dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    [...] szklenie w ramie lub skrzydle (w obu przypadkach to będzie "szyba stała"
    Może warto zatem mówiąc o tzw. "fixach" posługiwać się pojęciami normatywnymi "oszklenie stałe" oraz "okno stałe"?
    PRO QUALITY

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Może warto zatem mówiąc o tzw. "fixach" posługiwać się pojęciami normatywnymi "oszklenie stałe" oraz "okno stałe"?
    Ciekawe i jeśli uda mi się zakodować to będę używał Ale dalej w powszechnym rozumieniu okno stałe bez wyróżniania...
    W "drewnie" funkcjonowała nazwa - "witryna" i "Fix"
    A więc:
    1. Okno stałe - (wygląda jak klasyczne okno) - kosztuje prawie jak takie okno, bo nie ma tylko okuć i klamki. Całkiem niedawne badania szczelności prowadzone przez Oknotest potwierdziły to co powiedziano mi 18 lat temu - jest mniej szczelny niż okno czy witryna
    2. Oszklenie stałe (fix w ramie, czyli tylko szyba +rama) jest tańsza (bo nie ma dodatkowo skrzydła).

    A wracając do tematu wyceny - część firm wycenia "oszklenie stałe", bo jest po prostu tańsze a aspekty estetyczne (różne wysokości szyb) są dla nich nie istotne.

    Cobra - tak - automat to wg mnie wspomaganie. Część firm w ogóle nie używa wersji najtańszej, bez automatu, chociaż to czasem aż ok 1 tys. zł).
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-12-2015 o 06:54
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    1. Okno stałe - (wygląda jak klasyczne okno) - kosztuje prawie jak takie okno, bo nie ma tylko okuć i klamki. Całkiem niedawne badania szczelności prowadzone przez Oknotest potwierdziły to co powiedziano mi 18 lat temu - jest mniej szczelny niż okno czy witryna
    Zgadza się, bo jest wykonywane najczęściej nie prawidłowo, w ramę wkłada się kilka podnośników skrzydła, wrzuca skrzydło skręcane jest to razem z ramą śrubami i gotowe. Trudno żeby było takie okno szczelne...

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Co do firm, bo mam 2 faworytów, od Peteckiego oraz w dobrej cenie od szwagra bardzo dobrego kolegi ABM Jędraszek. Którego producenta wybrać. Firma sprzedająca Peteckiego na rynki wiele lat, Jędraszka sprzedaje i montuje młody chłopak, pracował u kogoś, a od ponad roku ma swoją działalność i na siebie zarabia.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chyba większość z nas kiedyś była młoda i pracowała u kogoś. Dlatego nie można go tak od razu skreślać: może poszedł na swoje, bo chciał robić lepiej?
    Chociaż jak popatrzę na początki własnej rynkowej działalności, to aż mi czasem wstyd - a wtedy wydawało mi się, że wiem wszystko.
    Może poproś o referencję? Namiar na dwóch, trzech ostatnch klientów których obsługiwał z podobnym zleceniem..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Tzn, nie skreślam, uważam, że jak się wchodzi na rynek gdzie jest już kilkanaście firm w mieście montujących okna trzeba czymś się wykazać, oprócz ceny też jakością, tak aby zaistnieć i cieszyć się dobrą opinią. Momentami myślę, że u "młodego" może być dokładniej bo chce zdobyć dobrą opinię.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Wracając do suwanki, różnica w cenie to ok 500zł brutto, warto brać automat?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Wracając do suwanki, różnica w cenie to ok 500zł brutto, warto brać automat?
    Pytanie o wartość zawsze może być wieloznaczne. Ile to dla Ciebie 500zł? jeśli bierzesz suwankę, to raczej Cię stać (bo ja ze względów ekonomicznych i praktycznych brałbym zwykłe okno z ruchomym słupkiem).
    Jak zawsze trochę pokrętnie odpowiem: jeden z moich dostawców oferuje wyłącznie "automaty". Bo są lepsze. U drugiego różnica to ok 1 tys. zł. Także warto?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pytanie o wartość zawsze może być wieloznaczne. Ile to dla Ciebie 500zł? jeśli bierzesz suwankę, to raczej Cię stać (bo ja ze względów ekonomicznych i praktycznych brałbym zwykłe okno z ruchomym słupkiem).
    Jak zawsze trochę pokrętnie odpowiem: jeden z moich dostawców oferuje wyłącznie "automaty". Bo są lepsze. U drugiego różnica to ok 1 tys. zł. Także warto?
    W przypadku całej budowy to promil, suwankę bierzemy ze względu na wygląd, ale i różnicę w cenie pomiędzy zwykłymi a suwankę ok 1,3k. biorąc bez automatu. Zresztą wygląd był powodem zrobienia okna 250x100 w kuchni ale w fixie.

    Z praktycznych czemu zwykłe z ruchomym słupkiem(takie było założenie nasze na początku?). Jedynie czego się obawiam to szczelność za kilka-kilkanaście lat ale to tylko mój domysł.

    Jeszcze się podpytam, jak się zapatrujecie na firmę produkującą okna ABM Jędraszek?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony