dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie poprawność układania instalacji ogrzewania podłogowego

    Czy, układanie rurek ogrzewania podłogowego tak, jak w podanych niżej punktach, jest rozwiązaniem optymalnych i właściwym ?
    1. łączenie pętli brzegowej ( rurki co 10 cm, pas szerokości 1m od ściany i jakiejś tam długości ) z pętlą podłogi - o powierzchni większej od brzegowej - ułożonej co 20 cm ? Całkowita długość rurek nie przekracza 120mb.
    2. łączenie pętli brzegowej ułożonej spiralnie z pętlą podłogi ułożonej meandrem ?
    3. łączenie dwóch pól, dwóch oddzielnych pomieszczeń - łazienka i przedsionek - ?
    4. położenie pętli brzegowej ( rurki co 10 cm ) w miejscu w którym będą stały meble ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Już gdzieś były odpowiedzi na te pytania.
    Było 4 x tak

  3. #3

    Domyślnie

    To, że były odpowiedzi nie wnosi do tematu niczego wartościowego. Warto za to, napisać o tym, czy wypunktowane sposoby kładzenia, są na tyle wystarczające i skuteczne, że brak jest innych, by cokolwiek polepszyć.
    Było gdzieś o tym, ze meander , w przeciwieństwie do spirali, wprowadza krzywą temperaturową, skutkującą spadkiem temperatury na powrocie. To zaś skutkuje tym, że albo piec będzie pracował dłużej albo pola ogrzewane "meandrem" będą niedogrzane.
    Jeśli to co piszę, jest nieprawdziwe, proszę to wykazać.

  4. #4

    Domyślnie

    forum eksperckie, go mać.

  5. #5
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja kładłem od brzegu ściany co 10 cm ale już trzecia warstwa co 15 cm ale w sypialni 15 m2 mam jedną pętlę 130 metrów i wydaje się że jest za długa chociaż grzeje ale trwa to dosyć długo aż się zagrzeje w innych pomieszczeniach już nie dałem się zaskoczyć i najdłuższa pętla to 92 m i widać że reakcja na ciepło jest szybsza w łazience ok 9 m2 jest 51 metrów i tu wiadomo jest najszybciej nagrzane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony