dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 75
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1497
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał krbaton Zobacz post
    No to grubo pojechałeś jesteś Prepersem ? a ile to będzie kosztować pytam z ciekawości
    Mieszkam już 4 rok 16 km o Krakowa i przez ten czes może ze 3 razy nie było prądu więcej niż 1 godzinę i chodź instalację mam przygotowaną pod agregat to jakoś szkoda mi na niego kasy
    Oczywiście mam UPS-a 600W do podtrzymania pracy kominka z płaszczem i pomp od ogrzewania.
    Nie jestem, niestety. Zresztą masz wcale niewiele gorzej niż ja planuję. Najchętniej bym tego gazu nie robił, ale żona strasznie nieufna istota w stosunku do wynalazku jakim jest PC. Piecyk CWU nowy kosztuje 1200-1500 zł (w zależności od modelu i producenta, są to modele z zamkniętą komorą spalania, która umożliwia krótki kominek z wyrzutem bocznym). Natomiast w miarę potężny UPS jest mi niezbędny, gdyż pracuję w domu przy kompie i czasem 3 monitory mi świecą -- a klient niecierpliwy bywa. I oczywiście WM musi choć trochę kręcić. Tutaj koszt 700 zł za wskazany wcześniej "zasilacz" i pewnie koło 500 zł per akumulator ~95Ah
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciupaq

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Stare Faszczyce
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post

    poddałam się w końcu z samodzielnym obliczaniem OZC - możecie kogoś polecić?
    Na forum znajdziecie kolege asolt. Zajmuje sie profesjonalnie obliczaniem OZC. Dużo ludzi z forum u niego robiło i ja również. Napisz do niego PW.

  3. #243
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Olenkaa

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    Hej,
    zaczynamy w tym roku budowę. Pozwolenie mamy od 2014 ale jakoś tak życie pozmieniało plany i dopiero teraz zaczynamy. Projekt indywidualny, 297m2 pow. użytkowej, jest nas wprawdzie tylko troje na razie, ale mieszkałam całe życie we 4 osoby w domu 140 m2 użytkowej i uznałam, że to było co najmniej dwa razy za mało Jesteśmy z okolic Trójmiasta. I wygląda na to, że będziemy najbardziej zacofanym domem na tym forum bo mamy dach kopertowy, 3 lukarny, poddasze użytkowe,ogrzewanie gazowe, kominek, wentylacja grawitacyjna i spiżarka

  4. #244

    Domyślnie

    Niechaj, bardzo możliwe. To jaki miałaś tam nick? ))
    Olenkaa duży dom! Kto będzie go sprzątał?

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olenkaa Zobacz post
    Hej,
    zaczynamy w tym roku budowę. Pozwolenie mamy od 2014 ale jakoś tak życie pozmieniało plany i dopiero teraz zaczynamy. Projekt indywidualny, 297m2 pow. użytkowej, jest nas wprawdzie tylko troje na razie, ale mieszkałam całe życie we 4 osoby w domu 140 m2 użytkowej i uznałam, że to było co najmniej dwa razy za mało Jesteśmy z okolic Trójmiasta. I wygląda na to, że będziemy najbardziej zacofanym domem na tym forum bo mamy dach kopertowy, 3 lukarny, poddasze użytkowe,ogrzewanie gazowe, kominek, wentylacja grawitacyjna i spiżarka
    E, z tego to tylko wentylacja może być ewentualnie uznana za zacofanie! A spiżarka zdecydowanie nie

    Dawaj rzuty U mnie będzie ok. 240 mkw w parterze, dach kopertowy z wolimi oczami, poddasze do adaptacji, kominek i ogrzewanie piecem na owies Ale już wentylacja mechaniczna i podłogówka po całości zamiast kaloryferów.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #246

    Domyślnie

    Iscra, skąd pomysł na owies? Pytam, bo sami jesteśmy zdecydowani na biomasę, nie wiem tylko jeszcze czy jakąś konkretną...

  7. #247

    Domyślnie

    Bo mamy koło przyszłego domu 8ha pola + budynki gospodarcze i sprzęt
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #248

    Domyślnie

    Rozumiem, że pewnie dokonałeś już stosownych wyliczeń ile ton owsa będziesz potrzebował na jeden sezon?

  9. #249

    Domyślnie

    "aś", kobietą jestem

    Szacujemy z mężem max 10 ton na CO + CWU, ale niewiele jest osób, które mają takie ogrzewanie przy podobnych parametrach domu i zapotrzebowaniu, więc... to tylko szacunki. Twardych obliczeń nie robiliśmy.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  10. #250

    Domyślnie

    Iscra, przepraszam Nie wiem nawet czym się zasugerowałam. Czyżbyście celowali w piec Granpal?

  11. #251

    Domyślnie

    Nie ma problemu
    Dokładnie tak Przez chwilę na tapecie pojawił się bodajże Heatmatix Burner, ale... wolę dać zarobić polskiemu producentowi Zresztą z Granpalem już rozmawiałam o naszym paszociągowym rozwiązaniu (pisałam tu już o tym czy nie?).
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  12. #252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Olenkaa

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    wentylacja grawitacyjna, bo mechaniczna podobno delikatnie szumi, a ja potrafię spać tylko w absolutnej ciszy (kiedyś nawet musiałam wyłączać lodówkę, bo mnie jej dźwięk do szału doprowadzał), poza tym mam awersje do wszystkiego co mechaniczne, bo się może zepsuć, a tak w ogóle to dom najlepiej wietrzyć

    u nas w części będzie podłogówka, w części kaloryfery kanałowe a w części normalne

    wrzuciłabym rzuty ale nie wiem jak bo są chyba za duże

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olenkaa Zobacz post
    wentylacja grawitacyjna, bo mechaniczna podobno delikatnie szumi, a ja potrafię spać tylko w absolutnej ciszy (kiedyś nawet musiałam wyłączać lodówkę, bo mnie jej dźwięk do szału doprowadzał), poza tym mam awersje do wszystkiego co mechaniczne, bo się może zepsuć, a tak w ogóle to dom najlepiej wietrzyć

    u nas w części będzie podłogówka, w części kaloryfery kanałowe a w części normalne

    wrzuciłabym rzuty ale nie wiem jak bo są chyba za duże
    WM (wentylacja mechaniczna) szumi wtedy, gdy jest źle zwymiarowana Ja też muszę mieć ciszę do spania. I żadnych światełek na dodatek!
    I WM wcale nie wyklucza wietrzenia I co się może zepsuć? Wentylator? Sama centrala to wtedy, gdy planujesz odzysk ciepła. Bo wentylacja mechaniczna niekoniecznie musi mieć rekuperację. I wiesz, że mając awersję do wszystkiego co mechaniczne będzie problem z Twoją instalacją CO? Bo widzisz, kilka pomp obiegowych będzie, a one na prąd działają i mogą się zepsuć

    I jak już przy CO jesteśmy - bardzo komplikujesz tę instalację. Podłogówka i dwa rodzaje kaloryferów... Tak w sumie - czemu nie podłogówka na całości? Jakie względy za tym przemówiły?

    Jestem bardzo ciekawa Twoich rzutów, więc jak tylko Ci się uda to daj znać
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  14. #254
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Olenkaa

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    no ale ja właśnie chce ograniczać liczbę instalacji, które mogą się zepsuć, a nie mnożyć je poza tym myślę, że moim potrzebom zupełnie podoła wentylacja grawitacyjna..co do podłogówki chce drewniana\ą podłogę, a to się dobrze nie łączy, podłogówka będzie w łazienkach i części komunikacji...grzejniki kanałowe w salonie bo będą duże przeszklenia

    no ale jak wrzucić takie większe pliki?

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Proponuję znaleźć dom z WM i sprawdzić to "naocznie" i "nausznie". To jest po prostu różnica jak pomiędzy ziemią a niebem. Brak zaduchu, wręcz uczucie świeżości, wstępna filtracja nawiewanego powietrza. Dobrze zaprojektowana WM nie hałasuje. Porównanie szumu do hałasu lodówki to zupełne nieporozumienie... Ja sam muszę mieć absolutną ciszę, standardowy komputer (bez wyciszenia) nie pozwala mi zasnąć -- ale przy WM (choć nie była najlepiej wykonana tam gdzie spałem) usnąłem z miejsca (chyba głównie przez to świeże powietrze).

    Większe pliki musisz umieścić na zewnętrznym serwerze, albo je zmniejszyć.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 27-01-2016 o 12:52

  16. #256

    Domyślnie

    Hm, pomyśl jeszcze nad podłogówką - na forum jest sporo osób, które mają drewnianą podłogę i podłogówkę na niej i nie narzekają, a wręcz przeciwnie. Co więcej, w tematach typu "co zmienilibyście budując się jeszcze raz" 90% osób mających podłogówkę + kaloryfery pisze, że teraz daliby podłogówkę po całości. To daje do myślenia i zdecydowanie ograniczy Ci skomplikowanie instalacji, a więc i to, co ewentualnie może się zepsuć. Ale oczywiście każdy robi jak uważa, bo każdy ma inne potrzeby

    Wrzuć na jakiś hosting: picasa, fotosik czy coś innego i potem wrzuć linka. Jest na forum temat do testowania wszelkich funkcji, żeby się nauczyć, jak działają
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  17. #257

    Domyślnie

    Iscra, a Wy robicie podłogówkę w sypialniach?

    Czy ktoś może polecić kogoś, kto zaprojektuje ogrzewanie podłogowe?
    Ostatnio edytowane przez TsunamiM ; 27-01-2016 o 08:06

  18. #258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie podłogówka będzie w całym domu, ale bez desek na podłogach.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Iscra, a Wy robicie podłogówkę w sypialniach?
    W czymś podłogówka w sypialniach przeszkadza? Może nie wybrzmiało, może nie zostało doczytane we wcześniejszych postach -- przy obecnych stratach domu temperatura podłogi nie przekracza 28-30 stopni przy największych mrozach. W średni dzień zimy ma znacznie mniej. Przy prawie 37sC ciała to ciepło jest raczej odczuwalne jako brak uczucia chłodu. Trzeba także zwrócić uwagę, że sypialnie zazwyczaj projektuje się na niższe temperatury typu 19-20sC (gdy w części użytkowej są na poziomie 22-24), więc jest tam jeszcze niższa temperatura podłogi.

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Czy ktoś może polecić kogoś, kto zaprojektuje ogrzewanie podłogowe?
    Taki mały hint, audytorzy od OZC czasem to robią.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Iscra, a Wy robicie podłogówkę w sypialniach?
    Oczywiście.
    Po pierwsze, bez sensu jest mieszanie instalacji wysokotemperaturowej (kaloryfery) i niskotemperaturowej( podłogówka). To niepotrzebne komplikowanie i podrażanie instalacji CO.
    Po drugie, jak Myjk napisał: nie ma odczucia gorącej podłogi. Podłoga jest po prostu "niezimna". Ciepła podłoga oznacza spartoloną podłogówkę: ktoś puścił tam zbyt wysoką temperaturę zasilania, jak do kaloryferów. A dla osób które boją się drewna przy podłogówce: wiecie, że drewno bardziej nagrzeje się latem od słońca niż od podłogówki o temperaturze max 35 st? W lecie w słońcu zdarza się i 50 stopni przy ekstremach...
    Po trzecie, nie kurzy się tak. Kurzy się przy wysokiej temperaturze, czyli przy kaloryferach. Przy max 30 stopniach podłogi nie ma jak się ten kurz unosić.
    Po czwarte, łatwiej zaaranżować przestrzeń. U nas okna w sypialni są przy planowanym łóżku. Oznacza to, że gdyby były kaloryfery, to byłyby blisko głowy. I kiedy daje z nich gorącem, to osiwieć można...

    Do tej pory mieszkałam w domach z tradycyjnymi kaloryferami. W pracy natomiast mam ogrzewanie podłogowe zrobione prawidłowo. Nie ma porównania ZDECYDOWANIE mniej jest kurzu.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Strona 13 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony