dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 75
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1497
  1. #1041
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    s.piaseczno

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim
    Wreszcie wybraliśmy z mężem projekt. Po przejrzeniu tysięcy dostępnych zdecydowaliśmy się na wersję popularnego Domu w Rododendronach z Archonu. Jesteśmy jeszcze na etapie załatwiania spraw urzędowych ale mamy nadzieję, że chociaż fundamenty uda nam się w tym roku zrobić i załapiemy się na Bocianki 2016

  2. #1042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ja tymczasem dostałem kolejną wycenę na SSO z dachem pokrytym blachą. 250 tys. netto. Padłem. Przypominam, mi brutto, z zawyżonymi cenami materiałów, wyszło 140 tys. zł.

  3. #1043
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja tymczasem dostałem kolejną wycenę na SSO z dachem pokrytym blachą. 250 tys. netto. Padłem. Przypominam, mi brutto, z zawyżonymi cenami materiałów, wyszło 140 tys. zł.
    Nie chcę Cię straszyć, ale wydaje mi się, że wszystkie oferty będa oscylować w tych granicach... takie jest nasze doświadczenie. Ekipy, które chciały robić z materiałem mówiły ok. 300-350 tys. Wszystkie. Wszyscy wykonawcy wiedzą jakie są ceny na danym rynku, więc oferty są podobne tak mi się wydaje...

    A nie chcesz wziąć ekipy do robocizny i sam wszystko kupować?

  4. #1044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja tymczasem dostałem kolejną wycenę na SSO z dachem pokrytym blachą. 250 tys. netto. Padłem. Przypominam, mi brutto, z zawyżonymi cenami materiałów, wyszło 140 tys. zł.
    to jest raczej standard, moze udaloby Ci sie znalezc ekipe za 200-220 przy watpliwej jakosci materialach..
    i niektorzy maja czelnosc mowic (wrecz sie klocic!) ze lepiej zlecic ekipie zakup materiałów, bo oni maja zajebiste znizki i bedzie taniej..
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #1045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    niektorzy maja czelnosc mowic (wrecz sie klocic!) ze lepiej zlecic ekipie zakup materiałów, bo oni maja zajebiste znizki i bedzie taniej..
    Bo oni mają zniżki tylko jakby... nie dają z nich korzystać klientowi hehe

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ale jeśli te firmy istnieją, znaczy ktoś musi tyle płacić...

  7. #1047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale jeśli te firmy istnieją, znaczy ktoś musi tyle płacić...
    No jasne ja znam wiele takich osób i osoby, które chcą z takich firm korzystać. To kwestia wygody
    Chociaż ja zamawiając sama wszystko jakoś nie jeździłam całymi dniami po składach... większość przez telefon, więc to nie jest aż tak bardzo uciążliwe. O ile ekipa od SSO jest dogadana

  8. #1048
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    ja też płacę tylko za robociznę, nie ma dużo jeżdzenia i załątwiania,

    trochę było zamieszania przy płycie fundamentowej bo dużo elementów i wszystko u innego trzeba była kupić,

    na ściany wszystko w jednym składzie, drewno i stemple w tartaku, dach też kupię cały u jednego

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    No jasne ja znam wiele takich osób i osoby, które chcą z takich firm korzystać. To kwestia wygody
    Chociaż ja zamawiając sama wszystko jakoś nie jeździłam całymi dniami po składach... większość przez telefon, więc to nie jest aż tak bardzo uciążliwe. O ile ekipa od SSO jest dogadana
    Ja rozumiem wygodę, sam bym tak chciał wygodnie -- ale litości, 100-120 tys. zł za "wygodę" ludzie płacą? :|
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #1050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    chyba tyle płacą za wygodę i nieznajomość tematu, brak czasu itp.

    Jak widzę oferty domów w stanie developerskim i porównuje z kosztami mojego domu to developer ma 75-100 tyś na jednym domu jak nic.

    Nikt by przecież nie budował, żeby zarobić 10-20 tyś na domku, kredytować się, mrozić kapitał itp

  11. #1051
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja rozumiem wygodę, sam bym tak chciał wygodnie -- ale litości, 100-120 tys. zł za "wygodę" ludzie płacą? :|
    argumentem niektórych moich znajomych jest jeszcze to, że boją się samemu, że to za dużo czytania, że trzeba się znać itp. ogólnie ich to przerasta, wolą płacić.
    Chociaż osobiście jakby budował mi deweloper też wolałabym się znać, bo jestem zwolennikiem zdania "umiesz liczyć licz na siebie".

    Mam znajomego, który buduje dom przez dwelopera, wydał już 500 tys i ma ... SSO a to nie jest jakaś willa z 30 pokojami Chyba spore marże. Ale on tak chciał, nie chciał nic załatwiać, niczym się martwić. Chociaż ja martwiłabym sie o kasę

  12. #1052
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    chyba tyle płacą za wygodę i nieznajomość tematu, brak czasu itp.

    Jak widzę oferty domów w stanie developerskim i porównuje z kosztami mojego domu to developer ma 75-100 tyś na jednym domu jak nic.

    Nikt by przecież nie budował, żeby zarobić 10-20 tyś na domku, kredytować się, mrozić kapitał itp
    Dokładnie tak jest.
    Ktoś komu nie chce się kiwnac palcem to musi się z tym liczyć,że za ten brak kiwniecia musi zapłacić 100 więcej
    A domy od A do Z biorą raczej duże firmy bo jednak te kilkadziesiąt czy nawet set trzeba zainwestowac a dla takich zarobek 20tys.zł to pestka i wolą olac niż za drobne się uzerac.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 17-08-2016 o 11:19

  13. #1053

    Domyślnie

    Dla tych, którzy nie płacą 100tys za wygodę i sami załatwiają materiały - mam ok 100 szt stempli 2,4-2,5m i ok 100 sztuk stempli 2,8-2,9m do sprzedania, powiat nowotarski. Nie wiem, czy mogę tu podać cenę, więc zainteresowanych zapraszam na priv

    My ciągle czekamy na dekarzy

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Chyba jednak nie chodzi o wyręczanie leniwego inwestora. Oto odpowiedź (błyskawiczna) jak podziękowałem za ofertę za 280 tys. zł brutto (wyliczając 100 tys. zł brutto za materiały i 80 tys. zł za robociznę). Cytuję w całości, bez cięcia:

    "Jak już Pan wybuduje dom płacąc za materiały 100tys brutto prosz wtedy przesłać mi namiar na tak tanie materiały. Koszt wybudowania domu w sso wacha miedzy 800-1000 za m2. Życzę aby w tym wypadku było taniej."

    Eh. Idę dalej szukać dziur w mojej wycenie i nie będę nic przy tym wąchać.

    @Busters, Ty też lepiej sprawdź gdzie masz dziury w wycenie -- bo Tobie wyszedł koszt materiałów SSO z dachem nieco ponad 100 tys. zł brutto, a wg tego Pana (swoją drogą, oferenta z Oferii) powinno wyjść 140-170 netto.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-08-2016 o 16:25
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1055
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk u nas wyszło ok. 700 zł za m2 za materiały i robociznę... no dobra, przymę, że nie doliczyłam ok. 30 tys, o których zapomniałam (w co wątpię), wtedy wychodzi 800 zł.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Myjk u nas wyszło ok. 700 zł za m2 za materiały i robociznę... no dobra, przymę, że nie doliczyłam ok. 30 tys, o których zapomniałam (w co wątpię), wtedy wychodzi 800 zł.
    No właśnie, 800-1000 zł za materiały plus robociznę brutto, to się zgadzam. Ale koleś policzył 800-1000 zł netto (!) za same materiały. Poprosiłem zatem tego Szanownego Pana, żeby mi przesłał zestawienie materiałowe i ceny na podstawie których wykonał wycenę. Odpowiedź:

    "100tys różnicy to za dużo żebym szczegółowo się tym zajął.
    Proszę dać znać z cenami tych materiałów bo może przepłacamy u swoich dostawców. A zaopatrujemy się w Minoxie i u Kowalczyka. Może naprawdę przepłacamy."

    ROTFL
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #1057
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Myjk, Mnie wychodzi SSO 900 zł brutto za m2 podłogi, materiały z robocizną (metariały VAT 23%, robocizna górale),

    Napisz jeszcze raz jaki masz dom (ile m2 podłgód, strop, dach itp)

  18. #1058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    To ja się tylko wetne że swoim.... 1038zł za metr SSO z robocizną brutto, a dach mam bardzo drogi.
    Myślę, że opcja z ekipą do robocizny jest najlepsza.
    Co do materiałów to poszedłem na łatwiznę. Dogadałem się z właścicielem najbliższego składu i wszystkie materiały na telefon przyjeżdżały od Niego. Do tego ekipa upoważniona do zamawiania co potrzebne, a wszystko potwierdzone WZką. Ceny za te materiały są dużo niższe niż gdybym wszedł je tam kupić prosto z ulicy.
    Tak, więc załatwianie materiałów samemu nie musi być wcale uciążliwe.

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Myjk, Mnie wychodzi SSO 900 zł brutto za m2 podłogi, materiały z robocizną (metariały VAT 23%, robocizna górale),

    Napisz jeszcze raz jaki masz dom (ile m2 podłgód, strop, dach itp)
    Ja mam piętrowy dom z dachem kopertowym, 164m2 podłóg użytkowych (tyle wylewek i stropu) + poza obrysem z własnym daszkiem 18m2 pom. gosp. + 40m2 garażu (częściowo wpisanego w obrys). Wychodzi z powierzchni 220m2, ale załóżmy użytkowe 170. Dwóch oferentów dało cenę ~190 tys. zł brutto z robocizną, jeden dał 220 i ten ostatni na tapecie 270. Mnie wyszły materiały 112 tys. zł brutto (V23%) albo 98 tys. zł brutto (V8%), do tego jak policzę robociznę -- murarka 50, dach 20 tys. zł. to wyjdzie tak jak tych dwóch podało. Czyli średnio 800-1000 zł/m2 BRUTTO z robocizną, a nie same materiały netto jak ten koleś mi kituje wieczorną porą...

    @Lukasz_Ka, mam podobny plan. Mimo tego zbieram oferty z nadzieją (czym?) że trafi się ktoś normalny.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-08-2016 o 20:04
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Myjk, 220 m + dach kopertowy, więc wydaje mi się, że 190-200 tyś wydaje się rozsądne. Nigdy nie wyliczysz wszystkich materiałów, zazwyczaj wyliczenia są zaniżone. U MNie teraz na strop, wieniec kupiłem z 5m3 drewna i nie wiem czy starczy...liczyłem mniej

Strona 53 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony