dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 75
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1497
  1. #1341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    PS. spędzenie sylwestra w domu to żadna ujma. Mnie się już też znudziło świętowanie nowego roku, chyba się starzeję
    to ja od matury zaczęłam się starzeć

    Zapomniałam o bociankowym wątku - u nas SSZ od listopada, część hydrauliki i elektryka zrobiona, w pierwszej połowie grudnia zrobiliśmy tynki C-W, które teraz na parterze już prawie suche (po 2 tygodniach mrozów), piwnica się pomału osusza, a poddasze chcielibyśmy otynkować przed marcem. W planach na zimę jeszcze podłogówka i wylewki.

  2. #1342
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    .: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku

  3. #1343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    .: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku
    O kurde. Chciałbym zrobić tynki na wiosnę. Na razie szukam ludzi od instalacji wod-kan i musimy zrobić elektrykę. Myślałem że o tej porze łatwo znaleźć tynkarzy .

  4. #1344
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    O kurde. Chciałbym zrobić tynki na wiosnę. Na razie szukam ludzi od instalacji wod-kan i musimy zrobić elektrykę. Myślałem że o tej porze łatwo znaleźć tynkarzy .
    Też tak myślałem... u mnie ciągle SSO, ale jak widać dobrej ekipy trzeba szukać wcześniej

  5. #1345
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    .: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku
    Ja tu dopiero ekipy budowlanej szukam a Ty chcesz tynkarzy Tak czy siak "od nas" deko daleko do Ciebie. Mogę polecić gościa, który robił tynki u moich rodziców, dobrze, ale powoli (może przez panujące wtedy upały 30+ a może za dokładnie?). Ale to pod Górą Kalwarią było.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #1346
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja jestem po tynkach, 450 m2 wyszło i trwało to 10 dni roboczych (2 osoby). Tynkuje się cały rok praktycznie.
    Rozpoczeliśmy w lipcu budowę, teraz WM styropiany i podłogówka. Planuje zrobić wylewki na przełomie styczen/luty
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  7. #1347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja też mam indywidualny -- tym bardziej mnie zainteresowałeś, może jeszcze jakiś pomysł od Ciebie "ukradnę". Robiłeś może OZC? Dziennik Budowy jakiś zakładasz?

    PS. spędzenie sylwestra w domu to żadna ujma. Mnie się już też znudziło świętowanie nowego roku, chyba się starzeję
    Tak robilem OZC i wyszlo calkiem dobre - robim mi to czlowiek co liczyl WM, pompe ciepla i projektowal ogrewanie. Ale sprawdze to w innym zrodle bo wyszlo calkiem dobrze - az nie wiem czy nie za dobrze. Troche pozno ale zaloze choc ja zanim to "sie" wszystko zaczelo spedzilem sporo czasu czytajac i rozmawiajac z branzystami - mam juz tak poukladane w glowie.....pozostaja jakies niuanse albo wybory zony

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    .: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku
    Jak Myjk powiedzial dla nas to za wczesnie - mam kilka kontaktow ale nie moge powiedziec,ze ich polecam bo nie widzialem ich prac. Ale generalnie co widze po tym forum to nie dajmy sie zwariowac, jest wiele dobrych firm poza i w zyciu bym nie czekal tyle czasu na ekipe. Moze powiedz jakie tynki chcesz robic bo to tez moze zmienic sprawe. Popytaj tez inne firmy co u Ciebie robia czesto maja kontakty do dobrych firm bo gdzies tam kiedys pracowali...w domu sprawdze bo mam kontakt do jednego tynkarza co widzialem jego wykonanie w salonie okien i wlasciciel sobie bardzo zachwalal. Mam rozne kontakty do ekip ale poki sam ich nie sprawdze to nie dam reki za nikogo.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja tu dopiero ekipy budowlanej szukam a Ty chcesz tynkarzy Tak czy siak "od nas" deko daleko do Ciebie. Mogę polecić gościa, który robił tynki u moich rodziców, dobrze, ale powoli (może przez panujące wtedy upały 30+ a może za dokładnie?). Ale to pod Górą Kalwarią było.
    zobaczysz jak czas bedzie lecial jak zaczniesz Mam kontakt do sensownego elektryka z Halinowa - wydaje sie w porzadku i lebski chlopak - poki co zrobil mi przylacze ( a wlasciwie ja sam a on tylko sprawdzil)

  8. #1348
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Przyznam się Wam, że jeszcze nigdy mnie tak nie denerwowała zima i mróz za oknem. Dom stoi w SSO i nic nie mogę zrobić.

    Aby się dobrze wyrobić z planowanym terminem to w lutym/marcu powinienem wstawiać okna, ale obawiam się trochę mrozu.
    Macie na ten temat jakąś wiedzę, czy warto montować okna jak jest mróz? Wiem, że są specjalne pianki, ale czy to ma sens?

  9. #1349

    Domyślnie

    no to u mnie to samo
    pytałem o okna w paru sklepach wszyscy mi powiedzieli, że wolą nie montować w zimę chyba że się uprę mogę zamówić okna i przechować u nich do wiosny

  10. #1350
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ja mam okna już zamówione. Właśnie z opcją przechowania, bo właściciel powiedział mi wprost, że nie zamontuje mi ich jak będzie mróz, bo nie chce ode mnie reklamacji .. Czas montażu to kilka dni po ustaleniu i liczę, że przyjdzie jakaś kilkudniowa odwilż aby szybko wskoczyć z montażem.

  11. #1351

    Domyślnie

    Witam wszystkich. My różaniec dołączamy do grona budujących 2016. Wylalismy fundamenty a Na wiosnę ruszamy z resztą. Projekt to Romeo. Budujemy się w. RZESZOWIE na Podkarpaciu. Czy jest tu ktoś, kto również wybrał ten dom?

  12. #1352
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    no to u mnie to samo
    pytałem o okna w paru sklepach wszyscy mi powiedzieli, że wolą nie montować w zimę chyba że się uprę mogę zamówić okna i przechować u nich do wiosny
    Mój monter powiedział że spokojnie możemy ruszać z montażem nawet przy delikatnym przymrozku ponieważ stosują pianki trzymające parametry do -8.
    Aktualnie czekam na wyprodukowanie moich windowsów

  13. #1353
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu spodziewam się montażu okien, chyba że będzie mróz większy niż -5 lub będzie obficie padało.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #1354

  15. #1355
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    W przyszłym tygodniu spodziewam się montażu okien, chyba że będzie mróz większy niż -5 lub będzie obficie padało.
    W takim razie ja tez musze porozmawiac z naszym sprzedawcą okien

  16. #1356

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    W przyszłym tygodniu spodziewam się montażu okien, chyba że będzie mróz większy niż -5 lub będzie obficie padało.
    Cudownie, cudownie!!!! Trzymam kciuki oby się udało

  17. #1357
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Matko, super wieści!
    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Cudownie, cudownie!!!! Trzymam kciuki oby się udało
    Dziękuję
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #1358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Cudownie, cudownie!!!! Trzymam kciuki oby się udało
    Ja również

  19. #1359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Przyszedł czas na okna model okna wybrany lecz nie wiadomo czy ciepły montaż zamawiać i ciepłe parapety....Jak u Was z tym wyborem montażu?

  20. #1360

    Domyślnie

    Jankes789 wziąłem ciepły. Opinie są różne...jak wynegocjujesz dobrą cenę to wg mnie też warto.

Strona 68 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony