dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 75
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1497
  1. #1221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Na takiej podstawie, ze sam niedawno robilem ssz jak slucznie zdazylas zauwazyc Mam dom parterowy dach o powierzchni 320m2 (czyli dosc spory)
    i kosztowal on 60k. Nie wiem jaki masz dach ale watpie ze jest duzo wiekszy. Jakbys napisala wiecej szczegolow odnosnie domu moze daloby sie to lepiej ocenic. Tak czy inaczej jesli podpisujesz umowe na robocizne+material ZAWSZE bez wyjatkow doplaczasz 25-30% moze z tymi 150k przesadzilem ale 80-100k na pewno

    Odnosnie podlogowki to jest kit, juz niejedna osoba to napisala wyzej (osoby ktore juz mieszkaja w domach z podlogowka)
    a kominek z plaszczem to glupota i marnowanie kasy, myjk dal ladne porownanie z 2 basenami, ale nie zrozumialas jego aluzji.
    Mój dach ma 500 mkw, więc jest większy. Jakim materiałem kryłeś dach? Ja nie wykluczam, ze płacę o wiele więcej niż inni. W załączeniu wstawiam zdjęcie, może na podstawie tego będziesz w stanie wyliczyć ile przepłaciłam, bo nie ukrywam, iż jestem bardzo tego ciekawa. Budujemy z porothermy metodą dryfix. Co do aluzji wyobraź sobie, że zrozumiałam tylko nie rozumem co jest złego w tym, iż chce mieć 2 systemy ogrzewania??? I co jest tak bardzo złego w płaszczu wodnym? Nie zdaje egzaminu? Po raz kolejny napiszę, iż gdybym robiła PC kominek z płaszczem także bym zrobiła. No chyba, że wskażecie mi wady płaszcza wodnego i co z nim jest nie tak. Może czegoś nie wiem.
    Liliputek Masz całkowitą rację w tym co piszesz. Każdy robi tak jak uważa za słuszne i wydaje pieniądze tak jak chce i na co chce. Ja cały czas mam na uwadze to, że jakbym chciała kupić w stolicy mieszkanie ok. 90 mkw. lub dom to bym wydała o wiele więcej niż na mój przyszły dom i tego się trzymam. Właśnie się wyprowadziłam ze stolicy i jestem szczęśliwa, że nie musiałam tam kupować w/w nieruchomości.
    Łukasz_Ka dziękuję
    Arturo72 a co jest złego w byciu prostą osobą??? Niezwykłość mojego domu widzę w tym, że jest mój, że jest taki jak chciałam mieć a nie jak musiałam i tyle, albo aż tyle. Jak nie rozumiesz to trudno. Nie będę nad tym rozpaczać. Dołączyłam się do tego wątku, żeby się z Wami przywitać, poczytać co Wy robicie, jak i dlaczego. Jak chcę jakiejś rady to pytam. Hmm Ciebie akurat się o nic nie pytałam, więc odpuść sobie, bo "nie dorastam" do Twojego poziomu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01193.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	372821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01198.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	372822
    Ostatnio edytowane przez AnnaWiśniewska ; 12-11-2016 o 12:14

  2. #1222
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wybacz,ale walisz takie idiotyzmy,że łapy opadają...Swoimi postami pokazujesz,że jesteś bardzo prostą osobą.To jest dalej "zwykły" dom,w czym widzisz jego "niezwykłość" ?W tym,że okazujesz się własnie "zwykłą" owcą do strzyżenia w każdym elemencie budowy nie mając zielonego pojęcia co ile kosztuje i co z czym się jje ?No i proste. Ale w "niezwykłym" domu to i głupota jest "nie zwykła"
    Artur - przesadzasz trochę.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #1223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    . ..W załączeniu wstawiam zdjęcie .... Budujemy z porothermy metodą dryfix...
    Niezwykłość mojego domu widzę w tym, że jest mój, że jest taki jak chciałam mieć a nie jak musiałam i tyle, albo aż tyle. Jak nie rozumiesz to trudno. Nie będę nad tym rozpaczać. Dołączyłam się do tego wątku, żeby się z Wami przywitać, poczytać co Wy robicie, jak i dlaczego. Jak chcę jakiejś rady to pytam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01193.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	372821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01198.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	372822
    Bardzo ładny dworek - doskonale rozumiem Twój punkt widzenia
    Pozdrawiam
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #1224
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Mój dach ma 500 mkw, więc jest większy. Jakim materiałem kryłeś dach? Ja nie wykluczam, ze płacę o wiele więcej niż inni. W załączeniu wstawiam zdjęcie, może na podstawie tego będziesz w stanie wyliczyć ile przepłaciłam, bo nie ukrywam, iż jestem bardzo tego ciekawa. Budujemy z porothermy metodą dryfix. Co do aluzji wyobraź sobie, że zrozumiałam tylko nie rozumem co jest złego w tym, iż chce mieć 2 systemy ogrzewania??? I co jest tak bardzo złego w płaszczu wodnym? Nie zdaje egzaminu? Po raz kolejny napiszę, iż gdybym robiła PC kominek z płaszczem także bym zrobiła. No chyba, że wskażecie mi wady płaszcza wodnego i co z nim jest nie tak. Może czegoś nie wiem.
    Liliputek Masz całkowitą rację w tym co piszesz. Każdy robi tak jak uważa za słuszne i wydaje pieniądze tak jak chce i na co chce. Ja cały czas mam na uwadze to, że jakbym chciała kupić w stolicy mieszkanie ok. 90 mkw. lub dom to bym wydała o wiele więcej niż na mój przyszły dom i tego się trzymam. Właśnie się wyprowadziłam ze stolicy i jestem szczęśliwa, że nie musiałam tam kupować w/w nieruchomości.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01193.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	372821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01198.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	372822
    Aniu, dach rzeczywiście metrażem ogromny i myślałam, że będzie to polski łamany + wole oka w kilku sztukach, a tu się okazuje, że to zadaszenia wiaty i tarasu robią te nadprogramowe metry. Ganek, fakt, może być nieco za mały, ale najbardziej w oczy rzucają się przeogromne kominy. Na dodatek aż 3 sztuki, które bardzo przytłaczają cały budynek. Czy masz już je wybudowane, czy może jeszcze można część z nich zlikwiodwać lub zmniejszyć?

    Nie wiem dlaczego firmy po obejrzeniu tego projektu mieliby podnosić ceny... Moim zdaniem Twój projekt nie wyróżnia się aż tak bardzo od innych projektów dwroków (przynajmniej z zewnątrz), metraż też nie jest powalająco wielki. U mnie, tylko raz czy dwa, niedoszli wykonawcy chcieli zawyżać ceny po obejrzeniu projektu oraz samochodu. Po zmianie auta na starego kombi, wszyscy kolejni wykonawcy proponowali przyzwoite, a nawet niezwykle niskie ceny. O zależności między ceną usługi a samochodem jakim się przyjeżdzą, też mówił nam kiedyś znajomy . Więc rada na przyszłość, na rozmowy z kolejnymi ekipami trzeba jeździć jak najlichszym pojazdem

    P.S.
    Elewacja od ogrodu wygląda ładnie z tą ilością przeszkleń
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #1225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aniu to ja teraz chyba rozumiem cenę 500 m2 to dużo, do tego ten projekt wygląda super, więc no niestety ekipy jak to widzą to moim zdaniem liczą, że masz wiele pieniędzy zresztą dach sam w sobie nie jest prosty
    Projekt śliczny, przynajmniej z zewnątrz, trochę mi przypomina dom weselny, bez urazy albo dom Złotopolskich

    Nie wiem akurat ile kosztuje 90m2 mieszkanie w Warszawie, ale ten dom będzie raczej drogi.... chyba, że dużo będziecie robili sami

    Zgadzam się z moniss co do auta

  6. #1226
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Liliputek, moniss niestety ale z tym samochodem to prawda... dobra rada dla przyszłych bocianków... na czas budowy kupić jakiegoś strucla za 3tyś zł

    A co do rekuperacji i wm. Nasz projekt ma ok 170m2 użytkowej, kubaturę 999m3, parter z poddaszem użytkowym i sam materiał wyliczono mi na 5100zł brutto w systemie PE-FLEX. Ceny robocizny nie liczę bo planuje wszystko zrobić sam na podstawie gotowych projektów technicznych.

    Widzę, że zawrzało troszkę tutaj w sprawie kominka z płaszczem. Przypominam wszystkim, że są jeszcze ludzie którzy stawiają nowe domki z tradycyjnymi piecami węglowymi tak więc kto co lubi...

    Wracając do moich poczynań... tak jak pisałem w czwartek wylewaliśmy strop. Najgorsze we wszystkim było to że przed samym wylewaniem trzeba było oczyścić zbrojenie z zalegającego śniegu co było strasznie mozolne i nerwowe z powodu trzymającego przymrozku. Trwało to kilka godzin, ale się udało Niestety nerwowy mieliśmy cały weekend bo przymrozek nie puszczał i jak przed chwilką dzwoniłem do murarza to strop pomimo tylu dni dalej nie zastygł, a dzisiaj ruszają ze ścianą kolankową. Na ten tydzień nadają dodatnie temperatury, więc mam nadzieje że będzie dobrze

    Kolejne wnioski dla przyszłych Bocianków... zastanowić się dwa razy zanim się zacznie budowę późną jesienią


    Kilka fotek poglądowych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15060410_1224956330898373_671525958_o.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	372999

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15102336_1224956337565039_797296234_o.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	373000

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15060410_1224956330898373_671525958_o.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	372999

  7. #1227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Buczi o kurde.... współczuję... tego śniegu :| Mogłeś jakąś pochodnią topić mój mąż kiedyś tak usuwał suchą trawę po koszeniu mnóstwo trawy osiadło na iglakach takich płożących się, ponieważ nie chciało mu się tego wyciagać, przy okazji plewić to... podpalł ta sucha trawę poszła z dymem, razem z iglakami, ale wszyscy prawie padliśmy ze smiechu

    Nas matriały do pe-flex wyszły ok. 8000 tys, też robiliśmy sami ale pow. użytkowej więcej, bo jest piwnica..
    Pe-flex szybko się robi

  8. #1228

    Domyślnie

    Witam, dziękuję za miłe słowa
    Nie ukrywam, że zdecydowanie lepiej mi się czyta to forum jak pisze ktoś taki jak np. moniss, która sugeruje co by zrobiła a nie od razu atakuje, że moje pomysły są złe i koniec.
    monisskominów jeszcze nie mam. Mało tego mają być 4, bo architekt stwierdził, że 3 będą głupio wyglądały. Strop jest już zalany i są otwory na kominy, ale może jeszcze nie będzie za późno. Dzięki temu co napisałaś zadzwoniliśmy do architekta i teraz sprawdzamy co można z tym zrobić, może uda się zostawić tylko 2. Architekt tłumaczy, że kominek i gaz muszą mieć oddzielne kominy, a wolałby, żeby rekuperacja miała oddzielny ( może coś pokręciłam nie wiem), że jeden ma wyciągać powietrze a drugi je zasysać. Dzięki uprzejmości jednego z tut. forumowiczów wysłałam nowe zapytania o rekuperację, pompę, kominki itp. Zapytaliśmy też te firmy na temat tych kominów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuję
    Co do samochodu, to my nasz sprzedaliśmy na samym początku, żeby dołożyć do domu. Teraz jeździmy 18-latkiem i wychodzi na to, że dobrze zrobiliśmy
    Buczi także współczuję tego śniegu. Mam nadzieję, że śnieg trochę odpuści i pogoda pozwoli nam jeszcze trochę popracować nad naszymi domkami
    Co to jest system pe-flex ?
    Liliputek w stanie deweloperskim średnio mkw w Warszawie chodzi za 8 000 zł. Żeby od razu reszta mnie nie zakrzyczała to tak wiem, że znajdę tam mkw za 5 800 zł, ale też wiem, ze znajdę za 12 000 zł. Dlatego podaje średnią cenę. Do tego wykończenie, więc przypuszczam, że mieszkanie 90 mkw wyjdzie ok. 1 mln. Mam nadzieję, że mój dom, aż tyle jednak nie będzie mnie kosztował.

  9. #1229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ja tam dla odmiany zawsze jeżdżę swoim odpucowanym "pierwszym" autem, które w dodatku jest na "bogatych" tablicach rejestracyjnych. Do tego najczęściej dobrze się ubieram (w sensie normalnie, nie robię się celowo na biednego łapciucha). Jak się trafi łajza która będzie próbowała mnie robić na podstawie samochodu czy ubrania, to będzie pierwszą do odstrzału. Taki mój filtr wstępny.

    Buczi, do samego kominka (prawie) nic nie mam -- ale kominek z płaszczem to po prostu bzdura inwestycyjna jeśli jest drugie podstawowego źródło ciepła. Płaszcz w kominku robi się aby poprawić (przynajmniej w teorii) sprawność systemu, ale koszty są niewspółmierne do korzyści (szczególnie gdy będzie to drugie źródło).
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 14-11-2016 o 12:52
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #1230
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    monisskominów jeszcze nie mam. Mało tego mają być 4, bo architekt stwierdził, że 3 będą głupio wyglądały. Strop jest już zalany i są otwory na kominy, ale może jeszcze nie będzie za późno. Dzięki temu co napisałaś zadzwoniliśmy do architekta i teraz sprawdzamy co można z tym zrobić, może uda się zostawić tylko 2. Architekt tłumaczy, że kominek i gaz muszą mieć oddzielne kominy, a wolałby, żeby rekuperacja miała oddzielny ( może coś pokręciłam nie wiem), że jeden ma wyciągać powietrze a drugi je zasysać.
    Aniu, dziura w stropie dla komina to "mały pikuś" i spokojnie można któryś jeszcze zlikwidować. U mnie jest wielka dziura w stropie przygotowana pod dwie pozycje usytuowania komina, bo nie mogłam się zdecydować czy ma być ustawiony wzdłóż czy w poprzek kalenicy. Gdy będzie już komin, to resztę dziury zaleje się zabrojonym betonem.
    Pozwolę się nie zgodzić z Twoim architektem w sprawie dołożenia czwartego komina (chociaż chyba rozumiem do czego zmierza), bo to przerost formy nad treścią, o dodatkowych kosztach i zabieraniu metrów powierzchni nie wspominając. Już lepiej zostawić dwa symetryczne względem siebie, chociaż najlepiej by było, gdyby były dokładnie w kalenicy , gdzie byłyby wizualnie mniejsze. Nie wiem czy tak się u Ciebie da/dało zrobić.
    Co do WM, to zwykle poleca się robienie czerpni i wyrzutni na przeciwległych ścianach (czyli zbędne dwa kominy), lub czerpni na ścianie a wyrzutni przez dach (niekoniecznie musi to być wielki murowany komin). A na wizualizacjach Twojego domu, kominy wyglądają tak, jakby w każdym pomieszczeniu były nie tylko kanały wentylacji grawitacyjnej, ale też piece kaflowe jak w domach sprzed stu lat

    Nie ukrywam, że zdecydowanie lepiej mi się czyta to forum jak pisze ktoś taki jak np. moniss, która sugeruje co by zrobiła a nie od razu atakuje, że moje pomysły są złe i koniec
    Bo pomysły nie są ani złe ani dobre, lub też są złe w jednych, a dobre w innych przypadkach. Pomysły mają to do siebie, że się je "rzuca" a później analizuje pod kątem finansowym, wizualnym, czy nawet emocjonalnym, po czym zostawia, nieco modyfikuje lub odrzuca. I forum powinno służyć właśnie pomocy przy tej analizie, o czym niektórzy czasami zapominają, sądząc, że sami posiedli monopol na najlepsze rozwiązania, lub po prostu nie potrafią wyrazić swojego zdania w inny sposób niż autoratywny. Chociaż, jak posiedzisz na forum dłużej, to zauważysz, ze zdarza się to też niekiedy osobom, które zwykle wypowiadają się w sposób bardziej wyważony. Tak więc nie zrażaj się, bo w taki czy inny sposób, każdy chce podzieliś się swoimi doświadczeniami

    Daj znać, czy można gdzieś zobaczyć rzut parteru Twojego domu, bo jestem go bardzo ciekawa. Czy układ pomieszczeń jest podobny do wnętrz dworku u Iscry, czy całkiem inny?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 14-11-2016 o 16:53
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #1231
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post

    Kolejne wnioski dla przyszłych Bocianków... zastanowić się dwa razy zanim się zacznie budowę późną jesienią
    Zgadzam się. U mnie też zaczynaliśmy jesienią i zdążyliśmy zrobić tylko ławy fundamentowe. Co gorsza mieliśmy głęboką dziurę piwnicy, którą po dziwnej zimie - niezimie (naprzemiennie mrozy z roztopami), trzeba było oczyścić z osuniętej ziemi (dodatkowa praca i koszty).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #1232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Co to jest system pe-flex ?
    Jest to jeden z systemów rur wentylacyjnych. Taki plastikowy, karbowany

    U nas już dzisiaj na plusie, więc strop ładnie wiąże. Plan jest taki, że w poniedziałek będziemy kończyli ściankę kolankową

  13. #1233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Mój dach ma 500 mkw, więc jest większy. Jakim materiałem kryłeś dach? Ja nie wykluczam, ze płacę o wiele więcej niż inni. W załączeniu wstawiam zdjęcie, może na podstawie tego będziesz w stanie wyliczyć ile przepłaciłam, bo nie ukrywam, iż jestem bardzo tego ciekawa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01193.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	372821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01198.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	372822
    AnnaWiśniewska jak to dobrze, że są jeszcze takie osoby jak Wy. Wymyśliliście sobie piękny dom. Nawet za sto lat każdy przyzna, że ten budynek ma w sobie to "coś". Brawo.

    Gdyby u nas nie było gazu to wybrałabym PC. I choć raczej na pewno nakłady na PC nigdy się nie zwrócą, to przynajmniej jest to rozwiązanie bezobsługowe. Zgodzę się, że w domach gdzie jest PC to raczej jest umiarkowanie ciepło czy wręcz chłodnawo. Ale to dotyczy instalacji wykonywanych kilka - kilkanaście lat temu. Teraz komfort korzystania z PC jest wg mnie taki sam jak z gazu ziemnego.

  14. #1234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    I choć raczej na pewno nakłady na PC nigdy się nie zwrócą, to przynajmniej jest to rozwiązanie bezobsługowe
    Mi wychodzi, że PC w stosunku do gazu się zwróci po 5-6 latach. Uwzględniając, że dodatkowo będzie jeszcze chłodzenie domu, to jeszcze szybciej. Naturalnie pod warunkiem, że się nie zainstaluje pompy za ponad 50 tys. a do 30.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Mi wychodzi, że PC w stosunku do gazu się zwróci po 5-6 latach. Uwzględniając, że dodatkowo będzie jeszcze chłodzenie domu, to jeszcze szybciej. Naturalnie pod warunkiem, że się nie zainstaluje pompy za ponad 50 tys. a do 30.
    Też to przeliczałem i wyszło mi min 10 lat zwrotu w zaokrągleniu, temat trochę nudny, sam długo się zastanawiałem i odpuściłem pc,nie przekonała mnie stopa zwrotu(tym bardziej, że robię to z pieniędzy kredytowych), mieszkam w bardzo wietrznym miejscu, więc przy mroźnej zimie, pompa nie pracowała by na tak cudownych parametrach, po 10 latach teoretycznie będę musiał zmienić urządzenie, gdzie nie wiadomo jaki będzie jego koszt,a np koszt wymiany kotła 6500. Gdybym miał wolne 20k, z którymi nie mam co zrobić to bym brał pompę! Zdementuje też mit, że przy pompie jest zimno, mam osobę w bardzo bliskim otoczeniu, która posiada pc pw panasonica, w całym domu podłogówka, i jest bardzo milutko, a czy jest ciepło to zależy od ustawionej temperatury oraz izolacji budynku(czy to ciepło ucieka szybko czy wolniej). Jestem też bardzo ciekaw jak ta pompa zachowa się przy większych mrozach.

    Teraz ja mam pytanie, bo głowię się co do styropianu grafitowego? Doszły mnie opinie, że z czasem różne rzeczy się z tymi płytami dzieją... nie bez powodu pewna firma wprowadziła grafit z domieszkom białego, gdzie możemy przeczytać : "...Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie problemu naprężeń w szarym styropianie..." , czym Wy będziecie ocieplać swoje domy?

  16. #1236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    10 lat to bardzo akceptowalny próg -- szczególnie gdy jest kredyt na... 15-20? 10 lat na plusie to jednak sporo kasy się uzbiera. W PC może się popsuć sprężarka za ~2-5 tys. (w zależności od mocy) albo elektronika za podobne pieniądze (dlatego ja planuję zakup najprostszego i co za tym idzie najtańszego modelu). Ew. co 5-6 lat trzeba sprawdzić poziom czynnika i ew. dobić, co może kosztować w porywach 500 zł. Przy czym te sprężarki i elektronika są dużo lepsze niż np. ma to miejsce w klimatyzatorach (mój chiński klimatyzator już 6 lat chodzi -- co więcej, sam go sobie instalowałem).

    Ja rozważam na ściany 20cm taniego grafitu albo 25cm białego. Chyba zdecyduję się na grubszy, bo 25cm lepiej robi dla rolet podtynkowych -- w sensie chowają się bez najmniejszego problemu nawet przy dużych przeszkleniach.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #1237
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    ...

    Teraz ja mam pytanie, bo głowię się co do styropianu grafitowego? Doszły mnie opinie, że z czasem różne rzeczy się z tymi płytami dzieją... nie bez powodu pewna firma wprowadziła grafit z domieszkom białego, gdzie możemy przeczytać : "...Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie problemu naprężeń w szarym styropianie..." , czym Wy będziecie ocieplać swoje domy?
    Naprężenia to raczej powstają tylko wtedy, kiedy zostawisz "goły" szary styropian na ścianie i słoneczko przyświeci (ciemny kolor bardziej się grzeje).... Po zaklejeniu i otynkowaniu to chyba różnic nie powinno być?
    Ja ocieplałem białym, szary był wtedy jeszcze dosyć drogi.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #1238

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Aniu, dziura w stropie dla komina to "mały pikuś" i spokojnie można któryś jeszcze zlikwidować. U mnie jest wielka dziura w stropie przygotowana pod dwie pozycje usytuowania komina, bo nie mogłam się zdecydować czy ma być ustawiony wzdłóż czy w poprzek kalenicy. Gdy będzie już komin, to resztę dziury zaleje się zabrojonym betonem.
    Pozwolę się nie zgodzić z Twoim architektem w sprawie dołożenia czwartego komina (chociaż chyba rozumiem do czego zmierza), bo to przerost formy nad treścią, o dodatkowych kosztach i zabieraniu metrów powierzchni nie wspominając. Już lepiej zostawić dwa symetryczne względem siebie, chociaż najlepiej by było, gdyby były dokładnie w kalenicy , gdzie byłyby wizualnie mniejsze. Nie wiem czy tak się u Ciebie da/dało zrobić.
    Co do WM, to zwykle poleca się robienie czerpni i wyrzutni na przeciwległych ścianach (czyli zbędne dwa kominy), lub czerpni na ścianie a wyrzutni przez dach (niekoniecznie musi to być wielki murowany komin). A na wizualizacjach Twojego domu, kominy wyglądają tak, jakby w każdym pomieszczeniu były nie tylko kanały wentylacji grawitacyjnej, ale też piece kaflowe jak w domach sprzed stu lat
    Daj znać, czy można gdzieś zobaczyć rzut parteru Twojego domu, bo jestem go bardzo ciekawa. Czy układ pomieszczeń jest podobny do wnętrz dworku u Iscry, czy całkiem inny?
    Moniss nasz dom tak miał właśnie wyglądać, tj. jak sprzed 100 albo i więcej lat Po wielu rozmowach z ludźmi od rekuperacji i architektem udało się wynegocjować, że będą 2 kominy Pełny sukces. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź Nie pamiętam już układu pomieszczeń u Iscry. Rzut parteru Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01196.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	373370. Teraz jesteśmy na etapie szukania architekta wnętrz za rozsądną cenę.
    nuxe Dziękuję Taki komentarz "buduje" nas w siłę. Czasami zastanawiamy się, czy warto to robić, czy nie lepiej zrobić taniej i mieć coś na "czarną godzinę" itp., ale mi i mojemu mężowi "w duszy historia gra" , więc po chwilach wahania brniemy dalej w nasz domek W końcu pojawiła się ekipa, więc może jednak damy radę skończyć w tym roku SSO.
    Jesteśmy już po rozmowach z instalatorami itp. i chyba w końcu zdecydujemy się na pc pw, rekuperację i kominek z rozprowadzeniem powietrza. Jeden z tych Panów powiedział nam, że lepiej brać pompę powietrza, bo gruntowa nam się szybko nie zwróci a za 15 lat i tak trzeba będzie wymieniać urządzenie pompy. Przynajmniej jeden nie ściemniał ile nam to posłuży
    rafalcn My będziemy kłaść grafit tylko jeszcze nie wiem czy 15 czy 20. Nic nie słyszałam o tym co napisałeś, chyba muszę się zagłębić w tym temacie.A Ty czym będziesz grzał?
    Ostatnio edytowane przez AnnaWiśniewska ; 17-11-2016 o 20:36

  19. #1239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    AniaWisniewska, bardzo stylowy domek!, poczytaj troszke o lambda whit#e, ja sie np nad tym zastanawiam(15/20)... ja bede mial 100% podlogowki i grzane bedzie gazem i piec vail..., mam gaz w granicy dzialki, wiec moim zdaniem nie ma sensu sie nad innym zrodlem zastanawiac, koszt kotlowni10k brutto z montazem... kiedya bylem bardzo nakrecony na pc pw, glownie przez paru nagamiaczy i ludzi twierdzacy, ze chcac zrobic inaczej jestem po prostu glupi... majac gaz pod reka, dobrze ocieplony dom, dach oraz piwnice wchodze w ogrzewanie gazowe( cena kotlowni oraz koszt roczny ogrzewania)...mi aktualnie zamontowali hsy, wiec dom jest w stanie zamknietym, dzis popdprowadzili pod dzialke prad, teraz czekam na elektryka( przyszly tydzien).

  20. #1240

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Moniss nasz dom tak miał właśnie wyglądać, tj. jak sprzed 100 albo i więcej lat Po wielu rozmowach z ludźmi od rekuperacji i architektem udało się wynegocjować, że będą 2 kominy Pełny sukces. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź Nie pamiętam już układu pomieszczeń u Iscry. Rzut parteru Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01196.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	373370. Teraz jesteśmy na etapie szukania architekta wnętrz za rozsądną cenę.
    Nasz ostateczny projekt jest tu, ciągle można zobaczyć:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7087776

    A Wasz wygląda bardzo klasycznie Połączenie hall - kuchnia - jadalnia - salon dokładnie jak u nas miało być Podobają mi się Wasze wnętrza, chociaż nie wiem, czy nie wstawiłabym drzwi oddzielających część dzienną od nocnej. Raz, że wygłuszy, a dwa, że nie będzie takiego wrażenia dłuuuugiego ciemnego korytarza.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Strona 62 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony