dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 282
  1. #41

    Domyślnie

    przeglądam własnie Tabaczkowy salon i wklejam ku pamięci

    coś takiego może zrobić nad kanapą po prawej stronei do wejścia, tzn galerię i półeczkę na różne rzeczy a na prostopadłej portal kominkowy i lustro ? tylko portal chciałabym biały i oprócz niego nie byłoby chyba nic białego w salonie, wyglądałoby to dobrze?lustro może też w czarnej/ ciemnej oprawie jak obrazy?

  2. #42

    Domyślnie

    inne ujęcie salonu Zielonego ogródka, mam nadzieję, że się nie obrazi
    zdjęcia 20x30 w ramach 58x78

    kolor ścian manchester tan BM
    materiał na sofy Mineva

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    przeglądam własnie Tabaczkowy salon i
    coś takiego może zrobić nad kanapą po prawej stronei do wejścia, tzn galerię i półeczkę na różne rzeczy a na prostopadłej portal kominkowy i lustro ? tylko portal chciałabym biały i oprócz niego nie byłoby chyba nic białego w salonie, wyglądałoby to dobrze?lustro może też w czarnej/ ciemnej oprawie jak obrazy?
    na jakiej prostopadłej?
    znaczy ten portal kominkowy gdzie widzisz?

    widzę, że się martwisz tymi stolikami.....
    może kup po prostu dwa białe i dwa czarno-brązowe, przymierz każde na kilka dni i zostawisz te, które ci bardziej będą pasowały, a dwa oddasz (wiesz, że Ikea przyjmuje zwroty bez podania przyczyny..... .... za to ten sklep uwielbiam, zresztą w LM jest tak samo i nie chcesz wiedzieć ile razy ja z tego przywileju skorzystałam ... przy wyborze lustra miałam w domu aż trzy ikeowe, a w końcu kupiłam w Jysku, a tamte oddałam )

    lustrem sobie na razie głowy nie zawracaj....
    niech się najpierw pojawi "kominek", to się później będziemy martwić....

    jak będziesz w Ikei to zerknij na ich klosze i abażury do lamp.... mają niezłe i w dobrych cenach (zawsze możesz oddać )

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    inne ujęcie salonu Zielonego ogródka, mam nadzieję, że się nie obrazi
    myślę, że się nie obrazi, ale zostawić u niej ślad w wątku nie zaszkodzi

    a tu zasłony (z linka do domu Darcy, który też pojawił się u Zielonego Ogródka)



    cały czas właśnie takie chodzą mi po głowie do twojego salonu
    (może ciut jaśniejsze, ale w tym odcieniu)

  4. #44

    Domyślnie

    dekoracje ścienne widzę tak, na wprost od wejścia nad sofą i kaloryferem zegar, nad drugą ścianą, tą dłuższą i kiedyś pomarańczową galeria obrazów i może taka półka na różne dekoracje, kominek zaraz po prawej od wejścia (tam gdzie stała witryna)
    jeśli chodzi o stoliki to może nie tyle co się nimi martwie o ile o nich myśle
    wiedziałam, że można oddać rzeczy w ikea ale złożone też?
    bardziej niż stolikami martwie się o zasłony,
    widzę, że te próbki materiału co widziałam w LM są chyba za ciemne jednak
    fajne to zdjęcie z wątku Darcy, widziałam odniesienie w Tabaczkowym salonie ale jeszcze nie zdążyłam tam zaglądnąć, widzę, że czeka mnie ciekawa lektura

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    dekoracje ścienne widzę tak, na wprost od wejścia nad sofą i kaloryferem zegar, nad drugą ścianą, tą dłuższą i kiedyś pomarańczową galeria obrazów i może taka półka na różne dekoracje, kominek zaraz po prawej od wejścia (tam gdzie stała witryna)
    uff! to dobrze
    też to tak widzę, skoro nie można przestawić telewizji

    a co myślisz o półce za kanapą jako schowku?

    stoliki skręcisz, postawisz, za kilka dni rozkręcisz, powkładasz w kartony, śruby do woreczków i zawieziesz z powrotem, a pieniądze dostaniesz na kartę do ponownego u nich wydania

    pamiętam dom Darcy z czasów kiedy jeszcze tylko forum przeglądałam
    jest zachwycający dla mnie do dziś.... mogłabym tam zamieszkać od zaraz i nic bym nie zmieniła

    http://asdecor.pl/moj-dom/

    o zasłony też się nie martw....
    kup kilka, które ci będą wstępnie pasować w LM, powieś, oceń, a resztę oddasz
    Ostatnio edytowane przez Catti ; 15-11-2015 o 18:23

  6. #46

    Domyślnie

    Dziewczyny jesteście boskie Dosłownie Od dawna mam ochotę na zmiany w moim salonie a dzięki Wam zaczynam ukierunkowywać się w tym co bym chciała Jeśli pozwolicie z rana zrobię fotki mojego obecnego salonu - i zwrócę się do Was z ogromną prośbą o pomoc w metamorfozie. Tylko powiedzcie czy mam założyć nowy post czy mogę w tym to zrobić ?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał karena Zobacz post
    Dziewczyny jesteście boskie Dosłownie Od dawna mam ochotę na zmiany w moim salonie a dzięki Wam zaczynam ukierunkowywać się w tym co bym chciała Jeśli pozwolicie z rana zrobię fotki mojego obecnego salonu - i zwrócę się do Was z ogromną prośbą o pomoc w metamorfozie. Tylko powiedzcie czy mam założyć nowy post czy mogę w tym to zrobić ?
    Ciesze się, że ten wątek jest dla ciebie inspiracją do zmian. Tzn, że chyba mój salon zmienia się w dobrym kierunku

    Moja praca nad salonem jeszcze trochę potrwa, na razie jest baza-nowy kolor ścian a gdzie tam dodatki...
    Chyba łatwiej będzie się połapać w pomysłach w osobnych wątkach?
    Zresztą do mnie dużo osób nie zagląda, może twój wątek będzie cieszył się większym zainteresowaniem

  8. #48

    Domyślnie

    ja też uważam, że każdy powinien mieć swój wątek
    łatwiej się potem odnaleźć po czasie....

    Karena, zakładaj.... na pewno cię odwiedzimy
    ja zmykam do pracy.... miłego dnia!

  9. #49

    Domyślnie

    Zielony ogród (poprawione) fajnie, że wpadłaś do mnie
    wieczorem postaram się wrzucić rzut pokoju i spis mebli które są teraz

    próbowałam już zrobić przemeblowanie ale jak na razie ten układ jest dla nas najwygodniejszy, ale jak masz jakiś pomysł to chętnie go poznam, może weźmiesz coś pod uwagę co mi umknęło

    ciekawa jestem jak zmienił się pokój koleżanki
    Ostatnio edytowane przez Niureczka ; 16-11-2015 o 12:45

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Jeszcze parę słów o pokoju koleżanki: to pokój w bloku, bardzo typowy, meble BRW. ważną zmianą, która wpłynęła na komfort było to, że po przemeblowaniu droga do stołu nie krzyżowała się już z osią kanapa-telewizor. Fakt, u ciebie się to nie krzyżuje, ale osoba wypoczywająca na kanapie ma chyba wrażenie przebywania w ciągu komunikacyjnym zamiast w zacisznej oazie.

    dopisek - musiałam już usunąć zdjęcia, ale nie umiałam inaczej, więc skasowałam całe posty

  11. #51

    Domyślnie

    Niureczka, muszę się przyznać, że podglądam i kibicuję od początku. Zmiany jak najbardziej idą w dobrym kierunku. Ja dopiero zaczynam wykończeniówkę, więc Wasze pomysły na pewno za jakiś czas mi się przydadzą

  12. #52

    Domyślnie

    Zielony Ogrodzie.... świetnie wam wyszła metamorfoza (z tą koleżanką )
    może zgodzi się, żeby zdjęcia jeszcze zostały, bo to bardzo udany przykład jak kolor ścian, przemeblowanie, dywan i nowa kanapa mogą odmienić wnętrze

    i fajnie, że jesteś, bo przyda się nowe spojrzenie
    mnie się nie udało przekonać Niureczki do przemeblowania, więc kombinujemy z tym co jest
    a przyświeca nam cel: "niskobudżetowo"

    widziałam też metamorfozę sypialni, którą kiedyś z kimś czyniłaś (chyba na wątku sypialnianym)
    i też wyszło super! więc masz kochana dryg
    załóż wątek: moje udane metamorfozy
    bo "Tabaczkowy" po zmianie koloru jest jeszcze piękniejszy (rzekła miłośniczka szarobeży i beżobrązów )

    do mnie też wpadnij!!

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Catti, "niskobudżetowo" to ja przez całe życie..... nie wiem, co poczęłabym mając nieograniczoną ilość pieniędzy na wnętrze..........to by było trudne. A przestawienie mebli przecież nic nie kosztuje.

  14. #54

    Domyślnie

    Super wyszła ta metamorfoza pokoju koleżanki, dywan też dodał charakteru.

    Masz rację, nie chcę rewolucji- ta jest w planach za jakieś 5 lat. Chcę żeby z tego co mam i ew. dokupieniu czegoś niedrogiego salon nabrał wyrazu, przytulności. Cieszę się, że umiesz pozmieniać coś nie wielkim kosztem. Jak napisała Catti- masz do tego dar

    Pierwszy krok został zrobiony- ściany zostały przemalowane i sofy wymienione. Nie są może idealne ale był to zakup właśnie niskobudżetowy z nastawieniem na późniejszą ich wymianę choć muszę przyznać, że są całkiem wygodne.

    Nie jest tak, że nie chcę przestawić mebli Oprócz TV możemy wszystko próbować przestawić (do momentu aż mąż nie powie veto na dalsze przestawianie Tylko muszę mieć dobre dojście do drzwi tarasowych z których korzystamy jak tylko jest pogoda na zewnątrz. Przeważnie otwieramy prawe skrzydło.
    Sofy służą nam głównie do siedzenia przy nich i oglądania TV a stół jest używany sporadycznie.

    Wrzucam szkic pokoju wraz z wymiarami i meble, które obecnie są w salonie. Mam nadzieję, że będzie to w miarę czytelne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151116_22_04_17_Pro.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	337828

    Oczywiście w wejściu nie ma drzwi. Ze schodów nie wchodzi się bezpośrednio do salonu ale są one na linii ściany z prawej, tej na 1,1m.
    Ławę możemy wymienić, resztę mebli raczej nie bardzo. Mam nadzieję, że uda się coś wycisnąć z tego salonu

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Niureczka, muszę się przyznać, że podglądam i kibicuję od początku. Zmiany jak najbardziej idą w dobrym kierunku. Ja dopiero zaczynam wykończeniówkę, więc Wasze pomysły na pewno za jakiś czas mi się przydadzą
    Kejt_R, dziękuję za miłe słowa. Jak masz jakiś pomysł to wrzucaj śmiało. A z mojego wątku korzystaj i lepiej ucz sie na moich "błędach" żebyś potem nie musiała poprawiać. Aczkolwiek nie powiem, że zmiany nie są dobre, od czasu do czasu chyba nawet wskazane

  16. #56

    Domyślnie

    masz duży i ustawny ten salon

    Cytat Napisał Niureczka Zobacz post
    Nie jest tak, że nie chcę przestawić mebli Oprócz TV możemy wszystko próbować przestawić


    ale ten raczej warunkuje strefy

    już się cieszę na nowe spojrzenie Ogródka
    a teraz zmykam spać

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    masz duży i ustawny ten salon
    dziękuję, dodałaś mi otuchy





    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    ale ten raczej warunkuje strefy
    niestety nie mam zgody na przenoszenie telewizora, już podpytywałam, za dużo mamy kabli za tym stolikiem, tam jest całe centrum "dowodzenia"

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    już się cieszę na nowe spojrzenie Ogródka
    a teraz zmykam spać
    ja też może wpadnie jej do głowy coś co nam się nie udało...

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    taką mam pierwszą koncepcję, która przyszła mi do głowy - wiejsko-francuską, ponieważ meble, które masz, do niej pasują:

    ławę obdarłabym papierem ściernym i zawoskowała na kolor starego drewna. intymność i charakter dadzą drzwi przesuwne z desek, ale takie wiszące, na metalowej szynie. przy okazji ten pusty narożnik będzie lepiej wyglądał. lampę sprzedałabym (na olx - biorą!), kupiłabym nową. dodatki i dywan na sklejce sa z Ikei, ale to tylko propozycje oczywiście. dywany koniecznie do zmiany!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kącik%20wypoczynkowy1.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	337841

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    telewizor faktycznie uniemożliwia przestawienie kanap, jedynie stół dałabym równolegle do ławy, aby oddzielały go od niej krzesła.

  20. #60

    Domyślnie

    dziękuję pięknie za pierwszy pomysł
    przyznam jednak, że drzwi z dechy nie bardzo mi się podobają, wolałabym nie iść w styl wiejski a raczej nawiązać coś do schodów, nie wiem czy można to określić stylem angielskim?, nie mam problemu z brakiem intymności w salonie, takiej cechy potrzebuję w łazience
    w tym pustym kącie poprzednio stała witryna, z Catti kombinowałyśmy żeby wstawić tam portal kominkowy, coś w tym stylu


    a nad nim widziałabym jakieś lustro:


    z ławą oczywiście moge poszaleć, ma już swoje lata i swoje przeżyła

    dywany myślałam żeby zostawić na razie bo przy małych dzieciach zdarzają się różne wpadki, szkoda byłoby mi nowych dywanów, ale jest to kwestia do rozważenia

    lampy- masz na myśli wymianę tylko tej stojącej? mam też taką sufitową
    myślałam, że może dałoby sie je jakoś wykorzystać dając nowe klosze, przemalować?

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony