dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 75
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1497
  1. #841
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratki Łukasz a ja juz padam, nic dzisiaj nie wypoce na forum, chill i spanko.

  2. #842

    Domyślnie

    Łukasz gratulacje
    bmajerczyk witaj, budujemy w okolicy, nazwisko znajome
    Dan witaj, mam/będę mieć salon od północnego zachodu z tarasem na północ (zadaszony z kominkiem gdyby było zimno). Wjazd na działkę od południa, dom odsunięty od drogi 20m, ale działka długa i za domem zostaje ponad 60m, spadek też mam, woda też stoi
    monkasto też mam długą, wąską i z wjazdem od południa, salonem z wielkimi oknami na północ i obliczonym pod nie OZC - dom zapowiada się ciepły

  3. #843
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    monkasta

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    A kto obliczał Tobie OZC. Możesz podesłać jakiś namiar. Czy to ktoś z forum? Bo już zaczynam się bać. Żeby czegoś potem nie żałować będę musiała to zrobić.

  4. #844
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Liliputek dokańczając temat z wczoraj, co do grodzenia, obsadzania frontu tujami itp. to problemu nie będzie raczej z podglądaczami, z przodu działki będę miał ogród siostry, ta już się zapowiedziała, że u siebie będzie sadzić tuje więc to mam z głowy od ulicy będzie mnie dzielić ~38m wąskiej (~4m) działki przeznaczonej na wjazd. Od zachodu mam pole uprawne, od wschodu sąsiad ma tunele z warzywkami/kwiatkami a z tyłu (północ) jest łąka po której hasają sarny, pasą się krowy, biegają bażanty i zające, zarośnięta młodymi dębami i brzozami więc na sąsiadów nie mogę narzekać jedynie sarny pewnej pięknej zimy obgryzły tuje, które były do rozsadzenia :/ trudno

    Co do pracy to wykonuję ją na trzy zmiany, więc różnie bywa z tym moim byciem w domu jak salon będzie od zachodu to będziemy mieli piękne zachody słońca widoczne z tarasu i z salonu

    Ekogroszek hmmm... na pewno to lepsza alternatywa od palenia miałem lub węglem, dzisiaj właśnie czyściłem piec mamie i pachnę jak przypalona grzanka, więc wiem jak to jest, raz w miesiącu to mus :/ hehe chętnie zaproszę Twoją koleżankę, dopiero zobaczy, że może ekogroszek to nie taka tragedia gaz jest drogawy z tego co słyszałem, a i samo przyłącze kosztuje, fakt, że wygodny, znajomy ostatnio zakładał to chyba 30 tyś. dał za wszystko. Do tego jeszcze się naczytałem jak to ludzie płacą mało za gaz i są wyśmiewani przez innych forumowiczów, że mają chyba 14*C w domu zimą wszystko jeszcze jest do rozpatrzenia

    Działkę będę miał/mam we wschodniej Wielkopolsce w małym mieście. U nas mają wprowadzić jakiś podatek kominowy z tego co wiem ?!? tylko zobacz jakie zagęszczenie ludności i budynków jest w Krakowie, auta itp. itd. a kto wie co kto wkłada tak naprawdę do pieca, kontrole znikome. U mnie raczej na razie nie będzie tego problemu, a jak coś to można kupić piec ekogroszkowy z rusztem do palenia drewnem a za chatą będę miał cały zagajnik wierzby energetycznej do wycięcia teren w zasadzie też z tym spadem mam dobry, żeby założyć PC, położyć rury na glebie i zasypać 1,2m ziemią może lepiej wkopać mimo wszystko

    Myjk a co Ci się odwidziało z poddaszem? I co masz do ekogroszku? Pytam z ciekawości

    A drogie jest zrobienie takiego OZC?
    Ostatnio edytowane przez dan1985 ; 29-04-2016 o 13:10

  5. #845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał dan1985 Zobacz post
    Myjk a co Ci się odwidziało z poddaszem?
    Poddasze ze względu na skosy jest upierdliwe w wykonaniu, jeszcze bardziej upierdliwe w użytkowaniu. Równie upierdliwe są okna połaciowe, które brudzą się na potęgę. Tak realnie jak ktoś jest estetą, to praktycznie co 2 tygodnie trzeba je myć, chyba że są intensywne opady akurat co tydzień to jest szansa że sięsame zmyją (pod warunkiem że deszcz będzie czysty). Samo mycie jest jeszcze bardziej irytujące niż ich wygląd. Do tego są z tego piekielnie duże zyski słoneczne, tak samo jak i z połaci dachowej, więc na poddaszu jest zazwyczaj piekarnik (stąd ja zainstalowałem klimę żeby jakoś sensownie żyć, bo bywało, że miałem i 35 stopni). To wszystko w moim domu, który ma znacznie podwyższone skosy, tj. zaczynają się na wysokości 1,5m.

    Cytat Napisał dan1985 Zobacz post
    I co masz do ekogroszku? Pytam z ciekawości
    Ponieważ to truje ludzi przeraźliwie, wcale nie mniej niż dobrze prowadzony kocioł zasypowy palony od góry. Przy tym truciu ludzi nie jest wcale tanie ani w instalacji, ani w eksploatacji. Zrewiduj swoje opinie na temat grzania gazem, prądem czy PC. Jak zrobisz OZC i poznasz zapotrzebowanie oraz moc, to można to wszystko przeliczyć (możemy tutaj wspólnie to zrobić) i zobaczysz, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wg moich obliczeń i trzyletnim lizaniu tematu ogrzewania najkorzystniejsze w domach energooszczędnych jest grzanie prądem (przy dobrym ociepleniu) albo PC.

    Cytat Napisał dan1985 Zobacz post
    A drogie jest zrobienie takiego OZC?
    Średnio 300 zł więc w zasadzie śmieszne pieniądze, a pozwoli to poznać zużycie energii i dobranie źródła ciepła, bo przewymiarowane źródło to najgorsze co może być. No, można jeszcze dać zbyt małe, ale to się akurat rzadko zdarza szczególnie przy ekosyfie i innych paliwach stałych. Do grzania prądem czy PC to jest pozycja obowiązkowa. Co więcej dzięki obliczeniom można zmodyfikować założenia co do materiałów, ocieplenia, okien, itd.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #846
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ech, temat ekogroszku co chwilę się przewija. Ale jeśli podoba Ci się palenie nim i masz ochotę robić to nadal, to czemu nie. Chociaż z wypowiedzi wnioskuję, że jeszcze tego nie próbowałeś, doświadczenie masz z normalnym piecem. Niech Ci się nie wydaje, że jest pięknie i kolorowo, bo nie jest. W zimie piec na eko musisz wyczyścić raz w tygodniu, z tego co pamiętam, bo moja babcia używa, stary typ pieca czyści się o wiele rzadziej. Jedyny plus, to że jak masz zasobnik i jeśli nie będzie gwałtownej zmiany temperatur zaburzającej ustawienia sterowania, to piec widujesz raz na tydzień, a w ciepłym okresie roku rzadziej.
    Ja już więcej tego dziadostwa na oczy nie chcę widzieć, mąż także. Po każdej akcji "kotłownia" od razu pod prysznic iść musi. A ile nabluzgał tej zimy, to tylko piec wie, bo kupiliśmy koszmarny groszek ulegający spiekaniu i piec co chwilę się wyłączał.
    Nie zmienia to faktu, że grzanie węglem wciąż jest najtańsze dla niektórych osób w tym kraju.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #847

  8. #848
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dziękuję za gratulacje


    Ozc to wydatek rzedu 300-400zl, moze troche wiecej, ale cena zalezy od budynku, bo różny nakład pracy jest potrzebny.
    Ja mam zrobiony przez kolegę asolt z forum. To obliczenie bylo mi potrzebne, bo wyraznie pokazało mi różnice pomiedzy tym co mam w projekcie, a tym co wychodzi finalnie z założeń.

  9. #849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w kwestii OZC czy szukania alternatyw do węgla/ekogroszku zgadzam się całkowicie z Myjk
    My zrobiliśmy i nie żałujemy... zamiast gazu taniej nas wyszedł prąd. Ale faktyczne zużycie i koszty powiem Wam za rok, albo dwa Dodatkowo każdą zmianę, czy wątpliwość zgłaszaliśmy audytorowi i mówił, czy się opłaca w ten sposób uniknęliśmy płyty fundamentowej za 20tys...
    Osobiście o kotłach na miał czy węgiel już dawno nie słyszałam w nowym budownictwie i nie do końca zgodzę się, że w domach na gaz jak się mało płaci to jest zimno kolega ma 300 m2, dom w stanie hmm pół-surowym, bo nie ma mebli, drzwi, wykończonych łazienek, okna dwuszybowe, styropian 20cm ale biały. Płaci 3000 za sezon, z tym, że zaznaczam temperaturę ma ok. 19 stopni. Dla mnie to za chłodno, ale jak na niewykończony dom, standardowo ocieplony to 3tys jest w miarę ok

    dan1985 bliskość saren jest super moim zdaniem. Daj im gryźć tuje

  10. #850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Ech, temat ekogroszku co chwilę się przewija. Ale jeśli podoba Ci się palenie nim i masz ochotę robić to nadal, to czemu nie.
    Właśnie dlatego nie, że w NOWYM domu jest to nieopłacalne, a poza tym dlatego nie, bo nie ma większych TRUTEK na ludzi niż piece węglowe pod strzechami. I nie łudźmy się, to że piec na "eko"węgiel nie kopci, nie znaczy automatycznie że nie truje -- bo TRUJE przeraźliwie głównie inwestora z rodziną, i jego sąsiadów.

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Nie zmienia to faktu, że grzanie węglem wciąż jest najtańsze dla niektórych osób w tym kraju.
    Ale nie w nowych domach -- a o takich tutaj przecież dyskutujemy. Najłatwiej to zobaczyć oczywiście po wykonaniu OZC i rzetelnym (tj. uwzględniając wszelkie koszty, szczególnie te "ukryte") policzeniu różnych źródeł ciepła.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #851
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Liliputek najchetniej na tyle dzialki w ogrodzeniu zrobilbym otwierana bramke lub panel ogrodzeniowy i w dzialce ustawilbym pasnik, mysle ze kolezanki zza plotu zagladaly by czesto kilka dni temu jak bylem na dzialce z geodeta to sploszylem jedna i pohasala w trzcine i zarosla, bazanty tez raz po raz sie odzywaja

    A to OZC kiedy sie robi? W fazie projektu czy jak juz sie ma np SSO?
    Ostatnio edytowane przez dan1985 ; 29-04-2016 o 15:01

  12. #852

    Domyślnie

    @Niechaj Witaj!
    Możesz mi powiedzieć gdzie budujesz i jakie ogrzewanie przewidziałeś dla swjego domu? Powiem szczerze że mam wielki dylemat i im więcej czytam forum tym większy mętlik w głowie

  13. #853
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja robiłam przed rozpoczęciem SSO, żeby własnie na przykład nie robic niepotrzebnie płyty fundamentowej Można dobrac materiały zanim się wybuduje.
    Oczywiście trzeba miec już jakiś pomysł na dom, czyli wiedziec z jakiego materiału się buduje, jakie chce się okna itp. Podaje się wtedy te parametry audytorowi, on to wrzuca do programu i oblicza potem np. mozna zapytac, czy zmiana styropianu z 15 na 20 cm daje znaczącą i opłacalną różnicę.

    bmajerczyk też tak miałam ale warto czytac po jakimś czasie wiedza się usystematyzuje w glowie

  14. #854
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkasta Zobacz post
    My też będziemy mieli salon od północnego zachodu. Trochę się bałam,że będzie za ciemno, więc daliśmy duże okna na trzech ścianach. Może to pomoże go doświetlić. Innego wyjścia nie mieliśmy. Działka wąska a długa. I tylko z wjazdem od południa. W domku mamy za to balkon z przodu domu, więc jak będzie trzeba to tam wypijemy poranną kawkę w pełnym słońcu
    No nie wiem, czy zechce się Wam schodzić do kuchni, robić kawkę, a później wbiegać z nią na ten balkonik... Ale większość osób tak właśnie na początku przygody z wlasnym domem myśli
    Więcej przeszkleń najlepiej dać od strony nasłonecznionej, bo od północy to właściwie tylko strata ciepła (no chyba, ze ktoś ma z tej akurat strony piękne widoki, to odpowiednie przeszklenie jak najbardziej zalecane).

    Cytat Napisał dan1985 Zobacz post
    Liliputek najchetniej na tyle dzialki w ogrodzeniu zrobilbym otwierana bramke lub panel ogrodzeniowy i w dzialce ustawilbym pasnik, mysle ze kolezanki zza plotu zagladaly by czesto kilka dni temu jak bylem na dzialce z geodeta to sploszylem jedna i pohasala w trzcine i zarosla, bazanty tez raz po raz sie odzywaja
    Karmienie dzikich zwierząt jest niezgodne z prawem i można za to dostać mandat. Ale mnie też się marzy połączenie działki z lasem, aby sarny przychodziły pod dom (ale paśnika nie planuję). Jedna podczas letnich upałów rok temu zrobiła sobie siestę w piwnicy pod schodzami Od tego czasu wejście z ogrodu jest zabarykadowane, co nie przeszkadza tej dziewczynie przychodzić paść się na działce (w tym roku przyszła ze swom młodym).
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 29-04-2016 o 15:50
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #855
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    moniss skutecznie odstraszasz mnie od tego pasnika to zrobie to inaczej, uchylona bramka i mlode tuje do obgryzienia, konfitur nie zamierzam im dawac hehehe lasu jeszcze tam nie ma, ale jak nikt nie wpadnie na magiczny pomysl aby wyciac obecne drzewa to calkiem ladny widok na polnoc z dzialki bedzie, kto wie, moze debowy lasek za dzialka, choc jak juz drzewa wypuszcza liscie to nic przez nie nie widac w oddali.

  16. #856

    Domyślnie

    Cytat Napisał bmajerczyk Zobacz post
    @Niechaj Witaj!
    Możesz mi powiedzieć gdzie budujesz i jakie ogrzewanie przewidziałeś dla swjego domu? Powiem szczerze że mam wielki dylemat i im więcej czytam forum tym większy mętlik w głowie
    Gdzie dokładnie budujemy mogę napisać na priv
    Będziemy ogrzewać pompą ciepła PW, planowaliśmy pompę z gruntowym wymiennikiem, ale przerosły nas koszty. Wyniki OZC pokazały, że wystarczy tańsza pompa powietrze-woda. Gaz mam daleko=koszty, piec na paliwo stałe odpadł w przedbiegach, bo nie chcemy siebie i innych truć, została pompa. Będzie też kominek, ale dla rekreacji, ogrzewać nim nie planujemy.

    dan u mnie też sarny za płotem, sąsiad ma paśnik, ale nie ruszają tego, co wyszło spod kosiarki - trzeba kosą

  17. #857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał dan1985 Zobacz post
    A to OZC kiedy sie robi? W fazie projektu czy jak juz sie ma np SSO?
    Im wcześniej, tym lepiej -- bo więcej możesz naprawić. Generalnie do obliczeń jest potrzebny projekt, ale ja robiłem na podstawie rzutów + podałem "ustnie" wysokość kondygnacji, i resztę potrzebnych, a wstępnie założonych, szczegółów w opisie tekstowym. Po pierwszym wyliczeniu audytor zaproponował co zmienić aby parametry domu polepszyć. Dotyczyło to zarówno rozwiązań jak i materiałów.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #858
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dan1985

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Udało mi się sklecić wstępny dziennik budowy - dzień po dniu, na razie bez budowy zapraszamy do komentowania i pozostawiania dobrych rad znajdziecie w nim też mapkę działki i przykładowy plan budynku.

    KLIK W PODPISIE

  19. #859
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale nie w nowych domach -- a o takich tutaj przecież dyskutujemy. Najłatwiej to zobaczyć oczywiście po wykonaniu OZC i rzetelnym (tj. uwzględniając wszelkie koszty, szczególnie te "ukryte") policzeniu różnych źródeł ciepła.
    Chyba mało masz znajomych ze Śląska. Niektórzy wciąż dostają deputaty węglowe albo mają dojścia do zakupu tańszego. Im się opłaci. Poza tym nie każdy budujący szuka po forach opinii innych ludzi, czy robi OZC. Skoro w okolicy pali się węglem, to oni w nowym domu też nim palić będą.
    Żeby było jasne - jestem przeciwnikiem palenia węglem, przeszkadza mi smród z kominów równie bardzo jak smród dymu z papierosów.

    A Moracchioli jest świetny \m/
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #860
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nawet nie niektórzy, a sporo ludzi nadal ma deputaty węglowe... ale sporo jest już w formie pieniężnej
    Mi się wydaje, że to przez panującą opinię, że prąd czy gaz jest mega drogi ludzie idą w ekogroszek (który eko to jest tylko w nazwie).
    Muszę przyznać, że też tak myślałam, ale jak zaczęłam czytać to weryfikowałam swoje poglądy... a tak naprawdę dobrze trochę poczytać zanim się zacznie budować

Strona 43 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony