dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 75
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1497
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Spory domek będzie Bardzo ładny
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    i otrzymaliśmy OZC... wyszło 16,7 MWh na rok... musimy więc przedyskutowac pewne zmiany w ociepleniu i zobaczymy

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Prawie jak u mnie na początku, przy czym u mnie na starcie 40m2 więcej powierzchni. To bardzo dużo jak na dzisiejsze czasy. Jakie były założenia materiałowe?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Prawie jak u mnie na początku, przy czym u mnie na starcie 40m2 więcej powierzchni. To bardzo dużo jak na dzisiejsze czasy. Jakie były założenia materiałowe?
    silikat 24 cm+styropian (tu własie nie wiem... bo nie widzę by mąż przesłał grubość..), WM, 5 cm styropianu pod piwnicą, dach ocieplony wełną 30 cm.
    Jestem jeszcze przed konsultacjami

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam planujacych budowy i już budujących.
    Wraz z żoną startujemy w tym roku z naszą budową. W tej chwili jesteśmy na etapie adaptacji projektu.
    Projekt Dobry 2 lustro z pracowni Domy z Wizją. http://www.projektyzwizja.pl/projekt...y-2-1407669536
    Będą drobne zmiany, ale niewielkie i bardziej w konstrukcji.

    Odnosnie tematu, który jest poruszany czyli ogrzewania - planujemy likwidację komina i 100% podłogówki z pc pw. Do ogrzania bedzie jakieś 120m2, bo Bez garażu. Powinno być git.
    Zresztą w tej koncepcji swój udział ma Myjk - dzięki bardzo za rady.

    Pozdrawiam

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolka.77

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    26

    Domyślnie

    Liliputek super spiżarnia. Ja u siebie też planuję zamiast komina i kosztem części mniejszego mieszkania.

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Łukasz_Ka bardzo fajny projekt

    Muszę się przyznać, że trochę źle odczytałam wyliczenia OZC...
    U nas wyszło 10,8 MWh, ale po zaproponowanych zmianach, które wprowadzimy w życie to 9,7 MWh. Co nas już cieszy
    Teraz tylko trzeba rozważyć, czy inwestować w pompę, czy jednak zdać sie na bufor... z tym problemem to muszę się przespać

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciupaq

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Stare Faszczyce
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    My również planujemy start w tym roku. Budujemy na północ od Krakowa (gm. Zielonki). Obecnie jesteśmy na etapie kompletowania dok. do PnB. Mam nadzieję, że na początku Lutego złożymy papiery. Budujemy w technologi prefabrykowanej z keramzytobetonu. Projekt : http://www.abakon.com/projekty-i-cen...grodem-zimowym ze zmianami (brak garażu, brak podcięcia, brak okien dachowych, brak kominów no i brak ogrodu zimowego ) Będziemy grzać czystym prądem (kable w podłodze). Jak ruszymy to zapewne założymy DB.
    Pozdrawiam

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ciupaq to będziemy niemal po sąsiedzku z budowa! my tuż za gminą Zielonki powodzenia z PnB, ale byłam kiedyśw urzędzie gminy Zielonki i pracuja tam naprawdę super urzędnicy, więc pójdzie gładko

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Liliputek Uf, tak już lepiej. Ale chyba da się tam jeszcze powalczyć. Jaka obecnie wyszła strata ciepła (wiersz 34)? Jeśli zastanawiacie się nad buforem grzanym prądem, to trzeba przeliczyć włożenie oszczędności na pompie w lepsze okna lub lepsze ocieplenie. Przy takim zużyciu grzanie prądem w 2T (z CWU) będzie kosztować ~4000 zł rocznie. Pompą 3-4x taniej (w zależności od pompy).

    Łukasz_Ka, fajnie, powodzenia.

    gaja2?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Liliputek dziękuję bardzo. Kilka lat minęło zanim zdecydowaliśmy się na konkretny projekt

    Widze, że macie już OZC, ja zamierzam zrobić po wszystkich zmianach i adaptacji.

    Bufor czy pc? Na mój niefachowy rozum to lepsza jest pc, bo daje wiecej energii cieplnej niż pobiera z sieci elektrycznej, natomiast bufor daje jeden do jeden.

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Bufor + piec el. jest znacznie tańszy w inwestycji, tj. 4-6 tys. zł. Pompa to od 12 (Jula) do 25 (Panas) tys. zł. Po drodze jest gruntówka własnym sumptem, albo koło 30-40 tys. jak się firmę zatrudni. Trzeba będzie policzyć, bo grzanie prądem w 2T CO+CWU przy takim zużyciu energii to jakieś 4000 zł rocznie, a pompą 3-4x taniej (w zależności czy GW czy PW). Czyli 2-3 tys zł taniej rocznie. Jakby tak porównać do Panasa, to zwrot nastąpi po ~10 latach. Dużo, mało? Dlatego ciekawe jakie Lili wyszły straty -- bo może jednak starczy najtańsza (która niestety podrożała ostatnio) Julka PW 6+3 z grzałkami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk 5929 W już się za bardzo nie da nigdzie docieplić, by zmniejszyć to zapotrzebowanie, bo dom jednak z piwnicą mały nie jest...

    Łukasz_Ka na mój rozum też PC... tylko teraz sę zastanawiam, o której PC rozmawiałam czy gruntowej czy powietrznej

    a jeszcze podzielę się z krakusami przemyśleniem dziś rano byłam na giełdzie kwiatowej kupić róże dla koleżanki i jak będziecie chceli kupować kwiaty doniczowe do domu, czy sadzonki to polecam! co prawda trzeba wstać ok 4 rano, ale ceny są bardzo konkurencyjne, nie mówiąc już o jakości teraz mają akurat więcej kwiatów ciętych, bo zima... ale kwiaty domowe też są ja za 30 świezych, długich róż zapłaciłam 55 zł

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Lili Ah! Zapomniałem/przegapiłem, że piwnica jest u Was. No to nie jest źle. Myślę, że możecie przeanalizować nawet marketową Julkę 6+3kW -- 12 tys. zł z instalacją. Ona ma co prawda tylko 3kW przy -15, dalsze 3kW ma z grzałek.No i tu się trzeba będzie przygotować na pracę ciągłą przy takich mrozach. Na szczęście takich temperatur nie jest wiele w roku i na palcach jednej ręki można takie dni dni policzyć. Pozostaje kwestia uzupełnienia CWU w tych najcięższych okresach, więc ew. przydałby się bojler z grzałką albo uzupełnienie CO biokominkiem żeby zostało trochę mocy na CWU. Nie wiem czy warto uderzać Julkę 6+9kW -- za 18 tys. zł z instalacją się zamknie. Ta z kolei ma aż 10kW przy -15 (z zasobnikiem 200L) więc nawet w największe mrozy upchnie się w większości w 2T. Ale nie wiem czy nie będzie za duża -- nie dobrze jak pompa jest za duża, bo może taktować a to nie jest zdrowe dla sprężarki. Chociaż moment, ona ma inwerter (zmienna moc)...
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 23-01-2016 o 10:57
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk o mrozy nieco się martwię... bo jak w Krakowie jest 0 stopni, to u nas -5.. śnieg też utrzymuje się ok. 1,5 tygodnia dłużej niż w mieście. Są plusy mieszkania nad Krakowem (dużo lepsze powietrze) i parę minusów

    Podobno nawet jak weźmiemy najpierw bufor, to potem w razie niezadowolenia można zmienić na PC. Tylko czy będzie nam się chciało no i czy nie będziemy wtedy na etapie nadpłacania kredytu niż nowych inwestycji... Ale mój tata wczoraj powtórzył, że dobrze wyszło, że ta ekipa w zeszłym roku nie przyjechała bo w życiu byśmy nie rozważali bufora nawet, pewnie bysmy nie wiedzieli o jego istnieniu

    aa piwnica jest i to spora (moim zdaniem), ale mąż chciał pod całym domem najwyżej będzie tam naprawdę dużo ziemniaków

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    No właśnie, może przeanalizować ponownie tę piwnicę? Albo zmniejszyć? Jakie ma mieć zastosowanie?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #217

    Domyślnie

    Cześć planujemy budowę Nel z pracowni dominanta, o ile się uda w czerwcu chcielibyśmy rozpocząć budowę. Kłania się południe Krakowa, a dokładnie Skawina

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Liliputek , jak dla mnie z racji inwestycji to tylko powietrzna pompa. Dodatkowym plusem jest fakt, że w razie awarii wszystkie elementy instalacji są na wierzchu, a nie pod ziemią.
    Co do piwnicy to tez pytanie jakie ma mieć zastosowanie i czy musi być ogrzewana? Jesli nie musi być tam +20 stopni zimą, to może lepiej dobrze ocieplić strop pomiedzy piwnicą i parterem, a posadzki w piwnicy nie. Grunt nie przemarza i nigdy nie spadnie tam mocno temperatura, a powierzchnia grzania mocno się zmniejszy tylko do parteru.

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No właśnie, może przeanalizować ponownie tę piwnicę? Albo zmniejszyć? Jakie ma mieć zastosowanie?
    własnie nie chcemy zmniejszać.. bo jest tam kotłownia, pomieszczenie na wino i chyba jeszcze jedno pomieszczenie np. na meble ogrodowe... plus takie mniejsze na przetwory.

    Łukasz_Ka piwnica ma być nieogrzewana, ale zapewne trochę ciepła będzie tam uciekało. Nie pamiętam tylko co z pomieszczeniem na wino, tam powinna być stała temperatura - w miarę ale poświęciłam mózg na inne sprawy i już nie pamiętam ani jaka temperatura ani nic...

    intuition86 witaj widzę, że coraz więcej osób z Krakowa i okolic


    ciekawe czy ktoś miał takie doświadczenie - połączenie bufora z ... solarami może popyam na dziale o ogrzewaniu, najwyżej mnie zjedzą za głupie pomysły

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk
    Ps. Nie róbcie kotłowni w salonie. To nie tylko brud, ale także duże straty ciepła. To co ogrzejecie gazem, wywieje Wam kominem. Potem będziecie to równoważyć paleniem drewna i tak się kółko będzie jałowo toczyć.
    ale kominek w salonie to piękny widok moje marzenie, chociaż wiem, patrząc racjonalnie to komin i strata ciepła...

    witam.
    Wrócę jeszcze kominów. Planowany dom do 100 m i upragniony kominek.. ale Myjk dał mi do myślenia i może rzeczywiście to nie najlepszy pomysł. Czy przy WM biokominek sie sprawdza? Czy można go zastosować jako dodatek przy mrozach i oczywiście dla klimatu? Bo to by było fajne rozwiązanie, w dodatku chyba tańsze. Brak komina, brak doprowadzenia powietrza z zewnątrz w płycie fundamentowej i koszty samego kominka są inne. Chociaż zastanawia mnie różnica między wolnostojącym a do zabudowy... Znacząca różnica.

Strona 11 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony