dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 75
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1497
  1. #1201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Gaz i jeszcze do tego kominek z płaszczem. Eh. poważnie, ludzie to jednak bogaci są. Zazdroszczę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #1202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    To gratulacje! Napisz, jak pierwsze wrażenia.
    Dzięki.
    Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, tylko tak dziwnie się czujemy - nieswojo
    Jeszcze nie wszystko wypakowane, ciężko coś znaleźć.
    Żona bała się spać pierwszej nocy.
    Z dnia na dzień oswajamy się z domkiem

  3. #1203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Kilka dni temu mieliśmy 30 stopni w całym domu. Dodatkowe wygrzewanie posadzki przed położeniem drewna. Powierzchnię masz w mojej stopce. To opędziła 1 PC. Całość podłogówka. To tak odnośnie temperatur jakie można uzyskać jeśli jest taka potrzeba.
    Jaką masz PC? Ile za nią zapłaciłeś? I dlaczego grzałeś aż do 30 stopni w domu? Tylu stopni to nawet ja nie potrzebuję he he. Ja dostałam jakieś oferty, ale zapłacić za coś 50 k i nie mieć pewności, że zda egzamin to dla mnie trochę ryzykowne. Moja przyjaciółka była ostatnio u szwagra, który ma PC i stwierdziła, iż w domu było 22 stopnie a ona tam przemarzła. Już od kilku osób to słyszałam, więc chyba coś w tym jest. Ponadto wcześniej czytałam twierdzenia, iż podłogówka nie szkodzi zdrowie, nie wiem pewnie nie szkodzi, ale np. mój rodzony brat jak jest na podłogówce to mu się od razu słabo robi. Busters i to nie jest kit.
    Busters a na jakiej podstawie to wyliczyłeś? Sam dach u nas kosztuje 150 k, więc ciekawi mnie jakie poczyniłeś wyliczenia, iż stwierdzasz, że tyle przepłacam.Gratuluję SSZ
    Myjk jedni robią kominek z płaszczem wodnym a drudzy basen. Kto co lubi
    Ostatnio edytowane przez AnnaWiśniewska ; 10-11-2016 o 21:58

  4. #1204

    Domyślnie

    Jak masz na podłogówce 30 stopni zasilania to nic dziwnego, że słabo się robi, nogi puchną i tego typu przypadki. W dobrze dobranej podłogówce odczucie podłogi jest takie, że jest ona... "niezimna". Wiem, bo mam - w pracy i częściowo w mieszkaniu.

    Na forum w okolicy Zgorzelca (zimno tam mają, przypominam!) mieszka Pusia. Ma dziennik budowy. Powietrzną pompą ciepła ogrzewała dom już 2 sezony i nawet grzałka elektryczna jej się nie załączyła. A mówią, że powietrzna PC to słabizna i nie na nasz klimat... Warunek, żeby PC działała dobrze (zresztą - jakiekolwiek ogrzewanie ) jest prosty: dom musi być dobrze ocieplony i jak najszczelniejszy. Najlepiej z wentylacją mechaniczną.

    Powietrzne pompy ciepła nie kosztują 50k. Musiałaś mieć wycenę na jakąś pieruńsko wypasioną gruntówkę z kilkoma odwiertami...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #1205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Jak masz na podłogówce 30 stopni zasilania to nic dziwnego, że słabo się robi, nogi puchną i tego typu przypadki. W dobrze dobranej podłogówce odczucie podłogi jest takie, że jest ona... "niezimna". Wiem, bo mam - w pracy i częściowo w mieszkaniu.

    Na forum w okolicy Zgorzelca (zimno tam mają, przypominam!) mieszka Pusia. Ma dziennik budowy. Powietrzną pompą ciepła ogrzewała dom już 2 sezony i nawet grzałka elektryczna jej się nie załączyła. A mówią, że powietrzna PC to słabizna i nie na nasz klimat... Warunek, żeby PC działała dobrze (zresztą - jakiekolwiek ogrzewanie ) jest prosty: dom musi być dobrze ocieplony i jak najszczelniejszy. Najlepiej z wentylacją mechaniczną.

    Powietrzne pompy ciepła nie kosztują 50k. Musiałaś mieć wycenę na jakąś pieruńsko wypasioną gruntówkę z kilkoma odwiertami...
    Wycenę miałam na Mitsubishi Electric powietrze-woda, dokładne wyliczenie to 45 888 k netto;rekuperację nam wyliczyli na 23 k netto. Zaczynam się zastanawiać czy nie krzyczą mi wyższych cen po obejrzeniu naszego domu i projektu Dziękuję Ci za dobre rady i przykro mi, że nie wyszedł na razie Wam Wasz Dworek wśród pól, trzymam kciuki, żebyście jednak kiedyś go wybudowali, bo Twój projekt to mistrzostwo świata P.S. Nie pamiętam już, ale to chyba Ty mi kiedyś napisałaś widząc zdjęcie projektu domku, że ganek jest ciut za mały. No cóż miałaś rację, a ja się dopiero o tym przekonałam widząc to naocznie Teraz już po ptokach dworek stoi, ale bez dachu na razie Pozdrawiam

  6. #1206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Myjk jedni robią kominek z płaszczem wodnym a drudzy basen. Kto co lubi
    Istotnie, ale po pierwsze fefnaście razy się zastanowią, a po drugie nie robią dwóch basenów w tym jednego z jacuzzi.

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Powietrzne pompy ciepła nie kosztują 50k. Musiałaś mieć wycenę na jakąś pieruńsko wypasioną gruntówkę z kilkoma odwiertami...
    Nie dalej jak dwa tygodnie temu dostałem ofertę na gruntówkę z poziomym na 55 netto. Oczywiście pompa vieśka, bo polskich nie instslują. Pewnie za mała prowizja. Ale trzy oferty dostałem w okolicach 30 brutto bez kiwnięcia palcem, więc nie ma tragedii. To mniej niż gaz+kominek, a jeszcze z miejsca pasywne chłodzenie domu i furtka na aktywne chłodzenie. Wentylację mechaniczną większość wycenia robociznę z materiałami na około 6-8 tys. brutto plus centrala. Czyli w 10-16 brutto można się zamknąć bez samo zatrudniania.

  7. #1207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Wycenę miałam na Mitsubishi Electric powietrze-woda, dokładne wyliczenie to 45 888 k netto;rekuperację nam wyliczyli na 23 k netto. Zaczynam się zastanawiać czy nie krzyczą mi wyższych cen po obejrzeniu naszego domu i projektu Dziękuję Ci za dobre rady i przykro mi, że nie wyszedł na razie Wam Wasz Dworek wśród pól, trzymam kciuki, żebyście jednak kiedyś go wybudowali, bo Twój projekt to mistrzostwo świata P.S. Nie pamiętam już, ale to chyba Ty mi kiedyś napisałaś widząc zdjęcie projektu domku, że ganek jest ciut za mały. No cóż miałaś rację, a ja się dopiero o tym przekonałam widząc to naocznie Teraz już po ptokach dworek stoi, ale bez dachu na razie Pozdrawiam
    My mamy wyceny na pompę ciepła powietrze woda Panasonic w przedziale od 25k do 29k za kompletną kotłownię ze zbiornikiem do ciepłej wody. Wyceny na reku około 16k, na jakichś nowoczesnych i ciepłych rurach, które są droższe np. od zwykłych spiro. Reku dla pomieszczeń o kubaturze około 300m3. Masz większy metraż, ale ceny nie powinny aż tak bardzo odbiegać. Wszystko ceny brutto.

  8. #1208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    PC Nibe. W mojej stopce masz dokładniejsze informacje. Wtedy koszt pompy to około 24k netto co z przewymiarowanymi odwiertami dało coś około 6-8k więcej niż skorzystanie z gazu. 30 stopni z uwagi na wygrzewanie posadzki. Napisałem po to aby pokazać Ci, że nawet w 2x większym domu niż Twój wystarczy średnia PC do ogrzania nawet ekstremalnego. A w lato bezproblemowe chłodzenie pasywne.
    Nie wiem czy dobrze doczytałem, ale z gazu masz opcję tylko na płynny? Jeśli tak to liczyłaś według OZC koszty takiego ogrzewania?

    Co do podłogówki, mitów o jej szkodliwości, temperatury zasilania, sposobu przekazywania energii i jej subiektywnego odczuwania... to już temat na inny dział.

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Jaką masz PC? Ile za nią zapłaciłeś? I dlaczego grzałeś aż do 30 stopni w domu? Tylu stopni to nawet ja nie potrzebuję he he.

  9. #1209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    U Mnie SSZ i ....jedziemy dalej, w poniedziałek kończy sie elektryka, później wod-kan i tynki pod koniec listopada. Taki plan na ten rok. Budowa ruszyła na początku lipca. W tym tygodniu podłączyłem już wodę do domu.
    U Mnie też PC PW TCAP 9 KW i WM z rekuperacją. Koszt PC 25 000 zł reku 17 000 zł (Aeris 350 + lepszy sterownik).

    Koszty: SSO 145 000 zł + Okna 22 000 z 3 roletami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161111_112256.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	372731   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161111_103715.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	372732  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  10. #1210

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Wycenę miałam na Mitsubishi Electric powietrze-woda, dokładne wyliczenie to 45 888 k netto;rekuperację nam wyliczyli na 23 k netto. Zaczynam się zastanawiać czy nie krzyczą mi wyższych cen po obejrzeniu naszego domu i projektu Dziękuję Ci za dobre rady i przykro mi, że nie wyszedł na razie Wam Wasz Dworek wśród pól, trzymam kciuki, żebyście jednak kiedyś go wybudowali, bo Twój projekt to mistrzostwo świata P.S. Nie pamiętam już, ale to chyba Ty mi kiedyś napisałaś widząc zdjęcie projektu domku, że ganek jest ciut za mały. No cóż miałaś rację, a ja się dopiero o tym przekonałam widząc to naocznie Teraz już po ptokach dworek stoi, ale bez dachu na razie Pozdrawiam
    Inne ceny po spojrzeniu na projekt... Wcale mnie to nie dziwi.

    Jak wygram w totka przynajmniej bańkę i znajdę odpowiednią działkę to kto wie, wtedy i Dworek wśród pól znów będzie realny Na razie jednak... kicha.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #1211
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Jaką masz PC? Ile za nią zapłaciłeś? I dlaczego grzałeś aż do 30 stopni w domu? Tylu stopni to nawet ja nie potrzebuję he he. Ja dostałam jakieś oferty, ale zapłacić za coś 50 k i nie mieć pewności, że zda egzamin to dla mnie trochę ryzykowne. Moja przyjaciółka była ostatnio u szwagra, który ma PC i stwierdziła, iż w domu było 22 stopnie a ona tam przemarzła. Już od kilku osób to słyszałam, więc chyba coś w tym jest.
    Tak rodzą się bzdury i głupie mity Pompa ciepła,przynajmniej moja grzeje wodę do 57st.C,żeby w domu było 23st.C w podłogę idzie temp.30-35st.C.Zatem jakieś logiczne przemyslenia czy warto słuchać czyichś idiotyzmów ?
    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Wycenę miałam na Mitsubishi Electric powietrze-woda, dokładne wyliczenie to 45 888 k netto;rekuperację nam wyliczyli na 23 k netto. Zaczynam się zastanawiać czy nie krzyczą mi wyższych cen po obejrzeniu naszego domu i projektu
    Ostatnie zdanie jest prawdą,do tego dochodzi nieświadomość klienta (co widać) i złowiliby owcę do strzyżenia Ja też mam powietrze-woda z tym,że Panasonic.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-11-2016 o 14:51

  12. #1212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Sam dach u nas kosztuje 150 k,
    Bardzo drogi dach.... u nas wyszedł dach ok. 50 tys, a mieliśmy bardzo grube krokwie (jak to zawykle w gotowych projektach...), dachowka i jedna jaskółka.
    Aczkolwiek dach dwuspadowy.

    Nie miałam nigdy doczynienia z PC,ale nam również gruntową wycaniali na ok. 40-50 tys.



    jerrry1 i ja gratuluję zamieszkania

  13. #1213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Ka Zobacz post
    My mamy wyceny na pompę ciepła powietrze woda Panasonic w przedziale od 25k do 29k za kompletną kotłownię ze zbiornikiem do ciepłej wody. Wyceny na reku około 16k, na jakichś nowoczesnych i ciepłych rurach, które są droższe np. od zwykłych spiro. Reku dla pomieszczeń o kubaturze około 300m3. Masz większy metraż, ale ceny nie powinny aż tak bardzo odbiegać. Wszystko ceny brutto.
    Możesz mi podesłać na priv firmy, które Ci takie wyceny zrobiły na PC i reku? Z góry dziękuję.
    Myjk Niektórzy robią nawet 3 baseny jak chcą i ich na to stać. A ja nawet gdybym robiła PC to kominek też by był tylko może bez płaszcza, ale to może. Nie zastanawiałam się nad tym. Każdy ma swoje marzenia i stara się je realizować. Ten dom jest moim i męża marzeniem. Gdybyśmy chcieli "zwykły" dom pewnie byśmy o wiele mniej zapłacili za wszystko. Jednakże po dłuższych rozmowach stwierdziliśmy, że jak już mieszkać to w takim jakim zawsze chcieliśmy a nie w takim w jakim musimy, bo taniej. Dlatego właśnie wzięliśmy architekta, dlatego dom będzie 50 m. od drogi, dlatego jest dach z gontu drewnianego i wiele jeszcze innych rzeczy. Może pójdziemy przez to marzenie z torbami, no ale cóż kto nie ryzykuje ten się nie dowie. Czas pokaże.
    Wysyłałam zapytania o reku, PC i oczyszczalnię do kilku firm, ale tylko jedna mi odpowiedziała i właśnie takie a nie inne ceny sobie zażyczyli Czytałam tez na forum, że w łódzkim to podobno normalka Dlatego będę wdzięczna jak dacie mi namiary na firmy, które tak tanio wyceniają w/w rzeczy.
    Wekto Tak z gazu mam tylko opcje na gaz płynny. Może za kilka lat podłączą nas pod sieć. Nie liczyłam OZC.Firma, która mi robiła wycenę po przeanalizowaniu projektu zaproponowała pompę o wydajności 14 kW, COP 4,46, która kosztuje 22 898 już po rabacie. Rozmawiałam ze znajomym, który miał gaz i kominek z płaszczem. powiedział, że nie jest źle i da się z tym żyć.
    Liliputek Drogi dach to był z kamienia, który nam wyceniono na 250 k. Tego już przetrawić nie mogłam i dlatego będzie gont, jednakże cała konstrukcja dachu będzie zrobiona pod kamień.
    Słuchajcie a może macie jakąś wiedzę na temat przydomowych oczyszczalni? Może też mi inni ściemniają i nie potrzebnie się ich słucham itp. Mianowicie co niektórzy twierdzą, że od przydomowych oczyszczalnie jest czuć smród latem. Wie może z Was ktoś coś? Chciałabym biologiczną, ale jeżeli faktycznie śmierdzi to zastanawiam się nad szambem.

  14. #1214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Jaką masz PC? Ile za nią zapłaciłeś? I dlaczego grzałeś aż do 30 stopni w domu? Tylu stopni to nawet ja nie potrzebuję he he. Ja dostałam jakieś oferty, ale zapłacić za coś 50 k i nie mieć pewności, że zda egzamin to dla mnie trochę ryzykowne. Moja przyjaciółka była ostatnio u szwagra, który ma PC i stwierdziła, iż w domu było 22 stopnie a ona tam przemarzła. Już od kilku osób to słyszałam, więc chyba coś w tym jest. Ponadto wcześniej czytałam twierdzenia, iż podłogówka nie szkodzi zdrowie, nie wiem pewnie nie szkodzi, ale np. mój rodzony brat jak jest na podłogówce to mu się od razu słabo robi. Busters i to nie jest kit.
    Busters a na jakiej podstawie to wyliczyłeś? Sam dach u nas kosztuje 150 k, więc ciekawi mnie jakie poczyniłeś wyliczenia, iż stwierdzasz, że tyle przepłacam.Gratuluję SSZ
    Myjk jedni robią kominek z płaszczem wodnym a drudzy basen. Kto co lubi
    Na takiej podstawie, ze sam niedawno robilem ssz jak slucznie zdazylas zauwazyc Mam dom parterowy dach o powierzchni 320m2 (czyli dosc spory)
    i kosztowal on 60k. Nie wiem jaki masz dach ale watpie ze jest duzo wiekszy. Jakbys napisala wiecej szczegolow odnosnie domu moze daloby sie to lepiej ocenic. Tak czy inaczej jesli podpisujesz umowe na robocizne+material ZAWSZE bez wyjatkow doplaczasz 25-30% moze z tymi 150k przesadzilem ale 80-100k na pewno

    Odnosnie podlogowki to jest kit, juz niejedna osoba to napisala wyzej (osoby ktore juz mieszkaja w domach z podlogowka)
    a kominek z plaszczem to glupota i marnowanie kasy, myjk dal ladne porownanie z 2 basenami, ale nie zrozumialas jego aluzji.
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 11-11-2016 o 20:28
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  15. #1215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    osobiście mam takie zdanie, że jak ktoś ma pieniądze i nie zalezy mu na cenach to czemu nie? Dzięki temu jemu i tak duzo nie ubędzie, a nni będą mieli pracę i wypłatę

    Zgadzam się z Busters, nasza wycena na robociznę+materiały wynosiła ok. 100 tys zł więcej niż zapłaciłam za robociznę plus samodzielne zakupy materiałów. Niewątpliwie wygodą jest zatrudnić ekipę i przyjechać za 2 miesiące a tam SSO albo za 4 miesiące a tam SSZ i jak ktoś jest gotowy zapłacić za święty spokój te 100 tys to czemu nie

  16. #1216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    ale czy ja wiem czy to wygoda? placisz wiecej i wcale nie masz pewnosci, ze jest lepiej.. jesli nie pilnujesz na biezaco i nie sprawdzasz to nie masz zadnej pewnosci. wlasnie wg mnie wieksza pewnosc masz jak sama kupujesz materialy (dodatkowo wiesz co i dlaczego kupujesz, bo czasami do czegos warto doplacic czasem nie) nie oszukaja Cie na jakosci tylko co najwyzej na ilosci ale to juz mniejszy problem
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  17. #1217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    ale czy ja wiem czy to wygoda? placisz wiecej i wcale nie masz pewnosci, ze jest lepiej.. jesli nie pilnujesz na biezaco i nie sprawdzasz to nie masz zadnej pewnosci. wlasnie wg mnie wieksza pewnosc masz jak sama kupujesz materialy (dodatkowo wiesz co i dlaczego kupujesz, bo czasami do czegos warto doplacic czasem nie) nie oszukaja Cie na jakosci tylko co najwyzej na ilosci ale to juz mniejszy problem

    Całkowita racja, ale znam osoby, które nie chcą interesować się materiałami, nie chcą zawracać sobie głowy jaki materiał, po ile, czy to najlepszy wybór... chcą zapłacić i mieć dom... znajomy tak płaci, zapłacił już 700 tys i ma SSO dopiero... Dla mnie masakra...
    Co więcej, wiele osób w moim otoczeniu tak podchodzi do sprawy, chyba wygoda i lenistwo i zapewne bogactwo

  18. #1218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Kazdy jest kowalem wlasnego losu Potem jest placz, ze w zimie idzie 1000zl miesiecznie na ogrzewanie.. i dodatkowo kredyt trzeba splacac.

    Na szczescie to nie nasz problem
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  19. #1219
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Gdybyśmy chcieli "zwykły" dom pewnie byśmy o wiele mniej zapłacili za wszystko. Jednakże po dłuższych rozmowach stwierdziliśmy, że jak już mieszkać to w takim jakim zawsze chcieliśmy a nie w takim w jakim musimy, bo taniej.
    Wybacz,ale walisz takie idiotyzmy,że łapy opadają...Swoimi postami pokazujesz,że jesteś bardzo prostą osobą.
    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Dlatego właśnie wzięliśmy architekta, dlatego dom będzie 50 m. od drogi, dlatego jest dach z gontu drewnianego i wiele jeszcze innych rzeczy. Może pójdziemy przez to marzenie z torbami, no ale cóż kto nie ryzykuje ten się nie dowie. Czas pokaże.
    To jest dalej "zwykły" dom,w czym widzisz jego "niezwykłość" ?W tym,że okazujesz się własnie "zwykłą" owcą do strzyżenia w każdym elemencie budowy nie mając zielonego pojęcia co ile kosztuje i co z czym się jje ?
    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    a kominek z plaszczem to glupota i marnowanie kasy, myjk dal ladne porownanie z 2 basenami, ale nie zrozumialas jego aluzji.
    No i proste. Ale w "niezwykłym" domu to i głupota jest "nie zwykła"
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-11-2016 o 23:58

  20. #1220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wybacz,ale walisz takie idiotyzmy,że łapy opadają...Swoimi postami pokazujesz,że jesteś bardzo prostą osobą.
    Artur, przestań. Robisz to po prostu źle.

Strona 61 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony