dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 75
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1497
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Bocianki 2016 - WITAMY :)

    Planujesz budować w 2016 r? Warto się poznać, wspierać, dyskutować.

    ZAPRASZAMY
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja się melduję, choć jeszcze nie wiemy jaki domek będziemy budować (nie możemy się zdecydować na projekt, ale na pewno będzie parterowy w granicach 100m2 pow. użytkowej) , ale plany są takie, żeby postawić fundamenty we wrześniu 2016 r.
    Na chwilę obecną czekamy na decyzję o warunkach zabudowy, będziemy dzielić naszą działkę i scalać z częścią, którą planujemy dokupić.

  3. #3

    Domyślnie

    Również się melduję. Ruszamy od wiosny 2016 z budową projektu "Dom przy alabastrowej 22" z małymi zmianami. Co najmniej SSZ do września mamy zamiar wykonać a zimą instalacje itd.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez neever ; 02-11-2015 o 20:57

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Witamy

    meldujemy sie i my. Ruszamy na wiosnę. Projekt jest w trakcie obróbki - indywidualny - tak jak inwestorzy, Na początku miał byc Loreto od Lipińskich ale nam sie odwidziało.
    Oby tylko pogoda dopisała - tak jak w 2015.


    Pozdrav

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AndrzejSi
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Żółwin
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    67

    Domyślnie

    Na potrzeby mojej budowy (skończonej w 2012 r.) stworzyłem w excelu narzędzie do planowania przebiegu budowy oraz kosztów. Pozwoliło mi to na bieżąco sprawdzać co się będzie działo w kolejnych dniach i tygodniach, żeby o niczym istotnym nie zapomnieć. No i oczywiście zaplanowałem sobie w tym narzędziu koszty, których potem w trakcie budowy pilnowałem.

    Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam na priv, chętnie się podzielę (za darmo).

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martamal

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Małopolskie
    Kod pocztowy
    32-830
    Posty
    33

    Domyślnie

    Neever widzę, że mały domek budujesz. Nie miałeś/aś wątpliwości co do wielkości domku?? Ja się zastanawiam między m70 zapach wiosny o powierzchni użytkowej 97 m2, a oceanią z dobrych domów o powierzchni 114,5m2 z dwustanowiskowym garażem. Oceania to moje marzenie, ale obawiam się, że może być nierealne do wykonania.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał martamal Zobacz post
    Neever widzę, że mały domek budujesz. Nie miałeś/aś wątpliwości co do wielkości domku?? Ja się zastanawiam między m70 zapach wiosny o powierzchni użytkowej 97 m2, a oceanią z dobrych domów o powierzchni 114,5m2 z dwustanowiskowym garażem. Oceania to moje marzenie, ale obawiam się, że może być nierealne do wykonania.
    Az taki mały on nie jest. 150m2 pow całkowitej. Nie miałem wątpliwości, wcześniej myśleliśmy o mniejszym bez garażu ale jednak padł wybór na ten projekt. (ogólnie było kilka projektów branych pod uwagę, parterowe również). Każdy liczy koszty, ja również a że nie chcę na całe życie wiązać się z bankiem to ten projekt jest najrozsądniejszy dla nas a poza tym się nam podoba. Kwestia gustu, każdy lubi co innego.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez neever ; 04-11-2015 o 15:41

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Mam już działkę na wschód od Wrocławia i planuję na wiosnę rozpocząć budowę domu. Zamierzam spróbować swoich sił i większość rzeczy zrobić samodzielnie. Myślę o parterówce ~100m2, murowanej, dobrze ocieplonej z kominkiem i rekuperacją ale możliwie taniej i prostej. Działka 1200m2 więc powinno zostać trochę miejsca na ogród, a on jest dla mnie ważniejszy niż złote klamki Rozważam projekt Zielony Ogród wariant II (dach wymagałby zmiany kąta z 20 na 30*) lub ewentualnie Rumiankowy wariant II.

    Pozdrawiam
    Grzesiek

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cherokee
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wierzbin
    Kod pocztowy
    05-083
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam
    Działka kupiona, projekt jest http://extradom.pl/projekt-domu-e-106-WAX1006 to trzeba działać.
    Buduje w Wierzbinie koło Warszawy. Od poniedziałku zaczynam papierki i wczesną wiosną startuje.
    Pozdrawiam

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolka.77

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    26

    Domyślnie

    Zgłaszam się i ja Budujemy M77 Dwa światy i są jeszcze szanse, że jeszcze w tym roku pojawi się stan zero.
    Przeraża mnie ciut ta wielkość i koszty z tym związane, ale jest nas 2+3 plus mama i biuro (w które zamienił się garaż)

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar teosh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Kod pocztowy
    42-620
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Melduję się i ja wraz z małżonką. Budujemy nowoczesny dom piętrowy z płaskim dachem około 160m2. Projekt na indywidualne zamówienie. Zaczynamy pełną parą na wiosnę 2016r. (mam nadzieję ).

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam sie i ja
    Budujemy z mężem dom prawdopodobnie na wiosnę (chociaż mielismy zacząć we wrześniu, ale ekipa nas wykiwała..) wg projektu Kendra 2m (nieznacznie zmniejszony), z piwnicą. Powierzchnia ok. 135 m2 plus 70 m2 piwnicy. Budujemy w okolicach Krakowa
    Papiery załatwione, właściwie wszystko czeka na ekipę
    Pozdrawiam!

  13. #13

    Domyślnie

    Witajcie
    Zgłaszam, że wraz z małżonką zamierzamy wystawić naszej córeczce dom. Projekt indywidualny zrobiony na zamówienie. Domek ma być płaski i rozłożysty ok 150m2. Planujemy rozpocząć budowę wiosną 2016 r.
    Pozdrawiam!

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem "spadochroniarzem" z rocznika 2015r. Niestety nie udało mi sie rozpocząć budowy - czekam nadal na wydanie pozwolenia... A miałem budowę rozpocząć w lipcu ;(
    Postaram sie brać udział w dyskusjach
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Witam Wiosna ruszamy IRYS z garazem Jestem na etapie szukania ekipy Okolice limanowej Ma ktos dobry namiar Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    Zgłaszam, się wraz z małżonką. Projekt indywidualny zrobiony na zamówienie ok 140m2. Planujemy rozpocząć budowę wiosną 2016 r. początek marca jak się da...., miałem zacząć w sierpniu no ale te papierki..., w grudniu powinno być już pozwolenie
    Pozdrawiam!

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Kamil_PL
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Ja na 2016 rok planuje remont i nadbudowę domu. Obecnie wymiar domu to 10x12 chcę do tego stworzyć użytkowe poddasze i zmienić konstrukcję dachu.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Meldujemy się z żoną na Bociankowym forum. Zaczęliśmy w październiku i stan zero już się prezentuje godnie. Na wiosnę ruszamy dalej. Pozdrawiamy wszystkich

  19. #19

    Domyślnie

    Ja już zbudowałem , choć moi bliscy mają zamiar zaczynać.pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dar-ek ; 18-02-2016 o 18:19

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kapa69

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!
    Wiosna 2016 zamierzamy zacząć budować.
    Domek parterowy z poddaszem nieużytkowym 135m2 pow. całkowitej. południowa Wielkopolska.
    pozdrawiam

Strona 1 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony