dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrewlato

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    12

    Domyślnie Pomoc w wyborze okien Galean Vs Drutex

    Witam,

    Szukam tanich okien PCV (pisze tanich a nie tanich i dobrych ). Temat rzeka. Spedzilem troche czasu, mam sporo, ofert wybor trudny ale juz zawezony- prosze o pomoc w wyborze wg nastepujacych ofert:

    1:
    Dostawca Best Okna Olesnica
    Producent Stollar
    Profil Gealan 9000 83mm U 0.92
    Siegienia Titan
    3 szyby u0.5, 6 komor, 3 uszczelki
    srednie Ug dla okien w moim projekcie 0.9

    cena 6tys netto

    2:
    Drutex Iglo Energyc82mm 0.94
    Maco A
    7 komor, 3 szyby u0.5, 3 uszczelki
    srednie ug 0.9

    5950 netto

    rozwazam jeszcze opcje super tania: A vs B?

    A:

    Galean 8000 74mm U1.2 Siegienia titan
    2 szyby 1.1, 6 komor, 2 uszczelki

    cena 3800 netto

    B:
    Drutex Iglo 5 70mm 1.3, 5 komor , 2 szyby 1.0 , Maco A
    cena 3660 netto


    W sumie jest 9 okien. Montuje sam wszystkie wiec szukam tylko opinii na temat ww produktow. Opinie uzytkownikow oraz sprzedawcow mile widziane. Rozumiem ze jest to dolna polka , na taka mnie stac, okna maja zastapic bardzo stare okna a dom bedzie wkrotce sprzedany. Za posty z gory dziekuje
    Andrzej

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jako hipotetyczny, potencjalny, przyszły nabywca protestuję przed takim stawianiem sprawy.
    Ale też.. z dwoja złego wybrałbym Druty i to te najtańsze by klientowi było mniej żal wyrzucać (marka znana - niektórzy się na nią złapią). Chociaż.. jakieś dwa lata temu też tak powiedziałem jednej klientce będącej w podobnej sytuacji ale widzę że domu sprzedać nie może..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrewlato

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Finlandia- czy ci dwaj producenci to naprawde taka kicha? typowa ilosciowka? czy jest cos pozytywnego w tych oknach i na podstawie czego wydajesz swoja opinie? Nie mysl ze sie czepiam- tylko pytam bo jestem laikiem i chce wiedziec. Na temat drutexow jest tyle dobrych jak i zlych opinii. Trudno jest jednoznacznie stwierdzic czy zle opinie drutow to kwestia produktu czy montazu- ale to juz wiesz na pewno. Na temat gealana jest bardzo malo info. A to ze to tanie okna to wszyscy wiemy, jakosc do ceny tak jak cena do jakosci....
    Inne pytanie o ktorym zapomnialem: jedno okno ma wymiary 2800x1320 i chcialem je zrobic jako dwa skrzydla R+RU z ruchomym slupkiem Okno dwuszybowe wazy 120kg, trzyszybowe 150kg- czy to nie za duzo na jedno (+/- polowa masy okna) skrzydlo na dwoch/trzech zawiasach? wydaje mi sie ze te profile mogo sie uginac przy otwieraniu- ale moze to tylko moja niesluszna obawa...co myslicie? moze zmienic na trzy-czesciowe R+FIX+RU?
    Andrzej

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Stollar miałem kiedyś w sprzedaży. Nie żauję że to czas przeszły. A czy kicha?
    w ub tygodniu miałem styczność z oknami niezłego producenta. Nie najtańsze z ich oferty, ale cena była niższa o 10-15% od tego co robię na codzień. Na każdym etapie widziałem tą różnicę. Od uszkodzeń (to może przypadek) po głupią listwę podparapetową, która pękała pod wpływem ciężaru okna, którą musiałem dozbrajać swoimi wkrętami, bo fabrycznie była mocowana zdecydowanie za słabo i gwarantowała przewiewy mimo posiadania uszczelki (to taki wniosek z obserwacji mistrzostw Polski montażystów).
    I tak samo na każdym jednym etapie, a oferty które bierzesz pod uwagę są jeszcze tańsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrewlato Zobacz post
    ....czy ci dwaj producenci to naprawde taka kicha? typowa ilosciowka? czy jest cos pozytywnego w tych oknach i na podstawie czego wydajesz swoja opinie?....
    niestety, kicha.
    jedyny pozytyw to cena ale jak uwzględnisz kilka lat eksploatacji to wychodzi ze są to najdroższe okna na rynku - niestety
    Niestety, najwyższy czas byście zrozumieli że jakość kosztuje. Kosztuje i to drogo kosztuje
    Okien nie kupujesz na 5-10 lat tylko co najmniej na 20 a biorąc pod uwagę plastiki to wręcz do usra... śmierci. Bo szyby, okucia, uszczelki jeśli nie są powiązane na stałe z profilem można wymienić na nowsze, lepsze, trzymające parametry profile zostaną ale dobre profile, o odpowiedniej gęstości, z odpowiednim wzmocnieniem i dobrze wykonanymi zgrzewami
    Podobnie jest z montażem traktowanym per noga. Dziś będę oglądał przed demontażem i ponownym montażem spaprany montaż u jednego z Inwestorów. Bo takimi rzeczami także się zajmuję, poprawkami po partaczach.
    Zrozumcie wreszcie szanowni Inwestorzy
    Okno i jego montaż jest ważniejszy od wszystkiego w trakcie budowania poza fundamentami i więźbą. Nierówne ściany tynkiem wyrównasz, brak pionu wyprowadzisz ociepleniem a okna do d...y wyrzucisz za kilka lat dewastując i elewację i wykończone z przepychem wnętrze
    Mama mi mówiła, jesteśmy za biedni by byłe gó... kupować
    Jest też inne powiedzenie -chytry dwa razy traci
    Przysłowia są mądrością Narodu - bądźcie po prostu mądrzy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony