dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 75
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1497
  1. #401
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mother_nature nie, nie. Wyceniała nam ekipa, która miała budować (nie ta co teraz buduje), mówili, że mają dobre ceny materiałów itp.
    Z resztą my chcemy budować z silikatów, nie silki i raczej bierzemy pod uwagę składy spod Krakowa mam złe doświadczenie z krakowskimi.. zazwyczaj albo im się nie chce odpisać.. albo mają wyższe ceny niż taki sam przedstawiciel spoza Krakowa.
    Z oknami było tak samo, chciałam się zorientować jaka jest cena, krakowski przedstawiciel do dziś mi nie odpisał (chociaż sam prosił o wysłanie maila), a przedstawiciel z Olkusza zrobił w 2 dni profesjonalną wycenę

  2. #402

    Domyślnie

    z wodą zrobić możemy chyba tylko jedno - drenaż, drenaż everywhere

    Liliputku na razie konkretnych wycen na bloczki nie mam, wstępnie liczyliśmy ok 3zł/szt przy 4 tys sztuk, ale nie pamiętam powierzchni ścian, żeby przeliczyć na cenę za m2
    na pewno się pojawią, ile ekip może wystawić jedną budowę? Limit pecha macie wyczerpany (my znowu bez ekipy, bo pan nas olewa i zero kontaktu mimo wcześniejszego umówienia się na spotkanie w weekend, przecież nie będę czekać do maja nie wiedząc na czym stoję o_O )

    co do wycen na okna, zgadzam się, poza Krakowem chyba mają mniejszy ruch, bo dziś rano poszły prośby a koło południa miałam już gotowe wyceny na mailu wow! Są bardzo do siebie podobne, wszystkie okna (12szt) to koszt taki jak jedno tarasowe HST

    no i blaszak właśnie zamówiony, brzydki jak noc, ale może uda się go jakoś zamaskować

  3. #403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    uśpiłam małego Liliputka, to mogę coś napisać


    Niechaj my też mamy brzydkiego blaszaka, ale ja w ogóle chcę go potem zdemontować, więc kupowałam II gatunku w sumie panowie od montazu powiedzieli, że te II gatunku mają bardziej trwałą blachę, z plamami i brzydszą, ale w sumie lepszą

    no tak drenaż.. a może dałoby się odprowadzać wodę do zbiornika, by mieć na podlewanie ogrodu? włącza mi się myślenie mojego taty...
    a mogę z ciekawości zapytać ile kosztują okna drewniane, bo o ile pamiętam chcecie mieć drewniane tak mniej więcej

    ta nasza obecna ekipa powinna się stawić, sama przysłała umowę, sama do nas zadzwoniła w sprawie szczegółów budowy i sama się umówiła z geodetą naszym akurat nasz geodeta to cudowny człowiek ile może to sam robi, nie angazując nas i wszystko w terminie.
    Wydaje mi się, że poza Krakowem bardziej szanują klienta... takie mam odczucia. Dotyczy to każdej z firm, z którą miała styczność. Aaaa oprócz ekip budowlanych
    Masz rację, jak ktoś olewa na początku, to z doświadczenia wiem, że potem olewa jeszcze bardziej ale nie jest to regułą, więc życzę by mu coś wypadło i byście się spotkali.

  4. #404

    Domyślnie

    pozdrowienia dla Lilipuciątka!
    noo, ekipa zapowiada się Wam świetnie!

    naszemu niestety nic nie wypadło, pan nie odbierał telefonu tylko od nas - nie ogarniam
    ale właśnie jesteśmy po słowie z inną ekipą, która zapowiada się podobnie solidnie jak Wasza (może to ci sami? )

    taki zbiornik pewnie zrobimy, bo nie można odprowadzać wody poza działkę. Byle nie wyszedł z tego staw na karpie

    blaszak też chcę zdemontować - sprzedać, żeby część $ odzyskać i dlatego nie zdecydowaliśmy się na taki II gatunku, bo nie wiem, czy byłoby co sprzedawać. W cenie blaszaków znalazłam śliczne domki drewniane dla dzieci, ale Chłop powiedział, że nic się tam nie zmieści - a już wyobraziłam sobie zgarbionych panów murarzy popijających kawę w małym różowym domku Nic to, kupiłam laminowaną tkaninę, uszyję z niej girlandy i powieszę na blaszaku

    Okien drewnianych na dziś nie bierzemy już pod uwagę, bo napiął się nam budżet Za 12szt niezbyt skomplikowanych (w tym 4 fixy) plastików obustronnie białych + 3m HST ok 15tys (ze zwykłym montażem) z czego połowa kwoty to tarasowe.

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post

    Okien drewnianych na dziś nie bierzemy już pod uwagę, bo napiął się nam budżet Za 12szt niezbyt skomplikowanych (w tym 4 fixy) plastików obustronnie białych + 3m HST ok 15tys (ze zwykłym montażem) z czego połowa kwoty to tarasowe.
    Zazdrość mnie bierze, marzę o takich kwotach za okna
    Ale cóż, 18 sztuk okien 140x180 + 4 gigantyczne wole oczy swoje robią
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #406
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    my mamy 10 okien (w tym jeden fix na chyba 2m) plus drzwi tarasowe i kwota też duzo wyższa

  7. #407

    Domyślnie

    Iscra ale Ty będziesz mieć skrzynkowe drewniane? to pewnie wychodzą więcej niż materiały na cały mój dom
    Liliputku fixy są ok 30% tańsze, ja mam 4, a właściwie 6, w tym 4 duże, ale sama jestem zdziwiona, że takie kwoty, spodziewałam się dwa razy wyższej ceny

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Iscra ale Ty będziesz mieć skrzynkowe drewniane? to pewnie wychodzą więcej niż materiały na cały mój dom
    Skrzynkowe w życiu! Miałam w poprzednim mieszkaniu i nie wiem po co mnożyć mycie okien razy 2 ;P

    Drewniane, trzyszybowe, R+RU, z jednym szprosem konstrukcyjnym i paroma zdobieniami.
    Wole oczy niestety gigantyczne (3m podstawy) i ceny wyglądają tak, że 2/3 to te 18 sztuk okien, a 1/3 to 4 sztuki wolich oczu.
    Całość wychodzi boleśnie
    A i tak zbiłam już cenę o więcej niż kilkanaście tysięcy kombinując z różnymi wersjami otwierania tych okien...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #409
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niechaj, blaszak można podsadzić winem, szybko zarośnie. Ewentualnie taka siatka maskująca, np. moro
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #410

    Domyślnie

    Iscra no jak to po co? dla klimatu

    mother_nature dzięki, to jest myśl! Muszę Teściową zatrudnić, bo od dotyku moich dłoni umierają wszystkie rośliny

  11. #411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Iscra no jak to po co? dla klimatu
    A kto to będzie mył?
    Klimat pewnie byłby, gdyby to dla mnie była nowość. A nie jest, bo takie okna miałam. Skrzynkowe, z tyloma szprosami, że jedno okno miało 48 pól do umycia. Okien było jedynie 3, a schodziło 2 dni z myciem...
    Stąd skrzynkowych nawet nie brałam pod uwagę
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  12. #412

    Domyślnie

    Dziecięce rączki pasują do małych szybek
    Moja babcia ma skrzynkowe, ale mniej szprosów (tylko 4 pola na szybę). Rozumiem niechęć, bo myję czasem te okna, a w samej werandzie ma ich z 5.

  13. #413

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    cześć!!

    ja z dobrymi nowinami od poniedziałku zaczynamy kopać pod fundamenty ekipa, geodeta, koparka dograni i już nic nie powinno stać na przeszkodzie
    Ale super. Powodzenia!!!

    A tak z czystej ciekawości. Ile mniej więcej czekaliście na PnB.
    Nie jestem zbyt cierpliwa I chciałabym się jako tako przygotować.

  14. #414
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarm

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    przyłączam się, wraz z Żoną szykujemy się do budowy (okolice Warszawy, dokładniej Piaseczna). Jest działka, zaczynamy papierkową robotę.

    Pozdrawiam

  15. #415

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarm Zobacz post
    Witam,
    przyłączam się, wraz z Żoną szykujemy się do budowy (okolice Warszawy, dokładniej Piaseczna). Jest działka, zaczynamy papierkową robotę.

    Pozdrawiam
    Co budujecie?
    (Tak, wiem, dom, ale konkrety chcę! )
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #416
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Lucyfire my czekaliśmy krotko, chyba 2 tyg.

  17. #417
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarm

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wybraliśmy projekt Zx122 od z500 (pietrowy, ponad 200m2), ale trzeba nad nim jeszcze popracować.

  18. #418

    Domyślnie

    Interesujący Na parterze kurczę dużo traci się na komunikację: te 10mkw korytarza do dolnej sypialni to całkiem sporo. Górne sypialnie gigantyczne - szczególnie ta na 26 mkw Natomiast fajne jest przejście z niej przez garderobę do łazienki.

    Jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądał po Waszych zmianach.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  19. #419
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    To samo pomyślałem o tym korytarzu. Niby można tam zrobić potężną szafę na kurtki etc. i powiększyć wiatrołap bo jest mały. Na górze też strasznie dużo miejsca na komunikację, tym razem 14m2. Ogólnie dom bardzo duży. Pomijając kwestie użytkowe zupełnie nie podchodzi mi elewacja. Połączenie kamienia z drewnem jest mdłe -- brakuje mi kontrastu. Ja się też miotam z elewacją, nie mogę coś tego ogarnąć.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Lucyfire my czekaliśmy krotko, chyba 2 tyg.
    Ale błyskawica Pozazdrościła.

Strona 21 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony