dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 75
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1497
  1. #1441

    Domyślnie

    My planujemy spokojnie na wiosnę przyszłego roku. Ale jak byśmy się sprężyli to w tym roku by się dało pewnie. Ale ja wolę spokojnie. Teraz mam tynkarzy i muszę z nimi wytrzymać. Jedna ekipa na głowie wystarczy. Nawet pogoda się dopasowała. Nie chce się na budowę jechać. Zbieram siły na pomajówkę .
    Z pracami w środku czyli tynki, wylewka i instalacje muszę się wyrobić do września, kiedy mam umówionych ludzi od ocieplenia i elewacji.
    Wykończeniówkę zostawiam na jesień i zimę.

  2. #1442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Nam zostało jeszcze zrobić: 1 łazienkę, pomalować ściany, ułożyć panele, zmontowac kuchnię, 2 szafy i półki w spiżarnii, później masa sprzątania,
    później "tylko" płot, kostka i zapewne tysiąc innych rzeczy.. ale planujemy się wprowadzić w sierpniu/wcześniu
    też planuję przeprowadzkę na sierpień/wrzesień, ale taki etap (nie licząc płotu i kostki, które są w ogóle abstrakcją) to będę mieć już na ostatniej prostej, w lipcu/sierpniu

  3. #1443
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Jak ja juz dawno tutaj nie zaglądałem. Nie z braku czasu, ale z braku sił na siedzenie w necie. Budowa wyciaga ze mnie wszystko
    U mnie roboty pędzą jak szalone (przynajmniej wg mnie i pierwotnyxh planów)
    Juz jest elektryka, tynki, hydraulika, wylewki. Nawet słupki i podmurowka do ogrodzenia na bokach i z tyłu dzialki są zrobione. W tym tygodniu podlaczam zasilanie do domu, bo w przyszlym tygodniu montowana bedzie PC... i nawet szambo ma wtedy przyjechac. W miedzy czasie koparka ma zniwelowac ogród i chociaż trawa trzeba to obsypać.
    Na poczatek lipca zaplanowany jest montaz kuchni i szaf wnekowych oraz kafelki beda się kładły w łazienkach. No i oczywiscie montaz drzwi wewnetrznych. Reszta podłóg wtedy musi być na swoim miejscu. W lipcu jeszcze ocieplenie i elewacja. Mam cichą nadzieję, ze w sierpniu bedzie brakowało juz tylko tarasu, i frontowego ogrodzenia.

    Zmeczenie odczuwam, bo duzo robie sam, ale poki co checi mnie nie opuszczają.
    I tych chęci życzę Wszystkim!

  4. #1444
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Siemanko,

    Widzę,ze nei tylko ja jestem pochłonięty całkowicie budową oraz pracą, tak jak łukasz_Ka wylewki ponad miesiąc temu zrobione, wczoraj podpisana umowa z gazownia, kotłownia gotowa(całość w podłogówce), po weekendzie majowym ma być licznik, wygrzewanie i jazda dalej ze środkiem, na polowe czerwca zamówiona kuchnia, schody itp itp... widziałem,ze ogólnie ludzie mają problem z podłączeniem gazu, generalnie u mnie prócz tego ,ze zle sobie zmierzyli gdzie ma być skrzynka, to wszystko łącznie z projektem instalacji itp poszło gładko. Chyba jak u każdego najbardziej plany krzyżuje pogoda, nie idzie wyrównać terenu na działce oraz zacząć ocieplania domu...Pare fotek jak to wygląda poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0982.JPG
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	387747Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0983.JPG
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	387748Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0987.JPG
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	387749Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1001.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	387750Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1048.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	387751

  5. #1445

    Domyślnie

    A jednak coś wykonaliśmy sami przed majówką a właściwie już w trakcie. Lubię taki dzień jak wczoraj. Pewnie rzeczy udało się zrobić. Do tego mały porządek na budowie. Tynkarze dalej nas męczą

  6. #1446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Siemanko,

    Widzę,ze nei tylko ja jestem pochłonięty całkowicie budową oraz pracą, tak jak łukasz_Ka wylewki ponad miesiąc temu zrobione, wczoraj podpisana umowa z gazownia, kotłownia gotowa(całość w podłogówce), po weekendzie majowym ma być licznik, wygrzewanie i jazda dalej ze środkiem, na polowe czerwca zamówiona kuchnia, schody itp itp... widziałem,ze ogólnie ludzie mają problem z podłączeniem gazu, generalnie u mnie prócz tego ,ze zle sobie zmierzyli gdzie ma być skrzynka, to wszystko łącznie z projektem instalacji itp poszło gładko. Chyba jak u każdego najbardziej plany krzyżuje pogoda, nie idzie wyrównać terenu na działce oraz zacząć ocieplania domu...Pare fotek jak to wygląda poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0982.JPG
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	387747Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0983.JPG
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	387748Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0987.JPG
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	387749Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1001.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	387750Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1048.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	387751
    Ładnie...jjaką powierzchnie dachu Masz? Ile Płaciłeś za docieplenie poddasza?

  7. #1447
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jankes789 niestety nie będę miarodajną osobą, ponieważ mam osobę w rodzinie co ma firmę zajmującą się pianą. Opianowałem sobie krokwie oraz na jętkach na poddaszu mam przykręcone od góry płyty osb, powstał dodatkowy stryszek przez to i od spodu płyty napsikana jest też piana. Piana super opcja, szczelne, od razu zmienił się klimat na poddaszu. Każdemu szczerze polecam ten rodzaj docieplenia! jeżeli jesteś zainteresowany firma z śląska, która posiada nową maszynę, wysokiej klasy, trzymająca parametry, mogę Ci polecić,ale to na priv.

  8. #1448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    jankes789 niestety nie będę miarodajną osobą, ponieważ mam osobę w rodzinie co ma firmę zajmującą się pianą. Opianowałem sobie krokwie oraz na jętkach na poddaszu mam przykręcone od góry płyty osb, powstał dodatkowy stryszek przez to i od spodu płyty napsikana jest też piana. Piana super opcja, szczelne, od razu zmienił się klimat na poddaszu. Każdemu szczerze polecam ten rodzaj docieplenia! jeżeli jesteś zainteresowany firma z śląska, która posiada nową maszynę, wysokiej klasy, trzymająca parametry, mogę Ci polecić,ale to na priv.
    Etam.... 10 tys piana na poddasze otwartokomórkowa a welna 3 tys z wlasna robota ....roznica w lambdzie mała i male zwierzatka-ssaki mi jej niej wygryza oraz 10 lat gwarancji na trzymanie parametrów to też bujda...Docieplam wełna

  9. #1449
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    no spoko bujda nie bujda,ale obliczenia przygrzmociłeś niezle, ja mam samego dachu troszkę ponad 100m, teraz wpisałem w wujka gogle , wełna rockwool,20 cm, 0,036 W / mK , cena m2 33,58, oczywiscie na samej wełnie koszty się nie kończą, kolejna rzecz, ja mam piany 25 cm, gdybym dał 20 wełny nie pokryje krowki(22cm), wieć robią się mostki... tyle z mojej tearii jako laika, chciałem pianę i to moję argumenty, które za nią przemawiają. kolejna rzecz, nie mam tyle czasu wolnego i chęci by się z tym bawić, więc położenie wełny 20zeta za metr wychodzi mnie koszt piany,a jednak parametr lepszy....niestety argumenty nie bo nie bo drogo, bo kolega ma kolega.którego szwageir podobno to zrobił i podobno go to drogo wyszło nie przemawiaja do mnie akurat widziałem ostatnio poddasze jak wygląda nieprawidłowo położona wełna i co sie z nia stało po 8 latach, jak sobie wisiała i jak ciepło w lecie pyło,a w zimie jak piździało...dobra wchodzimy w marketing

  10. #1450
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    no spoko bujda nie bujda,ale obliczenia przygrzmociłeś niezle, ja mam samego dachu troszkę ponad 100m, teraz wpisałem w wujka gogle , wełna rockwool,20 cm, 0,036 W / mK , cena m2 33,58, oczywiscie na samej wełnie koszty się nie kończą, kolejna rzecz, ja mam piany 25 cm, gdybym dał 20 wełny nie pokryje krowki(22cm), wieć robią się mostki... tyle z mojej tearii jako laika, chciałem pianę i to moję argumenty, które za nią przemawiają. kolejna rzecz, nie mam tyle czasu wolnego i chęci by się z tym bawić, więc położenie wełny 20zeta za metr wychodzi mnie koszt piany,a jednak parametr lepszy....niestety argumenty nie bo nie bo drogo, bo kolega ma kolega.którego szwageir podobno to zrobił i podobno go to drogo wyszło nie przemawiaja do mnie akurat widziałem ostatnio poddasze jak wygląda nieprawidłowo położona wełna i co sie z nia stało po 8 latach, jak sobie wisiała i jak ciepło w lecie pyło,a w zimie jak piździało...dobra wchodzimy w marketing



    Budujcie z googlem gdzie każdy menel spod sklepu wam doradza to fajnie

  11. #1451

    Domyślnie

    Mi do przeprowadzki jeszcze daleko. Na razie robimy wylewki.

  12. #1452
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jANKES...? kALI mówić, że kali jeść? dobra kumam, weekend majowy, każdy się chce wyluzować, no i problem z czytaniem ze zrozumieniem się zaczyna pojawiać

    Robetny, ja na wylewki czekałem dwa tygodnie dłuzej, bo kompilacja nieszczęśliwych wypadków, spowodowała że firma miała dwa tygodnie obsuwy niestety... ale po wylewkach już domek nabiera lepszego wyglądu

  13. #1453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    jANKES...? kALI mówić, że kali jeść? dobra kumam, weekend majowy, każdy się chce wyluzować, no i problem z czytaniem ze zrozumieniem się zaczyna pojawiać

    Robetny, ja na wylewki czekałem dwa tygodnie dłuzej, bo kompilacja nieszczęśliwych wypadków, spowodowała że firma miała dwa tygodnie obsuwy niestety... ale po wylewkach już domek nabiera lepszego wyglądu
    Takie fake /posty mnie wkurzają i te z białej listy fachowcy też ....górę złota sobie życza za cokolwiek...ręce opadają...

  14. #1454
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Takie fake /posty mnie wkurzają i te z białej listy fachowcy też ....górę złota sobie życza za cokolwiek...ręce opadają...
    Ej Jankes masz ewidentnej jakiś problem, to jeszcze raz, wpisałem w Google hasło wełna rockwoll cena, pokazała mi się strona leroy merlin z której wpisałem cenę za grubość wełny 20cm i wkleiłem wartość lambda, cenę robocizny wyzssalem z palca, ale na pewno za 3 pln za metr nikt Ci tego nie zrobi... nie chce mi się tu bić piany bo nie o to chodzi, chciałem przeprowadzić logiczna dyskusje, ale zamiast jakiegoś rzeczowego argumentu dostałem foszki jak od mojego 3letniego syna... broń Boże nikogo na sile nie nakłaniam, ze moja wersja jest najmojsza, podałem pkt widzenia z mojej strony. Po drugie nie znam się na budownictwie, buduje pierwszy dom, doświadczenie i jakaś tam lipna wiedzę zdobywam z budów znajomych oraz logicznych wpisów z forum. Kolejna sprawa, ze nią mam zbytnio czasu na jakieś duże prace na swojej budowę "tymi recami", bo po pierwsze prowadzę własna działalność i nie mam za dużo wolnego czasu oraz opcji urlop, a po drugie nie znam się na niczym, a nie chce być pseudo specjalista z Yt czy gogla, bo nie mam czasu by ktoś poprawił to co bym ewentualnie zepsuł chce się szybko wprowadzić Wiec wole zapłacić komuś by mi zrobił to "dobrze" i szybko. Jeśli gdzieś bzdurę napisałem, to mnie popraw, przyjmę to na klatę i przyznam Ci racje, co nie zmienia faktu wracając do tematu, ze przy robociznę z wełna i dużym marginesie błędu wykonawczego nie ma zbytniej różnicy w porównaniu do piany

  15. #1455
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    U Mnie wylewki w lutym zrobione, teraz elewacja, później kostka i od czerwca wykończenia.
    Pogoda nie pomaga w pracach na zewnątrz ale dajemy rady.
    W tym tygodniu kończymy kotłownię i odpalamy Pompę CIepła - ostatecznie Panasonic 7KW seria H.
    U Mnie byłą wełna 30 cm (20 między krokwie i 10 cm na krokwie), myślałem o piance ale jakoś drogo mi to wychodziło a co najważniejsze, to ekipy z którym rozmawiałem nie robią zabudowy poddasza z pianką...
    Mam wełnę na skosach i na strychu 30 cm, na skosach na strychu 20 cm.
    Na strychu dałem łaty 4/6 cm i na to płyty OSB 18 mm.
    Ceny jakie płąciłem: poddasze 60 zł za m2, wełna i folia na strychu 25 zł m2, klejenie ścianki kolankowej z KG 25 zł m2
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0168.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	387974   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0167.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	387975  
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 03-05-2017 o 09:29
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  16. #1456
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Ej Jankes masz ewidentnej jakiś problem, to jeszcze raz, wpisałem w Google hasło wełna rockwoll cena, pokazała mi się strona leroy merlin z której wpisałem cenę za grubość wełny 20cm i wkleiłem wartość lambda, cenę robocizny wyzssalem z palca, ale na pewno za 3 pln za metr nikt Ci tego nie zrobi... nie chce mi się tu bić piany bo nie o to chodzi, chciałem przeprowadzić logiczna dyskusje, ale zamiast jakiegoś rzeczowego argumentu dostałem foszki jak od mojego 3letniego syna... broń Boże nikogo na sile nie nakłaniam, ze moja wersja jest najmojsza, podałem pkt widzenia z mojej strony. Po drugie nie znam się na budownictwie, buduje pierwszy dom, doświadczenie i jakaś tam lipna wiedzę zdobywam z budów znajomych oraz logicznych wpisów z forum. Kolejna sprawa, ze nią mam zbytnio czasu na jakieś duże prace na swojej budowę "tymi recami", bo po pierwsze prowadzę własna działalność i nie mam za dużo wolnego czasu oraz opcji urlop, a po drugie nie znam się na niczym, a nie chce być pseudo specjalista z Yt czy gogla, bo nie mam czasu by ktoś poprawił to co bym ewentualnie zepsuł chce się szybko wprowadzić Wiec wole zapłacić komuś by mi zrobił to "dobrze" i szybko. Jeśli gdzieś bzdurę napisałem, to mnie popraw, przyjmę to na klatę i przyznam Ci racje, co nie zmienia faktu wracając do tematu, ze przy robociznę z wełna i dużym marginesie błędu wykonawczego nie ma zbytniej różnicy w porównaniu do piany
    Mówię o cenię z robotą własną ocieplenia poddasza co znajomi robili...na pianę dostałem jedną ofertę ..jeszcze się zastanawiam co wybrać...

  17. #1457
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie wiem czy Was tez tak cieszy ta pogoda, bo ja jestem po porstu bo dla mnie 7heaven Elewacja się robi, podłogi kończą wygrzewać, sciany łązienki się robią, wyposażenie tejże łazienki się powoli kończymy kompletować, kuchnia zamówiona, w poniedziałek zaczynaja mi jeszcze krecić płyty do sufitów, po tym jak wyh%^& mnie pewien gość, bo miał przyjść nakręcić syfiy w maj/czarwiec,a ukazało sie jak to ładnie "WYKONWACA" mi powiedział, złapał większą robotę i dopiero we wrzesniu może przyjsc;]] kurtyna.. ale dzieki uprzemosci znajomych udało sie znalesc firme, ktorej wypadla jedna robota i mogą od strzału wejść do mnie Pare fotek ponizej:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1184.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	389529Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1268.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	389530Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1271.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	389531Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1354.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	389532Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1356.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	389533

  18. #1458

    Domyślnie

    Ale tu cicho...i się nie dziwię bo sam jestem w ferworze pracy ale muszę się pochwalić. MIESZKAMY!!

  19. #1459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisiekNS Zobacz post
    Ale tu cicho...i się nie dziwię bo sam jestem w ferworze pracy ale muszę się pochwalić. MIESZKAMY!!
    Gratki! Pokaż fotkieeee! Jaki ostateczny koszt budowy wypadł i przy jakich założeniach budowlanych?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #1460

    Domyślnie

    Gratulacje!
    U mnie malowanie ścian i układanie ściennych płytek, czekam na szambo, montaż PC i wygrzanie wylewek, a potem już tylko układanie podłóg, skręcenie kupionej wczoraj kuchni i przeprowadzka

Strona 73 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony