dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 75
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1497
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diablica sakrucka

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Mówię Wam... oszaleję zanim zbudujemy dom, znów ekipa, która była pewna na 100% powiedziała, że nie może budować w przyszłym roku, bo wyjeżdżają
    i znów trzeba szukać
    Masakra. W Nowym Roku życzę Wam aby nie było już takich niespodzianek.

  2. #62

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Dołączam do Bocianków 2016 - mam nadzieję w marcu/kwietniu ruszyć z budową domu pod Poznaniem (10 km na Stary Rynek) (http://archon.pl/projekty-domow/proj...mfd11f8a386938) z drobnymi zmianami. Ogrzewanie będzie na prąd (podłogówka parter + piętro), kuchnia tez tylko na prąd, nie chcemy żadnego gazu. Zostawiamy kominek (marzenie mojej Żony), strop Teriva, rekuperator chcę zamontować we własnym zakresie (chyba dam radę) oraz parę innych prac (m.in podłogówkę).
    Mamy nadzieję, że 350 tys. starczy na wybudowanie oraz wykończenie parteru, piętro będziemy robić jak środki pozwolą (mam marzenie kredyt spłacić w 10 lat, chociaż jest przewidziany na 20).
    Czy ktoś może polecić producenta Terivy w okolicy ?
    pozdrawiam
    Michał

  3. #63

    Domyślnie

    Witam! My również dołączamy do Bocianków
    Mały domek parterowy, około 85 m2, dla dwóch osób.
    Jesteśmy na etapie bardzo poczatkowym - działkę kupiliśmy 30 grudnia.
    W kwestiach budowlanych oboje jesteśmy bardzo początkujący (choć wiekowo zaawansowani...).
    projekt zamówiony - Mokka 3: http://pracownia-projekty.dom.pl/arn_mokka_3_ce.htm
    Będa małe zmiany, adaptację zrobi znajomy, więc mamy nadzieję, że bez problemów.
    Geodeta już działa w kwestii mapy.
    Mamy bardzo optymistyczny plan - ekipa umówiona, zaczynamy na wiosnę...chociaż działka wymaga jeszcze obróbki - rosną na niej stare drzewa owocowe, z których większośc trzeba wyciąć i wykarczować.

    na razie wciąz się wahamy w sprawie ogrzewania - na pewno będzie kominek z nawiewem, a do tego...no właśnie...gaz czy elektryczne???
    Czy ogrzewanie elektryczne rzeczywiście jest dużo droższe od gazowego?

  4. #64

    Domyślnie

    Witam, witam,

    Zaczynamy na wiosnę 2016 r. Papiery w Gminie, czekamy na pozwolenie, Budujemy się na północnych obrzeżach Krakowa.
    Szukamy ekipy budowlanej

    pozdrawiam
    ala

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lattuga Zobacz post
    Witam, witam,

    Zaczynamy na wiosnę 2016 r. Papiery w Gminie, czekamy na pozwolenie, Budujemy się na północnych obrzeżach Krakowa.
    Szukamy ekipy budowlanej

    pozdrawiam
    ala
    my także na północy Krakowa

    gaja2 z tego co wyczytałam na forum, to dla małych domków, tak do 100 m2 lepiej mieć ogrzewanie elektryczne z PC PW bo podłączenie gazu kosztuje nie mało aczkolwiek my mamy większy dom i wstępnie zdecydowaliśmy się na pompę ciepła, ale gruntową. Wysyłamy wiele zapytań ofertowych, bo już się nauczyliśmy, że trzeba pytać, pytać i pytać, pozbyć się wstydu

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    na razie wciąz się wahamy w sprawie ogrzewania - na pewno będzie kominek z nawiewem, a do tego...no właśnie...gaz czy elektryczne???
    Czy ogrzewanie elektryczne rzeczywiście jest dużo droższe od gazowego?
    Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć. Należy wykonać obliczenia. Można to wykonać we własnym zakresie na http://cieplowlasciwe.pl -- ale jest to tylko kalkulator internetowy który nie daje gwarancji na obliczenia. Warto wydać 300 zł i zlecić obliczenia profesjonaliście od OZC aby mieć pewność i nie strzelić sobie w stopę. Warto to zrobić PRZED rozpoczęciem budowy, wtedy można wprowadzić odpowiednie modyfikacje. W jakiej technologii będzie stawiany dom, jakie ocieplenie?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk nam za wyliczenia OZC powiedziano 1000 zł...

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Myjk nam za wyliczenia OZC powiedziano 1000 zł...
    Strasznie dużo. Ja dostałem oferty od "kolegi" szwagra za 200 zł i z forum za 350 zł. Oczywiście samo OZC na potrzeby wyliczenia zapotrzebowania i dobrania źródła grzania. Bez świadectw do projektu, etc.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Strasznie dużo. Ja dostałem oferty od "kolegi" szwagra za 200 zł i z forum za 350 zł. Oczywiście samo OZC na potrzeby wyliczenia zapotrzebowania i dobrania źródła grzania. Bez świadectw do projektu, etc.
    a to nam też bez świadectw i innych... narazie mąż próbuje sam to zrobić, bo 300-400 zł jeszcze by przebolał, ale 1000 zł już nie

  10. #70

    Domyślnie

    W Katowicach, bez oficjalnych papierów miałem ofertę na 400, z papierami pod projekt to już 800 zł. Tanio nie jest, choć w sumie dziwne, że ta sama osoba ma różne ceny bo przecież nakłada pracy podobny.
    Szukajcie, a znajdziecie

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jeśli nie macie świadectw z projektem, to i tak będziecie musieli je przygotować... Może zróbcie teraz tylko OZC, a po świadectwa odwleczcie, trochę mniej zaboli. Jeszcze raz powtórzę, na tym elemencie zdecydowanie nie warto oszczędzać, a robienie samemu bez pojęcia o temacie też zdrowe może nie być. To jest szczególnie ważne przy doborze prądu/PC aby oszacować moce. To nie jest węgiel, że wrzuca się na oko (bo i tak zazwyczaj jest nadmiar)...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolka.77

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    26

    Domyślnie

    U nas fundamenty już stoją

    I teraz zaczynają się schody - dopiero jak beton wylany widać jaka jest różnica między podłogą w budynku gospodarczym a domem. Na papierze tego metra w ogóle widać nie było, na polu przed budową też nie bardzo,a teraz się pokazał w całej okazałości

    Kolejne - niby działka nie mała (prawie 1400 m2 a przez te wszystkie linie zabudowy za domem wydaje się tej działki wcale nie być - mam nadzieję, że to tylko wrażenie.

    No i finanse. Czas zacząć liczyć ile kredytu brać musimy aby za bardzo nie przestrzelić, ale i też żeby bez problemu z budową i zagospodarowaniem terenu się wyrobić. A tu już na samych fundamentach mam niezły rozstrzał w wyliczeniach - liczyłam że 50k starczy z zapasem a tu 20k więcej wydane.
    Nie wiem jak ludzie robią fundamenty za 20k? Na sam piach nam poszło 6k.
    Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na w miarę dokładne oszacowanie kosztów? Wymyśliłam sobie, że pojeżdżę z projektem po składach/pozostałych wykonawcach i na podstawie ofert będę liczyć, ale to i tak w sumie nie mam gwarancji, że o czymś nie zapomnę :/

    Nasz projekt (przed zmianami)
    http://projekty.muratordom.pl/projek...y,1292,0,0.htm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziomy.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	342126
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	342127

    I kwestia ogrzewania - gaz mamy pod działką, warunki przyłączenia są, ale zastanawiamy się jeszcze nad PC PW. Spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem na tak dużej powierzchni? Oczywiście podłogówka po całości. I wentylacja grawitacyjna zamieniona na mechaniczną z reku.

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    jakie fundamenty: tradycyjne czy płyta fundamentowa?

    Masz dużą powierzchnię zabudowy 195 m, stąd cena za fundamenty.

    Do SSO można łatwo obliczyć: pow. ścian, strop, więźba, stal i pow. dachu - wszystko podane w projekcie.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ostrzy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam.
    My zaczynamy na wiosne, PNB już jest.
    W tym momecie trwają poszukiwania ekip.
    Budujemy w Pruszkowie.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    lolka.77 w kwestii ogrzewania to ja jeszcze taka biegła nie jestem, a psać bzdur nie będę
    ale w kwestii kredytu standardowo banki liczą ok. 2300 zł - 2500 zł za metr kw. Osobiście wzięliśmy tyle ile bank kazał, chyba akurat było 2300 zł za m2 plus 10% nadwyzki. Niektóre kwoty w banku są delikatnie mówiąc dziwne np. kuchnia z AGD, meblami, podłogą i flizami to 20 tys - oczywiście spokojnie można się w tym zmieścić ale znajdując tańszego stolarza itp. ale niektorzy mają kuchnię 10 m2 a inni 20..
    Kredyt wypłacany jest transzami, więc jeśli każdy etap będzie zakończony to nadwyżkę większego kredytu mozna zwrócić słacając kapitał. Minus tylko taki, że na początku spłacasz odsetki, więc są nieco większe, jesli jest prowizja od kredytu to również od całej większej kwoty, ubezpieczenie też.
    Niektóre banki nie dają też mozliwości spłaty wcześniejszej niż 5 lat... osobiście tylko o tym słyszałam, bo my nie możemy spłacić tylko całości kredytu przez 3 lata, nadpłaty mozna robić
    Aha minusem jest też niekiedy zdolność, trzeba mieć na taka kwotę (lub większą), ktorą bank wyliczy, że wystarczy na odbiór budynku

    Tak na marginesie sliczny projekt!!

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolka.77

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    26

    Domyślnie

    liliputek ale 2300 na metr powierzchni użytkowej czy całkowitej? I braliście tyle + 10 % + wkład własny, czy wkład własny odjęty od kwoty kredytu?
    Jak wstępnie liczyłam myślałam, że w 500 k się zamkniemy z budową, a teraz zaczynam się bać, że tyle to kredytu muszę brać, a 100k mamy (w sumie to mieliśmy) własnych.
    A do ustalenia wartości i LTV bank wam wyliczył jaka będzie wartość inwestycji czy to na zasadzie: działka+wkład własny+kredyt?
    Muszę się w końcu wziąć za chodzenie po bankach, a że na macierzyńskim jeszcze jestem to czuję, że czekają mnie ciężkie przeprawy :/

    Marcin34_śl fundamenty tradycyjne. Tylko ponieważ się okazało, że różnica terenu jest znaczna (czego przy zakupie działki widać nie było) cała ziemia z wykopów poszła na rozparcelowanie a fundamenty zasypane piachem z obu stron. No i razem robiony był też budynek gospodarczy.

    Do SSZ łatwo wyliczyć (teoretycznie) koszty z projektem, ale fundamenty też tak liczyłam i średnio się sprawdziło, bo się okazało, że wodę podłączyć trzeba, że 500 ton piachu trzeba przywieźć (gdzie w rozpisce miałam tylko 25 do murowania wpisane), że w ławy poszło więcej betonu niż w projekcie napisane itd
    Jedynie stal i styropian zgodziły mi się z tym co miałam wyliczone

    A projekt to kompromis Mi się proste stodułki podobają, ale nie wiem jakim cudem kosmiczne powierzchnie mi wychodziły aby zmieścić to co potrzebne. A ten nam się dosyć funkcjonalny wydał - nie trzeba kombinować z instalacjami do mieszkania dla mamy, garaż idealnie spełni funkcję biura. A że mąż twierdzi, że trzeba demokrację płciową wprowadzić (na razie jest 2+3 na korzyść bab) to i 5 pokój na poddaszu może się przydać

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witam. My zaczynamy budowę na wiosnę tego roku. Dom to indywidualna, parterowa stodoła ok. 150 m2, dosyć dobrze docieplona. Budowa na Białołęce w Warszawie. Prawomocne PNB już jest, teraz tylko muszę odebrać od drogowca wszelkie uzgodnienia oraz projekt zjazdu i złożyć zgłoszenie budowy (w WZ wprowadzili wymóg budowy zjazdu przed rozpoczęciem budowy domu :/).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	342167

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	342168

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	342169

  18. #78
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fevre

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam się i ja szykujemy się do budowy domu pod Rzeszowem, na razie zbieramy pozwolenia na przyłączenie mediów i pracujemy nad projektem indywidualnym - myśleliśmy o 150-180 metrach rozlozonych na 2 pietra. Czytam forum i widze, ze jeszcze duuuuzo musze się nauczyć, choćby poczynając od zrozumienia polowy używanych tu słów

    thoreg cudna ta Twoja stodoła, dokładnie w naszym stylu. Napiszesz na jakiej wielkości działce ja stawiasz i podzielisz się rzutem w ramach inspiracji? dzięki serdeczne!

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Lolka.77 - w projekcie gotowym nie wiedzą nic o podłożu, różnic terenu więc nie mogą takich rzeczy uwzględniać. Ze SSO nie powinno być większych niespodzianek.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał fevre Zobacz post
    thoreg cudna ta Twoja stodoła, dokładnie w naszym stylu. Napiszesz na jakiej wielkości działce ja stawiasz i podzielisz się rzutem w ramach inspiracji? dzięki serdeczne!
    Dziękuję za komplement. Działka to niecałe 1300 m2. Notabene WZ nakazują oddać 12,5 m2 na trójkąt widoczności. Przyczynię się do bezpieczeństwa na ulicy.

    Rzut pomieszczeń poniżej. Układ wnętrz/umeblowanie będzie delikatnie inaczej wyglądać (szczególnie łazienki). Właśnie kończymy z naszym architektem projekt wnętrz, by wiedzieć gdzie dokładnie dać przepusty w płycie fundamentowej. Pomieszczenie 0.4 to tak naprawdę pokój, ale na rzucie jest zaznaczony jako garderoba, by urząd nie przyczepił się przy wydawaniu PNB. (odległość miejsca postojowego od pomieszczenia z oknem służącego do przebywania ludzi)



    link bezpośrednio do zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 05-01-2016 o 15:04

Strona 4 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony