dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 75
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 1497
  1. #1461
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My też już od 2 tygodni mieszkamy, co nie zmienia faktu że jeszcze jakieś 978 rzeczy do zrobienia zostały
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  2. #1462

    Domyślnie

    Dzięki


    Myjk Wrzucę fotki wieczorem albo jutro (trzeba trochę ogarnąć bajzel i napisze dokładnie o kosztach

  3. #1463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Gratki! Pokaż fotkieeee! Jaki ostateczny koszt budowy wypadł i przy jakich założeniach budowlanych?
    Dom 116m2 całkowitej 103 użytkowej - miejsca od cholery dla nas blokersów. Zakładane koszty 350 tys zł. Na dzień dzisiejszy poszło 337 tys zł z ogrodzeniem i kostką. Nie mamy zabudowanych schodów, bramy i furtki, alarmu, kilku lamp, szyb w łazience i kilku pierdołek, które na bank spowodują lekkie przekroczenie budżetu ale i tak nie jest źle.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170720_072000.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	393434   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170720_072010.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	393435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170720_072036.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	393436   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170720_072114.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	393437   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170720_073819.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	393438  


  4. #1464

  5. #1465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    @MisiekNS, ładnie! Tnx za info.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #1466

    Domyślnie

    Wątek uaktywniony to napiszę, że u nas położone ogrzewanie podłogowe. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie wylewki anhydrytowe.
    Do tego ostre kopanie pod przyłącza. Czemu tego nie zrobiłem w fazie fundamentów. Na szczęście już za nami. Woda podciągnięta. Prąd czeka na wpięcie się, ale kabel już w domu. Gaz tylko instalacja wewnętrzna. Przyłącza w tym roku niestety nie będzie. Trzeba będzie ogrzewać butlami żeby było na plusie w zimie. Plan na ten rok niezmienny. Stan deweloperski. W przyszłym roku na wiosnę będzie można się wprowadzać, przynajmniej tak mi to wynika, bo ogrzewania docelowego jeszcze nie będzie.

  7. #1467
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tynki w trakcie, podłogówka i wylewki w sierpniu. Z ocieplaniem elewacji startujemy jutro. Jeśli po drodze nic się nie skiepści, to przeprowadzka na zimę, w grudniu.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #1468

    Domyślnie

    Ja to mam szczęście. Tynki mimo że robione na przełomie kwiecień/ maj z temperaturami około 0. Wylewki za to teraz w największe upały.
    Jak widać nawet dobre terminy na poszczególne prace mokre mogą nie wyjść tak jakby się chciało. Zobaczymy jaka pogoda będzie wrześniowa przy ocieplaniu i elewacji.
    Muszę zacząć szukać jakichś schodów drewnianych, bo chciałbym w końcu cywilizowanie chodzić na górę. Nie wiem jak długo się na to czeka.
    A teraz muszę myśleć o WM i piecu gazowym.

  9. #1469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam witam, widze ze niektórzy już mieszkają, my jesteśmy niedaleko , w sumie chyba w sobotę Zamieszkamy kończy się taras i czekamy na drzwi wewnętrzne pozatym reszta gotowa, tylko jeszcze podjazd się dorabia, ale taras już jestKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	394644Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2213.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	394645 tak wyglada kuchnia i tarasik

  10. #1470
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Witam witam, widze ze niektórzy już mieszkają, my jesteśmy niedaleko , w sumie chyba w sobotę Zamieszkamy kończy się taras i czekamy na drzwi wewnętrzne pozatym reszta gotowa, tylko jeszcze podjazd się dorabia, ale taras już jestKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	394644Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2213.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	394645 tak wyglada kuchnia i tarasik
    Kosmiczny okap! Super Gratulacje i trzymam kciuki za powodzenie sobotniej przeprowadzki!!!

  11. #1471
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Po prawie 3 tygodniach mogę co nieco napisać jak się mieszka:
    Wiadomo, że jeszcze parę lamp trzeba wkręcić, dokończyć małą część ogrodzenia itp,ale to juz detale Najwiekszym plusem jest rekuperacja, nie ma odczucia duchoty, nadmiernej wilgotności, w dniu dzisiejszym na zew temp 30*C, w domu 24,5 , wilgotnosc w domu 48% taras poszerzyliśmy o 1m, teraz ma 5m i jest wystarczajacy, mnejszy byłby za mały, dzieciaki teraz maja taka radoche, nie to co mieszkanie w bloku na 60m2. Pytanie czy byśmy coś zmienili, na ten moment nie, wszystko jest optymalne, nie za małe, nie za duże.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	395813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2277.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	395814Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2400.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	395815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2401.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	395816

  12. #1472

    Domyślnie

    No i tradycyjnie w tym roku. Ocieplają chałupę i niepogoda jest. A termin wybrany przezemnie nie był zły.
    Z lepszych rzeczy, zakupiony rekuperator oraz zamówione schody.
    Zobaczymy czy nam starczy kasy, bo budżet mocno przekroczony, ale i tak z uwagi na brak podłączenia w tym roku gazu przeprowadzka na wiosnę przyszłego roku.

  13. #1473

    Domyślnie

    Rafalcn nie wiem czy tu jeszcze zajrzysz.
    Ale mam pytanie bo w planach elewacja też białą i piękniejsza ale grafitowa.
    U Ciebie widzę ciemniejszy kolor. Można wiedzieć co to za kolor.
    Jak czytam forum, to piszą że zbyt ciemny kolor jest groźny dla trwałości elewacji.

  14. #1474
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Rafalcn nie wiem czy tu jeszcze zajrzysz.
    Ale mam pytanie bo w planach elewacja też białą i piękniejsza ale grafitowa.
    U Ciebie widzę ciemniejszy kolor. Można wiedzieć co to za kolor.
    Jak czytam forum, to piszą że zbyt ciemny kolor jest groźny dla trwałości elewacji.
    Witaj, poświęciłem się teraz trochę firmie, bo ja zaniedbałem przez budowę, niestety nie powiem Ci dokładnie jaki to kolor ten ciemniejszy, był wzornik, z żona uznaliśmy, ze chcemy dół domu zrobić w czymś przypominającym siwy, ze wzornika wynikało nawet fajne odbijanie słońca Wiec nie ma tragedii szczerze na forum dużo się pisze, ale dom ma się Tobie podobać, mi się podoba te zestawienie kolor, Wiec tak tez zrobiłem nie ma co przesadzać ten "biały" ma super osbijalnosc, aż razi jak słońce na niego swieci

  15. #1475
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Witaj, poświęciłem się teraz trochę firmie, bo ja zaniedbałem przez budowę, niestety nie powiem Ci dokładnie jaki to kolor ten ciemniejszy, był wzornik, z żona uznaliśmy, ze chcemy dół domu zrobić w czymś przypominającym siwy, ze wzornika wynikało nawet fajne odbijanie słońca Wiec nie ma tragedii szczerze na forum dużo się pisze, ale dom ma się Tobie podobać, mi się podoba te zestawienie kolor, Wiec tak tez zrobiłem nie ma co przesadzać ten "biały" ma super osbijalnosc, aż razi jak słońce na niego swieci
    Dokładnie. Z nas znajomi trochę się śmieją, że planujemy przypory jak w Kazimierzu. A nam się podobają i zamierzamy je wykonać

    PS: Zazdroszczę Wam widoku z okna. Piękną macie okolicę!

  16. #1476
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Dokładnie. Z nas znajomi trochę się śmieją, że planujemy przypory jak w Kazimierzu. A nam się podobają i zamierzamy je wykonać

    PS: Zazdroszczę Wam widoku z okna. Piękną macie okolicę!
    Dokładnie, dok budujemy dla siebie i robimy tak by NAM się podobało! Jak mi wszyscy mówili po co mi piwnica, odpowiadałem bo chęć, a oni ze szkoda kasy itp, a ja chciałem dom z piwnica i dużym garażem i teraz do garazu wchodzą mi dwa duże kombi i mam z przodu przed nimi jesCze miejsce na rowery opony itp, kolega który zeocil garaz na ni u dwa auta , nawet do niego samochodami nie wjeżdża bo przy domu jest tyle rzeczy, ze cały garaz mu zajęły mi się taki dom podoba, a to najważniejsze!

    Fakt widok robi kosmiczna robotę, a potęgują go piękne drzwi Hst! To był również super wybór, takie przeszklenia ! Nie ma co się bać takich przeszkleń, kupić żonie tylko dobra myjkę do tych okien ;p

  17. #1477
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Gratulacje!
    U mnie malowanie ścian i układanie ściennych płytek, czekam na szambo, montaż PC i wygrzanie wylewek, a potem już tylko układanie podłóg, skręcenie kupionej wczoraj kuchni i przeprowadzka
    Super!!! Trzymam kciuki!!

  18. #1478
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Dokładnie, dok budujemy dla siebie i robimy tak by NAM się podobało! Jak mi wszyscy mówili po co mi piwnica, odpowiadałem bo chęć, a oni ze szkoda kasy itp, a ja chciałem dom z piwnica i dużym garażem i teraz do garazu wchodzą mi dwa duże kombi i mam z przodu przed nimi jesCze miejsce na rowery opony itp, kolega który zeocil garaz na ni u dwa auta , nawet do niego samochodami nie wjeżdża bo przy domu jest tyle rzeczy, ze cały garaz mu zajęły mi się taki dom podoba, a to najważniejsze!

    Fakt widok robi kosmiczna robotę, a potęgują go piękne drzwi Hst! To był również super wybór, takie przeszklenia ! Nie ma co się bać takich przeszkleń, kupić żonie tylko dobra myjkę do tych okien ;p
    Hahahaha, no właśnie namawiam męża do zakupu robota do mycia okien, bo na 5m to się nie będziemy na drabinie wspinać z myjką, żeby okna umyć

  19. #1479
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Hahahaha, no właśnie namawiam męża do zakupu robota do mycia okien, bo na 5m to się nie będziemy na drabinie wspinać z myjką, żeby okna umyć

    Namów, bo z tego co widzę, myci tego nie jest proste Moja żona ma co prawda pomocnika,ale ta myjka podobno dużo jej życie ułatwiła,a koszt nieduży Ja się wypowiedzieć nie mogę,bo nigdy tego nie robiłem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	397668  

  20. #1480
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Namów, bo z tego co widzę, myci tego nie jest proste Moja żona ma co prawda pomocnika,ale ta myjka podobno dużo jej życie ułatwiła,a koszt nieduży Ja się wypowiedzieć nie mogę,bo nigdy tego nie robiłem
    Zobaczymy, koleżanka polecała też alpinistów, którzy myją nam okna w biurze Fajny pomocnik!

Strona 74 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony