dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 75
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1497
  1. #601
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przeczytałem Twój rozwojowy dziennik i widzę, że też miałeś rozkminkę cenową z ekipami.
    Oj tak. Wreszcie uznałem, że jest to zbyt poważny temat i wykorzystałem wszystkie swoje kontakty towarzysko-zawodowe w celu organizacji tego bałaganu. Zobaczymy co z tego wyniknie....

  2. #602
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czekam na dokumenty z urzędu aby rozpocząć budowę
    Projekt zamienny złożony 16 lutego, więc pewnie dopiero 16 marca dostanę decyzje?

  3. #603
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzeszczot_33 Zobacz post
    Czekam na dokumenty z urzędu aby rozpocząć budowę
    Projekt zamienny złożony 16 lutego, więc pewnie dopiero 16 marca dostanę decyzje?
    w sensie pozwolenie na budowę?
    Nie pamiętam już jakie są ustawowe terminy.. ale wydaje mi się, że maksymalnie 2 miesiące..
    jedna zyczę, by było szybko, sprawnie i bez potrzeby uzupełniania

  4. #604

    Domyślnie

    Termin uzyskania pozwolenia - 60 dni od złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. To oznacza, ze jesli wniosek zawiera błędy, braki formalne, to ten okres liczy się dopiero od dnia usunięcia tych braków. Natomiast jeśli po upływie 65 dni nie otrzyma się pozwolenia, to na urząd powinna być nałożona kara. Oczywiście jeśli w tym czasie nie było wezwania do uzupełnienia wniosku.
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 06-03-2016 o 13:33

  5. #605

    Domyślnie

    to chyba jest 60 dni na uzyskanie decyzji o pozwoleniu + czas na uprawomocnienie tej decyzji, który się do tych 60/65 dni nie wlicza, bo to już nie zależy od urzędu - tak mi powiedziano w urzędzie. Może to więc trwać dłużej niż 2 miesiące, ale z tego co widać na forum to raczej rzadko się zdarza

  6. #606

    Domyślnie

    Czas na uprawomocnienie się to chyba 14 dni, ale ten czas biegnie od daty wydania pozwolenia i to jest czas na ewentualne odwołania, w tym chyba również sąsiadów, którzy otrzymują pozwolenie do wiadomości.
    No właśnie, w wiekszości ludzie dostają szybciej...a ja już czekam 40 dni...buuuu

  7. #607
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aaa własnie zapomniałam, że jeszcze te 14 dni na uprawomocnienie... i pamiętam, że urząd czeka na potwierdzenie odbioru przez adresatów cos takiego mówiła Pani w urzędzie...

    gaja2 40 dni to sporo.. :/

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    gaja2 40 dni to sporo.. :/
    No właśnie...o wiele za długo

  9. #609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To ja się nie wypowiem ile czekałam na PnB, żeby nie dołować A uprawomocnienie jest 14 dni od odbioru pisma przez ostatniego adresata a nie od wydania PnB. Tak że dopóki nie wrócą wszystkie zwrotki, urzędniczki nie chcą przybijać pieczątek ani rejestrować dziennika budowy.

    U nas wczoraj było tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap215.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	349037

    Szambo jako pierwsze pojawiło się na działce
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #610

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Czas na uprawomocnienie się to chyba 14 dni, ale ten czas biegnie od daty wydania pozwolenia i to jest czas na ewentualne odwołania, w tym chyba również sąsiadów, którzy otrzymują pozwolenie do wiadomości.
    No właśnie, w wiekszości ludzie dostają szybciej...a ja już czekam 40 dni...buuuu
    Niestety nie tak - 14 dni na uprawomocnienie decyzji o PnB liczy się od daty ostatniej zwrotki od stron zainteresowanych (właścicieli sąsiednich działek, zarządcy drogi itp) - przez to czek(ał)am prawie 3 miesiące na prawomocne PnB Po drodze też trzeba czekać na zwrotki od "sąsiadów" - po wysłaniu przez urząd pisma informującego o wszczęciu postępowania - jeśli dostałaś już takie pismo, to powinno być już z górki, bo zwrotki + 2 tyg od zwrotek i powinna być decyzja
    Ostatnio edytowane przez Niechaj ; 06-03-2016 o 16:32

  11. #611

    Domyślnie

    O kurczę....to mnie uświadomiłyście! Nie dostałam niestety jeszcze pisma informującego o wszczęciu postępowania; czyli jest jeszcze gorzej, niz myślałam Wprawdzie z sąsiadami nie powinno być problemu, bo ich znamy i możemy to jakoś przyśpieszyć, ale wygląda na to, że jeszcze z miesiąc poczekamy...

  12. #612
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mother_nature właśnie miałam pytać czy to szambo? ale potem doczytałam post. Hmm zapomniałam, że my też musimy pomyśleć o szambie

    no własnie wiedziałam, że coś jest z tymi zwrotkami, z tym, że my mieliśmy pozwolenie na budowę, do którego robilismy projekt zastępczy i ponować panie czekały wtedy na zwrotki stron, którą była gmina. Ciekawe, czy faktycznie wtedy nie wysyła się już do sąsiadów? nie wiem...

  13. #613
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Do wszystkich stron za każdym razem idą pisma, poza wezwaniem do uzupełnienia dokumentacji, a dokładniej "postanowieniem nałożenia na inwestora obowiązku uzupełnienia dokumentacji".

    Ewa, może zadzwoń do starostwa i zapytaj na jakim etapie jest Twój projekt oraz kto prowadzi Twoją sprawę. Wtedy kontaktujesz się już wyłącznie z tą osobą.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #614
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    monkasta

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzień dobry Wszystkim.
    To i ja się zapisuje do tego wątku
    Zamierzamy ruszyć z budową w kwietniu. Jesteśmy na etapie załatwiania kredytu jak ja nie cierpię tego słowa
    Nasz projekt to ,,Kordelia" z biura Dobredomy - odbicie lustrzane
    http://www.dobredomy.pl/projekt/kordelia/lustro/
    Działka wąska 16m szerokości 39m długości.
    Zmiany wprowadzone na poddaszu. Przerobiony jeden pokój na łazienkę 10m , a z łazienki i części pokoju zrobiona garderoba i pralnia.
    To tak w skrócie.
    Po Waszych postach chcemy obliczyć Zapotrzebowanie na ciepło. Choć przyznam,że na razie nie mam pojęcia jak to zrobić

  15. #615

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Do wszystkich stron za każdym razem idą pisma, poza wezwaniem do uzupełnienia dokumentacji, a dokładniej "postanowieniem nałożenia na inwestora obowiązku uzupełnienia dokumentacji".

    Ewa, może zadzwoń do starostwa i zapytaj na jakim etapie jest Twój projekt oraz kto prowadzi Twoją sprawę. Wtedy kontaktujesz się już wyłącznie z tą osobą.
    Ja nawet dobrze wiem, kto prowadzi sprawę, jesteśmy w kontakcie z tą osobą, ale to nic nie pomoże... w pewnym sensie trudności obiektywne w starostwie - jeden pracownik nagle trafił do szpitala (kolega męża zresztą), a pozostali są w związku z tym bardzo obciążeni pracą. za to dziwna sprawa - powiedzieli nam dzisiaj, że nie będą wysyłać pism do sąsiadów Nic już z tego nie rozumiem.
    Za to kanalizacja się robi! Mąz podpisał dzisiaj umowę, będzie to nas kosztowało 2800.

  16. #616
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Ja nawet dobrze wiem, kto prowadzi sprawę, jesteśmy w kontakcie z tą osobą, ale to nic nie pomoże... w pewnym sensie trudności obiektywne w starostwie - jeden pracownik nagle trafił do szpitala (kolega męża zresztą), a pozostali są w związku z tym bardzo obciążeni pracą. za to dziwna sprawa - powiedzieli nam dzisiaj, że nie będą wysyłać pism do sąsiadów Nic już z tego nie rozumiem.
    Za to kanalizacja się robi! Mąz podpisał dzisiaj umowę, będzie to nas kosztowało 2800.
    Bo teraz jak urząd uzna że inwestycja nie oddziałuje na działki sąsiednie to nie trzeba powiadamiać.
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 07-03-2016 o 18:51 Powód: zgubiłam nie

  17. #617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkasta Zobacz post
    Dzień dobry Wszystkim.
    To i ja się zapisuje do tego wątku
    Zamierzamy ruszyć z budową w kwietniu. Jesteśmy na etapie załatwiania kredytu jak ja nie cierpię tego słowa
    Nasz projekt to ,,Kordelia" z biura Dobredomy - odbicie lustrzane
    http://www.dobredomy.pl/projekt/kordelia/lustro/
    Działka wąska 16m szerokości 39m długości.
    Zmiany wprowadzone na poddaszu. Przerobiony jeden pokój na łazienkę 10m , a z łazienki i części pokoju zrobiona garderoba i pralnia.
    To tak w skrócie.
    Po Waszych postach chcemy obliczyć Zapotrzebowanie na ciepło. Choć przyznam,że na razie nie mam pojęcia jak to zrobić
    Fajny ten domek, wąsko na działce i przez to wyjątkowo wąsko w garażu. Ale skoro podoba Wam się nowoczesny styl, to nie lepiej już zrobić pełne piętro? Na skosach jednak sporo się zyskuje powierzchni użytkowej.

    OZC można zrobić samemu (są programy, ale to dosyć skomplikowany proces) albo zlecić audytorowi za $.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #618
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Własny dom... Ile trzeba bedzie przejść zanim bedzie można się wprowadzić?
    Dziś mija ostateczny termin zakończenia adaptacji naszego projektu... Ach, dlaczego nie dopisałem w umowie klauzuli obniżenia ceny za opóźnienia?
    Jutro starostwo jest dłużej otwarte, w planach mieliśmy złożenie projektu, a tu trzeba to odroczyć. To czekanie jest najgorsze.

  19. #619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Mam to samo. Też miałem mieć projekt do końca marca i.... Ja nawet klauzuli nie mam jak spisać, bo szwagier rysuje projekt dla swojej siostrzyczki. Może Oni są w zmowie, bo żona to się nie chce budować wcale. :> Zdrada!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #620
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Mam to samo. Też miałem mieć projekt do końca marca i.... Ja nawet klauzuli nie mam jak spisać, bo szwagier rysuje projekt dla swojej siostrzyczki. Może Oni są w zmowie, bo żona to się nie chce budować wcale. :> Zdrada!
    poganiać nie wypada

    monkasta bardzo ładny dom mąż chciał sam zrobić OZC, ale się poddał.. polecam zlecenie i zapłacenie

Strona 31 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony