmarnować

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał DaisyChain Zobacz post
    Ten przepis wygląda baaaardzo atrakcyjnie. Czy można dodać do niego też suszone pomidory? Zostało mi akurat trochę tych pomidorków od ...reklama... i szkoda by zmarnować
    Każde, byle nie te - to najgorsze produkty (nie tylko pomidory, farsz pieczarkowy podobnie) z możliwych!
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacha797 Zobacz post
    Ja zawsze robię pastę kanapkową z cukinii, jak się otworzy w zimie, to rewelka... moja babcia robiła niesamowitą, ale nie miałam okazji zapytać o przepis. Korzystam z takich proporcji:
    2 średnie cukinie
    2-3 ząbki czosnku
    2 łyżki nasion słonecznika
    1 łyżka przyprawy curry
    sól himalajska
    świeżo mielony pieprz
    oliwa z oliwek

    Najpierw piekę cukinię razem z czosnkiem, solą pieprzem i oliwą ( ok. 180 stopni, do zrumienienia cukinii). Następnie odciskam i miksuję z ziarnami słonecznika i curry.

    Lubię też pasty na słodko, coś w guście kremu czekoladowo - orzechowego, ale jeszcze nie zdecydowałam się żadnej zrobić. Są rózne przepisy kulinarne na smaczne kremy i nie wiem, który wybrać.... Może ktoś robił i doradzi?
    Czy po zrobieniu tej pasty w słoik się zamyka i pasteryzuje?
    i to jest smarowidło na chleb?

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Polecam pastę z bakłażana - baba ghanoush. Niebo w gębie! Kolor może niezbyt apetyczny, ale smak boski.

    Dwa dorodne bakłażany myjemy, wstawiamy na ok. 40-50 minut do piekarnika nagrzanego do 190 stopni. Studzimy, kroimy na pół i wyjmujemy łyżką miąższ i przekładamy do miski. Dodajemy łyżkę soku z cytryny(z limonką też smakuje pycha), łyżkę oliwy z oliwek, przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku, pół łyżeczki zmielonego kminu rzymskiego, dosłownie odrobinę soli i dwie łyżki pasty tahini. Całość blendujemy na gładką pastę.

    Ja robię tahini sama- najpierw prażę na bardzo blady kolor sezam(nie może się przypiec, bo będzie gorzki!), a potem mielę w blenderze. Jak się ciężko uciera, dodaję odrobinę oliwy. Można też użyć kupnej.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony