dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 75
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1497
  1. #1161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Na temat wpływu urządzeń nawilżających i wentylacyjnych, w tym WM na choroby alergiczne układu oddechowego, trzeba poszperać w prasie medycznej. Opracowań nie ma dużo, ale jeśli rzeczywiście Cię to interesuje, jestem pewna ze znajdziesz potrzebne informacje.
    Nie interesuje mnie wpływ urządzen nawilazajacych a tylko samej wm z rekuperacją tylko i wyłacznie. W domowych instalacjach nie stosuje sie albo stsuje sie nizmiernie rzadko nawilzanie razem rekuperatorem. Obawiam sie ze szperanie niewiele pomoze bo takich opracowan praktycznie nie ma.

  2. #1162
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie interesuje mnie wpływ urządzen nawilazajacych a tylko samej wm z rekuperacją tylko i wyłacznie. W domowych instalacjach nie stosuje sie albo stsuje sie nizmiernie rzadko nawilzanie razem rekuperatorem. Obawiam sie ze szperanie niewiele pomoze bo takich opracowan praktycznie nie ma.

    Z przekonaniem o szkodliwości WM jest obecnie podobnie jak wcześniej ze szkodliwością ogrzewania podłogowego.
    Pamiętam, że na forum często powoływano się na wypowiedzi różnych lekarzy wraz z linkami do odpowiednich artykułów. I prawdę mówiąc, gdy poszperałam, to trudniej jest mi teraz znaleźć coś o szkodiwości WM (zwykle badania dotyczą kilatyzacji czy też jak piszesz nawilżania z WM), niż kiedyś o "szkodliwści" ogrzewania podłogowego (pamiętam wypowiedź pewnego lekarza o szkodliwości podłogówki dla dzieci, które raczkują czy bawią się na podłodze, która była powielana przez wielu w różnych artykułach).


    A co do wełny na elewacji, to ostatnio się zastanawiam, czy to nie byłoby lepsze rozwiązanie ze względu na tłumienie hałasów z zewnątrz. Czy ktoś ma wiedzę, jak dużo lepsze by to było niż styro na elewacji?
    I jeszcze jedno o wełnie. Kiedyś też myślałam, że wełna jest niepalna, ale kominkowcy/kominkarze/zduni twierdzą co innego.
    Byłam też przekonana, że gryzonie się w niej nie gnieżdżą, ale też tu na forum przeczytałam kilka razy coś wręcz przeciwnego.

    Ale najbardziej mnie jednak interesuje dźwiękochłonność tego materiału ułożonego na elewacji i przykrytego tynkiem. Obecnie mieszkan w domu ocieplonym styropianem i wydaje mi się, że niektóre dźwięki nie przechodzą przez okna lecz ściany, z takim pogłosem jakby przeszły przez pudło. I czy to wina materiału jakim jest styropian, czy może sposobu jego mocowania/klejenia?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 27-10-2016 o 12:25 Powód: za długi
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #1163
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Warto czasem rozważyć "wartość dodaną" zastosowania styropianu czy też wentylacji mechanicznej w perspektywie kilku lub kilkudziesięciu lat.Szczególnie w kontekście wpływu na zdrowie człowieka. Wiem, że taki aspekt nie jest popularny - szczególnie na forum budowlanym . Przecież ostatecznie nie wiemy czy i jaki wpływ na zdrowie może mieć danie rozwiązanie. Jednak już dziś wiadomo, że w globalnym ujęciu wentylacja mechaniczna ma negatywny wpływ na osoby z alergią (no chyba, że ktoś zakłada, że nigdy nie będzie opuszczał domu). Jeśli nie można być pewnym braku szkodliwości danego produktu, to trzeba kierować się intuicją i subiektywnymi odczuciami. Wolimy więc mieć mniejszy komfort termiczny ale za to zdrowsze dzieci.
    U mnie WM z rekuperatorem działa już 4 lata,non stop,to za krótko,żebym już zaczął chorować i żeby mnie bakterie zjadły ?Po jakim czasie zacząć u siebie obserwować negatywne skutki ?Mieszkam tez w szczelnym termosie dookoła(dosłownie) opatulony styropianem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-10-2016 o 18:13

  4. #1164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Uff, dziwny klimat macie tu w tym wątku.
    Zabieram swoją wełnę i idę sobie od Was. Pa

  5. #1165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Uff, dziwny klimat macie tu w tym wątku.
    Zabieram swoją wełnę i idę sobie od Was. Pa
    Pewnie byłoby inaczej, gdyby padły jakieś argumenty podparte faktami, ew. publikacjami -- w zamian za znajdź se pan sam igłę w stogu siana (znaczy prasy, medycznej).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #1166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Uff, dziwny klimat macie tu w tym wątku.
    Zabieram swoją wełnę i idę sobie od Was. Pa
    Akurat co do wełny to nikt nie miał pytań.
    A jak zaczęto dopytywać o dowody na szkodliwość WM (ale nie typu "ktoś gdzieś coś napisał, ale nie powiem gdzie") to jakby pozbierała Pani swoje zabawki z piaskownicy i ucieka, bo nikt nie przyklasnął... a pytania były z ciekawości

    Myjk projekt gotowy??

  7. #1167
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Pewnie byłoby inaczej, gdyby padły jakieś argumenty podparte faktami, ew. publikacjami -- w zamian za znajdź se pan sam igłę w stogu siana (znaczy prasy, medycznej).
    Tutaj nie da sie napisac argumentow nawet jakby ktos bardzo chcial. Takich bzdur o WM dawno nie czytalem.
    Zaloze sie, ze przy tej WG beda okna pasywne U=0.6, a przy tym zamontowane nawiewniki
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  8. #1168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Myjk projekt gotowy??
    Od roku. Się wydrukował już, to postanowiłem pralnie na piętrze wydzielić z łazienki... No i wrócić do jednej dużej bramy w garażu, żeby żona nie płakała, że się lusterka nie mieszczą przy wjeżdżaniu...

  9. #1169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No i wrócić do jednej dużej bramy w garażu, żeby żona nie płakała, że się lusterka nie mieszczą przy wjeżdżaniu...
    my mamy jedną to mam inny problem! czy jak będzie tam już stało auto to zmieszczę się drugim? bo jakiegoś dziada drugiego trzeba będzie mieć na tej wsi...

    A SSO... kiedy?

  10. #1170

    Domyślnie

    I kolejny wątek na forum rozj... Może jakiś mod tu wpadnie bo szkoda.

  11. #1171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co do wełny faktycznie nie ma sporu. Trzeba to tylko dobrze wykonać.
    Odnośnie WM to są mity. Ludziom się myli klimatyzacja z wentylacją.


    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Akurat co do wełny to nikt nie miał pytań.
    A jak zaczęto dopytywać o dowody na szkodliwość WM (ale nie typu "ktoś gdzieś coś napisał, ale nie powiem gdzie") to jakby pozbierała Pani swoje zabawki z piaskownicy i ucieka, bo nikt nie przyklasnął... a pytania były z ciekawości

    Myjk projekt gotowy??
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #1172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    my mamy jedną to mam inny problem! czy jak będzie tam już stało auto to zmieszczę się drugim? bo jakiegoś dziada drugiego trzeba będzie mieć na tej wsi...
    Są na to fajne patenty. Można powiesić koraliki vel kotarę.

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    A SSO... kiedy?
    Łoho-ho-ho. Do kwietnia 2017 muszę wbić łopatę, bo mi się WZy kończą. Także możliwości się kończą. Już chyba się pogodziłem z faktem, że ruszę ostatecznie na wiosnę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #1173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trzymamy kciuki żeby Ci się udało wbić tą łopatę
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #1174

    Domyślnie

    Witajcie,
    ja budowę rozpocząłem w kwietniu, właśnie "zamknąłem" budynek oknami i powoli zabieram się za prace wewnątrz Pozdrawiam forum
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15102016416.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	371353

  15. #1175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    łojniewiem ładny dach. Czy to jest Teviva?
    Właśnie Teviva jest zakładana na moim dachu

  16. #1176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Ka Zobacz post
    łojniewiem ładny dach. Czy to jest Teviva?
    Właśnie Teviva jest zakładana na moim dachu
    Tak, kolor grafit, z powłoką Cisar. Czasochłonna, bo każdą nierówność widać, ale ja jestem zadowolony z moich fachowców, przyłożyli się solidnie, brawo Oni

  17. #1177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Czyli mi właśnie dokładnie taką samą kładą. Już dwa tygodnie się bawią, a zdążyli dopiero położyć membranę i połowę łat i kontrłat. Jednak mają doświadczenie z taką dachówką i ten długi czas schodzi im na idealnym poziomowaniu każdej kantówki.
    Liczę na taki efekt jak u Ciebie.

  18. #1178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Witajcie,
    ja budowę rozpocząłem w kwietniu, właśnie "zamknąłem" budynek oknami i powoli zabieram się za prace wewnątrz Pozdrawiam forum
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15102016416.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	371353

    Bardzo ładna dachówka ale to prawda...płaska dachówka ma to do siebie, że jak człowiek podejdzie to widzi każdą nierówność
    Nasza ekipa każdą dachówkę 100 razy oglądała i dopasowywała

    Łukasz_Ka im więcej się przyłożą do łat, tym mniej roboty będą mieli przy układaniu, ja lubię takie podejście

  19. #1179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk koraliki?? muszę pomyśleć
    czyli od wiosny śledzimy Twoją budwę domku idealnego

  20. #1180

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu od wyburzenia starego domu, a teraz mamy stan surowy zamknięty i zabieramy się za deweloperkę.

Strona 59 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony