dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fonia2012

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    6

    Domyślnie budowa bliżniaka na wspólnym gruncie

    Witam zamierzam zakupić działkę 14 ar wraz z córką i przyszłym zięciem w przyszłym tygodniu . Nastęnie planujemy zbudować tam dom i nie wiem czy blizniaka czy dom jednorodzinny dwulokalowy w zależności jakie są założenia co do zabudowy gminy. Na pewno dzialki podzielic nie możemy bo min o 10 ar i nie dostaniemy pozwolenia na budowę . Na działce jest tylko prąd , gmina nie przewiduje żadnych inwestycji kanalizacynych i gazowych, więć będzie jedno szambo i jedna studnia glębinowa. Jak to wszystko załawić aby potem zrobić tak aby mój dom i mój udział był tylko moją własnością w razie jakbym to chciała sprzedać lub moja córka. Proszę o jakieś rady wskazówki

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Połówka bliźniaka musi mieć odrębną działkę. Musi mieć też osobne przyłącza. To odrębna nieruchomość.
    Na jednej działce można wybudować tylko dom dwulokalowy (powstaje mała wspólnota ze wszystkimi wadami tego rozwiązania - radze poczytać Kodeks Cywilny).

    Wspólne szambo to proszenie się o kłopoty. Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu.

    Przed budową (lub zakupem działki) spisujecie umowę o udziałach i związanych z tym środkami finansowymi na pokrycie budowy (i zakupu działki) (np. udział 60% - 60% finansowania budowy)

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Dokładnie. Po zakupie należałoby dokonać podziału działki i dopiero budować np. bliźniak. Oczywiście to czy działkę można dzielić, jakie muszą być minimalne szerokość/ wielkości - danych należy szukać w planie miejscowym. Pytanie, też kto w jakim stopniu finansuje zakup i jak będzie finansował budowę?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony