dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Oknoplast Prolux - wadliwe nowe okna

    Witam,
    Tego lata zakupiłem nowe okna do swojego domu a dokładnie model Prolux z Okoplastu.

    Montażu dokonała ekipa z firmy w której zakupiłem okna. Do montażu nie mogę się doczepić.

    Już na samym początku po zamontowaniu okien okazało się, że okna ze słupkami pionowymi posiadają nieszczelność. Pomiędzy słupkiem pionowym a uszczelką jest szpara w którą bez problemów można włożyć złożoną na kilka warstw kartkę papieru.

    Serwisanci z firmy oknoplast byli już drugi raz na miejscu i nie potrafili rozwiązać problemu. Ich podejście w skrócie to "a może by grubszą uszcelkę, albo mocniejsze dociski".

    Problemem jest co widać gołym okiem: krzywy oraz niesymetryczny słupek!

    Myślę, że problem występuje także u innych ponieważ u mnie tą samą wadę posiadają wszystkie okna ze słupkami a jest ich 7 sztuk! Wygląda to na seryjny problem ponieważ tak samo przekoszone są wszystkie słupki.

    Dołączam fotki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150817_183932.jpg
Wyświetleń:	1661
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	334790

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150817_183953.jpg
Wyświetleń:	1589
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	334791

    Czekam na wasze opinie na temat tych okien.

    Po ostatniej wizycie serwisantów i wymianie docisków okna domykają się ciężko a problem z nieszczelnością jest ten sam!
    Ostatnio edytowane przez bertoni ; 21-10-2015 o 19:57

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jak wysokie są te okna?

  3. #3

    Domyślnie

    Wysokość: ~140cm
    Szerokość: ~170cm

    O tych wymiarach to nawet firma krzak powinna wyprodukować prościutkie okna.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bertoni Zobacz post
    Wysokość: ~140cm
    Szerokość: ~170cm

    O tych wymiarach to nawet firma krzak powinna wyprodukować prościutkie okna.
    No cóż. "Więcej światła" oznacza zdaje się mniej wzmocnienia i być może stąd efekty. Chociaż przy tak niskim oknie jest to bardzo dziwne. Okucia na pewno prawidłowo ryglują skrzydło po zamknięciu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    No cóż. "Więcej światła" oznacza zdaje się mniej wzmocnienia i być może stąd efekty. Chociaż przy tak niskim oknie jest to bardzo dziwne. Okucia na pewno prawidłowo ryglują skrzydło po zamknięciu?
    Problemem nie są okucia. Może jutro uda mi się zrobić zdjęcia podstawy słupka to jeszcze bliżej naświetli to sytuację - serwisanci próbowali je przymocować prosto ale to nie pomogło...

  6. #6

    Domyślnie

    Fotki z dzisiaj, które przedstawiają inne okno niż poprzednio (po drugiej wizycie serwisu):
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151022_153744.jpg
Wyświetleń:	823
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	334877   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151022_153755.jpg
Wyświetleń:	908
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	334878   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151022_153750.jpg
Wyświetleń:	848
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	334879  
    Ostatnio edytowane przez bertoni ; 22-10-2015 o 14:54

  7. #7

    Domyślnie

    Może trochę nie na czasie jestem z produktami O ale czy Prolux nie ma sł. ruchomego z centralną klamką? Bo tu mamy stały.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Skoro nieszczelność na słupkach była od początku to wygląda na skopaną geometrię profili słupka lub złe zafrezowanie końców przez co słupek jest "za bardzo na zewnątrz". Czy od strony wewnętrznej słupek licuje się z płaszczyzną ramy?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Może trochę nie na czasie jestem z produktami O ale czy Prolux nie ma sł. ruchomego z centralną klamką? Bo tu mamy stały.
    Okna Prolux występują także w wersji ze słupkiem stałym.

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Skoro nieszczelność na słupkach była od początku to wygląda na skopaną geometrię profili słupka lub złe zafrezowanie końców przez co słupek jest "za bardzo na zewnątrz". Czy od strony wewnętrznej słupek licuje się z płaszczyzną ramy?
    Przed próbą serwisantów słupek był właśnie na dole wysunięty z okna o ponad 1mm w lewym dolnym rogu słupka patrząc od zewnątrz okna. Próba ustawienia słupka bez jego wymiany praktycznie nic nie zmieniła...

  10. #10

    Arrow

    Witam,
    opisywana przez Pana sytuacja wynikała z nieprawidłowej geometrii słupka, która powodowała wystąpienie luzu pomiędzy uszczelką, a skrzydłem. Wprowadzone zostały technologiczne poprawki w modelu Prolux polegające na zmianie geometrii słupka i jego spasowaniu z ramą przez zmianę frezu, jak i samego kształtu ramy, które w efekcie wyeliminowały całkowicie problem nieszczelności.
    Celem przeanalizowania pomocy serwisowej w Pana przypadku, proszę o kontakt mailowy wraz z numerem zamówienia na adres e-mail


    pozdrawiam
    Grzegorz Bułat
    Kierownik technologii
    OKNOPLAST

  11. #11

    Domyślnie

    Słupki wymienione, szczelność na nich została przywrócona, jednak górne krawędzie nie dolegają tak jak trzeba. Dziwne, że kontrola jakości puściła (o ile taka była ) takie buble z produkcji. Szkoda, że okna po całej zabawie pracują gorzej niż kilku czy kilkunastoletnie okna innych firm. Zobaczymy co się będzie dział po niecałym sezonie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony