dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 75
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1497
  1. #1361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Mnie zasugerowano w firmie w której wyceniałem okna, montaż ciepły (czy raczej szczelny) z wysunięciem (2cm) w ocieplenie z parapetami ciepłymi i systemowymi podporami pod okna tarasowe/balkonowe) -- i tak też zamierzam robić.

    Natomiast na fali alarmów smogowych w Wawie ruszyły dotacje na dofinansowanie do PC/solarów/PV. Jednak aby skorzystać z tych dotacji w przypadku domu nowo powstającego dom musi być oddany do użytku do końca 2017. Może na 2018 też coś zapodadzą. Inna sprawa, że te dotacje to jak zwykle trochę o kant dupy potłuc, bo albo dofinansowanie bezpośrednie albo pożyczka, ale w obydwu przypadkach musi być wszystko robione przez firmy. Czyli jak zwykle najwięcej nachapie się pośrednik pomiędzy dofinansowującym a finansowanym. :|
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #1362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    No właśnie w wawie a nie na obrzeżach jak u mnie... na razie jestem zdecydowany na gaz ziemny i kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny a Ty Myjk dużo Piszesz, Obczajasz, wszędzie i doradzasz a nic w praktyce nie działasz na swojej budowie

  3. #1363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Owszem, cały czas działam na swojej budowie. Robi się choćby aranżacja wnętrz, dzięki czemu projekt domu został lepiej dopasowany funkcjonalnie na poziomie papieru i w wyniku tego nie obudzę się z ręką w nocniku, że mi się np. wanna nie mieści tam gdzie sobie planowałem. Dzisiaj też dla przykładu zatrudniłem kierbuda, wykładającego przypadkiem na WIL PW, ze specjalnym zacięciem na energooszczędność. Coś tam się dzieje, zatem spokojna twoja rozczochrana.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #1364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Natomiast na fali alarmów smogowych w Wawie ruszyły dotacje na dofinansowanie do PC/solarów/PV. Jednak aby skorzystać z tych dotacji w przypadku domu nowo powstającego dom musi być oddany do użytku do końca 2017. Może na 2018 też coś zapodadzą. Inna sprawa, że te dotacje to jak zwykle trochę o kant dupy potłuc, bo albo dofinansowanie bezpośrednie albo pożyczka, ale w obydwu przypadkach musi być wszystko robione przez firmy. Czyli jak zwykle najwięcej nachapie się pośrednik pomiędzy dofinansowującym a finansowanym. :|

    Wszystko zależny od tego na jakiego wykonawcę się zdecydujemy
    Złożyłem dwa wnioski jeden na pompę pw Panasa 9kw SDC 3faz oraz na panele pv 3,71kw (tyle zmieszczę na dachu żeby to w miarę sensownie wyglądało)

    Całą kotłownie wyceniono mi na 30tyś zł z czego 12 tyś zł to będzie dotacja
    Fotowoltaika - całkowity koszt 21tyś zł z czego 8tyś zł to dotacja

    Zdaję sobie sprawę z tego że "ktoś" na tym zarobi, ale wolę takie rozwiązanie niż płacić za wszystko samemu. Kolejna kwestia to fakt, że wszystko mogę wziąć na kredyt 3% co (jak już pisałem kilka postów wcześniej) też jest dla mnie spoko opcją

  5. #1365

    Domyślnie

    A u nas w malopolsce w ogóle nie ma opcji dopłat czy dotacji dla instalacji w nowobudowanych domach .
    Syf taki za oknem, ze płakać sie chce. Dzieci chorują od początku grudnia.
    Za to jak ktoś ma stary piec to chętnie mu wymienią nawet na piec olejowy, na ekosyf tez- tylko bez dodatkowego rusztu.
    Zasłanianie g... trawą.
    Szkoda

  6. #1366
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    A u nas w malopolsce w ogóle nie ma opcji dopłat czy dotacji dla instalacji w nowobudowanych domach .
    Syf taki za oknem, ze płakać sie chce. Dzieci chorują od początku grudnia.
    Za to jak ktoś ma stary piec to chętnie mu wymienią nawet na piec olejowy, na ekosyf tez- tylko bez dodatkowego rusztu.
    Zasłanianie g... trawą.
    Szkoda
    Kiedyś słyszałam, że w Pcimiu albo Myślenicach były jakieś dopłaty.... ale nie wiem dokładnie ile, gdzie i co.... kiedys czytałam, że to jednostka samorządu terytorialnego musi wystapić o pieniądze z programu krajowego... a chyba nie wystepują

  7. #1367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Owszem, cały czas działam na swojej budowie. Robi się choćby aranżacja wnętrz, dzięki czemu projekt domu został lepiej dopasowany funkcjonalnie na poziomie papieru i w wyniku tego nie obudzę się z ręką w nocniku, że mi się np. wanna nie mieści tam gdzie sobie planowałem. Dzisiaj też dla przykładu zatrudniłem kierbuda, wykładającego przypadkiem na WIL PW, ze specjalnym zacięciem na energooszczędność. Coś tam się dzieje, zatem spokojna twoja rozczochrana.
    a kto Ci robi projekt wnetrz - mozna kontakt np na pw - i czy zadowolony?

    Z dobrych rzecz mam wiezbe w trakcie wyrabiania i chyba bede mogl polecic tartak pod Warszawa. Kilka osob tam bralo i byli zadowoleni wiec moze i bede ja....

  8. #1368

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Kiedyś słyszałam, że w Pcimiu albo Myślenicach były jakieś dopłaty.... ale nie wiem dokładnie ile, gdzie i co.... kiedys czytałam, że to jednostka samorządu terytorialnego musi wystapić o pieniądze z programu krajowego... a chyba nie wystepują
    No Niepolomice występują do WFoS ale dostają dotacje na wymianę juz zainstalowanych urządzeń . Do nowych nic, ale jeszcze zadzwonię do Krakowa .

  9. #1369

    Domyślnie

    u mnie też dotacje tylko do wymiany starych pieców i też z WFOS, więc może wymienią nam kozę, którą teraz używamy na PC Natomiast w sąsiedniej gminie można było się załapać na dobry kredyt z dopłatą na nowe piece - chyba kwestia priorytetów samorządu

  10. #1370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buczi Zobacz post
    .: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku
    Buczi z okolic Mińska Mazowieckiego mogę polecić dobrego wykonawcę, który robi ocieplenia
    jak kogoś szukasz to mogę dać namiary

  11. #1371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał komudek Zobacz post
    Buczi z okolic Mińska Mazowieckiego mogę polecić dobrego wykonawcę, który robi ocieplenia
    jak kogoś szukasz to mogę dać namiary
    Ja też poproszę namiar na PW.

    Tymczasem od paru dni walczę z basenem -- decyzja zapadła, budujemy tę skarbonkę -- chcę zrobić projekt wykonawczy i zgłosić aby ekipa przy okazji fundamentów domu wykonała także nieckę. Mam tylko problem z wielkością i posadowieniem (w obecnym martwi mnie zbyt małe przejście pomiędzy tarasem a basenem. Może coś doradzicie, w końcu parę głów to nie jedna (a żona mi nie chce pomóc -- bo się stresuje dzieckiem w szkole).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	basen.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	379534
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #1372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja też poproszę namiar na PW.

    Tymczasem od paru dni walczę z basenem -- decyzja zapadła, budujemy tę skarbonkę -- chcę zrobić projekt wykonawczy i zgłosić aby ekipa przy okazji fundamentów domu wykonała także nieckę. Mam tylko problem z wielkością i posadowieniem (w obecnym martwi mnie zbyt małe przejście pomiędzy tarasem a basenem. Może coś doradzicie, w końcu parę głów to nie jedna (a żona mi nie chce pomóc -- bo się stresuje dzieckiem w szkole).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	basen.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	379534
    z wielkością basenu ?
    najladniej wygladają gdy zachowane są proporcje długośc = 2x szerokość np. 4x8, 5x10 itp

  13. #1373
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzanna31 Zobacz post
    z wielkością basenu ?
    najladniej wygladają gdy zachowane są proporcje długośc = 2x szerokość np. 4x8, 5x10 itp
    Na pięknie nigdy mi nie zależało raczej zawsze stawiam na funkcjonalność, tj. ew. zabawy w basenie, dzieciaki lubią berka, pograć w piłkę, a do tego szerokości potrzeba bardziej niż długości. Choć w firmie od basenów to samo polecili aby iść w regularny prostokąt, to ja nie chcę długiego i wąskiego basenu (do pływania i tak ma być przeciwprąd), raczej chcę bardziej iść w stronę kwadratu (ale mi miejsca brakuje). Mam zagwozdkę czy przyklejać go do płotu (widziałem w galeriach, że ludzie stawiają przy płocie i murek robią) na rzecz większej ilości miejsca pod domem i większego przejścia, czy zostawić odstawiony jak obecnie i jakieś zasadzenia dać pod siatką. Czy pchać go w stronę północnego płotu (do góry na wizualizacji), czy lepiej też tam jakąś przestrzeń zostawić...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #1374

    Domyślnie

    Własnie najwazniejsze jest to na czym uzytkownikowi najbardziej zalezy. Jesli dla dzieci do zabaw to podpowiem, ze moje hasały wokół basenu po calym obwodzie, skaczac do srodka z kazdego brzegu. Wiec jesli chodzi o mnie i moje doswiadczenia to zostawilabym dostep z każdej strony . Poza tym, latwiej sie czysci gdy mozna latwo podejsc.
    Co do nasadzen kolo basenu - raczej bym odradzila, chyba, ze cos co nie smieci. W czystej krystalicznej wodzie kazdy paproch boli

  15. #1375
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja też poproszę namiar na PW.

    Tymczasem od paru dni walczę z basenem -- decyzja zapadła, budujemy tę skarbonkę -- chcę zrobić projekt wykonawczy i zgłosić aby ekipa przy okazji fundamentów domu wykonała także nieckę. Mam tylko problem z wielkością i posadowieniem (w obecnym martwi mnie zbyt małe przejście pomiędzy tarasem a basenem. Może coś doradzicie, w końcu parę głów to nie jedna (a żona mi nie chce pomóc -- bo się stresuje dzieckiem w szkole).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	basen.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	379534
    A jak byś obrócił nieckę o 90st i schodki dał na dłuższym boku? Ew. tak jak jest, tylko schodki niesymetrycznie w linii lewego boku.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #1376

    Domyślnie

    Cytat Napisał komudek Zobacz post
    Buczi z okolic Mińska Mazowieckiego mogę polecić dobrego wykonawcę, który robi ocieplenia
    jak kogoś szukasz to mogę dać namiary
    ja tez poprosze o namiary....

  17. #1377

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja też poproszę namiar na PW.

    Tymczasem od paru dni walczę z basenem -- decyzja zapadła, budujemy tę skarbonkę -- chcę zrobić projekt wykonawczy i zgłosić aby ekipa przy okazji fundamentów domu wykonała także nieckę. Mam tylko problem z wielkością i posadowieniem (w obecnym martwi mnie zbyt małe przejście pomiędzy tarasem a basenem. Może coś doradzicie, w końcu parę głów to nie jedna (a żona mi nie chce pomóc -- bo się stresuje dzieckiem w szkole).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	basen.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	379534
    myjk wyglada jakbys budowal basen na pietrze

    a myslales o innym ksztalcie np lekkim "C" albo bym przesunal go blizej lewej strony. Tak aby mozna tylko bylo przejsc (np 50 cm)


    BTW ma ktos kontakt kto moze wymyslec fajan elewacje z podswietleniem...?

  18. #1378
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A jak byś obrócił nieckę o 90st i schodki dał na dłuższym boku? Ew. tak jak jest, tylko schodki niesymetrycznie w linii lewego boku.
    Właśnie nie bardzo tak mogę, bo tam za leżakami jest pomieszczenie techniczne (i gospodarcze) . Z kolei schodki niesymetrycznie są jakimś rozwiązaniem odnośnie przejścia -- ale dziwnie wyglądają.

    @Paco komplikowanie kształtu to kolejne, niemałe, koszty. Sam fakt poszerzenia od standardowych foremnych prostokątów rodzi dodatkowe koszty, choćby na folii -- o przykryciu sztywnym nawet nie wspomnę.

    @Zuzanna31 Dzięki za opinię, ja trochę doświadczeń z basenem mam, zarówno u siebie (tylko rozstawiany) jak i u sąsiada (w niecce). Zresztą sąsiad ostatecznie nas przekonał, że basen to dobry krok. W Jego ocenie to najlepsza inwestycja jaką popełnił przy budowie domu. Aczkolwiek wg mnie nie ustrzegł się błędów, albowiem basen ma oddalony od tarasu o dobre 50m (ma długą a wąską działkę). Tak w ogóle to powinnaś się wpisać już do nowych bocianów 2017 -- bo te są już przeterminowane I ja tam powinienem się wpisać -- ale poczekam tym razem na PnB żeby znowu nie zapeszyć.

    Ps. nie pamiętam czy wspominałem, ale w gotowości przygotowałem zestaw kamer monitoringu, oparty na dwóch kamerach przemysłowych FHD 1080p IP PoE z rejestratorem 100GB (na 3 dni powinno starczyć) do "pilnowania" budowy. Rejestrator to komputer Mini ITX z Win7 i apkami dostarczonymi z kamerami. Udało się także zrobić timelapse, więc mam zamiar zarejestrować jak się mury pną do góry w przyśpieszonym tempie (timelapse wygląda komicznie gdy rejestruje ludków). Potem ten minimalistyczny zestaw monitoringu zostanie rozszerzony i zamontowany w nowym domu.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 24-01-2017 o 16:05
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #1379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Właśnie nie bardzo tak mogę, bo tam za leżakami jest pomieszczenie techniczne (i gospodarcze) . Z kolei schodki niesymetrycznie są jakimś rozwiązaniem odnośnie przejścia -- ale dziwnie wyglądają.

    @Paco komplikowanie kształtu to kolejne, niemałe, koszty. Sam fakt poszerzenia od standardowych foremnych prostokątów rodzi dodatkowe koszty, choćby na folii -- o przykryciu sztywnym nawet nie wspomnę.

    @Zuzanna31 Dzięki za opinię, ja trochę doświadczeń z basenem mam, zarówno u siebie (tylko rozstawiany) jak i u sąsiada (w niecce). Zresztą sąsiad ostatecznie nas przekonał, że basen to dobry krok. W Jego ocenie to najlepsza inwestycja jaką popełnił przy budowie domu. Aczkolwiek wg mnie nie ustrzegł się błędów, albowiem basen ma oddalony od tarasu o dobre 50m (ma długą a wąską działkę). Tak w ogóle to powinnaś się wpisać już do nowych bocianów 2017 -- bo te są już przeterminowane I ja tam powinienem się wpisać -- ale poczekam tym razem na PnB żeby znowu nie zapeszyć.

    Ps. nie pamiętam czy wspominałem, ale w gotowości przygotowałem zestaw kamer monitoringu, oparty na dwóch kamerach przemysłowych FHD 1080p IP PoE z rejestratorem 100GB (na 3 dni powinno starczyć) do "pilnowania" budowy. Rejestrator to komputer Mini ITX z Win7 i apkami dostarczonymi z kamerami. Udało się także zrobić timelapse, więc mam zamiar zarejestrować jak się mury pną do góry w przyśpieszonym tempie (timelapse wygląda komicznie gdy rejestruje ludków). Potem ten minimalistyczny zestaw monitoringu zostanie rozszerzony i zamontowany w nowym domu.
    no to przesuń w lewo jak najbliżej ogrodzenia bo masz male pole manewru...

    co do CCTV - też myślalem aby wykupic modem - ale zrezygnowalem bo jak rozmawialem ze znajomymi miskami to malo to da nawet jakbys kogos nagral chyba,ze to tylko dla Ciebie aby podgladac budowe

  20. #1380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    co do CCTV - też myślalem aby wykupic modem - ale zrezygnowalem bo jak rozmawialem ze znajomymi miskami to malo to da nawet jakbys kogos nagral chyba,ze to tylko dla Ciebie aby podgladac budowe
    Żeby podglądać bez jazdy na miejsce, też. Ale soft ma funkcje powiadomień na ew. wykrycie ruchu -- także będę działać bez miśków.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 69 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony