dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ważniak

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrzewanie w bloku- problem- grzejniki nie grzeją!

    Witam wszystkich mam następujący problem: kupiłem mieszkanie w bloku na parterze, gdzie była instalacja co rury stalowe biegnące poziomo po ścianach i dodatkowo z mojego mieszkania biegną piony oraz zawory do pionów w górę do 3 mieszkań. Podczas remontu wyciąłem stara instalację i hydraulik wykonał nową (oczywiście na wzór starej) biegnącą po suficie, rury plastik stabilizowany przejście z rury calowej na pół cala (tak było zrobione poprzednio) zabudowane na suficie karton-gipsem oraz gałązki w ścianach. Po wykonaniu instalacji woda biegnąca w rurach przy suficie musi biec w dół do moich grzejników więc ma ciężej niż do góry do sąsiadów. W całym mieszkaniu jest 6 grzejników: I 6 żeberek, II- łazienkowy, III 6 żeberek, IV 12 żeberek, V 14 żeberek i ostatni 3 żeberka, są to grzejniki aluminiowe. Problem polega na tym, że dwa ostatnie grzejniki praktycznie nie grzeją. Na grzejnikach zamontowane są zawory termostatyczne, po zakręceniu wszystkich grzejników oprócz dwóch ostatnich, które nie grzały- zaczynają lekko grzać. Hydraulik powiedział, że w kotłowni jest za małe ciśnienie wody. Proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    W hydrauliku !!!
    Jak zmienia się część instalacji to trzeba później zrównoważyć przepływy. A po za tym administrator odpowiada za ogrzanie mieszkania, chyba że o niczym nie wie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    W hydrauliku !!!
    Jak zmienia się część instalacji to trzeba później zrównoważyć przepływy. A po za tym administrator odpowiada za ogrzanie mieszkania, chyba że o niczym nie wie.
    Jak się dowie -to dopiero będzie bal.A jak sobie zażyczy przywrócenie instalacji do poprzedniego stanu ?No chyba ze jest zgoda na piśmie na przeróbkę tej instalacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ważniak Zobacz post
    Witam wszystkich mam następujący problem: kupiłem mieszkanie w bloku na parterze, gdzie była instalacja co rury stalowe biegnące poziomo po ścianach i dodatkowo z mojego mieszkania biegną piony oraz zawory do pionów w górę do 3 mieszkań. Podczas remontu wyciąłem stara instalację i hydraulik wykonał nową (oczywiście na wzór starej) biegnącą po suficie, rury plastik stabilizowany przejście z rury calowej na pół cala (tak było zrobione poprzednio) zabudowane na suficie karton-gipsem oraz gałązki w ścianach. Po wykonaniu instalacji woda biegnąca w rurach przy suficie musi biec w dół do moich grzejników więc ma ciężej niż do góry do sąsiadów. W całym mieszkaniu jest 6 grzejników: I 6 żeberek, II- łazienkowy, III 6 żeberek, IV 12 żeberek, V 14 żeberek i ostatni 3 żeberka, są to grzejniki aluminiowe. Problem polega na tym, że dwa ostatnie grzejniki praktycznie nie grzeją. Na grzejnikach zamontowane są zawory termostatyczne, po zakręceniu wszystkich grzejników oprócz dwóch ostatnich, które nie grzały- zaczynają lekko grzać. Hydraulik powiedział, że w kotłowni jest za małe ciśnienie wody. Proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny!
    Jak to można poprawić ?
    Problemy z niewłaściwym działaniem instalacji CO zgłasza sie do administracji oni mają osobę która tą instalacje nadzoruje i przy okazji dokonuje drobnych napraw i regulacji..
    Instalacja CO jest własnością wspólną i wszelkie koszty napraw i regulacji pokrywane są z funduszu remontowego.
    Jezeli nie uzyskales zgody na przerobkę tej instalacji na pismie to masz problem.
    Ostatnio edytowane przez henryk1953 ; 15-11-2015 o 10:33

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ważniak

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk1953 Zobacz post
    Jak to można poprawić ?
    Problemy z niewłaściwym działaniem instalacji CO zgłasza sie do administracji oni mają osobę która tą instalacje nadzoruje i przy okazji dokonuje drobnych napraw i regulacji..
    Instalacja CO jest własnością wspólną i wszelkie koszty napraw i regulacji pokrywane są z funduszu remontowego.
    Jezeli nie uzyskales zgody na przerobkę tej instalacji na pismie to masz problem.
    Zgodę oczywiście mam, ale SM działa w taki sposób, że szkoda gadać... Po zwiększeniu ciśnienia w instalacji CO problem się nieco poprawił, ale nie w 100%

  6. #6

    Domyślnie

    No to teraz moze sie okazać że u innych grzejniki będą szumieć i co wtedy?
    Czy przy wymianie tej instalacji zachowano te same średnice(wewnętrzne)rur? -bo tu może tkwić twój problem.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ważniak

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk1953 Zobacz post
    No to teraz moze sie okazać że u innych grzejniki będą szumieć i co wtedy?
    Czy przy wymianie tej instalacji zachowano te same średnice(wewnętrzne)rur? -bo tu może tkwić twój problem.

    U wszystkich sąsiadów grzejniki działają bez zarzutu, rury wymienione ze stalowych 1/2 cala na stabilizowane plastik 1/2 cala więc wychodzi, że to samo mój hydraulik twierdzi, że nie spotkał się jeszcze z takim problemem, że nie grzeje jeden grzejnik, a poprzednie są gorące.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarek455

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Krakówek
    Kod pocztowy
    22-333
    Posty
    2

    Domyślnie

    Moim zdaniem, to administrator odpowiada za wszelkie problemy związane z mieszkaniem. Płacisz- wymagasz, a hydraulik nie ma tu nic do rzeczy, pewnie to nie jego wina, takie są fakty
    Redia.pl - najlepszy serwis w sieci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony