dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 75
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1497
  1. #1381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym nie przesuwała do płotu po lewej (on zachodni?), bo będzie popołudniu dużo cienia... ale przysunęłabym do północy żeby było więcej miejsca na dole, na grill czy tam leżaki innych gości, albo coś - coś zawsze się znajdzie

    Basen powinien być na tyle szeroki, by spokojnie można było pływać np. dwoma flamingami Wymiary: 142 x 137 x 97 cm


  2. #1382

    Domyślnie

    @Myjk - basen, temat mi nie obcy bo też się przymierzamy. Na jaki rodzaj sie zdecydowałeś skimmer czy przelew?

  3. #1383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    @Lilipuek ROTFL, Flaminga już zamawiam, aczkolwiek jest trochę wybrakowany, ponieważ nie ma uchwytu na Modżajto.

    @Zuzanna31 Chciałem oczywiście przelewowy, bo pięknie tworzy taflę ale 5 kolejnych firm z którymi rozmawiałem w ciągu 2 lat rozważań mi to rozwiązanie odradziło ze względu na kłopotliwą budowę, jeszcze bardziej problematyczną obsługę, i co za tym idzie wysokie koszty. Dlatego będzie skimmer, w niecce murowanej -- z konglomeratu mi wyceniali drożej a przecież mniej jest możliwości dopasowania. Jaki Wy rozważacie i jakie parametry? Z tego co doczytałem też gdzieś w Wawie budujecie?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #1384

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    @Lilipuek ROTFL, Flaminga już zamawiam, aczkolwiek jest trochę wybrakowany, ponieważ nie ma uchwytu na Modżajto.

    @Zuzanna31 Chciałem oczywiście przelewowy, bo pięknie tworzy taflę ale 5 kolejnych firm z którymi rozmawiałem w ciągu 2 lat rozważań mi to rozwiązanie odradziło ze względu na kłopotliwą budowę, jeszcze bardziej problematyczną obsługę, i co za tym idzie wysokie koszty. Dlatego będzie skimmer, w niecce murowanej -- z konglomeratu mi wyceniali drożej a przecież mniej jest możliwości dopasowania. Jaki Wy rozważacie i jakie parametry? Z tego co doczytałem też gdzieś w Wawie budujecie?
    Dogrywamy temat bo najpierw chcemy zrobic nieckę Przelew ale zastanawiamy się czy nie zrobić rynny tylko na 1 długiej scianie.
    Koszt wyzszy od skimmerowego o: zbiornik przelewowy i sterownik do zb. przel. oraz wlasnie koszt rynny + kratki.
    Ale gdyby ograniczyc przelew do jednego boku to sporo zaoszczędzimy na rynnie, foliowaniu rynny i kratce.
    Jeszcze myślimy nad tym

  5. #1385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał komudek Zobacz post
    Buczi z okolic Mińska Mazowieckiego mogę polecić dobrego wykonawcę, który robi ocieplenia
    jak kogoś szukasz to mogę dać namiary
    Dzięki śliczne, ale akurat od ociepleń już mam dobrą i sprawdzoną ekipę

    W zasadzie mam od wszystkiego, ale nie u wszystkich jestem w stanie czekać na ich najbliższy wolny termin

  6. #1386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzanna31 Zobacz post
    Dogrywamy temat bo najpierw chcemy zrobic nieckę Przelew ale zastanawiamy się czy nie zrobić rynny tylko na 1 długiej scianie.
    Koszt wyzszy od skimmerowego o: zbiornik przelewowy i sterownik do zb. przel. oraz wlasnie koszt rynny + kratki.
    Ale gdyby ograniczyc przelew do jednego boku to sporo zaoszczędzimy na rynnie, foliowaniu rynny i kratce.
    Jeszcze myślimy nad tym
    Hm, takiego rozwiązania nikt mi nie zaproponował. Pewnie jest to do wykonania, ale trzeba by pozostałe krawędzie podnieść i to znacznie (aby nie tracić wody) -- a to już się IMHO mija z celem taki basen jako przelewowy. W zasadzie będzie to basen skimmerowy, tylko skimmerem będzie jedna z krawędzi w postaci przelewu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #1387
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Co tam u Bocianków słychać? Już coś się dzieje czy jeszcze zimowo? Ja jutro zaczynam tynkować garaż żeby można było zamontować bramę garażową (będzie robiona jednocześnie z oknami)

  8. #1388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    U Mnie tynki zakończone pod koniec grudnia (gipsowe), teraz podłogówka, WM i wylewka anhydrytowa (jak pogoda pozwoli)
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  9. #1389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ja tupię nogami w oczekiwaniu na PnB, w międzyczasie już duszę ekipę. Za dwa tygodnie spotkanie z majstrem -- powinno się zderzyć z odbiorem PnB. Wstępnie mają być fundamenty na wiosnę, reszta od czerwca. Basen już poszedł do rysowania, będzie 4x7 żeby nie kolidował z tarasem i płotem. Pewnie będę żałować że nie zrobiłem większego, szczególnie że sadzimy zakusy na zakup przylegającej działki od zachodu (czyli od strony basenu) jeśli coś zostanie po budowie, ale to jeszcze nie postanowione więc nie będę szaleć z tą skarbonką.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #1390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    U Mnie tynki zakończone pod koniec grudnia (gipsowe), teraz podłogówka, WM i wylewka anhydrytowa (jak pogoda pozwoli)
    Anhydrytowe. Dlaczego taki wybór. I jakiej grubości masz przewidziane na wylewki.
    U mnie właśnie na parterze ma być 7cm, z kolei na piętrze też 7cm (w projekcie była zbrojona 5cm wylewka), ale przydało by mi się je zmniejszyć do 6cm, bo muszę zmieścić kanały WM w podłodze.
    Co do tynków gipsowych to jesteś z nich zadowolony. Ja powoli się przekonuję do Knauf Diamand

  11. #1391
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    Co tam u Bocianków słychać? Już coś się dzieje czy jeszcze zimowo? Ja jutro zaczynam tynkować garaż żeby można było zamontować bramę garażową (będzie robiona jednocześnie z oknami)
    Okna wstawione tydzień temu i to wszystko, co w zimie zostało zrobione.
    Planujemy prace na sezon, szukamy ekip i wyposażenia. Czyli w sumie cały czas coś się dzieje
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #1392
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ja mimo zimy troche ruszyłem z pracami.
    Przez ostatnie dni przygotowalem wszystko pod montaż okien i otynkowałem jedną ścianę w garażu pod brame gażową. Na dniach zamykamy budynek
    Po tym zaraz bruzdy pod kable. Na przełomie marca i kwietnia musi juz isc wszystko w dobrym tempie.

  13. #1393
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    U Mnie były tynki NIDA ZEDA, wyglądają bardzo fajnie. Nie wymagają gładzi.

    Anhydryt 5,5 cm.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  14. #1394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    U Mnie były tynki NIDA ZEDA, wyglądają bardzo fajnie. Nie wymagają gładzi.

    Anhydryt 5,5 cm.
    W łazience też je masz. A kable elektryczne miałeś prowadzone po ścianie czy chowałeś w bruzdach.
    Co do anhydrytu to jeśli na piętrze wyjdzie mi większa warstwa pod wylewką to chyba będę się musiał na nie zdecydować. Tym bardziej że w projekcie mam mieć wylewkę 5 cm, choć obecnie mógłbym dać i 7 cm.

  15. #1395
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Kable ani po ani w bruzdach...a w ścianach, bardzo fajnie się chowały w Dryfixie.

    To tynk gipsowy utwardzony. W łazience kładziony na ostro.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dryfix.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	380439  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  16. #1396
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    SSZ stało się faktem!
    co prawda, jeszcze drzwi wejściowe własnej produkcji, bo czekamy na docelowe, ale to juz szczegół.

  17. #1397
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Ka Zobacz post
    SSZ stało się faktem!
    co prawda, jeszcze drzwi wejściowe własnej produkcji, bo czekamy na docelowe, ale to juz szczegół.
    Gratki!
    U mnie drzwi będą dopiero po tynkach i wylewkach.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #1398
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U nas dziś skończyli tynki, jutro wchodzą ze styropianem na podłogi) Tynki poszły gipsowe(piwnica cement-wapń) i wyszły bardzo bardzo fajnie, firma pierwsza klasa,ktoś potrzebuje namiary na dobrych tynkarzy z południa śląska to polecam z czystym sumieniem na priv. W lutym mam obiecne podłączenie gazu, generalnie w domu to tylko gazu mi brakuje. A tak wygląda mały kierownik budowy, który w niedziele odbierał tynki) ATTACH=CONFIG]381037[/ATTACH]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0491.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	381038
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0487.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	381037  

  19. #1399
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Gratki!
    U mnie drzwi będą dopiero po tynkach i wylewkach.
    Dzięki
    My drzwi montujemy juz aby ladnie do ramy obrobić tynki i wylewki. Jednak to oznacza dokładne zabezpieczenie ich przed ryzykiem uszkodzenia.

    rafalcn ja mam ekipę do tynków już umowioną na marzec. Ekipa z polecenia, powino być ok. Początkowo planowałem tynki gipsowe i cementowe, ale chyba przekonam się do diamanta. Podobno jest dużo twardszy nawet od cementowych i dobrze położony nie wymaga gładzi.

  20. #1400
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie też diamant będzie Ale dopiero w sierpniu. Umowa już podpisana, termin klepnięty.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 70 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony