dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie Pompa powietrze -woda+pompa grunt-woda czy można połączyć grzanie i schładzanie

    Witam ,

    poki co nie mam ,informacji na temat jak ma wyglądać kotłownia z pompą ciepła ,ale muszę teraz szybko już zadziałać.

    Posadzki anhydrytowe wylane teraz ,żeby cokolwiek dalej robić wiadomo ,trzeba je wygrzać –wszędzie jest ogrzewanie podłogowe
    Poki co nie ma na razie środków na docelową gruntową pompę ciepła dlatego moje dzialanie poszlo w inna stronę .

    Chciałbym poki co kupić pompę ciepła powietrze –woda ( łatwa instalacja i koszt do przeżycia na chwilę obecną )

    Założenie jest takie ,że na chwilę obecną chciałbym ją podłączyć do podłogówki około 320 m 2 (góra i dół ) ale nie chcę uzyskać
    w domu nie wiadomo jakiej temperatury ( zaczynam dopiero ocieplenie poddasza ) więc to i tak nie będzie mozliwe poki co ,ale
    chodzi o to ,żeby wygrzała się podłoga ,żeby przez zimę mozna było coś kłaśc panele ,terakotę itd .W miare czasu poddasze będzie ocieplane więc straty ciepła będą też mniejsze i pewnie pompa będzie też pracowała nie na pełnych obrotach .

    Ta pompa ma potem służyć w układzie jako pompa która w lecie
    Bedzie chłodziła podłogi i ewentualnie grzała c.w.u .
    Ze wzgledu na koszty myślę o pompie :

    Meeting Powietrze Woda 7kW 230V
    http://www.pompymeeting.pl/oferta/po...eting-7kw-230v

    lub
    Meeting Powietrze Woda 12kW 230V
    http://www.pompymeeting.pl/oferta/po...ting-12kw-230v

    Cena za tego typu pompy wydaje się być bardzo dobra – trochę rozeznałem temat pompy docelowej gruntowej –np niebe około 30 tys
    Dlatego ta wydaje mi sie ok –a ze potem ją wykorzystam to pytanie czy to dobry pomysł ? Prąd teraz będzie dla mnie kosztem bo budowlany

    Docelowo pompa gruntowa grzeje jesien/zima podlogowke i c.w.u
    Potem dolne zrodlo odpoczywa i c.w.u i w lecie w razie potrzeby schladza pompa powietrze –woda

    Pytania –czy dobrze ,,kombinuję „ ,czy to ma jakis sens

    Jaką dobrać moc pompy teraz powietrze-woda ?

    Czy to ma być pompa pracująca w układzie wodnym czym solankowym –czy glikolowym ? Nie wiem o co w tym chodzi jeszzce do końca .

    Czy ta firma Meeting z Chin ( jak wszystko zresztą ) jest w miarę dobra ?

    Nie stać mnie na chwilę obecną na pompę docelową gruntową ( otwiertyu sa już zrobione wszystko doprowadzone do pomieszcenia technicznego –tylko kupić pompę )

    Ale nie mogę stanąć z dalszymi pracami więc wydatek 5-8 tys
    Duży ale docelowo przydatny bedzie ?

    Nie wiem jak lepiej ten problém rozwiązać ,czy ktoś może i doradzić ?

    Wdzięczny będe ogromnie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Skoro nie masz pieniędzy, to:
    1. Po co budujesz taki duży dom?
    2. Nie stać Cie na kupowanie badziewia, które się zepsuje i będziesz musiał remontować, wymieniać
    3. Nie stać Cie na kupowanie dwóch niezależnych źródeł ciepła o takim samym działaniu

    Więc
    Kup raz a porządnie!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    On to sprzedaje, a nie kupuje.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam ,

    czasami z zamierzonych planów coś się sypie samo życie -więc argumenty typu po co ? i jak cie nie stać - to zostawmy lepiej i nie używajmy w dyskusji.
    Gdyby było inaczej nie szukałbym informacji na forum . Myślę,że nie w tym rzecz

    Pozdrawiam

    poza tym czy firma Meeting z Chin jest taka zła ? W czym inni są lepsi ,skoro też wszystko produkują w Chinach ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Gdyby była dobra, to nie było by cie tu.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    nie rozumiem ? próbuję dowiedzieć się czegoś w tej kwestii od innych którzy znają może te lub inne urządzenia .
    Poza tym nikt nie odpowiedział jeszcze czy to w ogóle jest możliwe używanie docelowo dwóch pomp jednej powietrze -woda -drugiej woda -woda

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    Jasne ,że nie mam ,że wszystkie - oby tak nie było -jeśli znasz firmę,która nie produkuje w ChRL to daj proszę namiary chętnie zapoznam się z ich ofertą na pompy.

    Dziękuję za info ,że docelowo będę mógł używać dwóch pomp w systemie ogrzewania,klimatyzacji domu a także ogrzewania c.w.u -czy mógłbym prosić Cię o szczegóły jak taka instalacja miałoby wyglądać .

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    On to sprzedaje, a nie kupuje.
    A, no to wszytko jasne
    Pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbyszekT Zobacz post
    A, no to wszytko jasne
    Pozdrawiam
    sorry w ogóle nie rozumiem tego wątka,który nie wiem po co i dlaczego tutaj się pojawił.

    Ponawiam moją prośbę,czy ktoś może mi konkretnie doradzić na temat sprzęrzenia dwoch pomp w jednym systemie ( czy to będzie pompa firmy x czy y to zostawmy to na razie na boku )
    Czy ktoś może mi podać na co powinienem zwrocić uwagę - wdzięczny będę naprawdę za każdą podpowiedz,ja się na tym nie znam a chciałbym pewne sprawy przyszłościowo poukładać.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam,
    z tego co przeglądałem należysz do fachowców od pomp - czy możesz w mojej sytuacji doradzić najlepszy wariant ?
    Naprawdę będę wdzięczny

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Skoro już są odwierty i wszystko gotowe to takie kombinacje nie mają sensu. Od razu montować gruntową.

    Jak nie masz ocieplonego poddasza to i tak nic dobrze nie wygrzejesz a w domu będzie zimno bo całe ciepło ucieknie dachem.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    Poddasze zaczynam właśnie ocieplać,ta kombinacja ma na tyle dać efekt ,żeby móc równolegle umożliwić kładzenie kafli i paneli .
    Tak czy inaczej nie mogę nie wygrzać podłogówki,skoro chcę coś na niej układać .Główną pompę ciepła pomyślałem ,że zostawię sobie jej instalacje na kwiecien-maj ,do tego czasu chciałbym resztę ogarnąć.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    bez sensu wydawać 8 tyś teraz na powietrzną, a gruntową latem możesz wykorzystać do chłodzenia....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    wiem ,że to trochę bez sensu ale nie mam innej opcji na razie -gruntówka to minimum 30 tys .
    Rozmawiałem z gościem od pomp -do wygrzania podłogówki wystarczy mi pompa ciepła 7kW na 230V ,jej cena to 4948 brutto.
    No trudno potem w jakiś sposób podłączę ja mam nadzieję do ogrzewania przynajmniej c.w.u.

    Ale czy teraz ktoś może mi jeszcze doradzić -ponoć jak teraz podłączę tą pompę do podłogówki ( oby zimy nie było mrożnej bo prąd budowlany ) to mam kilka pytań konkretnych :

    -czym wypełnić podłogówkę wodą czy glikolem ?

    - ponoć nie będę potrzebował teraz do podłączenia bufora bo sama podłogówka nim będzie ?

    -muszę zamontować czujnik przepływu ? ( ponoć koszt około 200 pln )

    -są dwa rozdzielacze dół/góra i przy nich muszą być zamontowane porządne pompy obiegowe ( czyli jakie najlepiej kupić aby potem też się przydały )

    -no i chyba jakiś czujnik temperatury musi być jeden na dole drugi na górze -żeby np określić temperaturę zadaną np 5 stopni -czy tak ?

    czy tak to wygląda poprawnie i będzie funkcjonowało ? czy coś jeszcze lepiej dodać albo koniecznie dodać
    Bardzo proszę o konkretne info -bo muszę lada chwila z tym działać

    Cała elektryka podłączenia i zabezpieczenia to wiem to inny temat już ogarnięty

  15. #15

    Domyślnie

    ale to pomyśl od razu o całości, a nie inwestujesz teraz w 7kw do samej podłogówki, a potem jak dojdzie cwu to mocy może zabraknać.. policz to raz jeszcze odpowiednio. jaki zbiornik na cwu?

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie

    o całości myślę ,ale raczej kupując 7kW wiem,że potem może być problem -trudno .Docelowo zbiornik c.w.u 300 lub 400 l -nie wiem jeszcze -5 osob ale to już inna sprawa.
    Nadal moje pytania pozostają bez odpowiedzi ...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Mettinga, to rozważałem przez krótką chwilę -- ale odpuściłem. Zbyt duże ryzyko, że stanie w połowie sezonu. Skupiłem się na polskich producentach. Waham się pomiędzy pompami Ekontech a Ecopol System. Pompy Ecopolu ma wielu użytkowników i sprawują się jak należy, ale kontakt z firmą był niefajny -- choć uściśliłem czego potrzebuję, dostałem standardową broszurkę co oni sugerują, kompletne wyceny na poziomie 40-60 tys. zł (z podłogówką, wymiennikiem poziomym lub odwiertami, "kotłownią" etc.). Ekontech pochylił się nad moimi "pomysłami" i nie "kitował" pełnym wykonawstwem. Ceny samych pomp 8-16kW wahają się pomiędzy 11-18 tys. zł netto.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #18

    Domyślnie

    A nie lepiej kupić jakiś używany kocioł elektryczny za 1500zł? Do wygrzania pewnie wystarczy, później sprzedasz za podobną kwotę i wyjdziesz na zero.

    Aha, nie radzę wygrzewać prądem budowlanym hehe

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Do wygrzania to się chyba raczej kozę kupuje.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony