dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 75
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1497
  1. #1401
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ja mam nadzieję, ze w sierpniu to bedziemy się przeprowadzać. Chociaż zycie zweryfikuje plany
    Diamant mam wyceniony na 26zl/m2
    Zwykłe tynki to ok 23zl/m2. Jak to wyglada u Was?

  2. #1402
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie diamant droższy o 3 zł.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #1403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Niemal rok temu została na naszej działce wbita pierwsza łopata..

    Teraz jesteśmy na etapie wykończeń.. Ściany pomalowane, płuyki połozone, niamal wszystkie gaiazdka zamontowane, pozostałe instalacje takei jak np rekuperacja czekają na pierwsze uruchomienie. Za tydzień montaz paneli i mebli kuchennych. Pod koniec lutego montaz drzwi wewnętrznych a za okolo dwa miesiące montaz schodów.


    Jeżeli nic powaznego nie stanie na przeszkodzie to wielkanoc sędziemy w naszym nowym gniazdku
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  4. #1404

    Domyślnie

    Forscher Gratuluję i zazdroszczę. U mnie zrobiona elektryka, hydraulika i instalacje rekuperacji...teraz czekam na temperatury odpowiednie do tynkowania. ZIMO WON!!!

  5. #1405

    Domyślnie

    forscher jakby co to wysłałem ci wiadomość na skrzynkę, bo chcę się o coś spytać.

  6. #1406
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Niemal rok temu została na naszej działce wbita pierwsza łopata..

    Teraz jesteśmy na etapie wykończeń.. Ściany pomalowane, płuyki połozone, niamal wszystkie gaiazdka zamontowane, pozostałe instalacje takei jak np rekuperacja czekają na pierwsze uruchomienie. Za tydzień montaz paneli i mebli kuchennych. Pod koniec lutego montaz drzwi wewnętrznych a za okolo dwa miesiące montaz schodów.


    Jeżeli nic powaznego nie stanie na przeszkodzie to wielkanoc sędziemy w naszym nowym gniazdku

    gratulacje i powodzenia w szybkim ukończeniu
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

  7. #1407
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marta1902

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    Niemal rok temu została na naszej działce wbita pierwsza łopata..

    Teraz jesteśmy na etapie wykończeń.. Ściany pomalowane, płuyki połozone, niamal wszystkie gaiazdka zamontowane, pozostałe instalacje takei jak np rekuperacja czekają na pierwsze uruchomienie. Za tydzień montaz paneli i mebli kuchennych. Pod koniec lutego montaz drzwi wewnętrznych a za okolo dwa miesiące montaz schodów.


    Jeżeli nic powaznego nie stanie na przeszkodzie to wielkanoc sędziemy w naszym nowym gniazdku

    Gratulacje, jesteście na podobnym etapie tak jak My.
    Mamy położone już podłogi, zrobione łazienki itc. Za tydzień wchodzi nam stolarz z meblami kuchennymi, garderobą i półkami w łazience. Zaraz po nim wchodzą ze schodami. Drzwi mieliśmy mieć około 10 lutego a zapowiada się,że w lutym nam ich nie zamontują. Podobno pol-skone ma jakąś obsuwę.
    I tak na prawdę moglibyśmy się już wprowadzać................................. Gdyby nie to,że jeszcze nie mamy prądu w domu buuu. Energa obiecała,że do końca marca podłączą, ale nie jestem pewna co do ich zapewnień.
    Chciałabym na święta już mieszkać w domu

  8. #1408
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    van1981

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    23

    Domyślnie

    dzień dobry chyba tutaj się wita
    Jestem nowy na forum budowlanym i dość zielony szczególnie jeśli tyczy się to zagadnień dokumentów a głównie o nich będę chciał tutaj poczytać i trochę popytać

  9. #1409
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Bocianki 2016 umarły śmiercią naturalną?
    Coś się u Was dzieje? Prace idą pełną parą czy jeszcze nie?
    Ja wnet nie mam dnia spokoju. Tynki mam już na ścianach, elektryka prawie w całości zrobiona, a za w przyszlym tygodniu czas na hydraulike.

    Pozdrawiam

  10. #1410

    Domyślnie

    Łukasz_Ka czy my nie będziemy mieszkać w jednym domu? bo u mnie dokładnie to samo!! dziś tynki, w piątek kończą elektrykę a w poniedziałek hydrauliki.
    Prace idą pełną parą!!

  11. #1411
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Najwięcej pytań jest przed budową lub na jej początku, więc wątek umiera śmiercią naturalną
    U mnie też prace pełną parą, ale pierwsza ekipa wejdzie dopiero w sierpniu, może wcześniej. Zależy kiedy będziemy gotowi na tynkowanie i czy da się przyspieszyć termin.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #1412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My się przenieśliśmy do bocianków 2017, bo z powodów administracyjnych dopiero zaczynamy... Ech...

  13. #1413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Ogólnie teraz widzę tendencję do robienia tynków gipsowych utwardzanych lecz nie wiadomo jak z ich trwałością bo niedawno weszły do użytku...Robicie u siebie tynki cementowo-wapienne?

  14. #1414

    Domyślnie

    my właśnie przygotowujemy się do wylewek
    Jankes mam tynki cem-wap, robione w grudniu, zostawiamy surowe bez gładzi

  15. #1415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    my właśnie przygotowujemy się do wylewek
    Jankes mam tynki cem-wap, robione w grudniu, zostawiamy surowe bez gładzi
    A zacierane Masz kwarcem? Bardzo chropowate? Też przymierzam się do c-w ...

  16. #1416

    Domyślnie

    Ups, nie wiem czym zacierane A czy bardzo chropowate? Na pewno bardziej niż gipsowe, ale otarcie się o nie nie skutkuje krwawieniem

  17. #1417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Ups, nie wiem czym zacierane A czy bardzo chropowate? Na pewno bardziej niż gipsowe, ale otarcie się o nie nie skutkuje krwawieniem
    U mnie w tej chwili robione instalacje przed tynkowaniem. Wod-kan już są, elektryka w trakcie. W połowie kwietnia po świętach jak dobrze pójdzie tynki.
    Tynki gipsowe twarde Dolina Nidy Zeta. W PG i w łazienkach cem- wap.
    Plan jest taki żeby na jesień dom był w stanie deweloperskim. A w przyszłym roku na wiosnę zamieszkać.

  18. #1418
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Witam,

    Jako że większość z was jest już na etapie ukończenia inwestycji i ma lepsze lub gorsze doświadczenia z ekipami / firmami (a przede mną jeszcze cała batalia ) mam prośbę do forumowiczów z górnego śląska którzy już wybudowali o namiary na tanią i solidną ekipę do SSZ . ( najlepiej tę która była zaangażowana w wasze inwestycję )

    Dziękuję z góry

  19. #1419

    Domyślnie

    Ale cisza...wszyscy zapracowani czy już się cieszą kawą na tarasie?
    U mnie wylewki zrobione
    Nic mnie tak nie wku...tzn denerwuje w całym budowaniu jak kontakt i współpraca z instytucjami typu ,,gazownia''. Umowa na przyłącz do granicy zawarta rok temu w lutym. Termin na wykonanie - rok. Pan się pyta czemu tak wcześnie skoro chce mieszkać dopiero w 2017 i że to bez sensu. Ja mu mówię, że jestem przezorny...i oczywiście miałem rację. Kończy się kwiecień a gazu w granicy ani widu ani słychu, żadnego pisma, nic. Co dwa tygodnie wykonuję telefon i słyszę ,,przeciąga się''. Już mi się nawet śmiać nie chce...

  20. #1420
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki taras? u nas wokół domu armageddon

Strona 71 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony