dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 75
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1497
  1. #1421
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    U Mnie zabudowa poddasza, później płytki w pomieszczeniu gospodarczym i podłączam PC.

    Taras - u MNie będzie połączenie drewna i płyt tarasowych. Drewno pod zadaszeniem
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  2. #1422
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisiekNS Zobacz post
    Ale cisza...wszyscy zapracowani czy już się cieszą kawą na tarasie?
    U mnie wylewki zrobione
    Nic mnie tak nie wku...tzn denerwuje w całym budowaniu jak kontakt i współpraca z instytucjami typu ,,gazownia''. Umowa na przyłącz do granicy zawarta rok temu w lutym. Termin na wykonanie - rok. Pan się pyta czemu tak wcześnie skoro chce mieszkać dopiero w 2017 i że to bez sensu. Ja mu mówię, że jestem przezorny...i oczywiście miałem rację. Kończy się kwiecień a gazu w granicy ani widu ani słychu, żadnego pisma, nic. Co dwa tygodnie wykonuję telefon i słyszę ,,przeciąga się''. Już mi się nawet śmiać nie chce...
    Znajomi właśnie wzięli rozwód z gazownią Też się wszystko przedłużało i w końcu mieli już dość tych przepychanek i wydzwaniania.
    My przezornie olaliśmy gaz.

    Ja się już cieszę kawką na tarasie, choć taras wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap342.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	385481

    Jeszcze długo tutaj nic się nie zmieni
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #1423

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Znajomi właśnie wzięli rozwód z gazownią Też się wszystko przedłużało i w końcu mieli już dość tych przepychanek i wydzwaniania.
    My przezornie olaliśmy gaz.
    W tym tygodniu już kilka razy miałem ochotę to zrobić i dzwonić po pompę...

  4. #1424
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja gaz od razu odpuściłem, całą ta papierologia, wyczekiwanie, nerwy...bez sensu.

    Pompę podpinam do prądu i po sprawie.

    Ciekawe, czy ludzie przy kalkulacji pompa/gaz biorą to wszystko pod uwagę...
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  5. #1425

    Domyślnie

    my też wypięliśmy się na gaz - raz, że musielibyśmy ciągnąć ponad 100m (w ogóle nieopłacalne), dwa - boję się gazu
    Matko taras rokujący - rozłożyć palety to i leżaczki się zmieszczą

  6. #1426

    Domyślnie

    Ale mnie w kość daje budowa gdy coś musimy sami zrobić. W tamtym roku drenaż, i jeszcze nie dokończona rekultywacja terenu. Teraz przygotowania przed tynkami czyli elektryka i inne dziury.
    Zmęczenia nie czuję, ale niestety nabawiłem się jakiejś poważnej dolegliwości i chodzę dosłownie obolały. Byle do tynków. A później dalej.

  7. #1427
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Ale mnie w kość daje budowa gdy coś musimy sami zrobić. W tamtym roku drenaż, i jeszcze nie dokończona rekultywacja terenu. Teraz przygotowania przed tynkami czyli elektryka i inne dziury.
    Zmęczenia nie czuję, ale niestety nabawiłem się jakiejś poważnej dolegliwości i chodzę dosłownie obolały. Byle do tynków. A później dalej.
    Dobra dobra... a Policz sobie oszczędności...to Ci poprawi nastrój i dolegliwości
    Ostatnio edytowane przez jankes789 ; 08-04-2017 o 14:47

  8. #1428

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Dobra dobra... a Policz sobie oszczędności...to Ci poprawi nastrój i dolegliwości
    Oszczędności może i są. Ale jaki pożeracz czasu. Wlecze się to nie miłosiernie, a że mamy jakiś plan na ten rok i umówionych ludzi na dalsze prace to niestety musimy się też i spieszyć, więc satysfakcji mało i cieszenia się z wykonanych prac. A zmartwienia czy zdążymy.
    Byle do tynków. Później jeszcze do rozłożenia styropian na podłogach i kanały WM, reszta zostawiamy firmom.
    Podziwiam ludzi którzy sami budują wszystko.

    A jeszcze mamy problem z gazem. Nie wiem czy w tym roku dociągną nam czy dopiero w przyszłym. A ponadto trzeba podciągnąć wodę. Muszę zdążyć przed wylewkami.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 09-04-2017 o 08:57

  9. #1429
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No tak, bo pośpiech przy samodzielnym budowaniu nie jest wskazany - odbiera radość, piętrzą się sprawy do załatwienia, materiały do zamówienia itp.
    Ale największe opóźnienia są, gdy trzeba coś w urzędach załatwiać
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #1430

    Domyślnie

    Heh a mi się wydawało, że to mi w kość daje budowa, bo ciągle nasi wykonawcy nam podnoszą ceny i mam już tego serdecznie dosyć ale fakt, pewnie miałabym tego jeszcze bardziej dosyć, gdybym robiła coś sama. My już mamy elektrykę, robią się tynki a po świętach mam nadzieję, że przyjedzie czas na hydraulikę.
    Może macie jakieś namiary, gdzie mogę kupić blachę koloru miedzianego?? Taką mam w projekcie a okazuje się, że nie mogę jej nigdzie znaleźć

  11. #1431
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Heh a mi się wydawało, że to mi w kość daje budowa, bo ciągle nasi wykonawcy nam podnoszą ceny i mam już tego serdecznie dosyć ale fakt, pewnie miałabym tego jeszcze bardziej dosyć, gdybym robiła coś sama. My już mamy elektrykę, robią się tynki a po świętach mam nadzieję, że przyjedzie czas na hydraulikę.
    Może macie jakieś namiary, gdzie mogę kupić blachę koloru miedzianego?? Taką mam w projekcie a okazuje się, że nie mogę jej nigdzie znaleźć
    Najlepiej z polecenia brać wykonawców i popytać w swoich okolicach jak ktoś się budował/buduje . Tu na forum znajdziesz paru polecanych fachowców ale górę pieniędzy Musisz mieć...u mnie tynki w lato a hydraulik miał być w tym tygodniu ale pomocnik jego dostał wypłatę i poszedł w cug...

  12. #1432
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tom_buduje_dom
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-869
    Posty
    24

    Domyślnie Warszawa - poszukiwana ekipa do tynków gipsowych

    Witajcie. U mnie budowa ruszyła w sierpniu i w grudniu był już dach nakryty dachówką. W 2016 wszystko szło w miarę płynnie. A niestety w 2017 jakoś nie możemy ruszyć dalej. Mocno opóźnił się elektryk i wygląda na to, że wypadną mi z grafiku tynkarze .
    Poszukuję więc pilnie ekipy do tynków gipsowych (preferowany Knauf Diamant) na budowę w Warszawie (Wawer). Czy możecie mi kogoś polecić? Fachowcy z białej listy (mazowieckie) są mocno zapracowani i najbliższe wolne terminy mają za 2-3 miesiące.
    Ostatnio edytowane przez Tom_buduje_dom ; 18-04-2017 o 14:33

  13. #1433

    Domyślnie

    A my się z kolei uporaliśmy z elektryką (ufff od lutego robione ) i właśnie są robione tynki. No cóż mam nadzieję że zimowa temp. nie zaszkodzi. Kto by się spodziewał.

  14. #1434
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Czy Ktoś z bocianków 2016 wprowadził się do swojego domu ? Czy wszyscy na bocianków 2017 przerzucili się ?

  15. #1435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jak ktoś zaczął (się urodził) z budową w 2016, to już drugi raz bociankiem nie zostanie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #1436

    Domyślnie

    Jankes, z Bocianków 2016 na pewno Tsunami i Gaja już mieszkają, u mnie dopiero świeżutkie wylewki.

  17. #1437
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    U mnie hydraulika teraz tynki w czerwcu

  18. #1438
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nam zostało jeszcze zrobić: 1 łazienkę, pomalować ściany, ułożyć panele, zmontowac kuchnię, 2 szafy i półki w spiżarnii, później masa sprzątania,
    później "tylko" płot, kostka i zapewne tysiąc innych rzeczy.. ale planujemy się wprowadzić w sierpniu/wcześniu
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  19. #1439
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeszcze nie mieszkam i nie planuję przeprowadzki, żeby się nie stresować Wersja mega optymistyczna zakłada zamieszkanie w nowym domu w grudniu, ale przeprowadzką bym tego nie nazywała, bo stan wnętrz będzie mocno surowy

    Tynki zamówione na sierpień.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #1440

    Domyślnie

    U mnie planach wprowadzka w lipcu.
    Teraz jedziemy z płytkami i jednocześnie elewacją...kasa ucieka z konta jak woda z wanny

Strona 72 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony