Cytat Napisał Myjk Zobacz post
Mi wychodzi, że PC w stosunku do gazu się zwróci po 5-6 latach. Uwzględniając, że dodatkowo będzie jeszcze chłodzenie domu, to jeszcze szybciej. Naturalnie pod warunkiem, że się nie zainstaluje pompy za ponad 50 tys. a do 30.
Też to przeliczałem i wyszło mi min 10 lat zwrotu w zaokrągleniu, temat trochę nudny, sam długo się zastanawiałem i odpuściłem pc,nie przekonała mnie stopa zwrotu(tym bardziej, że robię to z pieniędzy kredytowych), mieszkam w bardzo wietrznym miejscu, więc przy mroźnej zimie, pompa nie pracowała by na tak cudownych parametrach, po 10 latach teoretycznie będę musiał zmienić urządzenie, gdzie nie wiadomo jaki będzie jego koszt,a np koszt wymiany kotła 6500. Gdybym miał wolne 20k, z którymi nie mam co zrobić to bym brał pompę! Zdementuje też mit, że przy pompie jest zimno, mam osobę w bardzo bliskim otoczeniu, która posiada pc pw panasonica, w całym domu podłogówka, i jest bardzo milutko, a czy jest ciepło to zależy od ustawionej temperatury oraz izolacji budynku(czy to ciepło ucieka szybko czy wolniej). Jestem też bardzo ciekaw jak ta pompa zachowa się przy większych mrozach.

Teraz ja mam pytanie, bo głowię się co do styropianu grafitowego? Doszły mnie opinie, że z czasem różne rzeczy się z tymi płytami dzieją... nie bez powodu pewna firma wprowadziła grafit z domieszkom białego, gdzie możemy przeczytać : "...Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie problemu naprężeń w szarym styropianie..." , czym Wy będziecie ocieplać swoje domy?