dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 142
  1. #81
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    A witam pamiętam jeszcze jak sam przeglądałem inne dzienniki z Z7 aby przygotować się do budowy
    Zapraszam częściej postaram się jakieś fotki na bieżąco wrzucać choć wiadomo teraz to raczej zimowy przestój.
    Z7 to naprawdę dobry i prosty do budowy domek, polecam go od razu rozszerzyć o jakiś metr zanim zaadoptujesz projekt koszt niewielki nieco większy dach jeden wiązar więcej i kilka pustaków więcej, ale powierzchni robi się już ponad 90 m2 w domu więc warto.


    @matko dostałem dziś umowę kompleksową przyszedł kurier przeczytałem na szybko niby wszystko się zgadzało no i podpisałem....
    Kurier się zawinął przystąpiłem do pełnego czytania a tu..... brak numeru domu wszystko się zgadza, ale nie wpisali nr domu no nie wytrzymam z nimi a we wniosku drukowanymi było jaki nr nie wiem czy to teraz zaakceptują czy muszę od nowa składać ehhh zawsze coś a już na dniach miał bym licznik i mógłbym o oknach myśleć
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 11-01-2017 o 21:46

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A wpisali nr działki chociaż?
    Myślę, że to niedopatrzenie nie wpłynie na termin przyłączenia Ciebie, nie martw się
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    A witam pamiętam jeszcze jak sam przeglądałem inne dzienniki z Z7 aby przygotować się do budowy
    Zapraszam częściej postaram się jakieś fotki na bieżąco wrzucać choć wiadomo teraz to raczej zimowy przestój.
    Z7 to naprawdę dobry i prosty do budowy domek, polecam go od razu rozszerzyć o jakiś metr zanim zaadoptujesz projekt koszt niewielki nieco większy dach jeden wiązar więcej i kilka pustaków więcej, ale powierzchni robi się już ponad 90 m2 w domu więc warto.
    Wrzucaj fotki to pomaga bardzo. Oczywiście swój powiększyłem dokładnie o 1m od str salonu i ma dokładnie 90,8m2. Wprowadziłem jeszcze kilka innych zmian ale to już opiszę u siebie w dzienniku jak go założę.

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    W końcu i u mnie zawitały okna pogoda się poprawiła przedzwonili z oknoplastu, że teraz mogą wstawiać więc skorzystałem.
    okna jeszcze nie są wykończone najpierw piana musi stwardnieć, więc przyjadą jeszcze raz na wyciągnięcie dybli które wystają i zapiankowanie ubytków oraz obciąć i okleić okna.
    Ogólnie z okien i montażu jestem zadowolony no ale niewiele nimi machałem na razie.

    Brama też wydaje się być ok byle z czasem nic się nie rozregulowało.

    W zimę za to poskładałem rozdzielnicę wystarczy ją wpiąć i podłączyć przyszłą instalację.
    No i zainwestowałem w alarm z powiadomieniem GPS sprytne urządzenie wspomoże też kilka funkcji ala inteligentnego domu.

    Niestety pomimo podpisania ponad miesiąc temu umowy kompleksowej do dziś nie mam prądu, komiczne jest to jak bardzo energetyka sobie leci z klientami, nie jest mi on jakoś niezbędny ale sam fakt takiego podejścia pokazuje, że monopol jest zły bo co im zrobię ?







    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 22-02-2017 o 22:08

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Gratuluje okien, dom od razu lepiej wygląda. Na suwankę do salonu się nie zdecydowałeś? W tych dzielonych na 3 jak masz otwieranie?
    No a satel fajna sprawa, też go mam w planie w połączeniu z lekką inteligencją.

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Suwankę PSK sporo osób mi odradzało w tym takie które same ją miały i nie są do końca zadowolone, wymagają częstej regulacji i używanie sprawia problem niektórym osobom była niewiele droższa niż moje ale tych jestem bardziej pewien ten typ ma też lepsze parametry cieplne.

    HST cóż cena mówi wszystko, ale drzwi faktycznie robią wrażenie niestety to zbyt duży koszt jak dla mnie.

    Wybrałem z ruchomym słupkiem i niskim progiem więc po otwarciu środkowego okna i bocznego słupka światło otworu mam większe niż w HST nawet i próg będzie jakieś 1,5 cm tylko więc też podobnie jak w HST tylko, że są otwierane rozwiernie a nie przesuwne.
    Do tego 3 mam też uchylno rozwierne.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 23-02-2017 o 06:20

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję okien i bramy, bardzo fajny kolor wybrałeś.
    Tarasówki widzę identyko jak u mnie - też 3 kwatery, tak samo otwierane i niski próg Myślę, że będziemy zadowoleni z tego wyboru, parametry świetne i odpadają nam problemy suwanek
    Rozdzielnica wygląda fachowo
    Co do prądu... znam Twoje rozterki, jeszcze do niedawna sama się wkurzałam. Poszukaj może w necie pisma, jaka firma w Twojej okolicy realizuje zlecenia ZE, na to są przetargi i można dzwonić bezpośrednio do takiej firmy i pytać czy dostali już zlecenie na robotę u Ciebie.
    Powodzenia!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Dzwoniłem do energii jak powiedziałem że 10 stycznia podpisałem umowę a do dziś nie mam licznika to aż zapytała "kiedy ?!"
    Uprzejma pani zgłosiła pilny montaż do mojego okręgu pobrała numer i rano ma się ktoś ze mną kontaktować w tej sprawie sama powiedziała, że też tego dopilnuje i jeszcze jutro przedzwoni.
    Zobaczymy jutro jak wyjdzie.

    Z okien jestem bardzo zadowolony wiadomo to dopiero początek użytkowania ale wyglądają naprawdę dobrze.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No i super
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170328_201931.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	386473Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170404_132331.jpg
Wyświetleń:	493
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	386474
    Zdjęć niewiele, ale udało się zamknąć dość pracochłonny etap
    Tynki za nami elektryka i alarm zrobione
    Tynki wyszły jakieś 2 tyś tynk mpi 25 baumit ogólnie polecam bo dobry tynk polecił znajomy w hurtowni.
    Nic się z niego nie sypie jak widziałem u innych znajomych to po przejechaniu ręką sam piasek leciał tutaj nic takiego się nie dzieje.
    Tynk robiony na listwach prowadzących potem były usunięte a ubytki załatane.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 12-04-2017 o 22:45

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Sam tynkowałeś?? Szacun!
    My się nie podejmujemy, ekipa przyjedzie.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    NO ładnie działasz. Kamil wszystko robicie sami to w samorobach powinieneś być.
    Jak tam alarm z satela. Zadowolony z niego?

  13. #93
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tak wiem, że w samorobach, ale najpierw tu dałem temat już nie chciało mi się go przenosić.
    Z rzeczy których na pewno sami nie będziemy robić to wylewać posadzki pewnie byśmy dali radę, ale gra nie jest warta świeczki.
    Tynki natomiast wyszły naprawdę dobrze jestem bardzo zadowolony a przyokazii za naprawdę małe pieniądze, ale tu już zasługa taty ja sam bym tego nie zrobił.
    Z satela jestem bardzo zadowolony raz, że lubię wspierać polskich producentów dwa, że to naprawdę dobry i profesjonalny produkt.
    Jeszcze go nie skonfigurowałem całego bo nie było czasu, ale przewody są pociągnięte wszędzie i założone najważniejsze czujniki.
    Manipulatora nie zostawiam na działce a uzbrajam i rozbrajam z SMS
    Wczoraj zamówiłem też koparkę z sąsiadem na pół co by za dojazd zapłacić na pół i rozłożyłem całą ziemię z tyłu w końcu wygląda to mniej jak plac budowy
    Może jutro wrzucę jakieś zdjęcia dziś już mi się nie chce bawić.

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Styropian jest powoli rozkładany jeszcze tylko instalacja mnie czeka i będzie można robić wylewkę.



  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Na budowie prace powolutku posuwają się do przodu, styropian w domu skończony, instalacja wodna wykonana na rurach wielowarstwowych w systemie TECE nieco drożej, ale chciałem mieć 100% pewności, że z rurami i połączeniem nic się nie stanie.
    Rozłożona folia pod podłogówkę czeka aż kupię rurkę podłogową a w międzyczasie zostały ułożone kafelki w kotłowni, niby jeszcze niepotrzebne ale łatwiej teraz zrobić kafle i na to kręcić instalację kotłowni niż odwrotnie.














  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Kilka drobnych prac do przodu do końca miesiąca chciałbym mieć już zalaną posadzkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	391110
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	q.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	391111

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ogrom pracy za Tobą, pomieszczenia już wyglądają domowo i przyjemnie
    Z czego są te listwy dylatacyjne na ścianach? I jak długo Ci zeszło z rozkładaniem styropianu? Próbuję jakoś oszacować czas między tynkami a wylewkami.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tzn w ścianach pionowo czy o tą białą dylatację przy styropianie chodzi ?
    W ścianie widać ślady bo były listwy prowadzące wklejane przed tynkami i wyciągane następnego dnia dlatego po zaklejeniu kolor się nieco różni, listwy są z jakiejś stali ocynkowanej i dzięki nim tynki są idealnie równe bo po prostu prowadzi się łatę po nich, firmy raczej nie używają bo podnoszą koszt i znacznie zwiększają czas pracy, ale jak dobra firma to i z ręki całkiem równe tynki kładą w razie jak będę używali listw zdecydowanie polecam je wyciągać bo mogą prześwitywać.
    Jeśli chodzi o tą dylatację przy styropianie to zwykła rozwijana pianka dylatacyjna tylko od razu polecam kupić grubszą tak około 1cm bo te chudsze niby za chude są do podłogówki ja miałem chudszą i musiałem drugą warstwę dokładać co ciekawe da się ją przypiąć takerem ma zszywki do ściany.

    Styropian hmm tu trudno mi powiedzieć akurat to robiłem całkiem sam i po pracy po kilka h i nie codziennie więc w czasie rozeszło się na prawie 2 tygodnie, ale jak by tak od rana do wieczora to myślę, że z 3-4 dni idzie się wyrobić samemu a dodatkowa para rąk wiadomo przyspieszy.
    Duże pomieszczenia idą szybko mi dłużej też zeszło bo instalację wodną chowałem w środkową warstwę styro.
    Bardzo ułatwia sprawę gilotyna termiczna polecam pożyczyć albo zrobić koszt niewielki a bardzo przyspiesza i ułatwia pracę.

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kamilu, dziękuję za odpowiedzi
    Zastanawialiśmy się, czy nie kombinować z resztkami styropianu, które nam zostały z fundamentów, żeby z nich robić dylatację do wylewki, ale skoro są takie pianki, to chyba szkoda zachodu
    Styropian będzie rozkładał głównie mąż, weźmie sobie urlop na ten czas a ja mu pomogę po pracy. Gilotyna przydatna rzecz, musimy sobie skombinować
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam, Pozwoliłem sobie obserwowac Wasze zmagania, ja w prawdzie mam juz dom wybudowany, ale akrualnie chce sprzedac i budowac drugi zupełnie sam (ile bede w stanie) Projekt tez bardzo podobny, długo zastanawiałem sie na Z7 i był moim faworytem, jednak jak na razie wygrywa Mokka 3, Mam drugą działke i pomalutku sie organizuje do drugiej budowu Życze wytrwałosci i powodzenia
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony