dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 142
  1. #21

    Domyślnie

    Euro-palety chodza w skupie po 20 zł /sztuka jak sa w dobrym stanie czyli potem zostanie pare złotych
    Co do wyboru bloczków..hmm ja brałem xella bo myslałem ze beda proste...ale nie były..zalezy od partii materiału...jedynie warto zwrócic uwagę zeby były na piuro-wpust bo pionowa spoina to udreka . Ładne fundamenty
    pozdrawiam

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tak szczytowe też z ytong już nie chciałem mieszać a różnica w cenie niewielka.
    Pamiętaj, że ja mam garaż plus powiększony sam dom o te 80 cm i kupiłem w razie co z małym zapasem.
    Tak mam tą promocje kupon już wysłany zawsze to 48 sztuk gratis.

    Mam nadzieję że nie zbraknie choć obstawiam że raczej będzie za dużo bo wyliczenia były nieco mniejsze ale lepiej mieć mały zapas.


    Front wiesz nasłuchałem się od wszystkich hurtowników że ytong niby lepiej robiony że naturalnie, że do innych więcej chemii dodają i choć wiem że to wszystko marketing to powoiem szczerze podziałał na mnie, jak policzyłem że zaoszczędzę jakieś 300 zł między solbetem a ytong to odpuściłem rozważania po prostu dopłaciłem.

    Dzięki staraliśmy się teraz wszystko czeka na wiosnę chciałbym już ruszyć z posadzką potem ściany i zadaszyć to już będzie przypominać domek w końcu
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 05-02-2016 o 09:55

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No i zonk, w mojej okolicy Ytonga cenią na 8,50 zł i więcej, jeden skład mi daje cenę 7,63 zł... Chyba na razie się wstrzymam z decyzją o zakupie.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #24

    Domyślnie

    Witam! Mój domek to też parterówka z garażem - długo myśleliśmy o Z7, ale w końcu jest inny, chociaz podobny; też garażu miało nie być, ale w końcu będzie.
    Chciałabym być chociaż w tym punkcie budowy, co Ty, bo my dopiero czekamy na PnB.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    mother_nature jak doliczą cenę transportu hds palety itd to już wychodzi pokaźna suma :/ tak czy inaczej na solbecie wiele się nie zaoszczędzi mówią różnie może i to tylko marketing ale wolę te kilkaset zł dopłacić i jednak mieć najlepszy na rynku materiał na ściany nośne (bo akurat tego nikt nie podważa).
    Czy czekanie coś da to nie wiem latem może być drożej, ja imo nie żałuję mam już to za sobą, zresztą wy pewnie mniej zapłacicie w tej cenie niż ja bo u mnie jednak ten garaż doszedł.

    Gaja niestety papiery mnie najbardziej wymęczyły więc nie zazdroszczę, pamiętaj że każdy musi przez to przejść.
    Sam pamiętam rok temu jak też nie mogłem się doczekać startu

    A ja tak myślę że na 25 lutego chyba zamówię już beton na chudziaka i powoli będę ruszał w końcu temperatura nie powinna już znacznie spadać.
    Beton 25 a od marca mógł bym stawiać ściany nośne
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 18-02-2016 o 22:26

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Sezon budowlany znowu rozpoczęty pogoda jeszcze w kratkę ale robić trzeba pierwsze co to zalaliśmy chudy beton zbrojąc siatką stalową fi 8 pod ściankami działowymi ( w projekcie jest bez ale chcę ścianki z silki i stwierdziłem że lepiej to dołożyć.
    Po zalaniu betonu zamówiłem bloczki jako że beton świerzy nie wstawiałem palet do środka tzn niby twardy ale do pełnego zaschnięcia brakuje więc wolałem nie ryzykować.
    Przyszły żółte nasionka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160302_122227.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	349064
    Zasadziliśmy 1 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160302_134820.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	349065
    A po kilku dniach proszę co tu wyrosło
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160306_152039.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	349069Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160306_152115.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	349070

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    To jakie plany na ten rok?

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Dzielę na etapy do końca marca ściany chciałbym aby były zrobione do końca i zalane słupki, potem z 6 tyg przerwy wtedy wieniec i dach ogólnie plan na ten rok stan surowy otwarty może zamknięty jeśli starczy czasu i $
    Na razie pracuję tylko po pracy i w dni wolne więc nie idzie jakoś szybko ale to nic i tak jestem zadowolony z postępu

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Głównie po pracy czy weekendowo ale udało się zakończyć stawianie ścian nośnych budynku
    Praca z bloczkami ytong to chyba najprzyjemniejszy etap budowy są lekkie proste buduje się z nich łatwo i przyjemnie dom rósł w oczach z dnia na dzień.
    Szkoda, że wszystkie etapy budowy nie idą tak sprawnie i spektakularnie.
    W końcu mam obrys domu robi wrażenie, zostało jeszcze zrobienie wieńca przed dachem ale to będzie musiało poczekać kilka tygodni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	350492Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	43,9 KB
ID:	350493Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	350494Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	350495

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Pięknie to wygląda i jaka radość jak mury pną się do góry
    Teraz wieniec ...bierzesz kogoś do dachu? Jaką robisz więźbę ? Co na dach?
    Podziwiam !

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ojciec jest cieślą więc dach sami miała być więźba tradycyjna ale projektant kręcił nosem chciał wstawiać jakieś słupy i dodatkowe fundamenty aby podeprzeć jętki w środku domu więc odpuściłem i będą wiązary które nie potrzebują podparcia a przy okazji będzie na czym wykonać strop drewniany.
    Drewno już przywiezione i się suszy w środku w domu.
    Na dach chcę dać dachówkę ale jeszcze nie jestem zdecydowany jaką najprawdopodobniej betonowa z jakąś dobrą powłoką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	350508Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	37,6 KB
ID:	350509

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Super, że masz już ściany
    Wiązary chcecie robić sami?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tak ściany dają już trochę radości wiem, że do końca jeszcze sporo ale widać już obrys domu czy okna i jest już jakieś wyobrażenie jeszcze dach w tym roku.
    Tak wiązary robimy sami zrobiłem kilka wycen i nawet od najtańszej jest spora różnica niż to co sami zrobimy.
    Drewno mam już zakupione leży i się suszy, ładnie przygotowane w dobrym tartaku no i czeka nas z tydzień może dwa zabawy ze składaniem z tym że mi się tak nie spieszy więc na spokojnie to sobie zbijemy.
    Zamiast kolczatych użyjemy blach albo sklejki nie wiem jeszcze co będzie lepsze sklejka obłoży większą powierzchnię niż te blachy ale zobaczymy.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Takie wiązary to wyzwanie ,ja chyba zrobię w środku domu słup na którym oprę belkę betonową i zepnę ją z wieńcem .Powinno wystarczyć żeby zrobić zwykłą więźbę ,bo tylko z taką poradzimy sobie sami
    Ale to dopiero plany

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W dziennikach budowy na z500 ktoś już sam robił wiązary. Jak kierbud klepnie takie wykonanie, to warto próbować i zaoszczędzić parę zł. Nie wiem jak my postąpimy, z pewnością będą wiązary, ale wolałabym je zamówić niż samodzielnie wykonywać. Boję się eksperymentowania.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Mój kierbud sam składał takie i mówił że to nie problem nawet polecał robić samemu jeszcze mi projekt sprawdzał i dogadywaliśmy co i jak.
    Ogólnie wysłałem oferty i były różne od około 10 tyś (za same 13 sztuk wiązarów bez garażu i bocznych wysunięć) do 26 za cały dach ogólnie sporo a tata już i tak takie składał z tym że w DE.
    Trzeba się trzymać projektu dachu i poskładamy będzie z tym trochę zabawy wiadomo bo i trochę cięcia i mierzenia i przede wszystkim zbijania prasą jest szybciej ale zbijać też można wiele ludzi tak robi i jest ok robią to nawet na płytę osb choć osobiście uważam że OSB się do tego nie nadaje i sam chcę użyć blach lub ewentualnie sklejki wodoszczelnej.
    Z tym że my mamy sprzęt czas dobrego kierbuda bo to nie tylko teoretyk no i już nie małe doświadczenie odnośnie budowy dachów tzn ja tam się nie znam ale ojciec.
    Gdyby nie to raczej bym się nie pokusił o składanie samemu ale oszczędność jest znaczna za jakieś 2 m/c dam znać ile dokładnie mnie to wyszło bo teraz chwila przerwy ojciec niestety ucieka do pracy po świętach.
    Ale przewiduję za materiały powinny wyjść jakieś 6 tyś gdzie tu do 15 tyś ?
    Drewno na sam dach wyszło mnie 3500 blachy jeszcze szukam na spokojnie ale koło 1k powinny być no i porządne gwoździe i tu mam dylemat bo najpierw chciałem pierścieniowe ale właśnie kierbud mówi że najlepsze są te takie jakby skrętne tzn wkręcają się przy wbijaniu nie uszkadzając struktury drewna ale tu na forum się już doczytałem że jeszcze jakieś inne lepsze są.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 23-03-2016 o 16:08

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kurcze Kamil, to jeśli rozrzut cenowy jest aż tak duży, to może rzeczywiście warto pokusić się o samodzielne wykonanie? Do dachu mam jeszcze sporo czasu, więc skorzystam z Twoich wyliczeń, bardzo mnie ciekawi w jakiej cenie się zmieścisz. Zastanawiałeś się już, w jaki sposób umieszczalibyście te wiązary na wieńcu? Dźwigiem czy w inny sposób?
    Popatrz w dzienniki na z500 u tych, co sami robili wiązary, czym oni je skręcali/zbijali. Może jakieś śruby albo wkręty?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tak na dach będę wrzucał HDSem już mam ugadanego kierowce co mi przywoził rzeczy z tej mojej hurtowni jak poskładam wszystko przyjedzie na fuchę i za grosze mi to wrzuci wszystko.
    Dźwig to spory koszt a HDS w zupełności wystarczy do tego.
    Tak jak pisałem drewno kosztowało 3500 z tym, że bez łat i kontrłat na sam szkielet dachu muszę je jeszcze zaimpregnować ale to jak podeschnie tu akurat nie chodziło o oszczędność ale zwyczajnie nie wierzę w impregnację w tartaku chyba że ciśnieniową, ale takie zamoczenie w wodzie z zielonym barwnikiem aby wyglądało na impregnowane mnie nie przekonuje a tak sam zrobie porządnie i to bezbarwnym.
    Więc tak drewno -3500 , blachy około 1000 może 1500 zł i gwoździe pewnie koło 300 zł nie wiem ile będzie potrzebne no i impregnat i to chyba wszystko w 6 tyś powinienem się zmieścić ale dam znać jak to wyjdzie.
    Na razie zbijam szalunki na wieniec udało mi się tanio dostać deski 300 zł za prawie 2 m3 na olx warto tam czasem zaglądać

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ok mała aktualizacja mimo przerwy spowodowanej urlopem mojego najlepszego pracownika poskręcałem w międzyczasie sam całe zbrojenie na wieniec.
    Ogólnie strasznie się przy tym wynudziłem jest to najnudniejsza z prac na budowie jak dla mnie i bardzo czasochłonna szczególnie jak ktoś się stara bardziej niż powinno to być ten perfekcjonizm ma budowie mnie wykończy :/

    Ale w końcu udało się wszystko poskręcać kolega pomógł mi wtargać te żelastwo na górę teraz czeka wszystko na szalunek i zalanie betonem.













    Rusztowanie z palet na kółkach strasznie ułatwia pracę przy wieńcu bez schodzenia mogę objechać w koło cały dom.




    Przyszły również blachy do zbicia wiązarów.
    Za całość czyli komplet kątowników zbrojonych 80 sztuk, 4 rolki taśmy do usztywnienia konstrukcji i ponad 400 blach perforowanych z przesyłką zapłaciłem 1600 zł do tego 20 kilo gwoździ anchor za 130 zł i drewno za 4100 plus belka nad tarasem, więc koszt więźby i to na poszerzony dom o 1 wiązar i dodatkowo garaż 5 wiązarów nie będzie chyba taki drogi.



    Teraz szukam pokrycia na dach i sam już nie wiem co wybraćjedyne co wiem to że chcę grafitowy kolor i raczej dachówka ale już sam nie wiem jaka i jak gdzie nie zapytam tam co innego mówią.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To masz za sobą połowę roboty z wieńcem Szalunki chyba nie są prostą sprawą? W końcu trzeba tak zrobić, żeby nic się nie rozszczelniło, dla mnie póki co jest to czarna magia

    Teraz dopiero zwróciłam uwagę, że masz wylane słupy w ścianach - zamawiałeś beton w betoniarni na nie? Planujemy wylać słupy jednocześnie z wieńcem, nie wiem, która metoda lepsza?

    Co do dachówek, to pooglądaj z różnych firm i poczytaj opinie użytkowników w necie. W składach czasami bzdury gadają, ostatnio od tego samego faceta usłyszałam dwie sprzeczne opinie o Creatonie, po prostu tak rozmowę prowadził, żebym była zadowolona i kupiła u niego, nie ważne co
    My raczej szaleć nie będziemy, wstępnie wybraliśmy tanią dachówkę z Tondachu. W tym roku znajomi kryli i są zadowoleni, na obecnym dachu mamy już wiele lat i też jesteśmy zadowoleni.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony