dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 75
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1497
  1. #1321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja mam przypadkowo Panasonica ale przed budową wybrałem sobie Atlantica 8kW,z ciekawości niedawno wysłałem zapytanie do firmy z allegro ile by mnie na dzisiaj kosztowała.Ja 4 lata temu miałem w cenie 16tys.zł
    Oto odpowiedź Dziękujemy za zapytanie, przygotowaliśmy dla Pana wycenę pompy ciepła z
    montażem (VAT 8%) z opcją grzałek - jako funkcja dodatkowa wspomagająca
    przy temperaturach poniżej -15 st. C.
    - Powietrzna Pompa Ciepła Atlantic EXTENSA+ 8 kW
    - Przewody chłodnicze,
    - Przewody elektryczne,
    - Materiały podłączeniowe wg. zużycia – do rozliczenia,
    - Zbiornik Galmet 300l SGWS
    - Zestaw podłączenia c.w.u.
    - zbiornik wyrównawczy 18l do c.w.u.
    - Montaż + uruchomienie
    Cena zestawu: 20 800,00 zł brutto (w tym VAT 8%)
    Dziękuję i o taką konkretną odpowiedź mi chodziło.

    monkasta My deskujemy i foliujemy, chociaż ostatnio słyszałam, że papa lepsza

    Życzę wszystkim Bociankom zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia i tego, aby w 2017 r. wszystkim udało się zamieszkać w swoich nowo wybudowanych domkach

  2. #1322

    Domyślnie

    No to my swój plan na ten rok zrealizowaliśmy i mamy SSZ

    https://lh3.googleusercontent.com/x4...w1280-h1024-no

    No ale teraz myślimy co dalej. Elektryka może się jakoś uda. WM mam zaprojektowany ale tu mnie najbardziej w tej chwili boli. Spróbujemy zrobić zgodnie z projektem, choć trochę go zmodyfikujemy bo nie chcę podwieszanych sufitów. Mam stropodach. A ponadto podobno nie daje się wywiewu w holu na piętrze, a tak mam w projekcie. A ponadto instalacja może wyjść drogo bo mam zaprojektowane na elementach Vasco, do tego drogi reku tej firmy.
    Trochę kanalizacja w płycie nam nie wyszła, a właściwie hydraulikom, ale chyba wyprostujemy.
    Nie wiemy czy gaz będzie w przyszłym roku podciągnięty czy dopiero za dwa lata. a plan jest taki żeby zamieszkać pod koniec przyszłego roku. Ponadto piec byśmy znowu chcieli umieścić w innym miejscu a to wiąże się ze zmianą projektu.
    Tak czy siak wodotrysków nie przewidujemy. Nie będzie kominka, odkurzacza, rolet , inteligentnego budynku , garażu itd.
    Już wystarczy że mamy cztery piony kanalizacji i ich odpowietrzenia ponad dach Ma ktoś więcej
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 23-12-2016 o 10:13

  3. #1323
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Brama garażowa i drzwi to inny kwiatek niż okna. Masz wiatrołap i na pewno garaż nie grzany i odizolowany termicznie od domu to patrz jedynie na okna.
    Arturo72 wszędzie Cię pełno na tym forum
    A czy temperatura w budynku nie dąży do wyrównania temperatur i ucieka przez drzwi i bramę jak słabe mają parametry termiczne?

  4. #1324
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolka.77

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Już wystarczy że mamy cztery piony kanalizacji i ich odpowietrzenia ponad dach Ma ktoś więcej
    Się okazuje, że ja - tak sobie łazienki zaplanowałam, że nic się połączyć nie da

  5. #1325
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Arturo72 wszędzie Cię pełno na tym forum A czy temperatura w budynku nie dąży do wyrównania temperatur i ucieka przez drzwi i bramę jak słabe mają parametry termiczne?
    Dom musi i powinien być odizolowany od garażu,nawet w bryle.Garaż to jedynie dom dla auta i tam nie musi być ciepło

  6. #1326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    A czy temperatura w budynku nie dąży do wyrównania temperatur i ucieka przez drzwi i bramę jak słabe mają parametry termiczne?
    Dlatego zależy jakie są założenia. Grzany, albo nieodseparowany od pomieszczeń mieszkalnych garaż, wymaga zastosowania lepszych bram. Jeśli jest odseparowany izolacją i nie planuje się go grzać, nie ma się też co silić na bardzo dobre bramy garażowe.

    Do mnie, po drugim podejściu, właśnie wróciło pisemko, że zakończyli "postępowanie dowodowe" (cokolwiek to znaczy) i wszczęli postępowanie w sprawie zatwierdzenia projektu. Albowiem problemy będące przyczyną poprzedniego wezwania (pomijając wspomnianą kwestię inwestorów) spowodowały, że nie mogę budować na zgłoszenie jak chciałem, a tylko na pozwolenie. Rozchodzi się o to, że mam oczywiście prywatną drogę, zatem budowa oddziałuje nie tylko na moją działkę, ale także na drogę dojazdową i współwłaściciele muszą mieć możliwość wyrażenia sprzeciwu. Więc pod koniec stycznia, jak nic nie spieprzone w papierach, to będę gościć w Bocianach 2017.

    Ostatecznie zapadła też decyzja odnośnie basenu. Basen w niecce będzie robiony równolegle z fundamentami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #1327

    Domyślnie

    Drogie Bocianki! Ponieważ zaczęłam pisać na forum właśnie od tego wątku, to i teraz należy się Wam ważna informacja: mieszkamy!!!
    Wprowadziliśmy się tydzień przed świętami - niecały rok od kupienia dziełki ( 30 grudnia) i 9 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty
    A więc mozna - powodzenia wszystkim!

  8. #1328
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Drogie Bocianki! Ponieważ zaczęłam pisać na forum właśnie od tego wątku, to i teraz należy się Wam ważna informacja: mieszkamy!!!
    Wprowadziliśmy się tydzień przed świętami - niecały rok od kupienia dziełki ( 30 grudnia) i 9 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty
    A więc mozna - powodzenia wszystkim!
    Zatem gratulujemy i życzymy miłego mieszkania!!!
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #1329
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marta1902

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Drogie Bocianki! Ponieważ zaczęłam pisać na forum właśnie od tego wątku, to i teraz należy się Wam ważna informacja: mieszkamy!!!
    Wprowadziliśmy się tydzień przed świętami - niecały rok od kupienia dziełki ( 30 grudnia) i 9 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty
    A więc mozna - powodzenia wszystkim!

    Gratulacje My zaczęliśmy w marcu i liczymy,że w marcu 2017 się wprowadzimy.

  10. #1330
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    gaja2 i tu gratuluję

  11. #1331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dlatego zależy jakie są założenia. Grzany, albo nieodseparowany od pomieszczeń mieszkalnych garaż, wymaga zastosowania lepszych bram. Jeśli jest odseparowany izolacją i nie planuje się go grzać, nie ma się też co silić na bardzo dobre bramy garażowe.

    Do mnie, po drugim podejściu, właśnie wróciło pisemko, że zakończyli "postępowanie dowodowe" (cokolwiek to znaczy) i wszczęli postępowanie w sprawie zatwierdzenia projektu. Albowiem problemy będące przyczyną poprzedniego wezwania (pomijając wspomnianą kwestię inwestorów) spowodowały, że nie mogę budować na zgłoszenie jak chciałem, a tylko na pozwolenie. Rozchodzi się o to, że mam oczywiście prywatną drogę, zatem budowa oddziałuje nie tylko na moją działkę, ale także na drogę dojazdową i współwłaściciele muszą mieć możliwość wyrażenia sprzeciwu. Więc pod koniec stycznia, jak nic nie spieprzone w papierach, to będę gościć w Bocianach 2017.

    Ostatecznie zapadła też decyzja odnośnie basenu. Basen w niecce będzie robiony równolegle z fundamentami.
    czyli jednak szwagier ma trochę małe doświadczenie z urzędnikami....pamiętasz jak Ci radzili skaładaj PnB będzie szybciej każda droga czy to służebność czy coś powoduje oddziaływanie ale ważne aby się udało!

    Ja w takim razie też troszkę opiszę swoje. Budowa pod Warszawą k. Otwocka. PnB załatwione w miesiąc, mam stałe przyłacze prądu od PGE w 8 miesięcy - rada na poczatku składajcie o moc taką jaka wam będzie potrzebna na czas budowy, np 4kW a nie docelowo...później przy zmianie C and G można zwiększyć moc na np 14kW - zajmuje to ok 3 miesięcy.

    Właśnie kończę SSO, budowa z pustaków keramzytbetonowych, podpiwniczony (biała wanna z metalowymi taśmami uszczelniającymi), piętrowy z dachem kopertowym i garażem w byle budynku. Póki co kosztorys vs wydatków -1000zł ale suma sumarum wyszło mnie 720zł/m2 (przygotowanie terenu,wycinka drzew, blaszak itd, materiały i robocizna - wszystko do konca etapu SSO) systemem gospodarczym bo firmy od A do Z chciały 100tys więcej na samym SSO. Rozumiałbym 20tys za 3-4 miesiące zamawiania materiałow ale nie tyle. Następny krok planowana dachówka....
    Jakby co pewnie będę mógł polecić ekipę murarską (robią też wieźbę, dach i ewentualnie blachodachówkę) - naprawdę uczciwi, solidni i można ich praktycznie zostawić. Majster doradzał, poprawiał błedy w projekcie a najważniejsze konkurencyjni cenowo do innych ekip polecanych na forum - obdzwoniłem wszystkie działających w okolicach Warszawy
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 30-12-2016 o 15:43

  12. #1332
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej,

    powiedzcie mi proszę jak powinny wyglądać wylewki po tygodniu ? mam wrażenie że są sypkie, zbyt sypkie, czy takie warunki pogodowe jakie mamy aktualnie (do 3-4 stopni na minusie w nocy) "zwalniają" z delikatnego zraszania i przykrycia folią ?

  13. #1333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    czyli jednak szwagier ma trochę małe doświadczenie z urzędnikami....pamiętasz jak Ci radzili skaładaj PnB będzie szybciej każda droga czy to służebność czy coś powoduje oddziaływanie ale ważne aby się udało!
    Szwagier zna się bardziej niż ja na urzędach, ale widać nie wystarczająco -- co ciekawe od 17 grudnia br. procedura się już uprościła (ja składałem 8 grudnia) i nie ma tylu papierów i utrudnień jakie mnie spotkały (m.in. płacenie i wygrzebywanie danych współwłaścicieli odnośnie rzeczonej drogi dojazdowej). Czy bym składał na zgłoszenie czy pozwolenie byłoby tak samo (bo błąd tak czy siak bym popełnił).

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Ja w takim razie też troszkę opiszę swoje. Budowa pod Warszawą k. Otwocka.
    To masz blisko do mojego szwagra. Do mnie w sumie też, dlatego...

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Jakby co pewnie będę mógł polecić ekipę murarską (robią też wieźbę, dach i ewentualnie blachodachówkę) - naprawdę uczciwi, solidni i można ich praktycznie zostawić. Majster doradzał, poprawiał błedy w projekcie a najważniejsze konkurencyjni cenowo do innych ekip polecanych na forum - obdzwoniłem wszystkie działających w okolicach Warszawy
    ...chętnie przygarnę namiar na ekipę (mam dwie wstępnie umówione), jeśli nie brzydzą się silki.

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Właśnie kończę SSO, budowa z pustaków keramzytbetonowych, podpiwniczony (biała wanna z metalowymi taśmami uszczelniającymi), piętrowy z dachem kopertowym i garażem w byle budynku. Póki co kosztorys vs wydatków -1000zł ale suma sumarum wyszło mnie 720zł/m2 (przygotowanie terenu,wycinka drzew, blaszak itd, materiały i robocizna - wszystko do konca etapu SSO) systemem gospodarczym bo firmy od A do Z chciały 100tys więcej na samym SSO. Rozumiałbym 20tys za 3-4 miesiące zamawiania materiałow ale nie tyle. Następny krok planowana dachówka....
    Czyli potwierdza się po raz kolejny, że firmy bezsensownie zdzierają i te 8% na materiały mające zachęcać inwestorów do zakupu materiałów przez ekipy to jałowe zawracanie gitary. Ale za budżet się domyka. :/ Generalnie budujemy podobny dom (ja też kwadrat z wpisanym garażem i kopertą). Jaki to projekt, bo nie pamiętam abyś się chwalił.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 30-12-2016 o 20:28
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #1334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Szwagier zna się bardziej niż ja na urzędach, ale widać nie wystarczająco -- co ciekawe od 17 grudnia br. procedura się już uprościła (ja składałem 8 grudnia) i nie ma tylu papierów i utrudnień jakie mnie spotkały (m.in. płacenie i wygrzebywanie danych współwłaścicieli odnośnie rzeczonej drogi dojazdowej). Czy bym składał na zgłoszenie czy pozwolenie byłoby tak samo (bo błąd tak czy siak bym popełnił).
    Tak ale to nadal zalezy od urzedu bo nawet przy nowych przepisach jak zwroca Ci uwage o cokolwiek przy zgloszeniu to licznik 30 dni sie zeruje a w PnB caly czas leci i tylko masz 7/14 dni na uzupelnienie. A u mnie PnB zajelo 4 tygodnie takze sprawnie to wyszlo...

  15. #1335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    To masz blisko do mojego szwagra. Do mnie w sumie też, dlatego...
    A to gdzie Ty? Ja dokładnie w Jozefowie...

  16. #1336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ...chętnie przygarnę namiar na ekipę (mam dwie wstępnie umówione), jeśli nie brzydzą się silki.
    wiem,ze maja juz jedna budowe na wiosne podpisana i inni sie kontaktuja. Poki co podam na PW ale jak skoncza to wyglada,ze na 98% i polece w bialej ksiedze - nie ja pierwszy

  17. #1337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    A to gdzie Ty? Ja dokładnie w Jozefowie...
    Zakręt -- do Józefowa na basen śmigam czasem.

  18. #1338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zakręt -- do Józefowa na basen śmigam czasem.
    ee to fakt rzut beretem...gimnazjum nie jest złe chyba,że do Holiday Inn Jak cos to moge Ci dac pare namiarow....

    Ja mam projekt indywidualny, generalnie taki kompromis miedzy tym co mi sie podoba a co zonie (ja chcialem dom parterowy ale warunki MPZP ograniczaly). Takze srodek staralismy sie jak najbardziej funkcjonalny a na zewnatrz dom musial sie "dopasowac"

    Szczesliwego Nowego Roku!
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 01-01-2017 o 07:08

  19. #1339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ja też mam indywidualny -- tym bardziej mnie zainteresowałeś, może jeszcze jakiś pomysł od Ciebie "ukradnę". Robiłeś może OZC? Dziennik Budowy jakiś zakładasz?

    PS. spędzenie sylwestra w domu to żadna ujma. Mnie się już też znudziło świętowanie nowego roku, chyba się starzeję
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #1340
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    PS. spędzenie sylwestra w domu to żadna ujma. Mnie się już też znudziło świętowanie nowego roku, chyba się starzeję
    Witam, w klubie. A ta myślałem, że jestem/jesteśmy inni.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Strona 67 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony