dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Rura kanalizacyjna z Twojego domu wchodzi do kanalizacji w studzience . Jeśli tam w rurę puścić dym to powinien się pojawić w Twoim domu w tym miejscu , gdzie wydobywa się smród.
    Podłączenie rynny do kanalizacji jest niezgodne z prawem i często aby to wykryć firmy "wodociągi i kanalizacja" dymem to sprawdzają

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    Podłączenie rynny do kanalizacji jest niezgodne z prawem i często aby to wykryć firmy "wodociągi i kanalizacja" dymem to sprawdzają
    W przypadku kanalizacji sanitarnej. Bo bywaja kanalizacje ogolnospławne.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vg-m Zobacz post
    Pion jest przesunięty, rura do pionu idzie pod posadzka w pralni, wiec pion na bank nie jest ruszony, ścianę mam tam odkuta i wszystko tam prawie wymienione. ..
    Nie ma cudów. Szukajcie w ostatnim miejscu gdzie fachowcy podłączali muszlę.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Piszesz, ze pion idzie w pralni i jest na bank OK a co z tym odcinkiem ,który przechodzi przez strop???? Opcja z dymem mi się podoba (raca na kreta w castoramie) ale trza by pion szczelnie zamknąć co na dach idzie (odpowietrzenie).

  5. #25

    Domyślnie

    Dzisiaj był znowu hydraulik, wymienił kolano za geberitem, pożywienia uszczelki, pasta hydrauliczna, zajrzał do wywiewnika. Sprawdził wszystkie możliwe opcje i śmierdzi. ...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Piszesz, ze pion idzie w pralni i jest na bank OK a co z tym odcinkiem ,który przechodzi przez strop???? Opcja z dymem mi się podoba (raca na kreta w castoramie) ale trza by pion szczelnie zamknąć co na dach idzie (odpowietrzenie).
    Rura od sedesu idzie zalana pod posadzka w pralni, raczej na pewno jest ok. Bo oni się przez ściany nie przebijali, nic tam nie było robione. Sprężyna weszła cala i suchutka, bo my tam już nie korzystamy z tego WC.
    Dzisiaj wszystko co możliwe wymienione a ja już czuję, że śmierdzi.

    A raca zda egzamin jak podłączone są te rynny?
    Hydraulik powiedział, że on pierwszy raz się spotkał z takim przypadkiem.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vg-m Zobacz post
    Rura od sedesu idzie zalana pod posadzka w pralni, raczej na pewno jest ok. Bo oni się przez ściany nie przebijali, nic tam nie było robione. Sprężyna weszła cala i suchutka, bo my tam już nie korzystamy z tego WC.
    Dzisiaj wszystko co możliwe wymienione a ja już czuję, że śmierdzi.

    A raca zda egzamin jak podłączone są te rynny?
    Hydraulik powiedział, że on pierwszy raz się spotkał z takim przypadkiem.
    Czy to jest na pewno zapach kanalizacji? Wspominales o zapachu stechlizny. Moze w czasie remontu gdzies pod wylewke it poleciało pare listrów wody z jakiejs ruru parataczom i sie nie przyznali. To tam teraz kisnie, rosnie i zalatuje stechlizna.

    Czesc dymu poleci rynna, ale czesc powinna polecic tez kanalizacja.
    Mozesz tez napiskac do tej kanalizacji jakiegos taniego charakterystycznego odswiezacza powietrza. Cokolwiek. Dym jesli sie saczy powolutku to mozesz go nie zobaczyc. A jakis smrodliwy odswiezacz pewnie wyczujesz.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Czy to jest na pewno zapach kanalizacji? Wspominales o zapachu stechlizny. Moze w czasie remontu gdzies pod wylewke it poleciało pare listrów wody z jakiejs ruru parataczom i sie nie przyznali. To tam teraz kisnie, rosnie i zalatuje stechlizna.

    Czesc dymu poleci rynna, ale czesc powinna polecic tez kanalizacja.
    Mozesz tez napiskac do tej kanalizacji jakiegos taniego charakterystycznego odswiezacza powietrza. Cokolwiek. Dym jesli sie saczy powolutku to mozesz go nie zobaczyc. A jakis smrodliwy odswiezacz pewnie wyczujesz.
    Mam niezabudowana wannę, jak odstawiamy parawan to tam nie śmierdzi. mam też rewizję do wanny od strony pralni i tam nie śmierdzi tym bardziej. A podłoga tam nawet nie jest wyłożona , bo mam tam założoną teraz na b.dobrym podkładzie quip stepa wodoszczelne. Możliwe żeby od maja tam nie doschlo u śmierdzi ale od sedesu?

  9. #29

    Domyślnie

    Chodzi mi po głowie zatkac kolano zatyczka, zobaczyć czy będzie smierdziec. Ale sedes nie cieknie nie poci się. A spluczka też wykluczona podobno działa Oki, odkamieniona, wlozylam do niej zapachowy krążek, nabiera wodę

  10. #30

    Domyślnie

    Sedes zakładany, stelaż na budowie domu. Tam nawet za nim nie ma posadzki

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja bym odpowietrzenie i rynny zapchal balonikami i gdzies od przykanalika dmuchal tą racą albo tym zapachem. To ,ze spirala wchodzii jest sucha o niczym nie swiadczy, wystarczy, ze w ktoryms kolanku nie zalozyli uszczelki i klopot gotowy.

  12. #32

    Domyślnie

    Witam...po małej przerwie

    Mam winowajcę-tzn winowajców, bo to jednak fachowcy od płytek zepsuli....

    Po dość długim wykrywaniu....na sposoby przeróżne, ustaliliśmy, że musi być gdzieś pęknięta, rozszczelniona, przewiercona rura od ścieków ze zlewów (ostatnie przyłącze w domu), Rura łączyła się w pionie przy sedesie- nie było tam żadnego syfonu, bo po co i gazy wydobywały się i skutecznie nas truły przez tyle miesięcy!!!
    Wczoraj odcinek przed wejściem do pionu został zasyfonowany i gazy poszły powoli precz! Dzisiaj był facet z kamerą inspekcyjną i jest przewiercona ta rura w dwóch miejscach! są ta małe otwory z boku rury, więc wycieki jeśli były to jak z nosa i ich nie widać, ale czuć i wycieki i gazy!. Panowie wieszając sobie kątownik do wypoziomowania płytek przewiercili tą rurę.
    Dziękują wszystkim za pomoc i chęć pomocy.
    Mam jeszcze jednak jedną prośbę, czy jest możliwe uszczelnienie tej rury bez konieczności kucia płytek i demolowania ściany? Może są jakieś uszczelniacze w płynie, które są skuteczne i załatwią sprawę?
    Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
    vg-m

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał vg-m Zobacz post
    podać od strony studzienki dym w stronę domu- nie zrozumiałam

    A rynny są podłączone do kanalizacji....były zresztą od samego początku , z drugiego wc nie śmierdzi, a tym z innych sanitariatów też!
    nie ma to jak bystrosc, to tak jakby na forum microsoftu zapytac dlaczego wiesza sie piracki windows podlaczanie rynien do kanalizacji jest nielegalne, zabronione i bardzo karane
    A z tym dymem to puszczasz swiece dymna w studzience i przy kibelku widac gdzie dym sie wydostaje. Analogicznie jak komunalka sprawdza tr rynny to jak z dachu leci dym to pare tys kary

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał vg-m Zobacz post
    Witam...po małej przerwie

    Mam winowajcę-tzn winowajców, bo to jednak fachowcy od płytek zepsuli....

    Po dość długim wykrywaniu....na sposoby przeróżne, ustaliliśmy, że musi być gdzieś pęknięta, rozszczelniona, przewiercona rura od ścieków ze zlewów (ostatnie przyłącze w domu), Rura łączyła się w pionie przy sedesie- nie było tam żadnego syfonu, bo po co i gazy wydobywały się i skutecznie nas truły przez tyle miesięcy!!!
    Wczoraj odcinek przed wejściem do pionu został zasyfonowany i gazy poszły powoli precz! Dzisiaj był facet z kamerą inspekcyjną i jest przewiercona ta rura w dwóch miejscach! są ta małe otwory z boku rury, więc wycieki jeśli były to jak z nosa i ich nie widać, ale czuć i wycieki i gazy!. Panowie wieszając sobie kątownik do wypoziomowania płytek przewiercili tą rurę.
    Dziękują wszystkim za pomoc i chęć pomocy.
    Mam jeszcze jednak jedną prośbę, czy jest możliwe uszczelnienie tej rury bez konieczności kucia płytek i demolowania ściany? Może są jakieś uszczelniacze w płynie, które są skuteczne i załatwią sprawę?
    Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
    up
    vg-m

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trzeba partaczy obciążyć kosztami. Rurę trzeba niestety wymienić.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony