dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregor002

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    2

    Domyślnie Defro Optima Komfort i tech st-81 z pid (ustawienia)

    Witam!
    Posiadam Kocioł Defro optima komfort 20kw z sterownikiem tech st-81 z pid i nadmuchem. Dom ok 180m2 (ocieplenie styropian, okna plastiki)
    Przeczytałem już masę tematów na temat palenia i powoli zaczyna mi się robić mętlik w głowie. Proszę o pomoc w ustawieniu sterownika.
    Wczoraj zapaliłem ok. godziny 17 zasypując dwie pełne węglarki węgla ( bardzo grube kawałki) i rozpalając od góry temperatura zadana początkowo 65stopni po podgrzaniu wody w 140l c.w.u do 60st. zamykam zawór i ustawiam na piecu zadaną 60st. około godziny 12(północ) dosypuję jeszcze dwie węglarki i tak się paliło do ok godz. 8rano (trzeba wziąć pod uwagę zmianę czasu) o 8 był jeszcze niewielki żar i 59st na piecu. Potem już nie pamiętam ile dosypałem. W domu jakieś 23-25stopni. Na dole dwa grzejniki na termostacie ustawione na 3. podłogówka wyłączona, u góry 5grzejników (jeden na klatce schodowej) + drabinka w łazience.
    Jak myślicie czy to dobry wynik ? Według mnie nie za bardzo z tego co inni piszą powinno być znacznie lepiej :/ Węgiel jest bardzo gruby pali się powoli i żarzy się w połowie, po zgaśnięciu jest trochę niedopalonych kawałków... Wczorajsze ustawieniu sterownika to :
    Temp. Spalin 260st.
    Przedmuch
    Przerwa w podtrzymaniu 8min
    Praca w podtrzymaniu 12sek
    Max wentylatora 100%
    Min wentylatora 0%
    zadana 60st.
    temperatura spalin wacha się od 80-190st. częściej oscyluje w granicy 110-140
    Moc przedmuchu 75%

    Proszę przedstawić najrozsądniejsze ustawienia, ewentualnie jakie mają użytkownicy takich sterowników.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Przeczytałeś masę tematów ale się do nich nie stosujesz. Wszędzie piszą że przy paleniu od góry paliwa się nie dokłada. Piszą też że najlepsze wyniki są nie na pracy kotła z dmuchawą i sterownikiem tylko na miarkowniku ciągu. Jeśli nie masz powietrza wtórnego to je dorób i i wtedy będziesz zadowolony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony