dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 75
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 1497
  1. #1241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Anna Wiśniewska - gdzie będzie TV w salonie? Bo w tym układzie kanapy są obok kominka a na drugiej ścianie okno. Wydaje mi sie, że salon duży ale przez okna, schody i przejście mało ustawny. Żeby nie było tak, że jak rozpalisz kominek to nie można będzie wysiedzieć na kanapach

    rafalcn
    - ja liczyłem gaz, to wychodziło więcej. Opłata podłączeniowa 2 300, od granicy działki do domu: projekt, PNB, kierownik z uprawnieniami, wykopy, ruły, skrzynka, robocizna i koparka - 4 000 zł. Czyli samo podłączenie do domu już daje 6 000 zł około. Później piec, zasobnik, wyposażenie kotłowni...do tego komin.....
    Mi wychodził gaz kompleksowo 15 - 16 tyś, czyli 10 000 zł drożej niż PC ale zdecydowanie Mniej pracy i kombinowania. Podpinasz pompę do prądu i to wszystko. Bezobsługowo, opłatę za prąd i tak musisz wnieść. Jak do tego dodasz funkcję chłodzenia to jest to atrakcyjna opcja, która nie kosztuje 3 razy więcej...ale oczywiście zależy od indywidualnego przypadku.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  2. #1242

    Domyślnie

    rafalcn dziękuję My gdybyśmy miel dostęp do gazu ziemnego to w ogóle byśmy się nie zastanawiali i też byśmy wybrali jak Ty, natomiast jak na razie i przez najbliższe 15 lat tylko i włącznie możemy liczyć na gaz płynny. Niestety nikt nam jeszcze nie przysłał wyceny i nie mogę porównać cen pomp itp.Cóż czekam dalej cierpliwie. Ja też bym chciała mieć już stan surowy zamknięty. Ehhh z tymi ekipami. Jest gorzej niż myślałam Ja swoich opierdzielam już od tygodnia, termin budowy im się skończył 15 a ich ciągle nie ma, ani prośba ani groźba nie pomaga
    Iscra Wasz projekt wymiata nie widziałam go wcześniej. Miałaś projekt indywidualny? My mamy indywidualny, ale co z tego, chciałam łazienkę na 9 m. zrobił 7, chciałam spiżarkę bez okna, mam okno, teraz podobno stwierdził, że schody na ganku nam niepotrzebne, na mój okrzyk rozpaczy stwierdził tylko, że ona ma większe doświadczenie ode mnie i tak będzie lepiej jeszcze zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Masz rację z tym wyciszeniem, też taki plan mamy, tym bardziej, że jak mój małżonek sobie na imprezce wypije to zaczyna głośno rozmawiać i śpiewać co nie wszystkim domownikom może odpowiadać he he
    Marcin34_Śl TV będzie w salonie. Zlikwidowaliśmy 2 okna : w garderobie i na przeciwko kominka. Teraz mamy plan, żeby TV zrobić na ścianie w jadalni a kanapy i fotele przesunąć do ściany. Będziemy musieli trochę z tymi meblami pokombinować. Na razie nie mamy jakiejś konkretnej koncepcji i pomysłu na fajne wygodne kanapy z których będzie widać i TV i kominek

  3. #1243
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Panowie pomału kończą nasz daszek i powiem Wam, że już widać efekt pracy jaką włożyli w łaty i kontrłaty. Jeszcze nie koniec, ale się pochwalę aktualnym stanem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8801.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	373760Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09074.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	373761Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09090.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	373762Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09101.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	373763


    Naprężenia w styropianie grafitowym są martwiące, bo zamierzam taki zastosować, ale przyznam, że wcześniej o takich nie słyszałem. Trzeba się w temat zagłębić.
    Piszecie też o kosztach zwrotu systemu ogrzewania. Ja może przytoczę mój powód wyboru pompy ciepła pw. Dla mnie ważne były trzy czynniki. Przede wszystkim to bezobsługowość, po drugie to czystość (może gdybym miał gaz na działce to wybrałbym grzanie gazem). Trzecim powodem jest koszt eksploatacji, ale nie w założeniu zwrotu inwestycji, a niższych rachunków, które łatwiej będzie pokryć, bo nie wiem czy za kilka lat będę miał takie same dochody jak teraz. Wolę teraz trochę dołożyć, nawet gdyby to się nie miało zwrócić. Oczywiście racjonalnie podejście do tego dołożenia do ogrzewania musi być, bo nie zamontował bym urządzenia za 40k czy 50k. Poziom ok 25k uważam za rozsądny.
    Każdy ma swoje poglądy i powody, wiec nie powinno się oceniać czyichś wyborów poprzez pryzmat własnego zdania.

    Pozdrawiam

  4. #1244

    Domyślnie

    Dostałam ofertę z 1 z firm na pc gruntową i powietrzną. Gruntową policzyli nam na 57 k ,natomiast powietrzną na 33 k ( trochę taniej niż wcześniej ,ale to Viessmann). Ponadto ta firma napisała, że dla prawidłowej pracy układu grzewczego zaleca się zastosowanie kominka z płaszczem wodnym. To tak a propo tego co wcześniej pisałeś Myjk o 2 systemach grzewczych. Ogólnie jedna firma doradza, żeby robić gruntową a druga twierdzi, że lepsza powietrzna. Zawsze to samo i weź tu człowieku bądź mądry, wyjdzie na to, że jednak zrobimy gaz a za 10 lat jak już będzie wiadomo co i jak rozważymy ponownie czym będziemy palić. Ostatnio dostaliśmy propozycję robienia ogrzewania folią grzewczą plus fotowoltaika. Podobno najtańsze i najlepsze ogrzewanie jakie może być
    Łukasz_Ka mądrze prawisz Wybrałeś już jakąś ofertę? Pozdrawiam

  5. #1245

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Iscra Wasz projekt wymiata nie widziałam go wcześniej. Miałaś projekt indywidualny? My mamy indywidualny, ale co z tego, chciałam łazienkę na 9 m. zrobił 7, chciałam spiżarkę bez okna, mam okno, teraz podobno stwierdził, że schody na ganku nam niepotrzebne, na mój okrzyk rozpaczy stwierdził tylko, że ona ma większe doświadczenie ode mnie i tak będzie lepiej jeszcze zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Masz rację z tym wyciszeniem, też taki plan mamy, tym bardziej, że jak mój małżonek sobie na imprezce wypije to zaczyna głośno rozmawiać i śpiewać co nie wszystkim domownikom może odpowiadać he he
    Dzięki Tak, był indywidualny. Kilku architektów obskoczyliśmy zanim znaleźliśmy kogoś, kto rozumiał nasze potrzeby

    Co to znaczy "schody na ganku niepotrzebne"? Mówimy o dworze czy o dworku-potworku? Sama schodów nie znoszę, ale dwór rządzi się swoimi prawami i dwór bez schodów do niego prowadzących wygląda jak zwykła wiejska chata... Ależ architekt, no naprawdę.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #1246
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Dostałam ofertę z 1 z firm na pc gruntową i powietrzną. Gruntową policzyli nam na 57 k ,natomiast powietrzną na 33 k ( trochę taniej niż wcześniej ,ale to Viessmann). Ponadto ta firma napisała, że dla prawidłowej pracy układu grzewczego zaleca się zastosowanie kominka z płaszczem wodnym. To tak a propo tego co wcześniej pisałeś Myjk o 2 systemach grzewczych. Ogólnie jedna firma doradza, żeby robić gruntową a druga twierdzi, że lepsza powietrzna. Zawsze to samo i weź tu człowieku bądź mądry, wyjdzie na to, że jednak zrobimy gaz a za 10 lat jak już będzie wiadomo co i jak rozważymy ponownie czym będziemy palić. Ostatnio dostaliśmy propozycję robienia ogrzewania folią grzewczą plus fotowoltaika. Podobno najtańsze i najlepsze ogrzewanie jakie może być Łukasz_Ka mądrze prawisz Wybrałeś już jakąś ofertę? Pozdrawiam
    To co mówiłem wcześniej,o budowie i do budowy trzeba podejść z głową a nie bezrozumnie bo inaczej człowieka będą robili za idiotę i owcę do strzyżenia co widać powyżej z kominkiem PW i kosmicznymi wycenami....Czy AnnaWiśniewska rzuciła do zapytań konkretne zyczenia z konkretnymi i podstawowymi danymi swojego domu czyli z obciążeniem cieplnym czy olewajac to rzuciła zapytania " a niech tam" ? Z odpowiedzi na zapytania sądzę,że była to ta druga opcja Ale jakie podejście do budowy takie i odpowiedzi

  7. #1247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Papiery złożone. Zdążyłem przed nowym rokiem, jee!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #1248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    AnnaWiśniewska co prawda Arturo72, jak zwykle w swoim niezbyt grzecznym i miłym stylu, ale merytorycznie dobrze pisze... najlepiej najpierw określcie sobie zapotrzebowanie na ciepło w domu. O ile pamiętam temat to gruntowa PC jest bardziej wydajna, sprawdzi się w domu o większym zapotrzebowaniu na ciepło. Nie potrzebnie pozbywałabyś się 50 tys, skoro pompa PW, która jest tańsza, spokojnie dałaby sobię rade z ogrzaniem Ale to trzeba wyliczyć. Ja już tak dobrze tematu pomp nie pamiętam, bo poszlismy w coś innego...

    Z tym kominkiem z płaszczem tez lepiej samemu poczytać, nawet na forum, na bank jest sporo osób, które mają, zobaczyć jakie to koszty i czy w ogóle się zwracają. Sam kominek bez płaszcza jest drogi (o czym się przekonuję), a pewnie taki wypasiony to też niezła inwestycja

    Ja zawsze zanim podejmę kontakt z kimkolwiek to czytam forum, żeby mi potem nie mówili np. nie budować z silikatow, bo można tylko 1 rząd dziennie pustaków ułożyć, leszta zjeźdża, nie robić deskowania, bo niepotrzebne itp. A wielu wykonawców zachwala swoje metody, czy materiały. Nie ma się co dziwić, każdy dba o siebie

  9. #1249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Papiery złożone. Zdążyłem przed nowym rokiem, jee!
    własnie wróciłeś z urzędu? czy to jest news?
    a tak serio to gratuluję!! teraz będzie... z górki?

  10. #1250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja zgadzam się z Iscra, schody wyglądają super, nadają uroku i wyglądu

    Swoją drogą uwielbiam architektów... oni robią co chcą. Nam odradzano rekuperację, bo architekt to ma w bloku i to mu huczy... ? nie wiem co mnie to miało obchodzić... źle dobrana to huczy.

  11. #1251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    własnie wróciłeś z urzędu? czy to jest news?
    a tak serio to gratuluję!! teraz będzie... z górki?
    Tak, z tego powodu nawet "dziennik budowy" otworzyłem, vel blog budowlany. :>
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #1252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tak, z tego powodu nawet "dziennik budowy" otworzyłem, vel blog budowlany. :>
    ooooo dobrze
    sprawdziłam - mozna tam nawet komentować

  13. #1253

    Domyślnie

    Podoba mi się Twój styl pisania, Myjku
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  14. #1254
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Aniu, tym razem zgodzę się z Twoim architektem, że schody nie są konieczne. Kiedyś wszystkie dwory i dworki (o ile warunki gruntowe pozwalały) miały piwnice i stąd też schody. A nawet gdy warunki gruntowe nie pozwalały na piwnice, to i tak fundamenty budynku podwyższano, właśnie ze względu na te niekorzystne warunki gruntowe
    Obecnie chcemy aby ogród był przedłużeniem salonu, stąd najczęścej robi się wielkie drzwi tarasowe i tarasy ziemne na poziomie gruntu. Kolejną sprawą jest wygoda a także myślenie przyszłościowe (dziecięce spacerówki, gorsza sprawnosć ruchowa na stare lata), czy nawet pesymistyczne o wypadkach (a co gdy zdarzy się wypadek i trzeba będzie pokonywać te schody o kulach czy na wózku?)

    Zerknij na realizację projektu z LK&Projekt:
    http://lk-projekt.pl/lkand321-produkt-199.html#realizacje
    Oryginalny projekt miał schody na ganek, białe ściany i czerwoną dachówkę, czyli to, co przeciętny Kowalski uważa, ze dworek mieć powinien.
    Realizacja jest inna, bo nie mamy schodów, a zamiast oklepanej czerwonej dachówki, jest drewniany gont, czyli to, czym dach polski łamany był zazwyczaj kryty. I to właśnie realizacja a nie wizualizacja projektu jest piękna

    Jeśli masz taką możliwość, to ja oddaję głos za brakiem schodów

    Co do ogrzewania, to ostatnio firmy od folii grzewczych ruszyły ostro z marketingiem. Kilka dni temu na wątku "kabelkowców", a właściwie tych, którzy grzeją czystym prądem z cop= 1, pojawił się użytkownik, któremu firma wyliczyła folie + trochę mat grzewczych + robota na jakieś 19tys. zł dla domu 120m2.
    Chłopak był przekonany (tak mu marketingowiec wmówił), że jest to najtańsza forma ogrzewania tak w instalacji jak i użytkowaniu. Chłopaki na wątku szybko wyprowadzili go z błędu.
    Link do wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7342280
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 22-11-2016 o 15:40 Powód: link
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #1255

    Domyślnie

    Piękna realizacja, ale tych schodów jakoś mi tam brakuje. No choćby trzech, niskich...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #1256
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    AnnaWiśniewska co prawda Arturo72, jak zwykle w swoim niezbyt grzecznym i miłym stylu, ale merytorycznie dobrze pisze...
    Zawsze dosadnie ale rzetelnie.Ile razy można czytać bzdury typu ekogroszek czy wogóle paliwa stałe są tanie,podłogówka szkodzi i nie nadaje się do sypialni i tylko grzejniki ścienne są najlepsze,pow.15cm izolacji na ścianie to głupota i wiecej się nie opłaca,izolacja na ścianie to tylko na placki bo dom się zagrzeje,pompa ciepła p-w zamarza i nie grzeje w minusowych temperaturach,pompy ciepła to droga inwestycja,WG to komfort nieziemski,silikaty są be,zimne i na chlewy tylko się nadają itp.Skąd takie bzdury się biorą wśród inwestorów wypowiadane tutaj na forum ?Stąd,że taki inwestor nie myśli co papla,nie liczy czy faktycznie,nie drąży tematu swojego domu a bazuje jedynie na tym co ciemniak jeden z drugim mu powiedzą...

  17. #1257
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Victor72

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mogę i ja się wtrącić? Przed początkiem zimy w moim domu ma być zrobiony dach, czyli będzie stan surowy otwarty. Teraz chyba pora na okna?

  18. #1258
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Victor72 Zobacz post
    Mogę i ja się wtrącić? Przed początkiem zimy w moim domu ma być zrobiony dach, czyli będzie stan surowy otwarty. Teraz chyba pora na okna?
    U nas własnie taka była kolejność z tym, że nie wiem jak z pianka montażową jeśli byłby mróz...

  19. #1259

    Domyślnie

    Cześć Bocianki
    My co prawda wylądujemy na naszej budowie na wiosnę 2017 ale czytam Was chętnie i co tu dużo mówić... też bym tak chciała
    Mamy już całą papierologię, prowizoryczne ogrodzenie, studnię z własną wodą, szambo i resztę niezbędników budowlanych za wyjątkiem... projektu który robi się od kilku miesięcy i zrobić się nie może

    Tymczasem sobie tu posiedzę i pozazdroszczę tym którzy już mogą

  20. #1260
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Cześć Bocianki
    My co prawda wylądujemy na naszej budowie na wiosnę 2017 ale czytam Was chętnie i co tu dużo mówić... też bym tak chciała
    Mamy już całą papierologię, prowizoryczne ogrodzenie, studnię z własną wodą, szambo i resztę niezbędników budowlanych za wyjątkiem... projektu który robi się od kilku miesięcy i zrobić się nie może

    Tymczasem sobie tu posiedzę i pozazdroszczę tym którzy już mogą

    To już sporo macie a prąd?
    My szamba jeszcze nie mamy....

Strona 63 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony