dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Obróbki blacharskie

    Chciałbym samodzielnie położyć blachę trapezową na dachu jednospadowym (garaż). Obecnie mam deskowanie i pape (termozgrzewalną - 1 warstwa). Chciałbym kupic gotowe obróbki blacharskie i mam pytanie jak je prawidłowo mocować w dolnej części gdzie będzie rynna. Jeśli coś źle nazwę to z góry przepraszam. Obecnie mam papę wywiniętą na deskę czołową i przybita papiakami od dołu. Chyba trzeba najpierw to oderwać i do deski czołowej przybić wiatrownicę. Co zrobić z papą, odciąć równo z krawędzią dachu i pod nią podsunąć pas nadrynnowy, czy zostawić ją dłuższą aby wchodziła do rynny a pas nadrynnowy przybić do łat ? Rynny trzeba montować od razu, czy można zamontować w późniejszym czasie ? Jak to po kolei zrobić i jak mocować aby było zgodnie ze sztuką?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eryk16
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-196
    Posty
    154

    Domyślnie

    Deskę w okapie można obrobić blachą, choć nie trzeba. Papa na pas nadrynnnowy. Jeszcze przedtem haki . Na to blacha. Podzrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk16 Zobacz post
    Deskę w okapie można obrobić blachą, choć nie trzeba. Papa na pas nadrynnnowy. Jeszcze przedtem haki . Na to blacha. Podzrawiam
    O.K. Ale czy jak dam pas nadrynnowy pod papę to czy nie będzie widać dziury pod blachą. Czy może jeden pas nadrynnowy pod papą, a drugi pod blachą, tak aby jeden na drugi zachodził ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ja robię podrynnowy- wsunięty pod papę i nadrynnowy na łatach.Mam pewność , że w okresie zalegania lodu i roztopów nic nie pocieknie. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    ... jeden pas nadrynnowy pod papą, a drugi pod blachą, tak aby jeden na drugi zachodził ?
    To jest dobre rozwiązanie. Pozostaje jeszcze zabezpieczyć przody otworów blachy trapezowej np. grzebieniem okapu zamontowanym na górnym pasie nadrynnowym. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    może głupie pytanie ale czy przy obróbkach blacharskich jest potrzebna giętarka do blachy, Czy można je położyć samemu czy są do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    może głupie pytanie ale czy przy obróbkach blacharskich jest potrzebna giętarka do blachy, Czy można je położyć samemu czy są do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia.
    Tam gdzie sprzedają blachę , robią obróbki na wymiar. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony