dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dorota N.

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    2

    Domyślnie NIBE czy Danfoss - powietrzna czy gruntowa

    Witam. Planuję w swoim budynku montaż pompy ciepła. Wśród znajomych zdania są podzielone, proszę więc o niezależną poradę. Macie zainstalowaną pompę którejś z tych marek? Proszę o argumenty za i przeciw. Dom o powierzchni 130m2 - powietrzna pompa się sprawdzi?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    marka jest najmniej ważna...
    oblicz najpierw OZC
    potem dobieraj pompę

    powietrzna powinna się sprawdzić


    ps. z tych dwóch to Nibe, nie bierz Danfossa, mają skopane relacje z klientami
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Faktycznie policz najpierw OZC. Co do marki - to jest istotne, ale może pomyśl z powietrznych o Gorenje lub Panasonic. Danfoss i Nibe mają bardzo dobre gruntowe pompy, powietrzne też są ok, ale są dość drogie - za taką cenę za którą kupisz ich urządzenie będziesz mógł zainwestować w pompę gruntową z kolektorem płaskim.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, jestem nowym forumowiczem mam pytanie czy ktoś z was korzystał z programu Prosument odnośnie pomp ciepła? Zastanawiam się nad skorzystaniem z tego programy.
    Dom 168m2 dobrze ocieplony (Tremalika 25/600 i styropian 15cm) dużę przeszklenie w salonie 4m, dopiero zagłębiam się w pompy i zastanawiam się jaką wybrać? pozdrawiam

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz3751 Zobacz post
    Witam, jestem nowym forumowiczem mam pytanie czy ktoś z was korzystał z programu Prosument odnośnie pomp ciepła? Zastanawiam się nad skorzystaniem z tego programy.
    Dom 168m2 dobrze ocieplony (Tremalika 25/600 i styropian 15cm) dużę przeszklenie w salonie 4m, dopiero zagłębiam się w pompy i zastanawiam się jaką wybrać? pozdrawiam

    nie zaśmiecaj czyjegoś topiku, poszukaj, są inne topiki o prosumencie, np.:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...wlkp-PROSUMENT
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a%C5%82opolska
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...2a-w-2015-roku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...Dofinansowanie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #6

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Byłem wczoraj w BOŚ - na razie programu u nich nie ma - była jedna tura w 1 poł. roku.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  8. #8

    Domyślnie

    na markę też bym nie patrzył w pierwszej kolejności, choć to też o czymś świadczy. jaki masz budżet, bo między gruntową a powietrzną jednak jest pewna różnica w cenie no i jakości działania również

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.Od sierpnia mam zainstalowaną pompe NIBE F2040 16KW.Jestem na razie zadowolony zobaczymy przy mrozach choć miałem parę razy sytuacje jak zaczęła wchodzić na wysokie obroty wentylator miał maks.krok 6 wtedy lubiło rozłączyć sprężarkę na cztery minuty i wracało do stanu.Na pewno nie wina pompy tylko chyba przydziału mocy dom ma co prawda bezp.25A czyli 14kw nadane i na pompie też ma ustawiony bezp.25A co się dowiedziałem w NIBE że lepiej jak by na dom był wyższy bezp.amperowy choć na temat elektryki wiem tyle co polscy politycy o polityce.Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony